Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" fórum

"Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯
410. karcsy
2011. jún. 20. 15:32
Sziasztok.Csak szólni akartam,hogy nekem már van eredményem.Biztosan nektek is lesz hamarosan!
409. Jockey_Ewing (válaszként erre: 408. - Zöld út vizsga)
2011. jún. 20. 09:23

Szia,


Még nincs eredményem.

2011. jún. 20. 09:19
Van már valakinek eredménye??????????????
2011. jún. 17. 08:13

Ezek szerint most már bármikor feltölthetik az eredményeket?? Ma van három hete, hogy írásbeliztünk.

Minden nap többször megnézem a honlapon, de még semmi.

406. Betmys
2011. jún. 16. 21:44

Most írták:

A 2011. május/júniusi vizsgaidőszak vizsgaeredményei folyamatosan kerülnek feltöltésre, legkésőbb 2011. június 28-ig. A dolgozatok megtekintésére az alábbi időpontokban van lehetőség, előzetes telefonos bejelentkezés alapján. Tel.: 06-28/522-000/1052


Helyszín: Szent István Egyetem, Főépület, Forrásközpont 114. terem ("Uszoda"), 2103 Gödöllő, Páter Károly u. 1.


ANGOL: június 30. csütörtök 10:00-10:30, július 5. kedd 13:00-13:30

NÉMET: június 30. csütörtök 13:00-13:30, július 5. kedd 10:00-10:30

FRANCIA: június 30. csütörtök 13:30-14:00, július 5. kedd 10:30-11:00


A megtekintésre és felülvizsgálatra vonatkozó részletes szabályozást a csatolt dokumentum, valamint a Vizsgaszabályzat 6.§ és 7.§ tartalmazza.

405. arboczd
2011. jún. 15. 08:40
Ajjaj akkor hosszú heteink lesznek :D Megérné reklámokkal telerakni a SZIE oldalát, annyi látogatója lesz az elkövetkező napokban:)
404. ezra
2011. jún. 14. 22:38
nekem két nap híján megvolt a négy hét.
403. arboczd (válaszként erre: 402. - Jockey_Ewing)
2011. jún. 14. 20:10
Hát én a hivatalos oldalon nézegetem mindig hogy van-e már eredmény :-) De nem kell szerintem 1,5 hét, előzőektől úgy hallottam, hogy írásbelitől számítva 3 héten belül mindig megvolt. Azaz talán péntekig meglesz az eredmény...
2011. jún. 14. 19:24

Én már alig várom az eredményt:)

Bizonyára ti is.

Minden nap ide nézek, hátha valakinek eredménye van már, de úgy látom, ezt az egy-másfél hetet még ki kell várni. Legszívesebben bemennék és megkérdezném...:)

401. marti1224 (válaszként erre: 398. - Hetti56)
2011. jún. 9. 16:45

Szia

Az msn címem: marti1987@freemail.hu


Köszi szépen!

400. ezra (válaszként erre: 399. - Hetti56)
2011. jún. 9. 11:02
írásbelitől számítva 3-4 hét.
399. Hetti56
2011. jún. 9. 09:11

Sziasztok!


Tudja esetleg valaki, hogy mikor lesznek meg az eredmények?

398. Hetti56
2011. jún. 9. 08:55

Szia!


Nekem van. Szívesen átküldöm, ha adsz egy msn címet.

2011. jún. 8. 19:26

Sziasztok!


Van valaki akinek meg van a "Szaknyelvi tréning hanganyaga (középfok) (megjegyzés: a felkészítő tréningen használják)" ?

Mi a véleményetek róla? Érdemes megvenni? Milyen hosszú a hanganyag? Miről van szó konkrétan benne?

Köszi a segítséget

396. Flex27 (válaszként erre: 395. - Lélektivornya)
2011. jún. 7. 16:19

Sziasztok!


Azt véletlenül nem tudjátok, hogy franciából milyen párbeszédek voltak, vannak, vagy várhatóak?

Nagyon megköszönném!

Vagy van itt olyan, aki már volt franciából szóbelizni és tudna mondani vmit?

Köszi előre is!

395. Lélektivornya (válaszként erre: 394. - Zöld út vizsga)
2011. jún. 6. 21:24

Szia,

az biztos lower turnover volt, többen is ezt értettük és nekünk mondta is a tanár a felkészitőn, hogy nagyon jól megy a magnóhallgatásunk. Egyébként lower turnover of employees volt ott....

2011. jún. 6. 20:18
Én is most voltam (múlt héten). A magnónál a lower szerintem azért nem jó, mert a következő szó a workplace volt. Munkahelyi etikánál, szerintem nem illik a szövegkörnyezetbe, hogy alacsonyabb munkahely, ezért szerintem loyer, vagy loyal volt a jó megoldás. Majd meglátjuk. A szóbelim siralmas volt. A bevezetőm jól ment, arra lehet készülni, nekem tele volt szakmai szavakkal. A szitu a borzalom volt. Egy üzlet vezetője vagyok, akinek meetinget kellene tartani, de váratlanul el kell utazni egy üzleti útra. A baj ott kezdődött, hogy magyarul sem volt ötletem, mit mondjak. majd nyögtem 5 szót, és látta a vizsgáztató, hogy szenvedek vele, és mondta hogy küldjem el a teendőket memóban. A vége egy oszlopdiagramm volt, gázzal kapcsolatban. Azt kiveséztem, de semmit nem kérdeztek. Szerintem és a szóbelin elúsztam sajnos, a szituáció értékelhetetlen volt. Sok sikert mindenkinek! Ja! a magnónál az első szöveg hátulról a 3. és az utolsó lett hamis, a többi igaz.
393. ezra (válaszként erre: 392. - Zsücke)
2011. jún. 6. 18:00

a 391-es hozzászólásból a 4-es szituációt húztam, a fénymásolósat. az volt benne a jó, hogy az égvilágon semmi de semmi spéci üzleti szókincs nem kellett hozzá. :) ha a vizsgáztató olyan megoldással jött elő, ami nekem nem tetszett, akkor egy kicsit ellenkeztem, de aztán kompromisszumra jutottunk. :)

egyébként nálam mind a két vizsgáztató kedves volt, mondjuk az egyik eléggé hadart, szóval kellett koncentrálni, de tényleg rendesek voltak.

392. Zsücke (válaszként erre: 391. - Ezra)
2011. jún. 6. 16:04
Szia! És neked mi volt a szituáció? és mik a tapasztalatok?
391. ezra (válaszként erre: 389. - Jockey_Ewing)
2011. jún. 6. 14:46
én is addig voltam bent, az jót jelent nagyon. ;)
390. Zsücke (válaszként erre: 389. - Jockey_Ewing)
2011. jún. 6. 14:36

igen, az jót jelent!:) akkor nem szekálják sokáig az embert??? és rendesek is akkor az tök jó!

köszi az infot!

ha még tud valaki valami okosat akkor várom!:)

kitartást mindenkinek az eredményig!

2011. jún. 6. 13:57

Ha én 12 percig voltam benn szóbelin, az jót jelent?:)

Velem normálisak voltak, a beszélgetés sztem jól ment, a szitu döcögött, a diagram jól ment. És még két-három hét az eredményig...

Amúgy az én vonaldiagramom az import-export alakulása volt a recesszió hatására. A szituban konferenciára megyek előadást tartani Helsinkibe és szállást, autót egyeztettünk.

388. ezra (válaszként erre: 387. - Zsücke)
2011. jún. 6. 13:43

félni meg stresszelni teljesen felesleges, dehát ez úgyis attól függ, ki mennyire izgulós.

hogy rendesek-e a vizsgáztatók? ez is személyfüggő, ettől se kell előre parázni.

az meg, hogy mi mennyi ideig tart, szerintem attól függ, mennyire vagy penge. :) van akit tovább bent tartanak, van akit kevesebb ideig. a vizsga első fele, a beszélgetés az meg igazi beszélgetés, nem olyan, hogy kérdeznek valamit, te válaszolsz, aztán megint kérdeznek és így tovább. kérdeznek valamit, te válaszolsz, arra ők is reagálnak, nem feltétlenül kérdéssel, arra te megint reagálsz... lényegében 3 ember beszélget.

a szituáció is csak pár perc, meg a diagram is. én oszlopdiagramot húztam, volt rajta vagy 6 országcsoport, minden csoporthoz tartozott 3-3 oszlop. elmondtam az első csoportot, aztán elmondtam a másodikat, és a második után sóhajtottam egy nagyot, meg még a kezemmel is jeleztem, hogy én akkor a részemről ezt most már befejezném. akkor még kérdeztek egyet valamelyik csoporttal kapcsolatban, arról megint beszélgettünk egy kicsit, és mondták hogy köszönik szépen. ennyi az egész. kevesebb mint 15 perc alatt le lehet zavarni az egészet. :)

387. Zsücke (válaszként erre: 385. - Arboczd)
2011. jún. 6. 12:58

nagyon köszi, sokat segítettél!:) és milyen volt az egész! mesélj! nagyon kell félni? rendesek??? mi mennyi ideig tart? sokáig nem hagynak békén? gondolom ha beszélsz akkor leállítanak egy idő után!

csak hogy mire kell számítani!!!:)

386. ezra (válaszként erre: 385. - Arboczd)
2011. jún. 6. 12:24

az a jó ezekben a szituációkban, hogy kb semmennyi spéci szókincs nem kell hozzá. :)

én konkrétan a 4-est húztam vizsgán.

385. arboczd
2011. jún. 6. 11:11

Én most pénteken voltam...

Pár szituációt tudok mondani amik voltak most (s korábbi vizsgázók állítása szerint ugyanazok vannak minden vizsgán)


Bocs ha nem pontos, a legtöbb hallomásból van...:


1. AISEC irodában vagy s szeretnél külföldi ösztöndíjat. lehetőségekről meg hasonlókról kell h szó essen.


2. Egy munkaközvetítő irodában dolgozol s öltözködési tanácsokkal, meg interjúval kapcsolatos tanácsokkal kell ellátnod egy pályakezdőt


3. Egy nagy cégnél vagy s beszélned kell a főnökkel, hogy szeretnél továbbtanulni. Beszélned kell az anyagi vonzatáról s megbeszélni, hogy ki mit hogy fizet, az iskola miatti szabadságról stb...


4. Elromlott a fénymásolód egy irodában s fel kell hívnod a gyártót, hogy nem jó s elmondani mi a gond vele s tanácsot kérni hogy mi legyen...


5. Egy üzleti konferenciára utazol s a helyszínen két napra autót kell bérelned, ennek a bérlésnek a folyamatát kell eljátszani a szituációban.


Most így hirtelen ezek jutottak eszembe...

384. Zsücke (válaszként erre: 383. - Betmys)
2011. jún. 6. 09:52

Sziasztok!


Ki volt már szóbelin? Én most megyek pénteken. Jön valaki? Szerintetek milyen szituációkra kell számítani?? Mik voltak eddig?

Ha valaki tud több infót a szóbeliről, légyszi írjon!

Köszi!!:)

383. Betmys
2011. jún. 5. 22:46
Nekem ezt írták erre: Kedves Bernadett! Ha egyébként jó a válasza, akkor elfogadják, mert ez a vizsgarész a hallás utáni megértést méri, a helyesírási szempontokat nem veszik figyelembe, vagy legalábbis enyhébben.
2011. jún. 5. 22:43
Szerintetek fél pont kapható magnónál? Pl.: ha egy szót hibásan írok le, akkor jár érte fél pont? Vagy csak a teljesen tökéletes választ fogadják el? Valakinek van ötlete erről?
2011. jún. 5. 16:29

SZiasztok!

Szerintem nagyon könnyű volt a magnó...az első feladatot pontosan nem tudom, de nekem az első és az utolsó előtti lett a hamis...a második feladatnál az első business climate volt, a prospect helyett pedig a prosperous-t kellett irni (mint virágzó), és ami még itt kétséges volt, az a lower turnover. Szerintem nem volt nehéz.

❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook