Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Willebrand szindrómások, vérzékenyek, ha vagytok, gyertek... fórum

Willebrand szindrómások, vérzékenyek, ha vagytok, gyertek... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
67. hóvirág66 (válaszként erre: 66. - 7823df1f23)
2012. ápr. 20. 11:23

Szia!

Délután megyek kiskutyázni, most már nem is nagyon érdekel:)Utazunk munka után a lányomékhoz. Még a férjem permetezni fog náluk és lehet, hogy fűnyítás is lesz, addig én csak beszélgetni és kutyázni fogok. Alig várom. Nálunk most (benntről legalábbis) jó az idő, süt a nap. Remélem hétvégén befejezzük a kinti festést is, bár én holnap is dolgozom.

Jó hétvégét nektek!

2012. ápr. 19. 09:58

na fasz@..aztán így bízzon az ember az orvosokban..hamis leletet kapsz vagy nem?!mit lehet tudni...

ez az:)csak így lehet..pozitívan:))

még nem teljesen..a köhögés tartja magát,de ez várható volt...

65. hóvirág66 (válaszként erre: 64. - 7823df1f23)
2012. ápr. 18. 19:28

Tegnap délután voltam a leletemmel a háziorvosnál. Megnyugtatott, azt mondta, hogy valószínűleg laborhiba volt az eredményem, mivel az összes többi vassal kapcsolatos értékem javult. Kicsit kétkedve fogadtam, de azt mondta sajnos sokszor előfordul. Valóban érdekes, mert a leletem első és második sorában is ugyanaz az 5,8-as érték szerepel. Az egyik a cukor, a másik a vas. Persze lehet, hogy véletlenül mindkét értékem ugyanannyi, de most hinni akarok a dokinak. Írt fel neo-ferro-folgammát. 1 doboz beszedése után újra nézzük, vagyis 50 nap múlva. Addig továbbra is türelmes leszek. Azt mondta, hogy nyugodjak meg, mert a többi eredményem alapján lehetetlen 5.8-as vas érték. Így a ferlicitről nem beszéltünk.

Vasárnap körül újra kezdődik a menszesz. Úgy érzem, mintha a menszesz és a vas között élném az életem. Csuda izgi az életem.

Egyébként én nem szoktam ezeket túl izgulni, próbálok mindig mindent pozitívan megközelíteni. Most egy napra kissé kiakadtam, de vége.

Meggyógyultatok mindannyian a vírusból? A kollégáim közül akik benne voltak, nagyon hosszasan elhúzódott.

2012. ápr. 17. 13:02
jaj,ne kenődj el annyira....a vasnak amit beszedsz,min 6 hónap az ideje,mire beépül és meglátszik az eredményeiden..úgyhogy nem elkenődni..kérdezz rá mindenképpen a ferlecitre..az biztosan nem árthat...
2012. ápr. 16. 16:56

Szia!

Megvan a véreredményem,a vasam lecsökkent 8-ról 5,8-ra. Jelzem az elmúlt 5 hétben 3x annyi vasat szedtem, mint amennyit normál esetben kell. Mellette folsavat és vitaminokat. Most nagyon magam alatt vagyok, úgy éreztem, hogy ennyi minden mellett már csak jó lesz. Holnap vissza kell vinnem az eredményt a dokihoz. Azt mondta, ha ennyi vas bevitel mellett sem lesz 8 felett, akkor műtétet javasol. Úgy döntöttem, holnap még megkérdezem tőle a ferlicit injekciót:(((

Tök gáz ez az egész!

2012. ápr. 15. 13:33

:SSS

bírom én is ezeket a felesleges köröket...

jól gondolod..

te mennyit szedsz az Exacyl-ból????

na ja..ebben az ínységes időkben jó,hogy van meló..párom is dolgozik ..tegnap is és ma is...normál esetben nekünk csak hétfőtől péntekig lenne meló..de most van valami sürgős,annak készen kell lennie,jövő héten meg majd malmoznak bent,mert nem lesz mit csinálni.. ráadásul jövő héten meg még hosszú hét is lesz..de arra most szabit kér......

nektek jó melót:))

61. hóvirág66 (válaszként erre: 60. - 7823df1f23)
2012. ápr. 14. 10:32

Csütörtökön elmentem vérvételre munka előtt, fél hétre. Jelzem a szomszéd településre kell menni. Nem volt aznap vérvétel, így pénteken újra ott kezdtem a napot. Hétfőn délutánra elvileg lesz eredmény. Alig várom.

Reméljük, hogy a tied hosszú időn keresztül ilyen jó lesz. Szerintem ha a vérzés mennyiségét az exacyllel minden hónapban le tudod csökkenteni, akkor csak maradandónak kellene lennie ennek a vas eredménynek. Legalábbis laikusan így gondolom.

Most hétvégén festeni akarok. A melléképületünket egy kicsit felújítottuk és a nyílászárók, kerítés, garázsajtó festését kellene megcsinálni. Kedvem is lenne hozzá, de nálunk olyan vacak az idő, csepereg az eső, hogy nem tudom lesz-e belőle valami. Pedig olyan jó lenne kint lenni, egész héten benn vagyok a munkahelyen. Mire hazaérek mindig rögtön eljön az este. De nem siránkozok, egyelőre legalább munkahely van:))))

2012. ápr. 13. 23:30

ha nem vettél ne is pazarold rá a pénzt..drága és sz@r..nekem konkrétan a belem forgott tőle,pedig imádom a céklát..konkrétan olyan íze volt,mintha a földesen nyalogatnád a céklát.....fúj...

pedig a marha húsban is sok a vas...és kell a szervezetnek a hús és az állati fehérjék...

nem tom hogy hogy lett ennyi a vasam,de én is örülök neki nagyon.. kíváncsi lesz3k meddig lesz meg...

59. hóvirág66 (válaszként erre: 58. - 7823df1f23)
2012. ápr. 11. 15:56

Én céklalevet még nem vettem, de már hallottam róla. Szoktam ősszel céklából savanyúságot készíteni és amihez lehet, ezt eszem. Igaz ez nem sok, mert szeretem ugyan a húsokat, de csak minimális mennyiségben, így savanyúságot is elég keveset fogyasztok. Mindemellett tavaly még feketeszeder szörpöt is csináltam, de az pedig elég hígra sikerült, így azt sem sokat iszom.

Hát ahogy leírtam, most látom csak, hogy táplálkozásügyileg nem túl sokat teszek a vasam érdekében:)))

Most a vas tabletta mellé folsavat szedek, majd meglátjuk milyen sikerrel. Mindenesetre a te vasadat most nagyon irigylem! A homeós bogyókat nem ismerem, de ha most sem lesz jó a vérképem, akkor veszek.

2012. ápr. 11. 14:14

itt is vacak idő van..volt egy kis ízelítő nyárból aztán annyi:((

már nincs láz,de volt..este lefeküdtem még csak kicsit fáztam..aztán pár óra múlva meg már lázasan keltem fel..mostanra már a nátha maradt...

akkor kaptál még egy kis időt:))

ismered a homeós bogyókat??van egy olyan,ami segíti a vas gyorsabb felszívódását...

jaj...vettem magamnak natúr cékla lét..bele ittam,hát a gyomrom forgott tőle:PPPPP

57. hóvirág66 (válaszként erre: 56. - 7823df1f23)
2012. ápr. 11. 10:52

Ma menni akartam reggel vérvételre, de nem jött össze. Holnap reggel ha sikerül, azzal kezdek. Így legalább még van egy napom hízlalni a vérképemet. Lázatok is van? Nagyon rossz, amikor a gyerekek betegek. Az enyémek mindig minden vírust az elsők között elkaptak. Hiába adtam nekik vitaminokat, nagyon gyenge volt az immunrendszerük. Ahogy nőttek, ez azért lassan, de javult.

Nálunk nagyon vacak hideg idő van, lassan visszatér a tél. A virágzásban lévő gyümölcsfáink is megfagytak. Nagyon bosszantó.

Továbbra is jobbulást!

2012. ápr. 11. 10:41

köszi:)

vírus...mindenkit összefertőzött a kislányom,de hogy ő honnan kapta..nem voltunk sehol sem...

mindig megyünk anyukámhoz,de ez most kimarad:((((((

édes lehetett a kis kutyi:)))imádjuk a kutyákat:))

55. hóvirág66 (válaszként erre: 54. - 7823df1f23)
2012. ápr. 10. 16:01

Jobbulást nektek! Azt hittem, hogy elutaztatok, vagy nagy vendégség van nálatok, hogy nem írtál. Az nem jó, hogy betegek vagytok. Valami hideget ittatok, ettetek, vagy vírus?


Nálam jobban telt az ünnep, jöttek a lányomék, hozták a kiskutyát is, tegnap egész nap játszottunk vele. Egyébként előtte sütés-főzés-takarítás felváltva. Egy nőnek nem igazán a pihenésről szól az ünnep.

Pihenj sokat, már amennyit gyerekek mellett lehet! MInél előbb gyógyuljatok meg!

2012. ápr. 10. 15:03

édes lehet:))

hogy telt az ünnep??

nekünk sz@rúl...betegek vagyunk:(((gége gyulladás:((

2012. ápr. 8. 16:11
Nem is mondtam, hogy megérkezett a kis bernáthegyi kutya a lányomékhoz. 7 hetes és egy tündérfalat. Imádni való kis lusta kutya, olyan mint egy plüss játék figura. Mindent lehet még vele csinálni, azt is engedi, hogy az orrát megsimogassuk. Fehér és kevés barna folt van rajta.
52. 7823df1f23 (válaszként erre: 51. - Hóvirág66)
2012. ápr. 8. 15:35
igen,ha meg jön akkor mindjárt beveszem kettesével..de általában 3 napig kell csak és akkor lecsökken úgy,hogy abba hagyom..a dokinő azt mondta,hogy addig szedjem csak,ameddig úgy gondolom,hogy kell...
51. hóvirág66 (válaszként erre: 50. - 7823df1f23)
2012. ápr. 8. 15:01

Te az exacylt a menszesz első napjától az utolsóig szoktad szedni?

Kellemes ünnepeket kívánok én is nektek!

2012. ápr. 8. 11:21

nem szedtem semmit,ez az érdekes..az exacylt lehet egy nap 10 szemet is bevenni,mert nem lehet túladagolni..én is arra gondoltam,hogy azért maradhatott meg valóban,mert nem ment el annyi vér..örülök neki.. a vaskötőm 8as...6 felett jó..örülök,de annak nem,hogy megbeszéltük a dokinővel a ferlecitet és mégis az aktiferint erőlteti,ami t nem tudok szedni,mert rosszul vagyok tőle...

májusban megyek megint...

kivi leszek a te eredményedre...


kellemes ünnepet kívánok nektek:)))

2012. ápr. 6. 20:14
Itt vagyok, csak annyira el voltam havazva, hogy nem volt semmi időm. Ettől függetlenül gondoltam rád, hogy megvan-e már az eredményed. Nagyon örülök a vas értékednek, ez nagyon jó! Szerinted az exacyl szedése miatt van? Esetleg annyira lecsökkentette a vérzés mennyiségét, hogy helyreállt a vas értéked? Én eddig ilyet nem éreztem, igaz nem is szedtem olyan 3x2 dózisban, mint te. Én nem mertem, de ezután megfontolom. És a vaskötő kapacitásod is jó? 14-es vasnál gondolom, hogy jónak kell lennie! Más vas készítményt nem szedtél? Én jövő héten megyek megnézetni a vasamat, hogy hogyan alakult az elmúlt menszesz óta.
2012. ápr. 6. 08:45

hóvirág..


nem jársz már erre???

meg van a vas eredményem..14-es..

1 hónapja még 5 -ös volt....ennyit jelentene az exacyl szedése???

47. 7823df1f23 (válaszként erre: 46. - Globus)
2012. ápr. 2. 22:15
azt nem ismerem...
46. globus (válaszként erre: 43. - 7823df1f23)
2012. ápr. 2. 15:57
Acepramint.
45. hóvirág66 (válaszként erre: 44. - 7823df1f23)
2012. ápr. 2. 15:22
Nekem nem sokkal, de a vérzési időm is hosszabb a normálisnál.
44. 7823df1f23 (válaszként erre: 42. - Hóvirág66)
2012. márc. 30. 21:08

nekem nincsenek ilyen elhúzódó vérzéseim...

a vérzés idő vizsgálat is jó volt..ugyan csisszre,de jó volt...

43. 7823df1f23 (válaszként erre: 41. - Globus)
2012. márc. 30. 21:07

szia..


szerintem te Monurált kaptál..hólyagfertőtlenítő..annak van narancs íze..elég tömény...kb 1 dl vízben oldják fel..

sosem gondoltál rá,hogy csináltass egy vérvételt????

42. hóvirág66 (válaszként erre: 41. - Globus)
2012. márc. 30. 17:31

Az nem biztos, hogy örökölted anyukádtól. Elsődlegesen a fiúk a veszélyeztetettebbek öröklődés szempontjából, de azért vannak kivételek is, példák vagyunk rá mi is.

Szülés után a granulátumot nem tudom mire adják. Nem kérdezted meg? Igaz akkor ez talán nem is fontos kérdés egy nőnek!

Nekem a vérzékenység pl. úgy is megnyilvánul, hogyha elvágom az ujjam, akkor sokáig vérzik. Ha elmúlik, akkor is előfordul, hogy még másnap is újra kezd vérezni.

41. globus
2012. márc. 30. 17:08
Az anyukámnak volt ilyen betegsége, a gyerekeit nem vizsgálták. Szülés után kaptam egy granulátumot, émelygős narancs íze volt, egyéb információm nincs. Nem műtöttek, és fogat sem húzattam.
2012. márc. 30. 17:06

Én már élemedett korba léptem, 46. éves vagyok. Van akinek már 40 évesen elmúlik a menszesz, én sajna nem tartozom közéjük. A nőgyógyász szerint még korai várnom, mégis várom. Tudom, hogy a műtét megoldaná a vérzés gondot, de jöhetnek új problémák vele.

Amikor egyszer a háziorvos mondta nekem, hogy van ilyen vas injekció, akkor hozzátette, hogy értelmetlen az esetemben megpróbálni, mert úgyis csak a következő menszeszig tartana a hatása. Tök jó, hogy kár belém a gyógyszer! Na mindegy.

Nekem is volt már 3-as a vasam egyszer, most 8, így kevésbé vagyok lestrapált. Fizikailag én nem mindig szoktam érezni a vashiányt, esetleg annyiban, hogy alig várom az estét. Inkább az agyam forog lassabban, pedig arra szükségem van, szellemi munkát végzek. Mindegy még nem szóltak, hogy tök hülye lennék!

2012. márc. 30. 13:31
ja és dehogy nem vagyok fáradt..az a szerencsém,hogy ygesen avgyok..nemsokára,pár hét és megyek melózni..na az érdekes lesz...
38. 7823df1f23 (válaszként erre: 37. - Hóvirág66)
2012. márc. 30. 13:30

hú,az nem jó,de ha nincs más lehetőség....hány éves vagy,hogy a változó kort várod??

anyukámnak is az oldotta meg a vashiányos állapotát,mikor elmúlt neki..azóta nincs gond...

ferlecit....

vénás vas injekció..

én a terhességem alatt kaptam először,mert 3-as volta vasam és majdnem megszületett a kislányom 28.hétre...

1 hónap alatt 11-es volt tőle a vasam..de megtartani sajna nem tudtam,mert a mensivel távozott a vas,ugyan úgy mint neked...

a kórházban kaptam egy 5 dbos kúrát,de a háziorvos ír még egy 5 dbost,mert azt mondta rám fog férni:)

ebből már csak 3 dbot adtak be,mert rosszúl voltam tőle..a doki szerint és szerintem is annak a jele volt,hogy elég..

aztán a hematológián írtak vas gyógyszert,amitől rosszul voltam,a másik székrekedést okozott,3.fajtára meg már nem voltam hajlandó költeni,mert elég húzós az áruk..így rákérdeztem,hogy nem-e lehetne esetleg a vénás injekciót..azt mondták,hogy de..de az fáj..mondtam nem érdekel..lehet,hogy fáj,de hasznosabb mint kísérletezni drága pénzen...

most ezen az eredményen múlik,hogy felírják-e..

kérdezz rá te is..egy próbát meg ér..


írok neked egy linket..ha ezt beütöd,akkor utána is tudsz nézni...


másold be a keresőbe:


[link]


és találtam valami mást is,ami érdekes lehet...

csak elég drága...



[link]

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook