Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zsírvesztés, izmosodás fórum

Zsírvesztés, izmosodás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
92. 8a65af67ce (válaszként erre: 90. - Insecure)
2017. jan. 18. 15:00
Jesszus! :O Az a személyeskedés, amit te művelsz. Nem veled társalog, hanem a fórumindítóval, mégis kényszert érzel, hogy látatlanban minősítsd őt és az életét.
91. insecure (válaszként erre: 90. - Insecure)
2017. jan. 18. 14:54
A legnagyobb gáz, hogy osztod itt az igét, mint valami mindentudó tökéletesség.
90. insecure (válaszként erre: 87. - Gribedli***)
2017. jan. 18. 14:53

Nem tudom minek kezdesz el személyeskedni, de mindegy. Nem sajnálom a kolléganőmtől a pénzt, de nem kedvelem a csalást.


Akkor kicsit nyersebben fogalmaznám meg, mit gondolok a "típusodról". Szóval a magadfajta fehérnépek, akiknek az élete a külsejük körül forog, annyira merevek, hogy nem ülnének le a gyermekükkel megenni pl. egy pizzát vagy egy prosciutto-s bárány kotlett-et (tök mindegy), mert jaj abba több a szénhidrát, mint a napi gramm megengedett és felszalad rám 30 dkg. Ez nem az egészségről, fittségről szól. Ez kőkemény hiúság és agybaj. A nagy semmiért. Számomra ez sajnálatra méltó.

Persze ha az olimpiára készülsz, ott a sporttáplálkozásnak már nagy jelentősége lehet, de gondolom nem.


Annyira merev vagy, hogy még az ágyadat is terv szerint (fly lady) veted be. Ez beteges. emlékeztetsz Bree van de Kamp-re a Született feleségekből.

89. gribedli*** (válaszként erre: 86. - Insecure)
2017. jan. 18. 14:48
Ami meg a nagyanyákat illeti, na ők grammoltak csak igazán,hiszen szegénység volt, azelőtt meg még jegyrendszer is. Kellett oda a szervezőkészség, grammolás, tervezés, hidd el. Még jobban is mint ma!
88. gribedli*** (válaszként erre: 86. - Insecure)
2017. jan. 18. 14:45

Miért gondolod, hogy ez valami támadás feléd? Nem érdekel, hogy hány kiló vagy meg hogy mennyire vagy fitt, de a fórumindítót érdekli a saját külseje és ő ezért kérdezett.


Senki nem mondta, hogy neked is kötelező így tenned, stb stb. Nem is értem, miért veszel magadra hozzâszólásokat, amik nem neked mentek, nem te indítottad a topikot, nem érdekel a téma sem.


Én sem kértem a véleményedet arról, hogy szerinted a kajám gáz vagy sem.

87. gribedli*** (válaszként erre: 85. - Insecure)
2017. jan. 18. 14:40

Azt elhiszem, hogy te már begörcsöltél volna ezen is, hiszen olyan dolgok miatt is leállsz aggódni, hogy sajnálod a km pénzt a kolléganődtől, ami egy minimális összeg.


Engem az frusztrálna, ha nem lenne otthon kész kaja amikor éhes vagyok, és vaktában kellene összevágnom valamit, miközben másra is kell figyelnem, szóval inkább megnyugtat az érzés, hogy ha előre kész van, és cseppet sem frusztrál ez a kontroll. Jó dolog, hogy jut időm így egy csomó másra.

86. insecure (válaszként erre: 75. - Csikil4ny)
2017. jan. 18. 14:40

Persze ne az effajta orális élvezetek körül forogjon az életünk, de szerintem az sincs rendben, hogy az ellentétes irányból bár, de mégiscsak a kaja és annak megtervezése, grammolása, összeállítása határozza meg az életünket.


A nagyanyám 90 évig élt mindenféle ch és zsírarány mérlegelése nélkül.


Én is eszem amit sikerül, bizonyára nagyobb darab vagyok mint pl. gribedli, de nem biztos, hogy rosszabbul nézek ki, vagy éppen kevésbé vagyok fitt.

85. insecure (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2017. jan. 18. 14:27
Én nem hiszem el, hogy egy ilyen szintű kontroll az étkezésben nem teszi frusztrálttá az embert. Nem hiszem el, hogy te ezt ilyenformán élvezed. Szerintem magadat is becsapod.
84. csikil4ny (válaszként erre: 81. - Gribedli***)
2017. jan. 18. 11:39
Persze. Mindenki önmagából indul ki. Én pl. máig elfelejtem a legtöbb zöldség létezését, ezért kell időnként rájuk keressek. Gyermekkoromban legfeljebb savanyúságként találkoztam néhánnyal, s azok ugye vagy túl sósak, vag, túl ecetesek voltak. Így át kellett szokjak a zöldségekre. És van már jópár zöldséges étel, ami ízlik, de még mindig nem tudom azt mondani, hogy nem szeretnék rántott húst enni krumplipürével... Csak épp nem éri meg, nekem nem.
2017. jan. 18. 11:32
Hozzám hasonló termetű nônek ennyi a szükséglete. Hogy mit várhat valaki attól, ha ilyen alkata van, vagy ilyet szeretne megtartani.
82. gribedli*** (válaszként erre: 78. - Ade2e414b4)
2017. jan. 18. 11:30
Igen, a súlyomat csak miheztartás végett írtam le, mert ugye beszéltünk kalóriákról meg makronutriensekről és muszáj volt leírni,hogy egy hozzám hasonló terme
81. gribedli*** (válaszként erre: 75. - Csikil4ny)
2017. jan. 18. 11:25

Igen, fontosabb az, hogy tápláló legyen az étel, de azért annyira nem szörnyű ízre sem, nekem ízlenek is a zöldségek és a többi, szóval örömet is lelek benne, nem ùgy kell leverekedni:D


Lehet azt finoman is elkészíteni ami egészséges is.

80. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Insecure)
2017. jan. 18. 11:21

A receptjeim egy része igen, olaszos. Pont ez az, hogy sokan azt gondolják, hogy csak a tészta meg a pizza létezik, holott nem igaz, van rengeteg színpompás zöldséges kaja, olyanok is, amiket a nagytöbbség nem ismer, ezért nem ezekkel példálozok, van vagy 5 féle padlizsán, számtalan alakú és színű cukkinik, sokféle káposzta, mèg kelkáposztából is legalább 4.


Úgy gondolom, hogy feleseges ide leírnom, mert sokaktól távol àll ez az ízvilág és meg sem kóstolnák, vagy ha igen, akkor meg nehéz beszerezni. Vagy import lévén otthon többe kerül, szóval igyekeztem ùgy vázolni, hogy érthető legyen, és nem extra hozzávalókkal.


Lencséből is sokfajtát használok, van piros, zöld, fekete, stb.


De mit ér vele valaki, ha nem kap ilyet? Gyakorlatiasabban akartam fogalmazni, legyen az hüvelyes, amit szeret, amit talál, ne legyen kifogás, hogy nincs ilyen vagy olyan hüvelyes náluk, hanem amit talál, az jó lesz. Tápanyag szempontjából hasonló lesz a fehérje és a ch is.


Nem kell agyontevezgetni magam. Évek óta így csinálom, rutinosan megy, nem görcsölök rá. A közérzetem és az egészségem meg jó, ezért biztos vagyok benne, hogy nem lövök nagyon mellé az életmódommal. Pl 11 éve nem voltam ùgy beteg, hogy antibiotikumot kelljen szednem. De az éves megfázás is sokszor elkerül, vagy csak max 3 napig tart.


Pedig nem szedek csodabogyókat csak odafigyelek a testemre, hogy mi kell neki. Nekem ez így jó. Senki sem mondta, hogy te is tedd ezt, mindenki azt csinál, amit akar.


Viszont a fórumindìtò meg külön kérdezte, ezért írtam le neki.

79. ade2e414b4 (válaszként erre: 76. - Csikil4ny)
2017. jan. 18. 11:20
Nekem az van. Lassabban melegszik - lassabban hűl ki, szal előbb kikapcsolhatod - az a jó benne, hogy nem robbantom fel magam a gázzal :D Na de nem off-olok.
78. ade2e414b4 (válaszként erre: 74. - Insecure)
2017. jan. 18. 11:15
Ez olyan dolog, hogy kinek mi a célja :) Nem a "kg" a lényeg - ha valaki elhatározza, hogy fittebb alakot szeretne és ezért tervezi az étrendjét + eljár edzeni, miért lenne gáz? Persze senkinek sem kötelező csinálnia, saját döntés. Másik meg, ha valakinek van már benne tapasztalata, nem kell "agyontervezgetni" magát. Az olasz konyhával semmi gond.
77. csikil4ny (válaszként erre: 76. - Csikil4ny)
2017. jan. 18. 11:12
Bocsi ezt nem ide akartam. :(
2017. jan. 18. 11:11
Elektromos sütőt akarok venni. Szerintetek mire kell odafigyelni? Miben tér el a használata a gázsütőétől?
75. csikil4ny (válaszként erre: 74. - Insecure)
2017. jan. 18. 11:08
Attól függ, hogy mit nevezünk jónak. Elméletileg azért eszünk, hogy tápláljuk a szervezetünket, nem kell örömforrásként venni az étkezést, azt el lehet érni másképpen is. Csak hát a magyar étellel akarja magát boldoggá tenni....
74. insecure (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2017. jan. 18. 11:02
Hát ez az étrend full gáz. És mit kapsz cserébe? Azt hiszed jobban nézel ki. Lehet. De nem hiszem, hogy érdemes agyontervezgetni magad vasárnap, nem enni egy jó kis akármit (olasz konyha ?!), hogy 48 kg legyél, ne mondjuk 55.
73. ade2e414b4 (válaszként erre: 70. - Vigike)
2017. jan. 18. 10:39
Igen, ez így rendben van: Ha több fehérjét szeretnél bevinni és nehezen tudod elérni ételekből, akkor hasznos a fehérje por, kiegészítésnek - főleg a tejsavó alapú.
2017. jan. 18. 08:54

Az edzést is megnéztem, szerintem kezdésnek jó lesz, látom, tényleg jegyzeteltél:) kicsit később(2-3 hét vagy 1 hónap) el kellene kezdeni nagyobb sùlyzókkal, de akkor már nem annyi ismétlést mint a videôin látod, hanem kevesebbet és lassan.


Egy edzés alatt max 24sorozat legyen. Vagyis ha 6 gyakorlatot csinálsz, akkor 4 sorozat mindenből. Viszont ezt nagyobb súlyzóval, 3kilóstól felfelé. Sőt, 3 kilóval is van már formásodás, ha ennyire félsz a súlyzóktól, de aki ragaszkodik az egykilósokhoz, az plötyi marad.


Persze vannak olyan saját testsúly gyaksik, amikhez nem kell sùlyzó, mégis nagyon nehéz és formál is, de ezekhez egy kicsit haladóbbnak kell lenni (pl a húzódzkodás)

71. gribedli*** (válaszként erre: 68. - Vigike)
2017. jan. 18. 08:49

Engem az érdekelt, hogy konkrétan mit főzöl ebédre, nem az, hogy milyen lisztet használsz hozzá. Pl mit főzöl? Rántott húst? Na, azzal nem lehet formásodni. Főzekéket? Mit? És mekkora adagokat.


Túl diétásan nem akarsz táplálkozni,ez lejött, mert a szokásaidat nem akarod megváltoztatni. Ha te vajas kenyéren nőttél fel reggelihez, akkor juszt is vajas kenyér lesz a reggelid.


Ezzel a hozzáállással tulajdonképpen te csak szeretnél valamilyen alakot, de nem szeretnél hozzá semmit tenni, ami a konfortzônádon kívül esik.


De legalább ülj le egyszer és számold ki, hogy amit nagyjából eszel, annak mennyi összesen a fehérje, ch és zsírtartalma, csak hogy legalább tudd, hogy ez most mennyire esik közel a szükségleteidhez. Alapvető dolgok is: mennyi rost van a kajádban? 30-40g rost? Mert egy tk kifliben mondjuk lehet, hogy van mindössze 1 g rost, ez édeskevés. Mennyi zöldséget eszel naponta? Legalább fél kiló lenne a minimum. Plusz 1 vagy 2 adag gyümölcs. 1 adag főzelèkféle (hüvelyes). Tehát növények.


Nemcsak azon van a hangsúly, hogy te most zablisztet vagy mi mást használsz, hanem hogy összességében miből álla kajád. Ha minden étkezésre péksüteményt eszel, sajnos abban semmi fehérje szinte.


Én az egyszerűség híve vagyok, ezért nem értem, hogy miért kellene mindent habarni, rántani. Megpàrolom a zöldségeket és kész, ennél gyorsabb mód nincs is, fűszerezem, kész a köret. Nem kell nekem habarás és társai. És szerintem ez nem az a kategória, hogy "túl" diétás, hanem hogy egyszerű és gyors.

70. vigike (válaszként erre: 69. - Ade2e414b4)
2017. jan. 18. 00:36
Én a shake-t csak azért iszom, hogy kiváltsak vele egy étkezést de mint megtudtam, azt inkább kaja mellé kell inni kiegészítésnek és nem főétkezés helyett. Valamint azért is iszom, hogy ezzel is növeljem a fehérjebevitelemet. Sajnos azt tényleg nagyon keveset eszem. Erre is rá kell feküdnöm! Meg a sok zöldségre és a megfelelő folyadékfogyasztásra.
69. ade2e414b4 (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2017. jan. 17. 23:38

Egyetértek szavaiddal.


Azt nem látják még át sokan, hogy nem a kiegeken múlik a siker - pl "fogyjunk fehérje porral, zsírégetőkkel stb." divatos reklám szövegek, hatalmas üzlet ez manapság.


Valójában sokad rendű dolgok, sőt ha valaki ügyesen összeállítja az étrendjét teljesen szükségtelenek.


Aki még új és tájékozatlan a témában, simán rásóznak mindenféle gyenge minőségű kiegeket, ezért szerintem csak akkor érdemes bármit szedni, ha valaki már "haladó" szinten van étrend + edzések terén.

68. vigike (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2017. jan. 17. 23:01

Persze, természetesen Norbis kaják nélkül is le lehet fogyni, csak az ő termékeit alternatívaként fogyasztom.


Az én ch csökkentett "diétámat" úgy szeretném megtervezni, hogy normális kajákból álljon. Pl. nekem muszáj reggel pékárut ennem, ezt igyekszem tk. kiflivel megoldani. A Lidl-s kifli szerintem korpás, ezáltal lassú felszívódású. Lehet, hogy még van benne más is. A fitt end well termékek azok tuti ch csökkentettek de ez a kifli nem tudom mennyire.


Ebédre amit főzök azt igyekszem olívaolajjal vagy kókuszzsírral készíteni és fehérliszt helyett zabliszttel vagy Norbi liszttel habarni, berántani stb. Szerintem ennyi belefér.

Néztem Béres Alexandra súlykontroll kajáját is, azok is zabliszttel készülnek. Ezekben a lisztekben sok fehérje is van amellett, hogy ch csökkentett.


Szóval túl diétásan nem szeretnék enni mert nekem az nem "normális" étkezés. A szervezetem egyébként is igényli a ch-t de ezt igyekszem minél jobban megoldani, hogy jó minőségű legyen.


A héten délutános vagyok. Mint említettem, kajálni kb. 17-19 között szoktam a melóhelyen. Ilyenkor lehet innom egy shake-t és mellé enni egy sajtos pogit? Ja, a shake-t ki szoktam egészíteni és teszek bele még lenmagpelyhet, pici fahéjat, chia magot és van mikor egy kis zabpelyhet is. Ha ezzel a fehérjeturmix-szal eszem együtt a pogit akkor csökken az étel ch tartalma, nem? Mert akkor végül is nem vacsira iszom meg a shake-t hanem uzsonnára és még mellé eszek egy kis ch-t is, hogy este már ne legyek éhes és elég legyen valami egyszerűbb vacsira.


Igen, izmosodni, formásodni szeretnék, ezért sem szeretném a szigorú diétát. A shake tényleg csak egy kevés amit megiszok.


Hát amiket leírtál kaját, az szerintem nincs meg 1600 kcal! Én éhen halnék ennyi kajától! :D De nem vagyunk egyformák, neked elég.

Amit reggelire eszel zabos kekszet és műzliszeletet azok nem cukrosak? Nekem ez is kevés lenne reggelire!


Abban segíts légyszi, hogy a ch-t hogy kell beosztani a napra. Mármint úgy értem, hogy reggelire lassú felszívódású, ebédre gyors, uzsira gyors és vacsira lassú? Ehetek gyors felszívódású ch-t is az izmosodás miatt?

67. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Vigike)
2017. jan. 17. 18:47

Jó, akkor megyek sorban:


Szerintem nem fogyasztottak le olyan sok embert, de aki elkezd egészségesebben enni és élni, biztos fogyni is fog, norbis cuccok nélkül is, vagy norbis cuccokkal.


Én külföldön élek, itt őket nem is ismerik, mégis az emberek között van ugyanúgy, aki el sem hízik vagy épp le tud fogyni, norbika nélkül. Pláne itt nincsenek is olyan termékek,szóval nem is értem, hogy hogy merészelek én jól kinézni???:))) vagy mâsok is, akik azt sem tudják mi az az update.


Kalóriaszükséglet: nekem is 1600-1800 közötti napi, hétvégén 2000. 48 kg vagyok emellett. Jól beosztom a makrókat. De van elég sokszor, hogy nem is tudok ennyit megenni, igazából nem aggaszt annyira.


A zsírszegénység amùgy nem jelenti azt, hogy nulla zsír van a kajámban. Nagyjából mikor, hogy 25-35g zsír van összesen, 20% zsír egy diétában nem zsírmentesség. Annál inkább a 30% fehérjét összehozni, hát ennem kell elég jó adagokat.


Mit jelent az, hogy azt eszel, amit főzöl? Bővebben ez mi?


A fehérjeshake-ről: az egész napi fehérjédnek csak az egy ötöde származzon ebbôl max.


Mondom, miért. Nos, a fehérje ugye 4kal/g. De a szervezet sokat dolgozik vele, le kell bontania és erre elmegy a belőle származó kalória 25%a. Vagyis minden 4 kal, amit fehérjéből viszel be, csak 3 lesz, mert a tobbit elégeted emésztésre. Ezért a fehérje arra is jó, hogy emelje az anyagcserét. A zsír és szénhidrát emèsztésére viszont csak 4-5% megy el, vagyis pl ha megeszel 100g ch-t, akkor az 400kal, és ebből csak 20kalt fordítasz emèsztésre. Tehát szerencsésebb dolog több fehérjét enni.


De ez nem vonatkozik a shakekre, mert azok már feldolgozott állapotban vannak, gyors felszìvódásúak, tehát a szervezetnek nem kell annyit dolgoznia vele, így nem használ el kalóriákat az emésztéshez. Illúzió, hogy a shakekkel meg van oldva a diéta.


De edzés után jól jönnek, mert olyankor fokozottabban szükség van rà.


Ha izmosodni, formásodni akarsz, akkor valódi ételeket kell enned és a shake csak egy kis részét képezze.


Nagyjából ìgy eszem:

Reggelire müzliszelet és bcaa, vagy zaboskeksz+bcaa


Snack: fél marék mandula stb


Ebéd: egy tányér hüvelyes, saláta formájában vagy főzelékként stb. Hozzá zöldségek (ezt az egészet zsiradékok nélkül készítem el, a hüvelyeseket is, és semmi kenyeret nem eszek mellé)


Snack: gyümölcs vagy fehérjeturmix (pl ha edzés után vagyok), vagy akár mindkettő, a napi kalóriámtól függ, vagy csíkokra vágott répa, zeller hummuszzal (csicseriborsópüré)


Vacsora: tofu vagy tempeh zöldségekkel. Vagy szójagranulátumból ragu +zöldség. Nem mindennap eszem szóját, úgyhogy van, hogy ezt helyettesìtem egy nagy tányér zöldséggel vegyesen (gomba, kelbimbó, spenót, stb)


Igyekszem a mennyiségeket úgy összehozni, hogy meglegyen 80g vagy több fehérje is, és ehhez igazítom a szénhidrátot. Szóval ahogy írtam 30%fehérje, 20%zsír, 50%ch.


Pl ha 80g a fehérjém aznap, akkor valahol 100körüli lesz a ch.


Mindezt előre meg szoktam tervezni vasárnap, nem abban a pillanatban találom ki, hogy jaj, mit is egyek.

66. gribedli*** (válaszként erre: 63. - Lilimia)
2017. jan. 17. 18:15

Persze, mert te aztán tudod, hogy mitől lesz valaki jobb szakember. Nyilván el sem olvastad az 5 sort, amiben levezettem, hanem szemellenzősen olyan könyvet ajánlasz, amiket lehet, hogy el sem olvastál figyelmesen.


Amúgy köszi, de inkább maradok a tananyagnál.

65. vigike
2017. jan. 17. 17:36

Na... Az előző bejegyzésemet folytatva...


Összeállítottam végre magamnak tegnap este egy edzéstervet. Mivel begeg voltam és még egy kicsit vagyok is ezért azt terveztem, hogy ezen a héten heti 5 napot edzek és 2 napot pihenek. Szerintem ez a továbbiakban is így lesz. Próbáltam úgy megtervezni az edzéseket, hogy mindenféle mozgásforma legyen benne.

Erre a hétre 3 napra Béres Alexandra tornáit választottam. 4 blokkot csinálok meg egy nap, ez 4*10 perc. Szerintem kezdetnek jó.


Hétfő: Alsótest (comb, belső- és külsőcomb, csípő, popsi).


Béres Alexandra 10 perces tornái a youtubon:

- Combizom erősítés

- Belső- és külcső combizom gyakorlatok

- Csípő külső része

- Popsitorna


Kedd: Felsőtest (mell, váll, tricepsz, hasizomerősítés)


Béres Alexandra 10 perces tornái:

- Mellizom edzés

- Válledzés

- Tricepsz torna

- Hsizom gyakorlatok + 3*30 mp plank


Szerda: pihenőnap


Csütörtök: Cardio intervall


Youtube-ról néztem:

25 minute interval cardio workout from home


Péntek: Felsőtest (hát, váll, bicepsz, hasizomerősítés)


Béres Alexandra 10 perces tornái:

- Hátizom gyakorlat

- Karedzés

- Bicepsz erősítés

- Hsizom gyakorlatok 2. + 3*30 mp plank


Szombat: Cardio intervall


Youtube-ról néztem:

Otthoni edzés, TABATA intervall edzés fogyáshoz, zsírégetéshez


Vasárnap: pihenőnap


Szerinted ez így jó kezdésnek?


Mivel a hét csak 7 napból áll és ugye kellenek a pihenőnapok is, igyekeztem úgy tervezni, hogy minden nap más izomcsoportot mozgassak meg figyelve arra is, hogy ne eddzem túl magam megint. Viszont kevésnek tartom a heti egy alkalmas popsiizom erősítést mert ott is szeretnék izmosodni, feszesedni, kerekedni.


Jövő héten Péntek Enikőt tervezek, őt nagyon szeretem!

Szerintem ez a hónap marad egyelőre 40 perces tornákkal, a kardio intervall edzések pedig kb. 20-25 percesek. Esetleg ide beszoríthatok még popsiizom erősítéseket?

A jövő hetet mindjárt meg is tervezem! :)

64. vigike (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2017. jan. 17. 16:56

Húú, te tényleg nagyon benne vagy ezekben!

Igen azt tudtam, hogy izmosodáshoz kell ch, de nem tudom mennyi. Nem vagyok ezekben jártas!


Ha rámnéz valaki kiröhög, hogy mit akarok én fogyózni? Igazából nem fogyni szeretnék, bár van rajtam felesleg de nem látványosan. Gondolom ez a testzsír ami a csípőm körül van és a hasamon. Lötyi vagyok, ezért szeretnék izmosodni, feszesedni.

Anno mikor használtam még a kalóriabázist, ott az edzés nélküli kalóriámat 1500-1600 körülire adta meg. Ha tornáztam is akkor meg kellett ennem az 1800 kcal-t.


Ezzel a zsíros dologgal most elgondolkodtattál! Mindig is Norbi szavait részesítettem előnyben miszerint zsírt lehet enni. Akkor hogy lehet az, hogy sok embert lefogyasztottak? Hogyan működik náluk ez a dolog?

Azt sem értem, hogy az oldalán fent van az, hogy a shake-t főétkezés mellé ajánlják vagy kisebb étkezés kiváltására. Akkor miért mondja azt, hogy hagyjuk el a vacsit és helyette ezt igyuk?

Mert valóban nekem kevés még így is bár írtam, hogy nem tettem bele annyi fehérjét amennyit írt de nem lakok jól tőle.


Ez a Tilt-es fehérje mennyibe kerül? Csak rendelni lehet vagy árulják is? Sajnos a fehérjeporokban sem vagyok otthon.


Hogyan érdemes akkor átállnom egy zsírégető étrendre? A bajom az, hogy sokmindent nem eszek meg. De lehet, hogy szokás kérdése, nem tudom... Próbáltam már diétásabban enni de nem esett jól a kaja. Túró és virsli vagy zöldség? Hát... Legfeljebb ha lenyomom a torkomon. Mindig igyekeztem "normális" kajákat enni.


A reggelim Lidl-s tk. kifli, azt hiszem talán korpás. Ehhez akkor felejtsem el a vajat? Felvágottat és zöldséget, tojásrántottát nem kívánok még reggel. Inkább üresen eszem.


Ebédre azt eszem amit főzök.


Uzsonna? 16-17-18 óra körül szoktam.


Ha másnap nem kelet korán akkor későn fekszem le, így elvileg még ehetek utána valamit ami ch-s, nem? Itt igyam inkább a shake-t?


Vacsora mondjuk 21 óra körül. Itt mit ehetek?


Szívesen elfogadom a segítséget! :) Tudom, hogy makacskodom de ez azért van mert valószínüleg rosszul gondolkodom, rosszak az infóim. Meg azért is mert a tudatalattim harcol a diétás kaják ellen. Mert imádok enni és szeretem az ízeket! Inkább az ízekkel van gondom! Mert egyébként keveset eszem egy étkezés alkalmával is. De az ízetlen snassz kaják valahogy nem csúsznak. Nem tudom, hogy sokan hogyan tudták rávenni magukat erre!

2017. jan. 17. 16:01

Sajnálom, hogy nem tudok a kedvedre tenni, azt pedig méginkább, hogy egy könyv elolvasása túl nagy árnak bizonyul, hogy tájékozottabb, jobb szakember legyél.

Kérlek, a továbbiakban tartózkodj a velem való kommunikációtól. Köszönöm.

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook