Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vörösiszap katasztrófa fórum

Vörösiszap katasztrófa (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2010. okt. 21. 14:37

Gipsszel és savakkal készülnek az esős időre Kolontáron

MTI|2010. 10. 21., 14:27|Utolsó módosítás: 2010. 10. 21., 14:28|

CÍMKÉK:Devecser, Kolontár, iszapömlés, kárelhárítás, katasztrófahelyzet, vörösiszap, kármentesítés

Ismét gipszel és savakkal közömbösítenék a vörösiszap okozta lúgosságot Kolontár térségében esetleges nagyobb esőzések esetén. A héten esett esők miatt újra szivárog a lúgos folyadék, és emiatt a környék folyóvizeinek megint emelkedik a pH-értéke. A vörösiszap sok helyen - főleg a mezőkön - még mindig méteres magasságban áll, Devecsert vasárnapra szeretnék teljesen kitakarítani.

origo.hu

1765. CsillagTM (válaszként erre: 1764. - 754c7e07c3)
2010. okt. 21. 12:37
:)
1764. 754c7e07c3 (válaszként erre: 1755. - D5776d0627)
2010. okt. 21. 12:35

arra gyűjtenek, hogy épüljön a gátacska, és legyenek szép házak, ahol tudnak aludni a bácsik, nénik, és az olyan kisgyermekek, mint Te. Ja, és még azért, mert tudod a polgármester bácsiknak és a képviselő bácsiknak, néniknek helyre kell hozni az utcákat, parkokat, stb amiért ők felelnek.

ha marad pénzecske, amiből bevásárolni szoktunk, akkor kapnak a családok, akik tönkrementek valamennyi pénzt, hogy újra tudják kezdeni az életüket. reméljük.

hogy mennyit, mikor, miért, és ezt ki dönti el, sajnos én sem tudom.

5 éves szinten megfelelő volt?

2010. okt. 21. 12:35

2010-10-21 08:52

Egyértelmű a Mal jogi felelőssége


Akkor is köteles kártérítést fizetni a Mal Zrt., ha nem hibázott az iszapkatasztrófa ügyében – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek ifjabb Lomnici Zoltán. Az alkotmányjogász azzal érvel: a cég, vétkességétől függetlenül objektív felelősséggel tartozik.

[link]

2010. okt. 21. 12:29
ja, az 5MrdFt az első szakaszhoz van
2010. okt. 21. 12:28
annyi minden nem érteni ebben az országban. különadók, magánnyugdíj-bizonytalanság, a másik oldalon meg sürgősséggel újrázzák az országleltárfényképezést (5 Mrd-ért)
2010. okt. 21. 12:22
1759. f303be5590 (válaszként erre: 1756. - Af4c41efc6)
2010. okt. 21. 11:46
nem hagyom, mert nagyon is el tudom képzelni egy részét annak, amit ezek a megkárosított emberek átélhetnek. az egyszer-kétszeri telefonálásnál többet nemigen tudok tenni, csak ezt, hogy követem az eseményeket, és azzal, hogy ide röffentek néha azzal talán mások sem feledkeznek meg arról, hogy milyen is lehet ma Magyarországon kiszolgáltatott helyzetben lenni, létbizonytalanságban létezni
1758. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1756. - Af4c41efc6)
2010. okt. 21. 10:13
én szoktam beszélgetni egy családdal,ő is azt mondja,hogy nem minden olyan rózsás,ahogy a média állitja,nem minden igaz,nem dobálják a házakat csak ugy az emberek után,ez csak látszat..
2010. okt. 21. 09:05

Sosem hallgatja végig senki...na mind1


Majd egyszer, talán...mint egy 5 évesnek...én azért sajnálom


[link]

2010. okt. 21. 09:00

Kedves Tuxy!

Köszönet és elismerés illet, hogy életben tartod a fórumot, és nem hagyod, hogy ez is feledésbe merüljön.

Sajnos egyre reménytelenebbnek látom a helyzetet a felelősségre vonás tekintetében.

Nem értem mi ebben a kétséges. Egy hajókatasztrófánál is egyértelműen a kapitány az első számú felelős. Utána jöhet a kormányos vagy a gépész, vagy akárki. A Titanicnál a kapitány annyira vállalta a felelősséget, hogy miután a maradék embert besegítette a csónakokba, ő maga a hajón maradt és azzal süllyedt el. Na ez a gondolkodás már kihalt, mert a törvényeink annyira nem emberi gondolkodásra alapozottak, hogy mindig találnak kibúvót.

De a legrosszabb, hogy a médiában már csak pár perces kivágott felvételeket látunk. Élő közvetítés nincs. A károsultakkal sem látunk interjúkat. Már csak a szépeket mondják be, épülnek a házak. De mi van azokkal akik visszamentek? Miért is vállalták önként a szinte öngyilkossággal egyenlő visszatelepítést? Hiszen ha belélegzik, akár tüdőrákosak is lehetnek? Szerintem nem volt más választásuk.

És el tudom képzelni, hogy hetek óta egy tornaterem matracain alszanak, ezért mennek inkább vissza.

Itt minden csak a látszatról szól.

A károsultak fogjanak össze és ne hagyják, hogy szétdarabolják őket. Csak ebben marad az erejük. A sztár ügyvédekben pedig ne bízzanak. Csakis olyanban aki önzetlenül, teljes hittel képviseli őket.

2010. okt. 21. 08:51

Én komolyan azt az az egyet nem értem, mire gyűjtenek annyi pénzt?

Valaki magyarázza már el nekem, mint egy 5 évesnek.

1754. alfoldi13
2010. okt. 21. 08:47
szóval hallom kinnt ahol ez már lejátszodott ezeket a területeket az embereknek el kellett hagyniuk..nálunk mért nem? nem értem..azt hiszem ez a baj mi ujakat szül és soha vége nem lesz legalább is a mi időnkben már nem
2010. okt. 21. 07:46

Felajánlásokat tehet, vagy mint rászoruló segítséget kérhet a Szívesség.net és a CókMók.hu weboldalakon.

vorosiszap.com

2010. okt. 20. 17:07
és majd szépen eldobálóznak ezzel évekig
2010. okt. 20. 17:07

betűméret: kisebb | nagyobb


2010-10-20 17:06

Az államot hibáztatja a Mal Zrt.


Az államot is hibáztatja a bekövetkezett vörösiszap-katasztrófáért a Mal Zrt. jogi képviselője.

[link]

1750. c9cd845d08 (válaszként erre: 1741. - F303be5590)
2010. okt. 20. 15:48

Végre már eddig jutottak....eddig ez másnak nem jutott eszébe?

csak az adakozás a kispénzű emberektől???

2010. okt. 20. 14:00

Vastagodik a lepedék


Egy óra tartózkodás Devecser elzárt területén és komoly vastagságú lepedék rakódik le az ember torkában. A helyszínen az a tudósító érzése, hogy innen csak azért nem telepítettek ki mindenkit, mert túl sokan vannak, és nagyon sokba kerülne.

index.hu

2010. okt. 20. 13:58

Beomlott az út, leállt a mentés Devecserben

index.hu

2010. okt. 20. 13:51

Iszapömlés: 255 család már döntött

Devecserben hetven család fogadta el az új lakóparkban felajánlott lakásokat, ötvenegy család használt ingatlant választott, más településre, az állam által kijelölt lakásokba hetvenen költöznének, negyvenhét család pénzt akar kapni megsemmisült ingatlanáért, tizenhét pedig egyéb lehetőséget szeretne – mondta el Bakos György, a katasztrófavédelem megyei szóvivője.

FN.hu, MTI2010. október 20. 13:19

[link]

2010. okt. 20. 12:11

ésa fórum hova linkel?


:D

2010. okt. 20. 12:09
2010. okt. 20. 12:06

másrészt tervek sem nagyon lehetnek

bizalmatlanság

stb

2010. okt. 20. 12:03
úgy vettem észre Magyarországon a logisztika nem nagyon lépett még felsőbb osztályba
1742. Szilvamama (válaszként erre: 1699. - F303be5590)
2010. okt. 20. 11:32
Nagyon jó, hogy az emberek ennyire jólelkűek, és segítenek a rászorulókon, és a probléma ezért is alakult ki. Mivel az embereknek elvitte az iszap az otthonát - vagy használhatatlanná tette - nem tudják kiosztani az adományokat, mert kinkrétan nem tudják hova tenni az emberek. A szervezéssel volt itt is probléma, elsőként a védőfelszereléseket, tartós élelmiszereket stb. kellett volna gyűjteni, a bútorok, használati cikkek stb. még ráért volna. Kordinációs probléma sajnos ...
2010. okt. 20. 10:12

HVG.HU \ ITTHON


23 milliárd forintra perelné a Mal Zrt.-t egy ügyvéd

2010. október 20., szerda, 09:56  Utolsó frissítés: 12 perce

Szerző: MTI


Címkék: iszapömlés; vörösiszap;


Kinyomtatom  Továbbküldöm  Megosztom

Egy siófoki ügyvéd, Léhmann György 23 milliárd forintra perelné az állam nevében a Mal Zrt.-t - írta szerdai számában a Somogyi Hírlap.

[link]

2010. okt. 20. 10:11

Merítés (A Civil R. műsora az iszapárról)

Hangos hírek

Írta: Hargitai Henrik

2010. október 20. szerda, 09:00



A Civil Rádió műsora az iszapárról október 19-én. Beszélgetések hangoznak el a következőkkel:

Novák András (televíziós szerkesztő-riporter, aki katasztrófa-krízis helyszíneken forgatott);

Rosta Gábor, a Zsigmond Király Főiskola kommunikációs és válságmenedzsment tanára

Tömöri Balázs, a Greenpeace kampányfelelőse;

[link]

2010. okt. 20. 10:08

Visszakéri önállóságát a Mal Zrt.


A Mal Zrt. jogi képviselője szerint a cég továbbra sem érzi magát felelősnek a katasztrófáért, de - miként az InfoRádiónak elmondta - mivel a felelősség kivizsgálása évekig is eltarthat, ezért hozta létre a vállalat a már említett másfél milliárd forintos alapot.


Azt Ruttner György is elismerte, hogy a károk mértékét egyelőre nem lehet pontosan megállapítani. Éppen ennek tisztázása érdekében ülnek tárgyalóasztalhoz a károsultak ügyvédeivel - tette hozzá.


A jogász szerint akár azonnal is meg tudják kezdeni a károsultak kifizetését, ha a kormány hozzájárul ahhoz, hogy a társaság kikerüljön az állami irányítás alól, és ismét saját maga működhessen - természetesen a biztonsági szabályok fokozott ellenőrzése mellett. Ez a feltétele annak, hogy a cég kigazdálkodhassa a felajánlott évi 300 millió forintot - szögezte le az ügyvéd.

Hanganyag: Kálló Izabella


[link]

2010. okt. 20. 10:01

Az egyik felügyelő hagyta jóvá a Mal kárelhárítási tervét


Index

2010. október 20., szerda 08:45 | 1 órája frissítve

Kling István tavaly még azt a hatóságot vezette, amelyik rendben találta a Mal ajkai telephelyét, most a céget irányító titkárság tagja.

index.hu

2010. okt. 20. 09:51

Hírek



Közlemény 2010. 10. 19.

A MAL Zrt vezetősége közli, hogy Martin Rümmelein a cég vezérigazgatójának megbízatása 2010. október 15-én - a kialakult helyzetben az operatív vezető megközelítőleg anyanyelvi szintű magyar nyelv tudása mint elengedhetetlenül szükséges feltétel hiánya miatt - közös megegyezéssel megszűnt.

[link]

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook