Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire hasonlítanak a gyerekek a szüleikre? fórum

Mennyire hasonlítanak a gyerekek a szüleikre? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. szept. 16. 21:29

a lányom először rám,utána apjára,most leginkább anyukámra hasonlít.Mindkét szülő kék szemű,nekem apukám kék,anyu és a tesóm barna szemű-a lányomé barna.

Ami érdekes még:apukám balkezes volt,én is,és a lányom is

41. emi1206 (válaszként erre: 32. - 91d4989ab9)
2012. szept. 16. 19:26
Lehet. Unokatesómnak is és a feleségének is sötétbarna haja van és barna szeme, de mindkét kisfiuknak szőke haja és kék szeme van. Még most 4 és 5 évesen is. Apai részről a nagypapának van szőke haja (illetve most már ősz) és kék szeme, anyai részről a nagymamának. Egyébként a nagyobbik gyerek kiköpött nagymamája, a kicsi meg tisztára olyan, mint a nagypapája. Még a vonásaikat is tőlük örökölték nemcsak a haj- és szemszínt.
2012. szept. 16. 19:20
Az én fiam az apja kicsinyített mása! :) Tökéletesen egyformák :)
2012. szept. 16. 18:31
a kisfiam és a kislányom is rám hasonlít :)
38. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2011. máj. 2. 15:36

Altalanossagban a kislanyok az apjukra , a kisfiuk az anyjukra szoktak hasonlitani :)

Viszont a genek utjai kiszamithatatlanok , van amikor a gyerek kinezete,termeszete stb generaciokra visszamegy a multba ..... tehat nem hasonlit egyik szulöre sem :)

2011. máj. 2. 14:00
a lányom az apjára a fiam rám hasonlít:D
2008. dec. 10. 07:44
A fiu az apjára, a lány az anyjára.
2008. nov. 20. 10:43
Az én fiam is tiszta apja, még a természete is :) Ám a két szeme közötti távolságot tőlem örökölte és talán a homlokát is. Az orra még elég pisze szerintem az csak később fog kiderülni, hogy "kitől van" (még csak két éves:)
34. Lexike (válaszként erre: 30. - Gréger)
2008. nov. 20. 09:59
Apukám, anyukám és én barna szeműek vagyunk, öcsém kék szemű. Anyukám anyukájának és apukám apukájának van (volt) még kék szeme.
2008. nov. 20. 08:36

Mi, mind a ketten állítólag a Nagymamáinkra hasonlítunk :)

Örölünk, mert nagyon szerettük QKET. Mind a kettQ JóFej volt,sajnos már csak voltak :(

32. 91d4989ab9 (válaszként erre: 30. - Gréger)
2008. máj. 28. 18:49
amennyire én tom tényleg lehet két barnaszeműnek kékszemű gyereke, ha a nagy vagy déd szülők között volt kékszemű, nálunk is ez a helyzet, a szüleim barnaszeműek én kék, a nagyim kékszemű volt
2008. máj. 28. 18:31
ÁLTALÁBAN A FIÚK AZ ANYJUKRA, A LÁNYOK AZ APJUKRA.
2008. máj. 5. 11:22
Az én fiam tiszta apja, azzal a különbséggel, hogy virító kék szeme van, az apjának meg barna!Meg nekem is.És nagyon sokan piszkálnak emiatt, kérdezgetik, hogy "ki fia-borja ez a gyerek".A nagyszülők és dédszülők között akad kékszemű, de sokan meg vannak győződve, hogy két barnaszemű szülőtől csak barnaszemű gyerek születhet!Vélemény?Nálatok is van ilyen?Engem nagyon bosszantanak ezzel, szerencsére az apja még soha nem kételkedett benne,mert egyébként tényleg tök egyformák!
2008. máj. 5. 09:55

Én a dédimamámra hasonlítok(állítólag) külsőre.

A természetem meg tiszta anyukám.

A húgom me szakasztott apu.

Érdekes dolog ez!

Nagyon kíváncsi vagyok az én is, h kire fog hasonlítani a babánk.

28. lufi
2008. máj. 5. 09:43
Az én fiam kiköpött apukája. Kinézetre, viselkedésre, tőlem nem örökölt semmit.
27. Akymo
2008. máj. 4. 21:21
Nekem örökbefogadott gyermekeim vannak, de a nagy fiam teljesen olyan , mint én vagy a bátyám és az ő fia.A lányaim viszont egymásra hasonlítanak, noha az eredetük teljesen eltérő :-DDD
2007. nov. 14. 06:50
Érdekes, hogy általában újszülött-korukban hasonlítanak leginkább valamelyik szülőre. Az én ikerunokáim közül a fiatalabb pl. teljesen olyan tekintettel nézett rám, mint szegény édesapám. És ezt nem csak én vettem észre. Manapság a természete meg pont olyan, mint az enyém. És vörös a haja, vörös hajam nekem van, meg az anyai nagypapának....
25. 274c9996b8 (válaszként erre: 22. - JUL17)
2007. nov. 13. 20:52
Ez a LEGSZEBB valasz az összes között ! Magam is csodalkoztam es mind a mai napig ,csodalom es elkepeszt a teremtes csodaja ! Vajon mennyi az ember resze ebben a "munkaban!?" Es mennyi Istene ?
2007. nov. 13. 19:32

A kisfiam mikor megszületett, mintha a férjem klónja lett volna. Most, 9 hósan nagyon vegyes, nekem leginkább egy édes baba, semmi konkrétumot nem tudok mondani, mert igazából egyikünket sem látom benne. Az apjától van a szája, tőlem az orra, de összességében nem tudom.

De a természete sajnos az enyém. Nagyon akaratos. Bár anyám szerint rajtam is túl tesz.

23. hihi
2007. nov. 13. 16:10

A fiam amikor megszületett,a szülésznő egyből azt mondta tiszta apja!!!

Na most már 8éves,és nem csak külsőleg,de a természete is egy az egyben tiszta apja.A lányom,mikor megszületett apára hasonlított,most viszont 6hónapos,és tiszta anya.Egy lány ne is legyen olyan mint az apa!!Nem?

22. JUL17
2007. nov. 7. 16:51
A lányom nagyon vegyes palánta. Mindkettőnkből a legjobbakat és a legszebbeket örökölte,néha el csodálkozzunk rajta hogy tudtunk ilyen tökéleteset csinálni.
2007. aug. 1. 08:06

Apa hátsó felén van egy forradás,gyerekkorában beletört egy injekciós tű...a homlokán van egy kidudorodó anyajegyféle,vagy szemölcs?nem is tudom...picifiam popsiján hajszálra ugyanott egy fehér folt van születésétöl kezdve,a homlokán pedig picike anyajegy-ugyanott-

külsőre-belsőre is kiköpött apja,de ez a két dolog tényleg érdekes!

egyedül az én barnás bőröm örökölték,legalább nem égnek pecsenyére mint apa...

2007. aug. 1. 07:59
Én gyerekkori fényképeken mintha Édesapám lennék:-)), de mostmár Anyára hasonlítok. Szerintem változik...
19. Krysty
2007. júl. 25. 07:34
Az én lányom pont úgy néz ki mintha az apja gyerekkori fotói életre keltek volna!
18. LoLiNa
2007. júl. 25. 06:33
nekem klónozott fiaim vannak. ami annyit takar, hogy rám nem hasonlítanak, kiköpött apja mindkettő. nagyobbik fiam a vércsoportját örökölte tőlem, a kisebbik pedig a második lábujját. arcra, alkatra totál apjuk. le se tagathatják egymást.. klónozottak :-)
2007. jún. 22. 09:14
Nálunk a két kicsi fiú az apja hasonmása, annyi kivétellel, hogy a szeme az én anyámé. De a kicsi az apja klónja. Ugyanolyan a viselkedésük, egyformán alszanak, ugyanolyan lököttek. A nagy fiam viszont a férjem tesójának a gyerekére hasonlít. Nagyon.
2007. jún. 20. 22:30
az én pici fiam tiszta apukája,a férjem baba kori képeit simán belekeverhetjük a kicsi képei közé,ugyan az!még terhes voltam azt kivántam hogy rá hasonlitson,csak a természete ne legyen olyan mint az apjáé,pedig már kezd megnyilvánulni a hasonlat!
15. Kék
2007. jún. 20. 16:24
Szerencsére nagyon!
2007. jún. 20. 14:39
Az én kisfiam külsőre apja de a természete olyan mint az enyém.
2007. jún. 20. 14:17
Az kortól függő.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook