Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zaklatják és fenyegetik a lányom! fórum

Zaklatják és fenyegetik a lányom! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
91. jozsi.38 (válaszként erre: 87. - 388b941089)
2016. júl. 16. 11:25
a te gyereked kiáll magért és lemeccsezi, harcos, rendben van. De azért fogadd el azt is, hogy vannak olyan gyerekek, akinek ha nem lépnek szülei, és nem szól senkinek egy ilyen durva mobbingról, az még öngyilkos is lehet. Nagyon sok ilyen esetről lehet olvasni sajnos
90. fehérke111 (válaszként erre: 86. - Kicsimanóci)
2016. júl. 16. 09:58
Egyetértek, igenis ki kell állni gyerek mellett, érezze a támogatást! És igen, meg fog erősödni, ki fog tudni állni magáért - de hát ugye gyámoltalannak születünk, egy ideig kell a gondoskodás minden területen :-)
89. fehérke111 (válaszként erre: 73. - 388b941089)
2016. júl. 16. 09:56
Azért ez a körülményektől is függ, nem mindegy ám, hogy milyen arányban vannak a gorombább, durvább lelkületű gyerekek.
88. 388b941089 (válaszként erre: 82. - Gaby82)
2016. júl. 16. 07:35
Bizzunk benne h nem fogják emiatt kikezdeni.
87. 388b941089 (válaszként erre: 81. - Gaby82)
2016. júl. 16. 07:34
Persze h nem hagyja az ember, ez nem kerdes :) csak elso korben hagyni kell h a gyerekek maguk kozott intezzek el ;) bar nem mindegy mit mondtak es mivel fenyegetöztek. Remèljük szeptemberig lecsitulnak a dolgok.;)
86. kicsimanóci (válaszként erre: 82. - Gaby82)
2016. júl. 16. 06:20

Teljesen normális!

Ki álljon a gyerek mellett, ha nem a szülők?

Lesz majd később olyan, amikor neki kell kiállnia magáért, de az még odébb lesz.

Örülök, hogy jól alakul.

85. Érdekes73 (válaszként erre: 72. - Gaby82)
2016. júl. 15. 22:00
Labilis kor ezért fontos a támogatás. A bizonyítékokat őrizzétek meg !
84. Érdekes73 (válaszként erre: 71. - Gaby82)
2016. júl. 15. 21:58
Remélhetőleg most eloltottátok a tüzet végleg...
83. gaby82 (válaszként erre: 78. - Cucicsillag)
2016. júl. 15. 21:43
Reméljük☺
82. gaby82
2016. júl. 15. 21:43
A kutyánkat is óvjuk,védjük,nemhogy a gyerekeinket☺
81. gaby82 (válaszként erre: 79. - 388b941089)
2016. júl. 15. 21:42
Nem hagyom akkor azt sem!!Meg ugye apuka írta,ha valami van,szóljunk!Tudod ezek durva dolgok voltak,nem is merem ide kiírni😔Egy percig se bántam meg,hogy elmentünk!Igen,nekem is megfordult a fejemben,hogy ezt mondják,hogy anyucihoz rohant,de ezt senkh nem hagyta volna,aki szereti a gyerekét!Sztem☺
80. gaby82 (válaszként erre: 76. - Cucicsillag)
2016. júl. 15. 21:38
Szerintem a kiscsaj tuti írt nekik,de holnap még megpróbáljuk elérni a többieket!
79. 388b941089 (válaszként erre: 75. - Gaby82)
2016. júl. 15. 21:37
Szeptemberben lehet ezèrt fogják támadni h anyucihoz szaladt! 😡😡😢😢
78. Cucicsillag (válaszként erre: 74. - Gaby82)
2016. júl. 15. 21:36
OK :) minden jo,ha a vege jo!
77. 388b941089 (válaszként erre: 71. - Gaby82)
2016. júl. 15. 21:36
Na, akkor már nincs szüksèg a diri felkeresèsère👍👍
76. Cucicsillag (válaszként erre: 71. - Gaby82)
2016. júl. 15. 21:35

De jooo! Remelem, tartjak magukat a mondottakhoz. Mindenesetre, orizd meg, menstd le.

A tobbi tag is ertesulni fog rola?!

75. gaby82 (válaszként erre: 73. - 388b941089)
2016. júl. 15. 21:35
Ránk bízta☺jól tette!
74. gaby82 (válaszként erre: 70. - Cucicsillag)
2016. júl. 15. 21:34
Igen eggyetért,ő szólt,hogy ezt küldték,és utána néztem ém meg az egészet!
73. 388b941089 (válaszként erre: 72. - Gaby82)
2016. júl. 15. 21:33
Kerdezd meg azert ;) az enyem maga intezne ;) kerdezd meg h maga intezne e vagy inkabb radd bizza ;)
72. gaby82 (válaszként erre: 69. - 388b941089)
2016. júl. 15. 21:31
Most lesz 13éves,szerintem egyáltalán nem ciki,sőt!!Épp ebben a korban kell éreznie,hogy mi kiállunk mellette,bízzon bennünk!☺
71. gaby82
2016. júl. 15. 21:29

Sziasztok!Először is,köszönöm a válaszokat,arik vagytok!😀

Elmentünk ma a férjemmel ahoz a "kislány" szüleihez,akitől indult ez az egész!(a többinek nem volt otthon a szülő,vagy már a kiscsaj leadta a drótot)Először anyuka poénnak vette,nevetgélt,meg ugye nem gondoltuk,hogy a lányuk ezeket komolyan gondolta!De @ meg,komolyan gondoltuk,mert átlépték a határokat!😃Nem hagytuk magunkat lerázni,így kihívta apukát is..(látásból ismerjük a szülőket),aki egész normálisan állt a dologhoz!Elmondtuk neki is,hogy miket irogattak..kihívták a kiscsajt is,jó kis flegma volt!De mi mindvégig higgadtak maradtunk,na jó,azért én bunkóbb voltam..de örüljön,hogy nem téptem meg!☺Végre anyuka is kezdte megérteni,hogy ez azért nem csak egy tini vita!Kiscsajnak elmondtuk,hogy nem kell a lányommal kedvelniük egymást,de hagyják békén!Övé lehet a fiú,akiért ilyen féltékeny,mert a mi lányunk inkább a tanulásra koncentrál,és ők csak haverok!(ami így is van,mivel hozzánk csak úgy jöhet más gyerek,ha itthon vagyok)Szóval a végén elnézést kértek a szülők,kiscsaj is,igaz flegmán,de megtette!Ez is valami..Férjem még megkérdezte,hogy a jövőben befejeződik akkor ez az ügy?!Azt mondta igen..Azért én még annyit mondtam,hogy ha nem,akkor az igazgatónak fogok szólni,na erre anyuka ismét kiakadt..gondolom mert most kezdi a 8.osz ály. a lánya..Na és a csattanó,hogy nemrég kaptam egy üzit az apukától facén,hogy mégegyszer elnézést kér,a lánya viselkedéséért,ha jövőben valamit észreveszünk,szóljunk!Úgyhogy ez korrekt volt szerintem..Így nem megyek az igazgatóhoz,se a rendőrségre!De az üzeneteket még jó darabig megtartom!Remélem még sikerül a többi szülőt is elérni,és tényleg befejeződik!Szeptemberben kiderül..Tanulság:mindig minden körülmények között álljunk ki a gyerekeink mellett,tudjunk a dolgaikról..Köszi mindenkinek!!

70. Cucicsillag (válaszként erre: 69. - 388b941089)
2016. júl. 15. 21:24

Haaaat, (irtam lentebb) nincs ekkora koru gyerkocom, plusz fiuk :) de sztem,ha anyuka tud rola, remelhetoleg egyeztet a lanyaval is,hgy ez mar tobb embert igenylo problema.

Hja, azt nem is kerdeztuk (vagyis nem olvastam vegig) a forumnditot,hgy a kislany is egyetert-e azzal,hgy a szulok intezkedjenek...

69. 388b941089 (válaszként erre: 68. - Cucicsillag)
2016. júl. 15. 21:21
A nagylanynak amugy nem ciki ha anyuka intezi helyette a dolgokat? Sztem már eleg nagy ahhoz h maga keresse fel a dirit, vagy az ofot.
68. Cucicsillag (válaszként erre: 46. - Gaby82)
2016. júl. 15. 21:17

Elhiszem, hgy idegesek vagytok... Fogalmam nincs,mit csinalnek ilyen szituban, nem gondoltam, hgy ez ennyire jelen van :( Ahogy olvasom, masok is irtak, hgy a szulokon kivul a suli is tudjon rola, na meg a diri, aztan helyrerakjak a kiscsajokat... Remelhetoleg.

Drukkolok!

2016. júl. 15. 20:18
Én elmennék balhézni a családhoz, ha meg az se segít, akkor az iskolában is utána járnék, hogy mit lehet ez ellen tenni. Ha meg az se segít, akkor rendőrség. És vinném magammal a bizonyítékot.
2016. júl. 15. 11:24
A rendőrség manapság igen komolyan foglalkozik a netes zaklatásos esetekkel. Nyugodtan menj oda!
65. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Gaby82)
2016. júl. 15. 09:28

Hosszú leszek :-)


Az én lányomat is zaklatták páran (szintén kislányok!!!), mondjuk net még nem volt. Ő mindig kis komolyka volt, ráadásul szép kislány, és ez elég volt. (Ja: tudjuk ugye, hogy minden anyának saját libuskája a legszebb hattyú? :-))) Ez már nyolcadikban volt, illetve akkor erősödött fel - hát úgy kezdtük a gimit, hogy a két szakközépből még jöttek a piszkálódások!

Lehet, hogy csak szerencsénk volt az akkori tanárokkal, de mindkét suliba elmentem! A gyerekekkel nem engedtek beszélni, még a tanáriban, a tanárok előtt sem, de legalább felfigyeltek. A három közül két kislány címét tudtuk, oda elmentünk, beszéltünk a szülőkkel! A harmadik kislány anyukája felhívott a munkahelyemen, (eljutott hozzá a dolog, és a tanár is szólt neki) bejött hozzám a kislánnyal együtt, beszélgettünk. Mindenki bocsánatot kért, rendeződött a helyzet - természetesen nem lettek puszipajtások ezután sem, de mindenki "viselkedett".

Ez ugyan még a régebbi időkben volt, de én is azt mondom, hogy nem szabad annyiban hagyni! Igenis, beszélni kell az iskolával, a szülőkkel - és igen, a gyerekekkel is. Itt elhangzott valakitől a nyilvános megszégyenítés is, ennek is lenne eredménye szerintem is.


A mi esetünkben még tovább is formálódott a dolog: az egyik főkolompos kislány ügyfelem lett. Meglepődtem, és sajnos fel is kavarodtak bennem a dolgok, hiúba tudtam, hogy ezen már túlléptünk. Úgy éreztem, hogy nem tudok vele szemben korrekt és tárgyilagos maradni - pedig akartam!!! tudtam, hogy ezt a régi "gyerekes" ügyet már lezártuk, nem szabad, hogy befolyásoljon. Mindegy, úgy éreztem,nem megy, tehát bementem a főnökömhöz, vázoltam a szitut, és kértem, hogy jegyzőkönyvezzük és kérésemre vegye el tőlem az ügyet, az ismeretségre :-) való tekintettel. Ez az igen morc főnököm nagyon megértő és segítőkész volt, (meglepetésemre). Még azt is megkérdezte, hogy akarom-e én tájékoztatni az ügyfelet, vagy tegye meg ő, helyettem. Ez is jólesett, és természetesen én beszéltem a kislánnyal (még mindig csak huszonéves volt!).


Azért írtam le ilyen hosszan, mert úgy érzem, hogy ez is fontos: sajnos ez végigkísér mindenkit, a gyereket is és téged, mint szülőt is. Esetünkben jól záródott (már ha lehet ilyen) az ügy, mindenki nagyon normálisan, megértően állt hozzá - a pedagógusok legfőképpen, hiszen védték a tanítványaikat (idegen nem beszélhet velük a szülők tudomása, beleegyezés nélkül), DE értesítették a szülőket, elbeszélgettek a zaklatókkal. A főnököm hozzáállása külön bónusz volt, de mint kiderült, ő is átélte ezt amikor a kamasz fiát zaklatták.


Ne hagyd annyiban, járj utána, nem vagy egyedül! A fejleményekről is értesíts bennünket, nagyon drukkolok értetek én is!

64. massalhangzo (válaszként erre: 49. - Gaby82)
2016. júl. 15. 08:46
elkepeszto, hogy ilyesmi egyaltalan eszukbe jut. en a szulokkel beszelve azert megmondanam, hogy ha egy szoval vagy ujjal is bantani mernek a gyerekemet, annak sulyos kovetkezmenyei lesznek, ehhez merten neveljek meg a sajatjukat
63. gaby82 (válaszként erre: 59. - Kicsimanóci)
2016. júl. 15. 08:38
Köszi!!
2016. júl. 15. 08:19
Nagyon szurkolok, hogy megoldódjon ez a helyzet. Az én gyerekkoromban is ment a csúfolódás, engem már az is nagyon megviselt, de ez annál sokkal durvább. Micsoda kis szemétládák! Remélem, kemény büntetést kapnak, és leszállnak a magas lóról. Sajnálom a lányod, hogy ilyen helyzetbe került. :-(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook