Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van értelme 1 hónapra előre kijelenteni bármit is az iskolanyitásról? fórum

Van értelme 1 hónapra előre kijelenteni bármit is az iskolanyitásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
77. rabankari (válaszként erre: 76. - Timycat)
2020. dec. 29. 23:24
Én sem ilyen jövőt képzelek a gyerekemnek.
76. timycat (válaszként erre: 75. - Rabankari)
2020. dec. 29. 23:10
Ha egyáltalán lenne egy olyan világban osztálykirándulás
75. rabankari (válaszként erre: 74. - Timycat)
2020. dec. 29. 23:07
Most hirtelen elképzeltem az osztálykiràndulást,ahol az osztálytársak még nem ismerik egymást személyesen...
74. timycat (válaszként erre: 72. - Amaunet)
2020. dec. 29. 22:55

De ha nincs személyes kontakt, akkor igény se lesz rá. Egyszerűen nem szocializálódnak. Gyakorlatilag osztálytársak nélkül lennének, "bezárva" a családba és esetleg a szomszédságba, a szülők ismerősei körébe, ahol talán van korabeli, de lehet hogy nincs. Pl az én lányom nem tudna menni sehova, sokkal idősebb mint az én barátaim gyerekei, sokkal fiatalabb mint a férjem barátainak a gyerekei, a szomszédok idősek, a családban sincs más korabeli gyerek aki nem több ezer km-re lakik. Nagyon magányos lenne.


Nem szeretném ezt a világot.

Nekem is hiányoztak a munkatársaim személyes találkozók útján is. Az a munkatársam nyilván nem, aki az ország másik végén dolgozik és évente egyszer futunk össze akkor is céges szervezésben. Rájuk igényem sincs, de akikkel naponta találkoztam van. Ha egyikőjükkel se találkoztam volna csak a párhuzam kedvéért az "évnyitón" akkor elég magányosan "tanulnék". Ha ilyen gimis háttérből jöttem volna akkor barátaim se lennének.


Ez senkinek sem érdeke, hogy a gyerekeink be legyenek zárva, mert ez amit te felvázolsz az.

Az iskola csúnya lenne ha csak az anyag átadásról szólna. Ha visszagondolsz neked ennyit jelentett életed 12+3/4/5/6 éve? Ha igen az szomorú.

73. Amaunet (válaszként erre: 65. - Dfc04c70e4)
2020. dec. 29. 22:44

Egy felső tagozatos már tud magának készíteni reggelit, képes használni a mikrót és nem nyúl már a konnektorba. Sőt! A mosógépet is bekapcsolja, hogy mire anyuka hazaér már csak teregetni kelljen.


Az eszközöket pedig minden felsős dedikáltan kapná 4 évre. Vagyis nem is tudna csak az iskola hálózatán keresztül engedélyezett tartalmakhoz hozzáférni. Ma már 70 ezerért kapni olyan laptopot ami erre alkalmas.

Nem kell tantermeket fenntartani, utaztatni a gyerekeket, tanárokat.

Meg lehet ezt oldani, ha akarják.


Csak ugye ott volt a Digitális Jólét Program és nem jutott el szinte senkihez.

A tavaszi tapasztalatok azt mutatják, hogy még a tanárok sem voltak felkészülve.


[link]


[link]

72. Amaunet (válaszként erre: 70. - Timycat)
2020. dec. 29. 22:10
Az online iskola mellett lehet találkozni az osztálytársakkal a valóságban is. Persze, nem pandémia idején.
71. andi6020 (válaszként erre: 70. - Timycat)
2020. dec. 29. 21:09

Jah. Gyerök egyszer volt az egyetemen. Beiratkozni.

Ja nem. Elhozta a diákigazolványt is. Szóval kétszer.

70. timycat (válaszként erre: 56. - Amaunet)
2020. dec. 29. 21:01

Azért az iskola szocializál is.

Az életre szóló barátságok általában középiskolában köttetnek. Nekem is onnan származnak azok a barátaim akiket tudom, hogy bármikor bármivel megkereshetek, ők már bizonyítottak. Az egyetemen, munkában szerzett barátaim csak időlegesek, ahogy elsodort minket az élet megszűnt a kontakt. A gimis barátnőm hiába él tőlem több ezer km-re ha nem is naponta, de 3 naponta keressük egymást.


Nálunk több házasság is a gimire vezethető vissza.

Online ez nem olyan. Persze van netes társkereső is. De én személy szerint utolsó utáni kényszermegoldásnak tartom.


Én nagyon sajnálom a mostani fősulisokat, egyetemistákat. Tőlük rengeteg élményt vesz el ez a helyzet. Nem is ismerik egymást.

69. dfc04c70e4 (válaszként erre: 68. - Unom)
2020. dec. 29. 20:55

Igen. Ez is benne van.

Nagyon összetett dolog ez.

68. unom (válaszként erre: 65. - Dfc04c70e4)
2020. dec. 29. 20:48
Ráadásul a tanárképzés átalakításával kellene kezdeni, azt pedig jelentős béremeléssel, hogy a tanári fizetés versenyképes legyen...
67. dfc04c70e4 (válaszként erre: 66. - Dfc04c70e4)
2020. dec. 29. 20:39
Na jó, szóval reggelig... :D
66. dfc04c70e4 (válaszként erre: 65. - Dfc04c70e4)
2020. dec. 29. 20:38
Bocs: reggelik tudnék beszélni...
65. dfc04c70e4 (válaszként erre: 60. - Amaunet)
2020. dec. 29. 20:37

Azért teljesen más felnőttként nyelvet tanulni online, és más az iskolai oktatás online módon. A kettő nem összehasonlítható.

Van abban ráció, hogy a jövőben egyre inkább teret hódit majd az iskolákban is az online oktatás, de azért remélem, ez még a távolabbi jövő.

Nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel. Rengeteg szülőnek és gyereknek okoz problémát a mostani kényszerhelyzet is.

Ehhez is idő kell, hogy kiforrja magát.

Gondolj bele, hány olyan család van, akiknél nincs külön számítógép, és van két-három gyerek.

Hú, és ez csak egy szelete a gondoknak. Reggelik tudnék beszélni a nehézségekről.

64. unom (válaszként erre: 62. - Amaunet)
2020. dec. 29. 20:32
Inkább problémák, amiken átsiklasz, mert úgy egyszerűbb.
63. df1e1c376c (válaszként erre: 61. - Df1e1c376c)
2020. dec. 29. 20:28
Az miért kifogás, hogy vannak tárgyak, amiket nem lehet online (hatékonyan) tanítani?
62. Amaunet (válaszként erre: 61. - Df1e1c376c)
2020. dec. 29. 20:02
Igen, kifogásokat mindig lehet találni.:)
61. df1e1c376c (válaszként erre: 60. - Amaunet)
2020. dec. 29. 19:47

De akkor megint ott vagyunk, hogy a masik oldalon ott a tanar.


Az online doktoralashoz kell a kemeny elszantsag. A kamaszodo gyerekenel ez sokszor nincs meg. Ha nem noszogatja oket egy tanar legalabb, nem biztos, hogy annyira megy minden magatol.


Es mi van a keszseg tantargyakkal, testedzessel? Meg ha elszant valaki, akkor sem biztos, hogy van hely, eszkoz meg meg annyi sem. Es ezeklet bizony nem szabad alabecsulni.

60. Amaunet (válaszként erre: 58. - Df1e1c376c)
2020. dec. 29. 19:38

Felnőttek ezrei tanulnak nyelvet online. Skype-on vagy más csatornákon.


Ha elhagyjuk a Hoxát, a neten még le is lehet doktorálni. Persze nem agysebészetből.:)


Ezért is írtam, hogy az alsó tagozaton a gyermekeket meg kell tanítani tanulni. A készségeiket felébreszteni. A kíváncsiságukat felkelteni.

Ha ez megvan, akkor a tananyagon túl mindent megtalálnak a neten.

59. Amaunet (válaszként erre: 57. - Unom)
2020. dec. 29. 19:32
Nem annyi és nem olyan minőségben.
58. df1e1c376c (válaszként erre: 56. - Amaunet)
2020. dec. 29. 19:02

Ez igy mar mindjart mas, mint amit elotte irtal, hogy videok, oszt csokolom.


Meg aztan eleg nagy kulonbseg lehet osztalyok es csoportok kozott, ki hogy halad. Ami nem megy a legtobbnek, abbol tobb feladatot kell adni, ha vannak jo tanulok, akik elobb letudjak a kotelezo korokat, azoknak lehet adni plusz es nehezebb peldakat.

Es amugy az is egy elsajatitando dolog, hogy az ember kiall az osztaly ele, es szoban ertelmesen elmondja a tudasat. Azt aztan otthon tenyleg nem lehet elsajatitani.

Vagy egy nyelvet beszed nelkul hogy lehet megtanulni? Lehet nagyon tuti applikaciokat talalni, fejleszteni a kiejtes gyakorlasara, de hogy ertelmesen parbeszedet folytassom ez ember, ahhoz ertelmes partner kell, ha nem google-fordito szinten akar valaki makodni.


Otthon meg lehet a szuloket kerdezni, de minel tobb a szaktargy, es minel komolyabb szint, annal kisebb az eselye, hogy egy szulo tud mindenre valaszolni.

57. unom (válaszként erre: 56. - Amaunet)
2020. dec. 29. 18:39

Tehát akkor mégis kell majd tanár.

A másik gond: ahol több gyerek van, mint szoba, ott hogy oldják meg?

Nem is említve, hogy az iskola elég fontos szocializációs helyszín.

56. Amaunet (válaszként erre: 54. - Df1e1c376c)
2020. dec. 29. 18:37

Próbáld meg úgy elképzelni az oktatást, hogy vannak adott órák, mikor az egész osztály be van jelentkezve és kérdezhetnek az előadás alatt a tanártól. Vannak ilyen applikációk.

Ugyan olyan órarend szerint haladnak, mint a tantermi oktatás során.

Aki nem tanul otthon, az nem tanult a tanteremben sem.

Családban pl. este megbeszéli a szüleivel, hogy mit vettek aznap, mit nem értett. De ez megvolt akkor is, mikor bejárt iskolába. Mert a szülők nem elégszenek meg olyan válasszal, hogy "Semmi".

55. VendrinerPiroska (válaszként erre: 54. - Df1e1c376c)
2020. dec. 29. 18:21

Ez igaz. A barátnőm gyermeke helyett is az apuka írja a dolgozatokat. Nagyon sok gyerek semmit sem tanul, sajnos.


A FI meg nem tanár, csak Eszti, aki lejáratni próbálja őket. Jön ide tr..lkodni, miután már egyszer ajtót mutattak neki, de továbbra is unatkozik és most visszatért.

54. df1e1c376c (válaszként erre: 53. - Amaunet)
2020. dec. 29. 18:06

Szerintem pl. matekot, fizikat, kemiat ugy tanulni, hogy nincs kit kerdezni, ha elakadt valaki, eleg pocsek lehet.



Nem mellekesen anyam mondta, hogy a kettes-harmas atlagu tanuloi miota online beszamolo van, erdekes modon ugy megtaltosodtak, hogy hibatlan dolgozatokat irnak. Szerinted unalmukban otthon bucira tanuljat a fejuket? Majd jo nagy koppanas lesz az erettsegi.

53. Amaunet (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 17:52

Mit szólnának a tanárok, ha felső tagozattól már nem lenne rájuk szükség?

Mert a jövő erre mutat.


Alsó tagozatban megtanulják az alapokat, megtanulnak tanulni. Elsajátítják az önálló tanulást.


Felső tagozatban pedig készülnek majd tematikus videók minden tantárgyból, amelyek tanterv szerinti ütemezésben megtekintéséhez ellenőrzött felületen be kell lépnie a tanulónak.

Nem tudom hány történelem órát kell leadni egy tanévben, legyen mondjuk 100. Elkészítenek 100 darab 45 perces videót profi tanárokkal. A többire nem lesz szükség.


Véleményem szerint néhány év és ez bekövetkezik.

52. vivo44 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 15:14

Leírtam, hogy ki írta. Ha neked tanár létedre nehéz ezt felfogni, az is és az eddigi írásod is elmond mindent rólad. Te sosem voltál igazi tanár, esetleg valami segéd, mert még egy kezdő tanár sem nyilvánul így meg, ugyanis azt az iskolában tanítják, hogy a gyermekkel, a szülővel hogyan kommunikáljon egy pedagógus, akár jó, akár konfliktus helyzetben. Mivel bebizonyosodott, hogy te erre is alkalmatlan és képtelen vagy, így a magam részéről lezártam a veled, mint trollal való fórumozást.

Mindenki azt hisz, amit akar! Te azt, hogy mesekönyv, mert te nem ilyen vagy, én pedig, hogy egy név nélküli hazudozó vagy. Minden jót a továbbiakban!

51. andi6020 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 15:14
Bízom benne, hogy a kamukényszered ilyen nagy, pl gátőrként dolgozol, és sokat unatkozol. Remélem közöd nincs semmilyen oktatási intézményhez.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Vivo44)
2020. dec. 29. 15:09

"a szenvedést a kettesért"


Na AZ ez szép portéka lehet!!!

49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Vivo44)
2020. dec. 29. 15:08

""Nekem fontos, hogy lássam a gyermekek szemében a bizonytalanságot, hogy segíteni tudjak, az örömöt, mikor a tudásért cserébe jó osztályzatot kap, a szenvedést a kettesért, a rosszabbakat a javulásért.""


Ez melyik mesekönyvben volt? Ilyet élő ember nem mond, ez a szirupos maszlag még egy Romana regénybe se férne bele.

48. vivo44 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 29. 15:01

Ismét tévedsz!

Neked lehet megfelelő a semmiért pénzt kapni, de nagyon sokan vagyunk úgy, hogy még a semmiért is inkább teszünk.

Kérlek ne általánosíts, mert szerencsére te vagy az aki tanárnak mondja magát és örül, hogy nem tesz érte semmit. Akiket én ismerek tanárok, tanítani szeretnének és nem kattintgatni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook