Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van értelme 1 hónapra előre kijelenteni bármit is az iskolanyitásról? fórum

Van értelme 1 hónapra előre kijelenteni bármit is az iskolanyitásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. dfc04c70e4 (válaszként erre: 16. - Vivo44)
2020. dec. 29. 14:13

Ó! A manóját neki! Te aztán figyelmes vagy! :)


Mindkettőben igazad van. :)

16. vivo44 (válaszként erre: 11. - Dfc04c70e4)
2020. dec. 29. 14:11

Már másodszor szegted meg:D:D:D

Egyébként nem igen lehet, mert ott éppen az a baja FI-nek, hogy korlátoznak, itt pedig hogy miért nem zárnak.

15. dfc04c70e4 (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2020. dec. 29. 14:10

Majdnem mindenben egyetértek veled.


A távoktatást - ha arra kerül a sor - nem a tanár kérelmezi.

14. dfc04c70e4 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 14:07

Jó neked, hogy nem lettél munkanélküli.

De gondolsz azokra a szülőkre is, akik esetleg amiatt váltak/válnak munkanélkülivé, mert otthon kell maradniuk a gyerekükkel?

Nem minden gyerek képes online tanulni. Mindegy, milyen okból, de tény.

Tudom, sokan meg éppen az online tanulásnak örülnek. De még így is ők vannak kevesebben. Sokkal kevesebben.

2020. dec. 29. 14:06
Sajnos egyre több ember vesziti el az állását a virus miatt és akár akarjuk akár nem ez bizonyos társadalmi folyamatokat beindit.Egyik szeletkéje az iskolák nyitása avagy iskolai oktatás átállása online oktatásra.Valamit tervezni kell,szerintem.Az ,hogy ez az oktatás mennyire hatékony tanulás szempontjából azon lehet vitatkozni és azon is ,hogy a virus terjedését ez mennyire akadályozza vagy sem.A virus rendesen megosztotta a társadalmat,sajnos!
12. vivo44 (válaszként erre: 9. - Vivo44)
2020. dec. 29. 14:06

S elébe megyek a dolgoknak, hogy miért is....

Míg a tanárok akkor is kapnak fizetést, ha bezárnak az iskolák és távoktatást mímelnek, addig számos más szakterületen leáll a munka, a gyermekek szüleinek nincsen szabadsága, hogy egy kisebb gyermeket segítsenek a távoktatásban, mert valljuk be nagyon jól fogalmazott a "pedagógusok szövetségének elnöke" hónapokkal ezelőtt! ID:"Most valójában a szülők tanítják saját gyermekeiket, ami kétélű, mert egyrészről megláthatják micsoda felelősség tanítani, másrészről viszont a távoktatás nem biztosít megfelelő tudást a tanítványoknak, mert egy pedagógust egy szülő sem tud helyettesíteni."

Szóval a távoktatást kérelmező tanár nem akar tanítani, leadja az anyagot, a szűlő szenvedjen, esetleg a munkáját elveszítve, míg a tanár kattint párat és követel a távoktatásban, de munka nincsen mögötte. Ennyit a jelenlegi (korábbi) távoktatásról....

11. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 14:03

A "jelenlegi állás szerint" egyszerűen azt jelenti, hogy az adott időpontban mi az elképzelés az iskolanyitásra vonatkozóan. Terv. Egy bizonyos előrevetítés azok számára, akiknek van iskoláskorú gyerekük. A szülőknek is előre kell tervezni. Tudniuk kell, hogy mire számíthatnak.

Magyarán szólva az államtitkár azt mondta, hogy várhatóan ekkor nyitnak az iskolák. Szerintem sok szülő megnyugtatására.

A terv persze változhat. A vírushelyzettől függően.


Nem te írtad ki véletlenül a "Csökkenő számokra miért a korlátozások oldása a válasz?" című fórumot? Csak azért kérdezem, mert az az anonim is az iskolakérdést firtatta.

10. unom (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 14:00

Szerencsére nem rajtad múlik.

Miért maradjon így év végéig?

9. vivo44 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 13:58

Gratulálok!

Milyen nagy szerencse, hogy nem rajtad múlik! Önző egy tanár lehetsz....:-((((

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Vivo44)
2020. dec. 29. 13:53

" akik inkább az iskolabezárást szorgalmazzák "


Én tanár vagyok és nem lettem emiatt munkanélküli.

És ha rajtam múlna, jún 15-ig maradna a távoktatás.

2020. dec. 29. 13:45
Talán
6. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 13:34

Van értelme! Mert mióta megszülettünk folyamatosan tervezünk, mindíg célokat tűzünk ki magunk elé. Az iskola nyitás kapcsán pedig kell tudnia a szülőknek, hogy nagyjából mire számítsanak. Persze, tudom, van aki szereti pront élni a mindennapjait, de véleményem szerint az nem helyes.

A leírásból te is azon emberek közzé tartozol, akik inkább az iskolabezárást szorgalmazzák és azzal együtt a sok munkanélkülit eredményező intézkedéseket:-(((

5. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 13:28
És? Mi a kérdésed?
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2020. dec. 29. 12:51

"Vagy igen, vagy nem."



Mint a népmesében jöttem is meg nem is , hoztam is meg nem is.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 12:22

Vagy igen, vagy nem.


A járványhelyzet folyamatosan változik, így a tervek is.

December 11-én az volt a terv. Ha nincs karakteres változás, akkor nagy valószínűséggel ez a terv marad.


Több, mint két hete tette ezt a kijelentést. Gyors reagálás.:D

2. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 12:06
Lehet, hogy a terv változik, de csak kell előre gondolkodni.
2020. dec. 29. 11:17

Maruzsa kijelentésének volt bármi értelme? 1 hónapra előre kijelenteni bármit is az iskolanyitásról?



Maruzsa ugye azt mondta, a „jelenlegi „ állás szerint (jelenlegi = dec 11-i) kinyitnak az iskolák jan 11-től.


Ennek a kijelentésnek volt bármi értelme? mert a napról napra változó járványügyi helyzetben egy hónnapra előre bármit mondani értelmetlen.


A másik meg, hozzáfűzni hogy a „jelenlegi“ állás szerint az idiotizmus netovábbja mert hát jelen állás 1 hónapos múlt idő lesz jan 11-re, vagyis teljesen jelentőségtelen.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook