Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Windows10 telepítsem vagy ne? fórum

Windows10 telepítsem vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. Dodi44 (válaszként erre: 62. - Syria)
2016. aug. 17. 07:10

De a barlangnak is megvoltak az elonyei! Pl sosem kellett az ajtot becsukni rajta! Nem kellett fizetni se villanyszamlat, se vizszamlat! A fuggonyoket sem kellett sokat mosni! Nem volt huzatos!

Ha valaki meg festett is valamit a falara, akkor azt ezer evig emlegettek!

62. syria (válaszként erre: 61. - Dodi44)
2016. aug. 16. 14:47

Én nem is felejtem el a legfontosabb szempontokat.

Azok teszik ezt, akik az ész nélküli „haladás” hívei, s ha valaki ragaszkodik a régi jól bevált dolgaihoz, hamar megkaphatja: nehogy már visszamenjünk a barlangba!

61. Dodi44 (válaszként erre: 22. - Syria)
2016. aug. 15. 20:31

Szerintem, egy ket pontot nem szabadlenne elfelejtenunk...

A Microsoft nem egy jotekonysagi intezmeny. Az egy profit orientalo vallalat, ami olyan dolgot csinal, amiert hatalmas penzt tud osszeharacsolni.

Azzal hogy egyszer megcsinalunak valamit, azert penzt kapnak . Egyszer. De a penznek jo volna ha tovabb is hasonli iramban folyna be tovabb is! Tehat olyan valamit kell kiagyalniuk, hogy az megtortenjen. Win 3- 10.ig ma 2016 ban. de gondolod, hogy ez lesz az utolso valtozat?

Mivel az un. Globalis falurol beszelnek, azt valahogy meg kell alapitaniuk. Es az ellenallokat "rendbontokat" akik elebe akarnak allni a "fejlodesnek" azokon valahogy a szemunkat rajta kell tartanunk, az az tuni, hogy mi is tortenik az emberek fejeben Minnel gyorsabban akarjak az atallast csinalni, annal nagyobb lenne az ellenallas... tehat errol tudomast akarnak szerezni, mert erdekuk. Hogy ki kivel levelezik, a leveleket computerek analizaljak, ja a kulcsszo elhangzik, automatikusan egy taroloba iranyulnak. Monopolium van, amit ezelott torveny tiltotta, de bokorgyurka az o emberuk volt es eltorolte a torvenyt, ami vedte az atlag embert.

A Win, Skype, Google, a Gmail, manapsag mind egy gazdaja van, es az elso a tulajdonosa. Feltudjuk mi azt fogni mekkora DATA informacion ulnek azok. Amig a "jo" emberek kezeben van, addig meg nem veszelyes, de mi van, ha a gazda megvaltozik???

Az uj Win-hez kapsz hasznalati utasitast az ujjal a dobozban? Bemutatjak, elmagyarazzak azt nekunk , hogy miket valtoztattak meg, miket es hogyan lehet azt maximalisan hasznalni? Az eddig megszokott, veletlen rajott hasznalatat megvaltoztatjak, uj parancs szavakat krealnak. ugye az nem baj, mert csak bovul a szokincsunk. Az erem masik oldala, a computer az egy "Verbatim" gep, ami azt jelenti beturol beture egyezni kell, meg az sem mindegy, ha pont, vagy vesszo van a szo vegen... Tehat konnyebb a hasznalata???

Pl: a kepeimet neha megosztom masokkal es masok az o kepeiket velem. az egyik Win valtozaton, megkerdezte a Menu ["Kepek"], hova akarom tenni, es oda tette, ahol tudtam hol van es barmikor megnezhettem. De az uj Win-en mar oda tette, ahova akarta, es nem engedte az en "kepek" nek a dossziejaba tennem, hosszu ideig kerestem, hog a Win. hova "dugta" el a kepeimet amiket letoltottem. Majd kesobb rajottem, es megvaltoztattam a dosszie nevet, es amit Win. adott nevet neki, ahova betette, atirtam azta nevet, es "Rosz" nak neveztem el, a gep tovabb is a "Rosz" dosszieba tette a kepeimet. Tehat nem akartak ok keresni, az en kepeimet, hanem ok akartak tudni, hogy hol vannak az en kepeim, en meg keressem meg ha akarom.

Manapsag a computer mar nem a mienk, masok hasznaljak, a kepernyo nagyreszet betoltik hulye hirdetesekkel, amiket soha nem fogok megvenni, elpocsekoljak az idonket a hirdeteseikkel. Ha keresel valamit a Nett-en, a Google-val, ezelott felrakta a kepernyore amiutan megtalalta, manapsag meg feloldalas hulyesegeket hoz ki eloszor, olyan vallalatok nevet, amikkel pocsekoljuk az idonket, mert tovabb kell keresni amit akartunk legeloszor.

Tehat mi fizettuk ki a gepunket, de masok a celjukra hasznaljak!

60. 2ab16d5612 (válaszként erre: 59. - Syria)
2016. aug. 15. 18:38
Ccleaner :D így nincs win szemét ;)
59. syria (válaszként erre: 50. - 2ab16d5612)
2016. aug. 15. 17:17
Semmilyen szemetet nem tárolok. Őkelme pakolta tele, gondolom azokkal a cuccokkal, amikre szüksége lehet a visszaállításhoz. Amit nagyon-nagyon-nagyon fontolgatok.
58. Dodi44 (válaszként erre: 57. - Böce)
2016. aug. 11. 01:28

Az csak egy fedonev.

Azert kell "Aktivalnod", hogy a Microsoft Database nyilvantartasaba leelenozrizzenek, hogy az eredeti Win. 8-as a te neveden es cimedre van e aktivalva. Tehat arrol akarnak meggyozodni, hogy te adtal nekik a penzedbol! Az az fizettel e erte, vagy a "kaloz" uton jutottal hozza.


"Majd megnézem a papírjait a gépnek, hátha ott van, ha ott sincs, akkor irány a bolt. "

A Lap Top-oknal az aljara is szoktak ragasztani.

57. Böce (válaszként erre: 56. - Dodi44)
2016. aug. 10. 23:45

Köszi szépen, hát sajnos a dobozát kidobtad, nem is gondoltam, hogy fontos lehet.


Majd megnézem a papírjait a gépnek, hátha ott van, ha ott sincs, akkor irány a bolt.


Csak az a fura, hogy már vagy két éve megvan a gép, és a win10-et is felajánlotta a Microsoft, márpedig ingyen az csak annak jár, akinek tiszta a programja. Az enyémet ezek szerint annak minősítették, tehát gondolom, regisztrálva volt.


Szóval akkor miért is kell a win10-et aktiválnom?

56. Dodi44
2016. aug. 10. 23:39
Ha esetleg nem talalod meg a regisztralashoz szukseges szamokat tartalmazo wignettat, kerdezd meg a bolttol, hogy hol van a te gepeden.
55. Dodi44
2016. aug. 10. 23:37
aktiválni = regisztralni
54. Dodi44 (válaszként erre: 53. - Böce)
2016. aug. 10. 23:32

Minden Win, OP. nak van egy un. "termekkulcsa", egy 25 betu-szam kevereke, amivel bizonyitod, hogy azt te megvasaroltad, es fizettel erte.

No ezt a hologramos 1x2.5 colos papiron talahato meg, ott vannak a szamok-betuk ot csoportja.

Minden egyes Win. hasznalatba inditasakor a Microsoft software megnezi, hogy a te Win. valtozatod ki volt e fizetve.

Ez a registralas.

Keresd meg a fent emlitett halogramos papirt es arrol masold be az ot jegyu betu-szamok ot csoportjat.

[ Remelem a geped original dobozat megtartottad, mert neha arra ragasztjak azt a "termekkulcs" wignettajat.

Wigyazz, mert ha nem regisztralod, egy ido utan leallitjak a Win. op. programot . ]

53. Böce
2016. aug. 10. 16:33

Sziasztok!


Tudnátok segíteni? Gond nélkül telepítettem a Win10-et, jogtiszta (laptoppal együtt vásárolt) 8.1-ről.

Most szerettem volna frissíteni az évfordulós frissítéssel, de azt írja, aktiválni kell a windows-t és termékkulcsot kér.


Azt meg minek, ha ingyen telepíthettem a 10-est és honnan szedjem a termékkulcsot?


Köszi a segítséget előre is.

52. Dodi44 (válaszként erre: 50. - 2ab16d5612)
2016. aug. 9. 17:51

Az allando novekedesen ne csodalkozzunk, mert allandoan jonnek az ujabb "hozzaadsok, felujjitasok" tomkelegei.

Eloszeretettel nem torlik le a regebbi valtozatokat, henem csak hozzaadjak az ujjabb sallangokat...

Megprobaltam a "C"-t atvaltoztatni ROM-ra de akkor erosen pruszkolt es krakogott, hasmenese volt.

Felhagytam vele, mert lehetetlen volt az operacios rendszer systemaja miatt, mert amikor elinditjuk a masinat, beteszi azt Win valtozatat, amelyiket a gepre telepitettunk es amielott kiakarjuk kapcsolni, vissza irja ra az addigi uj valtozatokat, amit vagy mi tettunk ra vagy a masoket amit ratettek, vagy becsempeztek majd, utanna kapcsolja ki magat a gep. [ez a formula azota van, amiota attertek a direct kapcsoloval valo ki-be kapcsolasarol, csak a nyomogomb eritesere.]

Mint mindennek, ennek van jo es rossz oldala is. De en buta vagyok hozza, en nem tudom azt miert jo az nekunk, amellett a plusz dolgok mellett ami ez hozott nekunk. [modot ad a virusoknak es azok valtozatainak a benne maradasainak]. Az egyik szamitogepemen ROM-on van az egesz operacios system. [Nincs is rajta virus. de felujjitas sincs.]

No de nem tudok en semmitsem, sosem jartam meg ovodajaba sem ezt a masinat vagy nyelvet tanulni...

51. 2ab16d5612 (válaszként erre: 50. - 2ab16d5612)
2016. aug. 9. 09:11
Programokkal együtt..
50. 2ab16d5612 (válaszként erre: 47. - Syria)
2016. aug. 9. 09:10
Amúgy érdekes. Nekem a 100ból 30 GB helyet foglal. Nem tudom milyen szemetet tartasz még ott...
49. 2ab16d5612 (válaszként erre: 47. - Syria)
2016. aug. 9. 09:09
Nekem le kellett nullázni :D bocs ha tapasztalatot írok XD
2016. aug. 9. 08:20
"rohadék" :D
47. syria (válaszként erre: 43. - 2ab16d5612)
2016. aug. 9. 08:18

Ezt az okosságot honnan vetted? Nem lesz lenullázva egyik partíció sem. Menteni ettől függetlenül is tanácsos.


A C:-t zabálja, pedig ott szigorúan csak rendszerfile-okat tartok. A WIN7 beérte a 100 gigából 35-40%-kal, ennek a rohadéknak kétharmad kell.

46. 2ab16d5612 (válaszként erre: 44. - Syria)
2016. aug. 7. 19:49
Annak mondd akinek válaszoltam. Ő megy el csak w7-re.. :D
45. Dodi44 (válaszként erre: 35. - Lilibeth59)
2016. aug. 7. 17:26

Mindent lehet.(majdnem)

High level szinten foramatold ujra es tedd bele a W7-es disk-edet.

De ne feledd el a neked fontos dolgokat atrakni vagy DVD-re vagy pendrive-ra.

Ne feledd el, hogy a Micro Soft, az minden programjat 10 evig tarja meg, utanna adjal neki penzt, vagyis venned kell egy ujabb valtozatat.

Ha meg gyorsitani szeretned a gepedet, akkor "C"-nek tegyel bele egy Solid State Drive-ot. Kicsi is eleg, pl 40-50G. amire az operacios programot teszed ra. A nagyobb regi fajta drive, "D"-re, meg mehet a tobbi program es a data tarolasa...

Mas variacio: a Win. melle mas operacios programot is tehetsz ra, pl. a Linux valtozataibol is valogathatsz. Vannak 32 es 64 bit-esek es valtozatok belole. A nagyon stabilan futo Ubuntu sorozat tagjai, vagy az XP kozeli rokona a Mint. 64-esen is futnak ugyan azok. Ugyan akkor a Win. is rajta maradhat a gepeden, bekesen megfernek egymas mellett.

A geped, bekapcsolasakor megkerdezi toled, melyiket akarod inditani, Win. vagy Lin.

[Mindig bovithetjuk a latokorunket...]

Az ara pedig ingyenes a Linux barmely valtozata...

44. syria (válaszként erre: 38. - 2ab16d5612)
2016. aug. 7. 10:19
Sajátos fantázia a Windows10-ről a szexualitásra asszociálni. De ha neked jó! @@@
43. 2ab16d5612 (válaszként erre: 42. - Ththth)
2016. júl. 25. 20:27

A C partíció teljesen le lesznullázva, szóval mentés mentés mentés


az upgrade azt jelenti hogy az előző oprendszerről indítod a telepítést, a tiszta meg azt amikor nincs oprendszer a gépen


javaslom a partícionálást. legalább egy 100 GB legyen a rendszernek a maradék a cuccaidnak.

42. ththth
2016. júl. 25. 12:36

Kérdéseim:

1. Az csak akkor fog kiderülni, hogy upgrade lesz-e, vagy tiszta telepítés, amikor már elindítottam a folyamatot?

2. Ha nincs particionálva a vinyó, de a C-ben van egy pl. "cuccaim" nevű könyvtár, akkor annak a tartalma meg fog maradni, vagy azt is félteni kell?

41. 2ab16d5612 (válaszként erre: 40. - Unom)
2016. júl. 13. 06:47

Már rendbe van téve. Baromi gyors és stabil.


Évekig ragaszkodtam az xp-hez megrögzötten. A win7-et is nagyon szorongva engedtem el.


Öreg lassú. A driverek nem a legjobbak. Minden régi dolgom viszont fut az új rendszeren. A ram zabáló programok jobban viselkednek.


Nem tudom hogy miben olyan szörnyű. Ezt úgy mondom hogy rettenetesen féltem az átállástól!!


Maradhat a régi. De arra hamarabb fogják megszüntetni a támogatást állítólag mint az xp-re.


Anyum gépét pl már nem lehetett használni xp-vel. Igaz most csak egy win7-et kapott de az már mást nem bírna el. Cserés lesz 2-3 év múlva(ha addig kitart)

40. unom (válaszként erre: 29. - 2ab16d5612)
2016. júl. 12. 23:57

Kipróbáltam, teszteltem, nekem nem jött be. Marad a win7.

Miért hihetetlen, hogy nem mindenkinek felel meg?

Talán egy idő múlva, mikor rendbetették, átállok rá.

39. M0ncsa (válaszként erre: 36. - 2ab16d5612)
2016. júl. 12. 23:43
Nekem kb. fel oramba telt megszokni...
38. 2ab16d5612 (válaszként erre: 37. - Gizella11)
2016. júl. 12. 20:22
Sajátos szexuális fantázia. De ha neked jó! :D
2016. júl. 12. 20:17
nekem W-7 van nem is megyek el másra!!!
36. 2ab16d5612 (válaszként erre: 35. - Lilibeth59)
2016. júl. 12. 20:04

Tiszta telepítés volt vagy csak upgrade? Ha utóbbi akkor elvileg vissza lehet tenni.


A 10 sokkal egyszerűbb könyebben kezelhető. Jobban meg lehet találni a dolgokat.


Megszokod. Hagyj időt neki. :D

2016. júl. 12. 18:39
Ha vissza lehetne a Windows 7-re "csinálni", én nagyon örülnék neki!!! Sajnos elcsábultam, ingyen telepíthettem, gondoltam, jó lesz, de a W 7 sokkal egyszerűbb volt. Valaki esetleg tudna segíteni, hogyan telepíthetném vissza a 7-re?
34. syria (válaszként erre: 33. - 2ab16d5612)
2016. júl. 12. 07:49

Nem a témát néztem, hanem a hozzászóló epés megnyilvánulásait. :)


Akkor a szakmában nem egyedül vagyok - szerinted - logikátlan. A hozzáértő kollégáimnak, ismerőseimnek majdnem 100 %-ban egyezik a véleménye az enyémmel. Már akikkel beszéltem a témáról.

(Szinte mindegy, hogy milyen okból utasítok el valamit, ami bármilyen szempontból nem tetszik.)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook