Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zöldszínű a 2 hónapos fiam széklete kb 8 hete ez normális? fórum

Zöldszínű a 2 hónapos fiam széklete kb 8 hete ez normális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
19. win
2007. márc. 12. 13:36

Rendesen kiüríti a cicit a babád? Mert lehet, hogy csak a laktózban gazdagabb, szomjoltó első tejet szoja ki, az pedig:

1. a laktóz miatt hasfájást okoz,

2. zöld lesz tőle a széklet,

3. nem lakik jól a baba, mert a kalóriában dús, tápláló hátsó tej már nem kerül a szervezetébe.

De a fogyás ekkora babánál szerintem egyáltalán nem normális dolog, bőszen híznia kellene. Vidd el méretni, és ha még fogyott, mindenképpen próbáljátok meg kideríteni mi okozza?


Aztán írd meg, mi lett Veletek!:))

2007. márc. 11. 19:13
Én is egyetértek az előző ancsi105-el, mivel neki is kell egy bizonyos tisztulási folyamat. Van akinél még a kórházban rendbejön, van akinél később. Hála nálunk még a kórházban egy nap alatt rendbejött a kislány.
2007. márc. 11. 09:47
Ez természetes. Azt mondják tisztúl a kelevintől.
16. zoma
2007. márc. 10. 21:27
Nálunk is segített, amikor nem szoptattam olyan sűrűn, csak ezt nehéz betartani a cicizős babákkal. Próbáld meg, hogy 2-3órát vársz két etetés között. Az én babám kakijának sem volt jó szaga, mégsem volt semmi baj. Amikor nyálkás is volt a széklet, egy calcium laktium (nem 100% a neve, de így emlékszem) nevű port adtam neki egy pici teával, ez kicsit megfogta a hasát (orvos írta fel, de nem gyógyszer).
15. kszilvi (válaszként erre: 13. - Hajnalka30)
2007. márc. 10. 14:00

Én elejétől fogva cumisüvegből adom a teát. Ugyan úgy szopizik, sőt. Nem volt kifejezetten hasfájós, hanem kaki előtt görcsölt közvetlenül. A tea segített. Most már kevesebbet iszik. Van, hogy nekem is szopizik 2 órával az előző után, ha álmos, ha fáj az ínye és csak megnyugtatásul kéri.

Neked nem hasfájós? A teát picit melegítve adod, és milyet?

2007. márc. 10. 13:19

Egyébként milyen gyakran kakil?


Lehet, hogy azért akar óránként szopizni, mert nem lakik jól egy etetés során.

Szerintem próbáld meg kicsit húzni az időt két szopizás között, mert talán ha egy kicsit éhesebb lesz, többet szopizik egyszerre és egy kicsit átalakul a rendszer.


Én amúgy annak idején azt tapasztalta, hogy ha egy kicsit tovább maradt a pelusban a kaki (úgy 15-20 percet) akkor is megzöldül a levegő hatására. Nálunk ez is előfordult néha, mikor kevesebbet kakilt és nem volt "átütő" a szaga.

13. hajnalka30 (válaszként erre: 12. - Kszilvi)
2007. márc. 10. 12:56
próbáltam, de nagyon sírt, és csak a cicimen nyugodott meg. A vizet kiköpködi a teát sem akarja inni, mindig kidobtam végén. Amúgy te is kanállal gondoltad az adagolást, mert a védőnőm javaslata kanál vagy pohár a cumizavar miatt gondolom, vagy a túletetés miatt
12. kszilvi (válaszként erre: 10. - Hajnalka30)
2007. márc. 10. 12:47

Próbáld meg, hogy nem adsz neki óránként! Az nem jó, hasfájás is lehet belőle. Inkább pici teát,vagy vizet próbálj adni 2 etetés között. Legalább 1,5- 2 óra teljen el. (ha 1 órán belül éhes megint, vagy sír nagyon, akkor ugyan abból a ciciből adj, amiből előtte- persze, ha nem így csinálnád)

Remélem segít!

2007. márc. 10. 12:46
nem volt sárgaság, elég erős a szaga a székletnek sajnos itt halmon nincs sok választás orvosilag
2007. márc. 10. 12:43
köszönöm a válaszotokat, szóltam dokinak, ő azt mondta nem gond sem a széklet, sem fogyás, mert a korához képest igy is jósúlyban van. óránként lóg a mellemen, csak cicizik egész nap, este alszik ,tápszert eddig nem kapott csak az első 2 hétben. de a védőnő most javasolta pótlásnak.
2007. márc. 10. 12:43
most olvastam vissza, hogy fogyás is van, az már viszont nem jó, igaz csak átmeneti is lehet. 1 hét múlva megint menj mérésre, s ha tovább csökken, s még mindig azt mondják, hogy ez normális, akkor keress fel egy másik orvost. Nem volt elhúzódó sárgasága?
2007. márc. 10. 12:40
ha nem bűzös a széklete, akkor a zöld széklet normális anyatejes és tápszeres csecsemőknél is
2007. márc. 10. 12:34

Szia!

Szerintem túletetés,mert akkor lesz zöld színű a baba széklete. Szopizik, vagy tápszeres? Lehet, hogy túl sokat eszik egyszerre, vagy sokszor.

Nálunk is előfordult korábban. Ha nem lázas, akkor nem lehet komoly gond! De azért mindenképpen említsd meg a védőnőnek, gyermekorvosnak.

6. zoma
2007. márc. 10. 12:33

A fogyás nem jó, mindenképp mondd el az orvosnak.

A zöld színű székletet magában nem mondanám rossznak. Az én kisfiam 8 hónapos. 6 hónapos koráig csak szopott, sokat szopott és nagyon sokat is gyarapodott. NAgyon sokszor zöld volt a széklete, meg nyálkás is, napjában 3-5x kakált. Én emiatt sokat aggódtam, de mindig azzal nyugtattak, hogy ez gyakori a sokat evő és csak szopó babáknál ( a Kismama utóbbi számaiban is gyakran említik ezt). Csak azóta nyugodtam meg, mióta főzeléket és gyümölcsöt is kap, és beállt a széklete, még az is előfordul, hogy csak 2,3 nap után kakil (na ez se olyan nagy öröm). De a fogyás nem jó, nézesd meg.

2007. márc. 10. 12:04
láza, nincs eddig nem volt baja, szépen gyarapodott, elvileg minden rendben volt nála.kb 3 hetesen az apjától egy kis betegséget elkapott amiből elég nehezen jött ki, arra gondoltam lehet túletetés miatt zöl, vagy a beteséggel járt együtt de már nem szörcsög , csak néha kell szívni a fiam nóziját.
4. hajnalka30 (válaszként erre: 3. - 1df6e6bb7a)
2007. márc. 10. 12:00
szerintem sem, de nem segít ezen sem az orvos sem a védőnő, ők aztmondják normális, most meg már a babám fogyott is 1 hét alatt 150 gr-ot mit tegyek???
2007. márc. 10. 11:49
NEM!
2. Nike
2007. márc. 10. 11:45
Nem
2007. márc. 10. 11:33
Zöldszínű a 2 hónapos fiam széklete kb 8 hete ez normális?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook