Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 12-13 éves gyerekek és szüleik fórum

12-13 éves gyerekek és szüleik (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 26. - Encsy75)
2010. júl. 3. 17:05
Ha nem tudod kicserélni,dobjátok fel ezzel-azzal.Barbara csőrikéket,kis cipőt és ilyeneket rak a táskájára:)
2010. júl. 3. 10:43

Teljesen igazad van és örülök hogy eleírtad megfogadom de tényleg. Csak valahogy apuci fejébe is ezt bele kell sulykolni mrt ő azt gondolja akkor jó szülő ha mindent megenged neki haverként kezeli.

Egyedül kevés vagyok sajnos.

Meg sokat melózom éjjel nappal 12 órákat és akkor ha estére megyek nincsenek betartva a szabályok sajnos. Apa elalszik korán gyerek meg elvan sokáig a gép vagy tv előtt.

Nehéz nagyon de én meg félek hogy nagyon elrontjuk és nem lehet helyrehozni.....

2010. júl. 3. 10:11

Hát nehéz az, ha egyikőtök fogná a másik meg pátyolgatja! Meg kell beszélni a pároddal, h ez nem jó... megindult a gyerek a lejtőn még most kell megfogni! Megmondom őszintén, h én nem is adtam vissza a gyerekeknek a gépet! Nálunk is a második félév miatt lett elvéve a gép...és én bizony nem is adom vissza amíg nem látok pozitív fejlődést! Punktum! Ez van itt is van száj húzogatás, de meg is értik! :) Én úgy gondolom, h ne a gyerek irányítson már a kis családomban! Én mondom meg, h mi legyen! Nem javították ki a jegyeket én nem vagyok hajlandó vissza adni a gépet! Sajnos a továbbtanulásuk a tét! Keménynek kell lennünk, mert az élet is az és ha nem készítjük fel őket akkor nehezen fognak boldogulni! Az elkényeztetett gyerekek, akik megkapnak mindent nem biztos, h boldogok lesznek! Erre van egy nagyon jó idézetem!


Ha burokban születsz és megkapsz mindent, nincs sok lehetőséged a fejlődésre. A fejlődés kulcsa a szenvedésben és fájdalomban van.

Sebestyén Balázs

30. 0d56c4c6dc (válaszként erre: 29. - Ágica...)
2010. júl. 3. 09:51

Értem és persze tudom is hogy azt kéne de valahol meg sajnálom mikor itt a nyár ennyire drasztikusan elvenni tőle. Leszabályoztam meg hát van neki egy apukája ugye aki kényezteti mindent megvesz neki sajnos. Jó ha szemtelen akkor odakoppint a fejére meg rászól. DE az tuti hogy szeptembertől nem lesz számítógép mert ő is sokat rontott. Meg arra gondoltam elküldöm anyuékhoz egy hétre ha tetszik ha nem mert anyuktól tart nem szemtelen velük de szerei is őket nagyon hátha tudnának beszélni a fejével. Bár lehet gy kamasznak tökmindegy. Mi félévkor vettük el tőle a gépet de teljesen és utána végképp nem tanult sőt totál nemtörödött semmivel. Nagyon nehéz eset apja szerint mikor kibujt belőlem már akkor húzta a száját:)

Kislányom totál más igaz még hét éves de simulékony szófogadó segítőkész. Hát remélem igy marad valamennyire.

29. ágica... (válaszként erre: 25. - 0d56c4c6dc)
2010. júl. 3. 09:25
Persze! Van mit elvenni tőle! :) Én szétszedtem a számítógépet és feltettem a szekrény tetejére! Ha jövőre jó jegyek lesznek vissza kapják és netet is "teszek" bele! :) Ez nagyon nagy és szigorú bünti, de következetes és meg is értették az ikrek, h ez jár azért, mert több dologban is átvágtak és amiért 3 átlagot rontottak! Sokat kell még tanulniuk az életről arról, h ha tesznek valamit, akkor annak bizony következménye van!
28. Encsy75 (válaszként erre: 25. - 0d56c4c6dc)
2010. júl. 3. 09:21
Hát mi a számítógép dolgot már kicsi korukban elkezdtük szabályozni.Eddig még bevált(le is kopogom).
2010. júl. 3. 09:14
Jaj a takarítás,ma éppen nagy takarítás lesz nálunk,na nem nagy sikere volt az ötletemnek!:((
26. Encsy75 (válaszként erre: 24. - 1fb0dcbfc6)
2010. júl. 3. 09:13
Szia!Eszti teljesen el volt ájulva tőle,Manci már nem.Igaz kicsit fiús a táska,a képen kicsit más volt.De megpróbálom tesómmal elboltolni,ez lenne a fiáé ő meg venni valami csajosat ebben az árban és márkában Mancinak.Csak még nem kérdeztem,mert kicsit messze lakik és ezt az éjjel ötlöttem ki,így mindenkinek jó lenne.de ha már vett nem tudom mit csináljak,vagy marad ez és kész!
2010. júl. 3. 07:47

Sziasztok.

Az én fiam 13 éves lesz nemsokára. Pofátlan szemtlen semmi nem érdekli csak a számítógép. nem megy sehva jó ma táborba de ez az egy ahova hajlandó menni. Se görkori se bringzás. Mindenért huzza aszáját. Kszvagyok tőle. Ez ugye csak a kamaszkor?? Nagyon remlem nem marad ilyen és lehiggad idővel.:( Igaz majdnem mindent megkapott eddigi kis életében asszem eléggé elrontottuk. Lehet még ezen javítani vajon???

24. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 23. - Encsy75)
2010. júl. 3. 07:37
Szia!Volt sikere az iskolatáskáknak?
2010. júl. 3. 07:18
Sziasztok!Végre ide találtam én is!
22. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 20. - Ágica...)
2010. júl. 2. 22:24

Szia!Nálunk is a fiam takarítja a szobáját általában,de ma nagytakarítást csináltam nála,sőt átrendeztem neki.Most nyaral,hadd örüljön,ha hazajön,hogy pár napig nem kell rakodnia:))


Jó éjt!

21. lia04
2010. júl. 2. 22:23
az én fiam most lesz 15 a gép a mindene nem szivesen áll fel mellőle,de ha sürgősen kell valami az üzletből akkor elmegy,ha kell egy kis segítség a ház körül segít még fel is porszívóz de persze egy kis könyörgés kell hozzá,a kis hugát nagyon szereti aki 5 éves.
2010. júl. 2. 22:22
Én évek óta nem takarítok a szobájukban!
19. ágica... (válaszként erre: 18. - Bobe2)
2010. júl. 2. 22:22
Jujuj! A takarításra tessék rávenni, mert ha még te takarítod a szobáját akkor ez bizony később probléma lesz! :) Tudod "anyuci elkényeztetett pici fia"! Egy nő sem szereti! Én úgy gondolom, h igen is legyen természetes a fiúknak is, h rendet és tisztaságot tanuljanak és maguk után rakjanak rendet.
18. bobe2
2010. júl. 2. 22:08
sziasztok ,az én fiam is 13 ,lázad mindenér ,de ha megkérem hogy segitsen ,akkor jön ,a gép a mindene,,be szokot járni pestre a barátaihoz gördeszkázni,na meg ma megkértem hogy menjen el kenyérért,a bolt 3 km re van töllünk ,és szo nélkül elment ,mire hazajött kitakaritottam a szobáját,nagyon örült neki .nem igazán szeret takaritani ,ha meg is teszi csak ott ahol a papok táncolnak,ja és szeret fözni,.Palacsintát pl egyedül bekeveri és megsüti ,föz magának tésztát egyedül,meg tojást is süt magának ha éhes,az bisztos hogy szereti a pociját teletömni .amugy meg imádom.
2010. júl. 2. 21:19
13 éves lányom van,nem panaszkodom....:-))
16. ágica... (válaszként erre: 15. - Kiddy)
2010. júl. 2. 21:17
Hát igen! :) Tudom , h jó dolgom van, mert ha lehet velem lógnak, ha mégis külön progi van, akkor együtt vannak! :) Vigyáznak egymásra! :) Jó gyerekek! :) Vannak persze problémák, de még kezelhető, de persze rengeteget kopik a szám az idegről ne is beszéljek, de azért mindig csak magamban dühöngök...vagy itt! :)Nem előttük! :)
15. kiddy (válaszként erre: 14. - Ágica...)
2010. júl. 2. 13:04

Bocsanat hogy beleszolok,nekem nincs itt helyem,mert meg csak 4 honapos lesz a kisfiam,de ahogy elolvastam ezt a hozzaszolast,jot mosolyogtam:)

nagyon aranyos hogy meg a randira is elvitte az ikertesot:)

2010. júl. 2. 12:55

Nekem az ikrek mindig együtt vannak! A fiam még a randijára is elvitte a Denit! :)

Az ikreket úgy hívják, h Daniella és Armand a húgukat pedig Dominikának hívják! :) Ő 6 éves!

13. ágica... (válaszként erre: 10. - Ditte32)
2010. júl. 2. 12:46
Hála az égnek , nálunk ez nem okoz problémát! Tudják, h egyedül nem boldogulok! :) Most azt mondtam nekik, h ideje megtanulni főzni! :) És meglepő, de a fiam oda meg vissza van az ötlettől! :)
12. yardin
2010. júl. 2. 12:36

Sziasztok!

Az én lányaim 10 és 14 évesek. Ahogy ditte32 írja, tűz és víz! Sára, a nagyobb, olyan típus, hogy ha arrébb teszed, akkor megváltoztatja a helyét. :D Anna, a kicsi, viszont állandóan biciklizne, fára mászik, szaladgál. Sára msnen tartja a kapcsolatot a barátaival, Anna személyesen. Sára lányom is,mint ditte Zsófi lánya, regényt, verset ír, weboldalt szerkeszt, amit büszkeséggel meg is mutat, sőt, felháborodik, ha nem olvassuk. :D Annának nincsenek ilyen dolgai, ő játszani szeret a gépen, és mesét nézni a tv-ben. De, bármelyiket feladja azért, ha kimehet a barátaihoz. :)

A házimunka azért nálunk is macerás. Maguktól eszükbe sem jutna, viszont ha megkérem az egyiket valamire, akkor azonnal védelembe veszi magát, és rákérdez, hogy "miért nem a Sári/Anna csinálja?" :D Igazából mindkettőnek szoktam napi szinten adni valami feladatot, nem sokat, csak hogy mégis érezzék, hogy nekik is kellene tenni valamit otthon. Pl. egyik elmosogat, a másik beágyaz. A következő nap fordítva. Mondjuk nálunk kicsit zűrös a helyzet, mert elváltam, így a nyári szünetben amíg haza nem érek a melóból, az apukájukkal vannak a lányok. Tehát igazából reggel, amíg el nem mennek, addig tudnak valamit segíteni, aztán már nincsenek otthon, csak este, amikor én hazaérek.

2010. júl. 2. 12:24

Sziasztok!Az én fiam 13 éves ,olyan kis lázadó!

Most nyaral az anyunál:)

2010. júl. 2. 11:56

Ti rátudjátok venni őket egy kis segítségre a házimunkában?

Próbáltam szépen,csúnyán,zsarolással,fizetéssel...de nem sok eredménnyel!

2010. júl. 2. 11:54

Sziasztok!

Nekem lányaim vannak 13 és 11 évesek!Tűz és víz!

Zsófi(13) a honlap- képszerkesztést éli,ha kedve van rajzol vagy éppen valami regényfélét ír, amit nem lehet elolvasni.

Viki(11) A zene és tánc megszállotja és persze a tv!

2010. júl. 2. 11:52

Kamaszodnak! Állandóan elégedetlenek és ezt még tetéztem, h albérletbe költöztünk, mert elhagytam az apjukat!

Nem panaszkodhatok, mert imádni valóak! Ők nem nagyon számítógépeznek, mert elvettem tőlük, mert a jegyeik igen csak lekatonásodtak! Csavargászni nem járnak, inkább itthon tévéznek, vagy együtt megyünk! Még ott tartunk, h tegnap a randiját lemondta a fiam, csak h sétálhassunk együtt a belvárosban! :D A fiam nehezebb eset, mert flegma, lekezelő és szemtelen néha és ez feszültséget szül. Támadóan áll hozzá, ha elkezdek vele beszélgetni a problémáról akkor mutogat a másik két testvérére, Hogy de mert a lányok is..... Hiába mondogatom, h nem azzal kell foglalkozni, h a másik mit csinált, hanem nézz magadba! Hát morgolódik állandóan! De tudom ez még csak a kezdett!

7. Bri*
2010. júl. 2. 11:44
Az enyém is gépezik állandóan. Néha ki lehet mozdítani, néha nem. Mikor milyen kedve van.
2010. júl. 2. 11:43

fiam be gubozott,ugy hogy nem nagyon van semmire lehetősége!!!

gépezik,mászkálunk,uncsitesózik,osztálytársa...most nem,mert mind elment nyaralni mehet volna ő is,de nem akart menni :((((((((

de amúgy meg mindig valamit kitalál,legó meg ugye ő BMW gyűjtő gyerekem,most mondjuk bosszankodik,volt exem miatt és nekünk volt BMW-nk...ugy hogy szét kezdte szedni kisebbeket,meg össze átt színezte ..hagyom hagy jöjjön ki ez belőle...igy sem akar kijönni semmi ,mint más gyerekeknél!!!!!

ez van...de gépezni szeret nagyon

5. Bri* (válaszként erre: 4. - Ágica...)
2010. júl. 2. 11:42
Nem semmi! :) Milyen velük?
2010. júl. 2. 11:41
Sziasztok! :) Nekem az ikreim 14 évesek! Fiú, lány! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook