Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Windows10 telepítsem vagy ne? fórum

Windows10 telepítsem vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. 2ab16d5612 (válaszként erre: 32. - Syria)
2016. júl. 10. 10:35
a kettőt téma egymástól totál függetlenítve van részemről. Itt is egy teljesen logikátlan alapú érzelmi döntést hozol, nem pedig egy technológiailag logikusat :)
32. syria (válaszként erre: 29. - 2ab16d5612)
2016. júl. 10. 09:28

Nekem ingyen se kell az, ami számomra nem megfelelő. Sőt, ha fizetnének érte, akkor se kellene. :D


Nagyon kiboríthattalak a másik fórumon, hogy így felhúztad magad. :D

31. 2ab16d5612 (válaszként erre: 30. - 2ab16d5612)
2016. júl. 9. 12:13
A wifi kártyát meg kaptam ajándékba. Rendes volt aki csinálta!
30. 2ab16d5612 (válaszként erre: 28. - Syria)
2016. júl. 9. 12:12

Nekem az 5 éves laptopomra ráment a 64 bites verzió. Pedig csak 4 gb ram 500 gb winyo meg 1 gb videokártya... I

i3-as tehát nem egy atomreaktor..

29. 2ab16d5612 (válaszként erre: 24. - Syria)
2016. júl. 9. 12:11

Ha ingyen megkapja az ember, aztán már fizetős lesz. Miért ne használjuk ki a lehetőséget?


Ez egy idióta hiszti csak. Részemről is az volt. Nem nem, nem, mert szar meg minden. Nem az. Sőt. Az eddigi legjobb azt kell mondanom.

Ez ilyen női fa.ság hogy dizájn meg mini alkalmazás meg tudom is én. Egy rém egyszerű designt kapott. A kezelése is az. A 8hoz képest mérföldekkel jobb!

28. syria (válaszként erre: 27. - Lolita2112)
2016. júl. 9. 11:21
Könnyű a programozóknak újabb és újabb dolgokat kiagyalni. Míg az újabb és újabb frissítések „ingyen” letölthetők, azzal ritkán törődnek, hogy a „vasat” ne kelljen bővíteni. Mert pl. memóriát, tárkapacitást nem hajigálnak senki után.
2016. júl. 8. 11:52
tobben is dicseritek itt a windows xp es 7-et,mindketto nagyon jo es sokan meg/nem mindenkinek tellik uj gepre ahogy a technika fejlodik/es az xo-t meg mindig vannak akik problemamentesen hasznaljak,az egyszeru,de nagyszeru volt,mondjuk a 7-el se volt gondom,de a 10...na az mar mas teszta.
2016. júl. 8. 11:30
bocsi nem gepeket,kepeket szoktam lementeni korabban........
25. lolita2112 (válaszként erre: 23. - Sáranénike)
2016. júl. 8. 11:29

helyes dontes,nekem automatikusan letoltve kerult a gepemre,de millioszor elatkoztam,es velem egyutt nagyon sokan nem szeretik

1,mert aggresziven let letoltve million kompjuterhasznalonak akaratuk ellenere

2,mert nagyon bonyolult.

egy pelda ra.en szoktam ppl szep gepeket lementeni,mig a korabbi windows0m cask 1 helyre tette be ez az uj 10-es windows eddig 4 kulombozo helyre...........

plusz a rengeteg reklammal annyira lelassitja a gepet,mertha 1 oldalon ujra klikingelsz vmire ujra-meg ujra letolt million reklamot es addig nem birsz mit csinalnio.....szoval sokunknak nem poromet hanem inkann bosszusagot okozott az uj windows.vki pl beperelte a microsoftot,mert keretlenul/mint nekem is/letoltottek a 10-est a gepere es utana nem birta hasznalni es penzkarteritest kapott.

24. syria (válaszként erre: 23. - Sáranénike)
2016. júl. 8. 10:33
Jó döntés. :) Halogasd, amíg csak lehet. Sokan másokkal együtt én is ezt teszem.
2016. júl. 7. 12:21

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Hát, a véleményeket olvasva, lehet hogy mégsem lesz nekem windows10....

Szép napot mindenkinek!

22. syria (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2016. júl. 6. 12:59

1.) Állítgatásokra nekem sincs se időm, se kedvem. :)


2.) Persze, idővel minden újat meg lehet szokni, de hogy kinek mi a praktikus az szubjektív lehet.

Annak idején, amikor az angol WINWORD után jött a magyar, pl. az Oldalbeállítást a Formátum (de lehet, hogy a Szerkesztés?) menüből átrakták a File menübe. Első dolgom volt visszarakni az addig megszokott helyre. (A következő verzióváltásnál már belepihentem.) Elment egy kis időm arra is, hogy a Customization funkciót megtaláljam a Testreszabás név alatt (jó, ez csak a fordítás miatt volt, azt hiszem a helyét nem változtatták meg).


3.) Asztali minialkalmazások pl. másodpercet is mutató analóg óra, naptár, amiket kirakok a monitor jobb felső sarkába.


4.) Az a véleményem, hogy ami jól működik, stabil (s szerintem a Win 7-es ilyen), azt nem kihajítani, hanem fejleszteni kellene.


Az XP-ről is azért kellett átállni mert beígérték, hogy nem lesz rá support. Ennek ellenére vidáman működnek vele gépek.

Arról nem is beszélve, hogy nem voltam hajlandó az Office 2003-ról pl. Office 2010-re váltani. Annak a kinézete is olyan randa és „átcsinált”, hogy elokádtam magam, amikor megláttam.


Az államigazgatásnak (vagyis nekünk adófizetőknek) nem kevés pénzébe került az átállás Win 7-re.

Ezek a dolgok (is) kőkeményen a pénzről szólnak, s nem arról, hogy a felhasználóknak könnyebb, jobb legyen.

21. 2ab16d5612 (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2016. júl. 5. 12:34
Tegnap játszottam vagy 2 órát a diablo 2-vel. Ennyit arról hogy nem engedi a crack-et :D
20. 2ab16d5612 (válaszként erre: 17. - Lolita2112)
2016. júl. 5. 12:33

Gondolom a frissítés automatikusra van állítva...


Mondom. Nekem ha akarta volna se tudta volna magától feltenni mert sima upgrade-el nem ment fel.

19. 2ab16d5612 (válaszként erre: 16. - Syria)
2016. júl. 5. 12:28

Egy 5 éves gép. A wifi kártya szerintem nem akkora tuning XD az az illesztő program hiba miatt kellett cserélni...


Prímán működik egyelőre.

Szerintiem a teljes törléstől lett gyorsabb. Az egész winyó le lett tisztázva

18. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Syria)
2016. júl. 5. 07:55

Ez valoszinu igaz. Tobb RAM, ujabb, gyorsabb vinyo, sokat szamit(hat).


1) Nekem se, de a vindozban az a jo, hogy ezeket a dolgokat lehet allitani. Ha jobban tetszik, ezt is atallithatod a regebbi, kompakt kockas kinezetre. Nekem az ilyesmire nincs idom :)


2) Ez is igaz, de egy ido utan rajossz, hogy praktikusabb igy.


3) Asztali minialkalmazasok? Mint pl?


4) Biztos vannak hibai ennek is, de nekem eddig meg egyet sem jelzett.


XP is egy jo kis oprendszer volt, en szerettem.

Azert lesz muszaj idovel atallni, mert a regebbiekre meg fog szunni a support.

17. lolita2112 (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2016. júl. 5. 06:36
wrong,mert en nem akartam letolteni,mint oly sokan masok se itt es megis egy nap a gepem letoltotte/eppen levelirassal voltam felben,s ledobott es kiirta,hogy windows10 letoltese...../azoknak toltotte le automatikusan akiknek windows7,vagy 8-uk van s nekem ez van es le is toltotte.megcsinaltam a defegramitation-t/ezt nem tudom mi magyarul/,de nem sokat segitertt,gyors volt 1 hetig s utana ,mint a csiga,korabbi windows-ommal ha kepeket mentettem le cask 1 helyre tette be,most pl 3 helyre/.nemcsak en sokan panaszkodnak az uj windows-ra.
16. syria (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2016. júl. 5. 06:32

Gyanítom, nem csak az op. rdsz. cserétől lett gyorsabb a géped, hanem attól, hogy a vasat is fejlesztetted.


Sáranénike:

1: Nem tetszik az új dizájn, de ez a legkevesebb.

2: Szinte minden funkciót átpakoltak, sokat átkereszteltek.

3: Nincsenek asztali minialkalmazások, amik közül kettőt állandóan használok.

4: Ahogy a legtöbb fejlesztés, ez sincs rendesen kitesztelve, a kedves Microsoft a felhasználókra bízza a hibák jelzését.

Szóval ameddig lehet, maradok a Win 7-esnél. Ha azt nézem, hogy sokak gépén még XP vezényel, van még idő a cserére, nem kell elkapkodni. :)

Amúgy: [link]

15. 2ab16d5612 (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2016. júl. 4. 19:09

Ó dehogynem engedi ;) csak okosan. ;) épp most rakom fel a diablo2-t. nosztalgiázhatnékom támadt.


nekem ki kellett cserélni a wifi kártyát és lenullázni a HDD-t, de az enyém nem eyedi eset, 10-ből 4 nem tudja csak a tiszta telepítést végrehajtani


plusz vannak olyanok akiknek nincs partícionálva. ott fennáll a veszély hogy bukta a dolgait

14. M0ncsa (válaszként erre: 9. - 2ab16d5612)
2016. júl. 4. 18:13

Menteni minek? Ha csak upgrade, minden marad a regiben, csak az oprendszer lesz uj.


Nekem is minden gepemen (otthon asztali, laptop, munkahelyi gepek) mindenhol 10-es van, es szeretem, jol ossze van rakva.

Egyeduli hibaja, hogy nem enged telepiteni crackelt programokat a mocsok :D

13. 2ab16d5612 (válaszként erre: 10. - 0084acbe42)
2016. júl. 4. 17:18
Azt úgyis kiadja a diagnosztika hogy rámegy-e.
12. Sáranénike (válaszként erre: 10. - 0084acbe42)
2016. júl. 4. 16:39

Még gondolkodom rajta, aztán meglátom...

Szép napot mindenkinek! :)

11. Sáranénike (válaszként erre: 9. - 2ab16d5612)
2016. júl. 4. 16:35

Mindenképpen hívnék hozzá valakit, mert én nem is mernék egyedül nekiállni...

Köszönöm szépen a tanácsot, további szép napot neked!

2016. júl. 4. 16:01
Ha akarod próbáld ki. 10 napig vissza tudod állitani a régit. Ha régi a géped akkor szerintem ne.
9. 2ab16d5612 (válaszként erre: 8. - Sáranénike)
2016. júl. 4. 14:24
Rakd fel. Veszíteni nem fogsz vele. De olyan csinálja aki ért hozzá. Az adatokat mindent lementeni. Remélem nem csak egy partíció van mert akkor mindent le kell menteni!
2016. júl. 4. 13:43

Nem kaptam meg automatikusan, regisztrálni kellett tavaly, .... de idáig még nem telepítettem, de júli. végéig lehet telepíteni ingyen,... szóval ezért kérdezem, hogy mit csináljak?

Nem vagyok nagy számítógép zseni, ezért bocsánat, ha rosszul fogalmazom a dolgokat!

7. 2ab16d5612 (válaszként erre: 4. - Lolita2112)
2016. júl. 4. 10:52

Automatikusan senki nem kapja meg :D


Az én gépemre pl automatikusan fel sem ment volna :D


Alkatrész csere oldotta meg a problémát hogy egyáltalán fusson a dolog


Se a 4-5 perces bootolasi idő lement 1 percre!

A folyamatok sokkal gyorsabbak. A RAM-ot nem zabálja annyira (4 GB rammal ami elég kevés)


A programok gyorsabban töltődnek. Pedig egy PShop betöltés 3-4 perc volt eddig XD most már fél perc alatt felébred.

6. 2ab16d5612 (válaszként erre: 1. - Sáranénike)
2016. júl. 4. 10:45

Fel van téve a gépre. Féltem tőle de a legjobb döntés volt!


Sokkal jobban optimalizált. Nem hittem volna. Utálkoztam. De zsír

5. kisj
2016. júl. 4. 10:32
Nekem nincs vele semmi bajom.
2016. júl. 4. 10:23
ne ,orulj,hogy nem kaptad meg automatikusan,mint oly sokan itt.nagyon sokan panaszkodnak ra.olvastam itt a neten.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook