Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zöldszínű a 2 hónapos fiam széklete kb 8 hete ez normális? fórum

Zöldszínű a 2 hónapos fiam széklete kb 8 hete ez normális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. jún. 29. 22:22

Úgy néz ki, el tud aludni, csak nagyon szívja a cumit egyem meg.

AZt vettem észre a légzésfigyelőnél, hogy érzékel engem is.kb 1 méterre van a kiságy a nagytól. Kivettem a kicsit, letettem az ágyra. Visszaültem az ágyra, ahol én szoktam aludni és 6-ost mutatott. Érdekes. Úgy látom, át kell rendezni a szobát...

2012. jún. 29. 22:13

Kakált valamennyit, most tudtam betenni a kiságyba. Remélem, el tud aludni.

A folyadékom ma 4 és fél liter volt eddig. Remélem, rendeződik a tejcsi dolgom, csak sikerüljön megnyugodni, tudom, hogy innen indul az egész bajság :-( Csak nehéz így. Nagyon remélem, hogy jobban lesz.

77. 4561 (válaszként erre: 76. - Szantoneheni)
2012. jún. 29. 22:02

Bő 2-3 liter folyadék az teljesen jó, hígitva a gyümölcslé, sőt most jól esik a melegben, ha csinálsz limonádét vagy a tea lehűtve is, és akkor egy kicsit változatosabb, mondjuk valami gyümölcstea.

Minél gyakrabban teszed cicire annál több tejcsitek lesz!

Amúgy visszagondolva 2-3 hónapos volt az én kisfiam és esténként sokat sírdogált nem tudtuk mi sem, hogy mi a baja. Aztán megnyugodott. Lehet, hogy most ilyen sírdogálós hangulatban van, lehet ez a meleg viseli meg, ha egész nap nyugodt kisbaba volt akkor biztos nincsen semmi baj!

2012. jún. 29. 20:46

Sziasztok.

Válaszolva a kérdésre, akkor bukott, amikor nagyon tornázott a lábaival a hasa miatt.

.... most aludt el. fél 8 körül megint elkezdődött ez a csikarás. Végigordította a fürcsit és enni sem akart. Behoztuk a szobába a régi nagykerekű babakocsit és most elaludt egy kicsit. Adtam neki megint egy negyed kúpot. Hátha segít neki. Lehet, hogy korán örültem :-( Nem tudom megérteni, hogy mitől lehet ez az egész. Annyira fáj neki. Nem tudok, hogyan segíteni neki.....

75. homern (válaszként erre: 74. - Szantoneheni)
2012. jún. 29. 18:57
Nem is kell a 3 órát kibírnia,én ennyi idősen még 2 óránként szoptattam a kicsit éjjel-nappal.És nem bukott sokat a sűrítő nélkül?
2012. jún. 29. 18:30

Sziasztok. MOst értünk haza. Voltunk egy kicsit csavarogni a kicsivel. Képzeljétek, ma mindkét délutáni szopi után elaludt a kicsi. Délelőtt tudott kakálni és olyan nyugodt volt egész nap :-))))))))) A dolognak az a "szépséghibája", hogy úgy alakult a napunk, hogy valahogy "elfelejtettem" adni neki étkezések előtt a sűrítőt. Lehet, hogy ott lesz a baj, mármint a sűrítő okozza a székletproblémát!? Olyín boldog vagyok, hogy végre el tudott aludni cici után. Hetek óta nem volt ilyen. Végre nem nyomkorászott, nyugodt volt.

És még egy jó hír :-)) Egész nap csak cicit kapott. Nem bírta ki mindig a 3 órát, de akkor is csak cici volt, semmi más. :-))))))

A folyadéknál most tartok 3 liternél tea és víz, de hoztam szűrt almát, gondoltam, hogy meghígítom 1:1 arányban vízzel.

73. homern (válaszként erre: 72. - Szantoneheni)
2012. jún. 29. 12:17
magadba ne erőltesd a 4-5 litert!már 3 is szép teljesítmény,ennyi vízzel engem ki lehetne nyírni :D
2012. jún. 29. 11:21

Jó reggelt nektek :-) Egy kicsit bealudtam. A kicsi 4ig elég jól aludt hajnalban. Akkor kapott enni , azóta a szokásos 3 óránként. Próbálom felváltva adni a cicimet, de nem tudom, meddig fogja bírni velük. Kitartok.A sűrítő adagot leflezzük.

A sűrítőt két dolgog miatt kapja: 1. Átfolyt rajta a kaja, nem maradt meg semmi a gyomrában, 2. Borzasztóan bukik, ha nem kap semmit. Ez előtt a Gastosusst kapta. Az a baj, hogy álmában is bukik ezek nélkül főleg éjjel fulladozik. A kiságya meg van emelve és emiatt van légzésfigyelő is sajnos. Nem csak refluxra valóak ezek a gyógyszerek, ezt mondták is.

Szóval az éjszakánk elég jól telt. Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot.

Most megint az a problémám, hogy mióta reggel kelt, azóta csak nyomja a kakát, de nem jön semmi. Csak rengeteg pukika. Nem akarok még segíteni, várok, amíg nem sír nagyon. Reggel is azt hittem, hogy amiatt sír egyem meg, hogy nem tudja kinyomni, aztán kiderült, hogy a pelus tiszta pisi. Ezt is bírom nagyon. Írják és mondják, hogy a csecsemőt nem zavarja, ha tele van a pelus. DEHOGYNEM! hogyne zavarná. Érzi ő azt, hogy hideg.

Igen, nekem folyadék. Ez nálam hatalmas probléma szokott lenni. 4-5 liter???? még belegondolni is nehéz. Megpróbálom, de tiszta vízből nem fog menni az biztos. Sajnos terhesség alatt is voltak problémáim a folyadék bevitellel. Egyszerűen nem vagyok szomjas és elfelejtem.

Megpróbálok javítani a szopi dolgon, ha végképp nem megy, akkor mondta az éjjel a párom is, hogy mindenképpen felvesszük a kapcsolatot a szopi tanácsadókkal.

71. pampers (válaszként erre: 69. - Homern)
2012. jún. 29. 00:20
minek a süritö? 4-5 liter vizet igyál,lehet több lesz a tejed és ne adj a babának tápot.A hozzátáplálást öszibarackkal kezd,biztos lágyit.
70. 4561 (válaszként erre: 69. - Homern)
2012. jún. 28. 23:25
Teljesen igazad van, én is így gondolom!
69. homern (válaszként erre: 67. - Szantoneheni)
2012. jún. 28. 23:22

Nutrilon? Azt refluxosoknak adják,hogy ne hányjon vissza mindent,nem?Egy kakilási gondookkal küszködő babának miért kell még a téápszerét is sűríteni?Nagyon állj rá az anyatejre,szerintem javulna ha csak azt kapna.Nekem a more milk plust bogyó vált be (Motherlove a márka azt hiszem),ittam a karamalz malátaitalt mellette.(teákat nem,mert attól fájt a hasa,ugye átmegy a tejbe..)

Spock-nak vannak jó dolgai,de nagyon szelektálni kell,ez a 8 hetesen szilárd étel adás pl ma már nem állja meg a helyét.Én is olvastam,vannak benne meredek dolgok.

68. 4561 (válaszként erre: 67. - Szantoneheni)
2012. jún. 28. 23:18
Pihenjél, amennyit csak tudsz! Vigyázz magadra és a bébidre, nyugodt éjszakát és jó pihenést!
2012. jún. 28. 23:11

Nutrilont kap. Minden étkezés előt kell adni. Anyatejhez 25ml/1 adagolókanál, tápszerhez 100 ml / 1 adagolókanál. Most megpróbáljuk lefelezni, de megpróbáloma tejcsimet valahogy serkenteni. (nem teával, mert az nálunk úgíy tűnik nem jó a kicsinek)

Olvastuk Spoke bácsi könyvében, hogy a rostok miatt az almát és répát előrébb lehet hozni 8 hetes kortól. Csak valaki azt mondja, hogy megfog, valaki azt, hogy nem.

Most alszik egyem meg. Szétcsúszott. Remélem, fog tudni pihenni.

Nekem már fáj mindenem. Reggelre az árpám is kijött :-( a dokimhoz is vissza kellene menni, mert nagyon fáj a hasam alja. :-( Az a lényeg, hoyg most a kicsi jobban legyen.

66. 4561
2012. jún. 28. 23:04

Milyen sűrítőt kap??? Ez gyógyszer??

2 hónaposan én nem adnék almát sem és répát sem! :-(((

65. homern (válaszként erre: 64. - Szantoneheni)
2012. jún. 28. 23:04
nálunk az alma szorulást okozott,nagyon vigyáznunk kellett vele.a répa nem annyira.de 5-6 hónapos kora előtt ez még úgysem aktuális nálatok.
2012. jún. 28. 22:26

:-( van szélcsövünk. Próbáltuk azzal és lázmérővel is. most 8kor adtunk neki egy negyed glicerines kúpot. fél 10kor még + lázmérő segítséggel rengeteg kaki kijött. színe, állaga rendben volt. nem tudom megérteni, hogy mi okozhatja ezt. talán tényleg a sűrítő???? arra gondoltunk, hogy megfelezzük az adagot.

mit tudtok arról, hogy az alma és a répa fogja a székletet, vagy segít??

most talán elalszik :-) jó lenne, ha végre tudna pihenni egy kicsit.

most beszélgetünk a férjemmel.... ha pár napon belül nincsen javulás, akkor mindenképpen felkeresünk valakit.

63. 4561 (válaszként erre: 60. - Szantoneheni)
2012. jún. 28. 21:45

Szia!

Sajnálom, hogy ilyen az orvosotok, de én is elvinném másik orvoshoz.

És mivel szopiztok is én mindenképpen konzultálnék szoptatási tanácsadóval, hogy mit tegyél, hogy legyen elég tejcsi, az anyatejtől biztos rendbe jön a kakija.

62. homern (válaszként erre: 60. - Szantoneheni)
2012. jún. 28. 20:50

ha megengedhetitek magatoknak vidd el egy magándokihoz.nem nem akarlak ijesztgetni,de tudom mit érzel,a kisfiammal nagyon megszenvedtük az első 4 hónapot.lehet hogy nem csak egy sima hasfájásról van szó,hanem több dolog szenveszti meg ennyire,vagy valami olyan ami felett a dokitok átsiklott,mert nem mindennapos...

több szem többet lát,ez nem állapot,hogy egy ilyen pici gyerek alig alszik a fájdalomtól.nem kell ezerféle szerrel kísérletezni,vizsgáltasd ki,max azt mondják egy túlféltős első gyerekes vagy,engem nem érdekelne :)

61. ca39633091 (válaszként erre: 60. - Szantoneheni)
2012. jún. 28. 20:31
Szia.Patikában kapni szélcsövet ami egy vékony szivoszálhoz hasonlit.Bekrémezni kicsit és benyomni a popóba.Ha egyáltalán a széklettöl be lehet nyomni,mert azt irtad dugó van ott.Ha tud menni a csö lehet 1 másfél centit tolni tovább én se mertem.Ez a müvelet érzékenyen érintett engem is és a babát is de nem fáj neki csak azert fog sirni mert zavarja.Nem kell félni a müvelettöl,és ha csak szélgörcsök miatt sirt ettöl azonnal ki tud jönni az eredmény!Próbát megér!Nekünk mindig segitett,sok szerencsét nektek is.
2012. jún. 28. 18:47

Szép estét nektek!

Visszamentünk ma adr.nőhöz és , mit is mondhatnék, teljesen lealázott, kishíjján sírva jöttem ki a rendelőből.

Elmondtam neki, hogy a kicsi nem tud kakálni, vagyis nem tudja kinyomni a kakát. MOndtam, hogy a széklete elején egy szabályos dugó van. A dr.nő szerint elég ha hetente egyszer van széklete a kicisnek. Mondtam, hogy egész nap nem tud aludni, éjszaka is csak egy pár órát. MOndta, hogy akkor vegyük el a sűrítőt és hagyjam békén a gyereket kakálás téren. Kérdeztem tőle, hogy Őn nem segítene, amikor egész nap torkaszakadtából ordít a gyerek, mert csikarja neki és nem tudja kinyomni. Annyit mondott, hogy nem biztos, hogy az fáj neki. KÉrdeztem, hogy akkor mi fájhat. Azt mondta, hogy nem tudja. Mondtam, hogy nem kellene az okot kideríteni, hogy megoldjuk ezt, mert nagyon szenved a gyerek. Azt mondta, hogy ő nem tudja.

Teljesen tanácstalan vagyok. Jól eszik a kicsi. Anyatej+tápszer pótlás. Étkezések között csak forralt, lehűtött víz. De a kakálás nem megy és szenved. Segítseteke kérlek a tapasztalataitokkal. Nagyon megköszönnénk.

2012. jún. 28. 05:23

Sajnos, mióta így kínlódik a kicsi nagyon ideges vagyok és valószínűleg gondolom én, hogy ennek hatására eléggé megcsappant a tejcsim. Fejem állandóan, de sajnos nagyon kevés.

Igen, jó a kérdés, hogy ne nőjjön a bébi !? :-) Azt mondta a doki, hogy nem azt szeretné, hogy veszítsen a súlyából, hanem azt, hogy stagnáljon egy kicsit. Sajnos ez nem jött be. Ma visszük vissza kontrollra, és egy hét alatt megint + 200 gramm. Így elértük (most már azt mondom, hogy sajnos) , hogy két és fél hónapos a gyerek és két és fél kilót szedett magára születés óta. A doki szerint ez nem jó. :-(

58. 4561 (válaszként erre: 57. - Szantoneheni)
2012. jún. 27. 23:31

Ha megpróbálnád, hogy ne kapjon tápszert?? Csak mert ha ennyi tejed volt, biztos van bőven és nincs szükség kiegészítésre.

Az én kisfiam szopizott kapott talán 2x tápszert, egyszer 60ml és egyszer 100 ml, én is kiegészítésként adtam, amikor a 100 ml kapta, olyan "zaklatott" másnapja volt, nyugtalan volt, nem tudott aludni, majd miután kakilt jobb lett neki.

Nem lehet, hogy a tápszer miatt van??


Egyébként azt mondja meg nekem valaki, hogy mit lehet az ellen tenni, hogy ne nőjjön a bébi???

2012. jún. 27. 21:34
Holnap kell visszamennünk a dokihoz. Szegény kicsi szinte egész éjjel nem aludt tegnap, ma nappal kb 1 órát ha tudott. Folyamatosan csikarja valami a pocakját. Segítséggel sem akar neki kijönni a kaka sokszor. NEm tudom, mi tévő legyek. A súlygyarapodás nem akar stagnálni, nő folyamatosan. Szegénykém alig pihen.
56. Sanka02 (válaszként erre: 55. - Szantoneheni)
2012. jún. 26. 17:50

tényleg, bocsi, figyelmetlenül olvastam.

Nálunk is volt rövid ideig. Valószínű, hogy túletettem.

55. szantoneheni (válaszként erre: 54. - Sanka02)
2012. jún. 26. 17:43
Nem én kezdtem meg ezt a fórumot. Nálunk 2 és fél hete állt fenn ez a probléma. Most második napja rendeződött, ahogy kapta a kicsi a sűrítőt és a Lactese-t.
2012. jún. 26. 17:35
2 hónapos gyerek széklete 8 hete zöld? Akkor ha jól értem már születésétől fogva?
53. szantoneheni (válaszként erre: 52. - Juccc84)
2012. jún. 26. 15:58

Szia. Nekünk is ezt mondták, hogy sokat eszik. Nálunk anyatejes a kicsi és kiegészítem ugyan ezzel a tápszerrel, amit te is használsz. Azt mondta egíy anyuka, hogy van olyan tápszer, aminek a dobozára rá is van írva, hoyg okozhat zöld székletet.

Most voltunk egy új dokinál. Elvette a kicsi gyógyszereit, mert a másik doki hasmenésre kezelte több mint két hete. Kapott sűrítőt és Lactase-t. Most negyedik napja használjuk. A kaja ugyan az, mint eddig. A széklete most már sárga, nem zöld. Most már csak az a gond, hogy nagyon nehezen kakál, szinte csak segítséggel. Az elejét nem tudja kinyomni. Olyan, mintha egy dugó lenne neki. Utána kijön neki szépen, csak az elejével van gond.

A kajánkat nekünk is levették. MOndta a dr. nő, hogy a gyomor és a bélrendszer nem tudja tartani a fizikai fejlődéssel az ütemet. Dávid 2 hónapos és eddig +2200gramm és +10 cm.

2012. jún. 26. 14:22

Sziasztok!

Nálunk is fenáll a probléma. Kisfiam 19-én volt 3 hónapos és kb. 2 hónapja zöld a széklete. Állagával nincs gond, nem is híg, nem is sűrű. Beba H.A. A.R. tápszert eszik, semmi mást. Megkérdeztem a dokinkat, hogy mitől lehet, mert a nagyobbik fiammal semmi ilyen probléma nem volt (ugyan ezt a tápszert ette ő is), azt mondta sokat eszik, mert 1 hónap alatt hízott 1 kg-ot. 140-et eszik napi 5x, de látom és tudom, hogy kevés már neki, de nem merek neki többet adni. Vagy tényleg sok lenne egy 3 hónapos babának a 140??? (Már nem emlékszem, hogy a nagyfiam mennyit evett ennyi idősen, de az egyik babás könyvben az van, hogy 150-180 a napi adag 5x!)

51. szantoneheni (válaszként erre: 50. - Homern)
2012. jún. 25. 11:43

Kapja a kincsem a két újfata gyógyszert

. most azt tapasztalom a nehezen kakál nagyon. Az eleje nagyon kemény. NEm tudja kinyomni.

50. homern (válaszként erre: 49. - Szantoneheni)
2012. jún. 23. 15:10
bármit lehet enni,nem kell túlbonyolítani a dolgot,a puffasztó dolgokat egy héten csak 1-2 napon és egyesével,hogy lehessen figyelni a pici reakcióját.ha nem bántja a hasát lehet enni, ki kell tapasztalni,nem kell a szoptatás miatt mindenfélét megvonni a szervezetedtől feleslegesen.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook