Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zavarna titeket, ha az eddigi teljesen bejelentett „fehér“ munkabért ezentúl minimálra bejelentve szürkén kapnátok? fórum

Zavarna titeket, ha az eddigi teljesen bejelentett „fehér“ munkabért ezentúl minimálra bejelentve szürkén kapnátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. júl. 14. 15:55
Miazhogy!
36. andi6020 (válaszként erre: 19. - Channa*)
2021. júl. 14. 15:34
Meg jó, hogy nem veszem magamra. 🤪Eddig egyetlen klasszikus értelemben vett munkahelyem volt, 18 éves koromban. 19 évesen lettem vállalkozó. De nem érzem magam bűnözőnek.
35. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2021. júl. 14. 15:22
én is megkérdeztem,mikor már nyugdíjas voltam.éjjel ki a fene jönne ellenőrizni.de nem mentek bele,mondom,nekem aztán mindegy.
34. levarosbukta (válaszként erre: 19. - Channa*)
2021. júl. 14. 15:19
Fogalmad sincs a vállalkozói létről, mégis lököd a süket dumát.
2021. júl. 14. 15:00

Mi folyik itt Gyöngyösön?


:)


[link]

2021. júl. 14. 14:45
Vagy az, akinek se kutyája se macskája. Nekem velük van bőven tapasztalatom.
31. Bichi (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2021. júl. 14. 14:27
De a minimum akkor is az lenne, hogy ezt jelzi előre, nem csak önhatalmúlag megváltoztatja. Amit mondjuk meg sem tehetne új munkaszerződés nélkül...
30. timycat (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2021. júl. 14. 13:58
Jellemzően azok, akik ellen végrehajtás van, akármilyen ellátást szeretnének még bezsebelni (pl van pályázati kikötés ami nem engedi, de azt hiszem ápolási mellett sem lehet 8 órás melód) vagy az alja aki mintaszülőként a gyerektartás fizetést nem szeretné "túlzásba vinni".
2021. júl. 14. 13:46
Bezzeg a portás biztos be van jelentve 🤷‍♀️
28. New(l)
2021. júl. 14. 13:40

Kellemes egy ember lehetsz te Lajos.

Ez most melyik munkád épp, a portásos?

27. andi6020 (válaszként erre: 12. - Globus)
2021. júl. 14. 13:14

El sem tudod képzelni hány ember jön azzal a kikötéssel dolgozni, hogy nem akar bejelentve lenni.

A nyugdíj engem pl tök hidegen hagy. Inkább magamnak rakok félre pénzt öreg éveimre . Ha egyáltalán eljutok oda.

2021. júl. 14. 13:14
Már hogy a viharba ne zavarna...
25. VendrinerPiroska (válaszként erre: 3. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 11:07

Bocsi, de akkor hol a kérdés? Te is tudod, hogy ez a helyzet rosszabb, mint fehéren pénzt keresni, viszont más esélyed, elmondásod szerint, jelenleg nincs.

Sajnos, ez a magyar szokás és gyakorlat: amit csak lehet feketén. Ha a NAV minden céget, aki ezt csinálja, bíróság elé citálná, akkor a cégek jelentős többsége a vádlottak padjára kerülne. Sajnos, főleg a kisebb keresetű emberekkel szemben gyakoriak a visszaélések.

Most ne borítsd a bilit, de keress valami mást.

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Timycat)
2021. júl. 14. 11:03
Tényleg! A gyed, ami munkabér alapú...
23. timycat (válaszként erre: 22. - Channa*)
2021. júl. 14. 11:02
Vagy épp szülni megy így. Akkor megy a csodálkozás, hogy hát ennyiből gyerekkel nem lehet megélni.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - 55Judit)
2021. júl. 14. 10:57

És egy kirúgásnál is.

Volt egy ismerősöm, aki tök jól elvolt a kevés bejelentett bérével és a nagyon sok zsebbe pénzzel, aztán elbocsátották, ő meg táppénzre ment a bejelentett bérével és ekkor jött rá, hogy ez nem teljesen oké így. A munkanélkülije is kevés volt, stb. És évekig dolgozott így...

2021. júl. 14. 10:51
Nyugdíjazásnál nagyon számít mennyi volt a bejelentett kereset.
20. Channa* (válaszként erre: 16. - Tumbo2)
2021. júl. 14. 10:50

Az biztos!

Egyszer egy ismerősöm fizetett egy közvetítőnek külföldi munkavállalás miatt. Természetesen, eltűnt a pénzzel az illető. AZ ismerősöm utána kérdezett, hogy mit tehet? Azt mondták, hogy ne feszegesse a témát, mert őt is megbüntetik vesztegetés? miatt, mert pénzért akart előnyhöz jutni....


Férges itt az igazságszolgáltatás is, milyenek lennének a többiek?

19. Channa* (válaszként erre: 12. - Globus)
2021. júl. 14. 10:47

Tudom, nem mondunk olyat, hogy soha, de azért mondom.


Ezért nem megyek magyar vállalkozóhoz dolgozni és ezért nem veszek magyar vállalkozói terméket. Nem fogom megvenni az általuk termelt tejet 300 Ft-ért, amikor ugyan azt megveszem 160 Ft-ért.

Kapnak egy csomó támogatást (jégkár, vízkár, stb., kedvezményes hiteleket, stb.) és mégis sz@rrágó mind.


Igyekszem kerülni őket, mert gerinctelenek.

Baromira nem érdekel, hogy nem élnek meg.

Legyenek tisztességesek, adjak normális bejelentett bért, és ne fenyegetőzzenek.


Mind megérdemelné, hogy megbüntessék őket.

Nem érdekel, hogy nekik sok a járulék fizetésük, mert az alkalmazottnak is az.


Már az a 166 ezer nettó sem túl sok, hát még a 111 ezer nettó.


Hol élnek ezek?

Mind húzza le a rolót, ha nem tud fenntartani egy vállalkozást normálisan.


Nagyon utálom a magyar vállalkozónak csúfolt segédmunkásokat, akiknek semmi agyuk és mindenkit csak lehúznak.


Na, be is fejezem, mert ezen a témán mindig felhúzom magam.

A sok ügyeskedő bűnöző...

18. Alessandro (válaszként erre: 3. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 10:14

"Másik állás meg ugyan hol és mi?"



Azért a másik állás sem repül ám a szádba csak úgy. Ahelyett, hogy itt indítasz fórumokat és a jelenlegi munkahelyed és a főnökeidet köpködöd, keményen el kell kezdened másik állást keresni és nem csak keresgélni, ahogy most a szinte semmi fizetésed kapod. A mai világban ez már nem kereset, csak keresgélés. Hajrá!

17. Redlady5 (válaszként erre: 1. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 10:05
A munkaadó a beleegyezésed nélkül egyoldalúan nem csökkentheti a munkabéredet. (Itt lényegében ez történt, függetlenül a borítéktól.) Ha nem egyezel bele a bércsökkentésbe, az nem ok a felmondásra, ha ezzel fenyegetőzik, az egy vesztett per a számára.
16. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. júl. 14. 10:02
ja,ha bejelented,még téged is megbüntetnek az adómentes jövedelem miatt.
15. globus (válaszként erre: 14. - Auróra2010)
2021. júl. 14. 10:01
Mire gondolsz? Már nem írhatnak mást a jövedelemigazolásra, mint a valóságot, mert alá kell írnia az igazolást kiállító személynek felelősségvállalással. Tehát a papíros alacsonyabb fizetés estén ebben nem tud már "együttműködni".
2021. júl. 14. 09:54

Gondolom, ha pörögne a vállalkozás, a teljes fizut kapnád fehéren, de nyilván megvan a munkáltató oka, hogy miért igy fizet. Ha szólnál, hogy hitelt akarsz felvenni, biztosan együttműködne. Örülj hogy van melód, ha nem tetszik, szabad elmenni.Főleg ha megtudja hogy felnyomtad, már nem is probléma, kirúg magától.

Nem tudom mennyire vagy kelendő a munkaerő piacon, lehet hogy kapkodnak érted, de az is lehet, hogy évekig várnod kell hogy felvegyenek valahova, főleg ilyen előzménnyel, nem a legjobb referencia, hogy jelentgeted a navnak a munkáltatót

13. timycat (válaszként erre: 1. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 09:48

Engem mérhetetlenül zavarna.


Egy főkönyvelő ismerős járt így, csak ő nagyon sok pénzt kapott zsebbe munkabérként is és az év végi 7 számjegyű jutalmak is borítékban érkeztek, de papíron mindig csak minimálbért keresett. Aztán mikor vezetőség váltás volt és meg akartak tőle szabadulni már csak a minimálbért utalták, elmaradt a zsebbe pénz. Mikor szóvá tette, elé tették a szerződését, hogy hát ennyi a bére.

Több hónap táppénzre vonult, persze minimálbér után kapta a táppénzt is.

Mivel sok-sok évig, sok-sok millió erejéig "közrejátszott" ebben a munkáltatóval így nem perelt, másrészt - ez pláne a magasabb pozíciókban hatalmas hátrány - hamar híre is megy ha valaki olyanfajta munkavállaló, aki beperli a "kenyéradóját". Inkább keresett másik munkahelyet.


A helyedben mielőbb új állás után néznék.

12. globus (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. júl. 14. 09:47
Mert nem voltál vállalkozó alkalmazottja :)
11. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 09:43
Volt itt egy fórum nemrég, hogy valaki felnyomta a NAVnál a munkáltatóját, szerintem írj nekiy hátha tud tippeket adni. Bár én továbbra is azt mondom hogy hacsak nincs sok pénzed félretéve, nem érdemes nekiállni ennek amíg nincs új hely.
10. lala kiraly (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. júl. 14. 09:42

"Sokan kapják így a fizetésüket..."


Na de ne mindegy hogy valahova eleve így vesznek fel, és előre közlik hogy ez a képlet, vagy utólag "véletlenül" nekem semmit se szólva módosul a bejelentésem.

Undorító gerinctelen patkány magatartás!!

ANNYI GERINC NINCS A FŐNÖKBEN HOGY SZÓLJON, miközben tudja, a z ügyfélkapu miatt 5 perc alatt rájövök!


Undorító mocsadékos patkány.

9. lala kiraly (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
2021. júl. 14. 09:40

", valószínű nem fog senkit érdekelni ameddig új helyet találsz."


Voltam a navnál. "feltételes" módban elmondtam nekik az ügyet. Azt mondták, az ilyen jellegű ügyeket a nav 800.000-12.000.0000 büntetéssel szokta jutalmazni a cégeknek/alkalmazott.

Sóval ez a tét a cégnek. Mert ha én beballagok a navhoz és bejelentést teszek, a folyamat elindul. Ha van állásom más ha nincs.

A cég meg fizethet.

Engem ugyan bosszúból kirúghat de a számla az ott marad neki.

8. Channa* (válaszként erre: 5. - Lala kiraly)
2021. júl. 14. 09:38

Főleg az a rossz a te szempontodból, hogy majd a nyugdíjnál ezt a bért veszik figyelembe és kevés lesz a nyugdíjad, valamint a táppénz, mert a bejelentett bér alapján számolják, azaz az amúgy is kevés pénz, még kevesebb, mert akkor nem adják zsebbe...


Ja, nem vagy egyedül! Sokan kapják így a fizetésüket...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook