Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zsebpénz! Általános iskolás gyereknek kell -e zsebpénz?Mi a célja?Mire tanít a helytelenül adott zsebpénz? fórum

Zsebpénz! Általános iskolás gyereknek kell -e zsebpénz?Mi a célja?Mire tanít a helytelenül adott zsebpénz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jún. 1. 19:43

Kell neki zsebpénz. És mire?

1. Gyűjtheti

2. Ha valamire vágyik, akkor meg tudjátok venni közösen, amikor éppen anyagilag nem tehetnétek meg

3. Nem kell mindig kérnie pénzt, ha kinézett még egy felesleges göncöt a ruhatárába


Vannak hátrányai is:

Elköltheti cigire titokban


Hm..ez csak egy-kettő példa volt, de szerintem még ekkor is vegyétek figyelembe a tanulmányi eredményeiket.


Én 5.-es koromig az 5-ösökért kaptam 20 Ft-ot, 4-esért 10 Ft-ot. Majd a nagymamámtól kaptam 5-8. osztályig 3000 Ft-ot egy hónapra. Középsuliban már valamivel többet kaptam.

Szerintem 3-4000 Ft egy általános iskolásnak bőven elég.

2009. jún. 1. 19:42
Én sosem kaptam zsebpénzt. Minden nap kaptam x összeget (keveset), de azt ennivalóra költhettem. Kénytelen voltam, mert nem vittem kaját soha, mindig a büfében vettem meg a tízóraimat.
2009. jún. 1. 19:40

Szia

Sajat peldamat tudom mondani, en kapatm kis iskolas kent is penzt, marmint uy kezddott hogy anyummal setaltam a varosba es meglattam egy perselyt, kis ari malacot, azt megvette nekem, es utana mind kaptam aprot, es szorgosan tettem bele, gyujtottem, aztan meg mikor megtelet, nem kelett szettorn mert volt kis "kupakja" kiszedtem a penzt szorgosan megszamoltam es elmentunk venni belole valamit...szerintem jo volt mert tudtam hogy ertekes, es hogy gyujtemen kell :) ilyen szempontbol jo lehet a zsebpenz :)

de ha azonnal megkapja a gyerek es mar koltheti is, az nem biztos hogy olyan hasznos...

hat ez csak az en velemenyem meg tapasztalatom :)

2009. jún. 1. 19:39

Nálunk nincs és nem is volt zsebpénz.

Ha kell valamire szól, aztán ha nem fontos a dolog, akkor mérlegelünk.

2009. jún. 1. 19:39

A zsebpénz nem helytelenül adott.Hetente egyszer kapjon a gyerek és megtanulja beosztani a pénzt!

Ha elkölti még az nap így járt:DDD

Így megtanulja,hogy ezt be kell osztani!

2009. jún. 1. 19:38
Mi az a helytelenül adott zsebpénz?
2009. jún. 1. 19:36
Zsebpénz! Általános iskolás gyereknek kell -e zsebpénz?Mi a célja?Mire tanít a helytelenül adott zsebpénz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook