Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vörösiszap katasztrófa fórum

Vörösiszap katasztrófa (beszélgetős fórum)

2010. okt. 5. 13:00
KITARTÁS AZ OTT ÉLŐKNEK, SOK ERŐT KÍVÁNOK NEKIK!
2010. okt. 5. 12:49
Tudjátok, este óta elsírom magam ezen! Ez borzalom és még nincs vége!!!
2010. okt. 5. 12:29

[link]


a témában érdemes elolvasni, elég szomorú

2010. okt. 5. 12:18
tesómékat most világosították fel a katasztrófavédelmisek. ha menni kéne menteni, mert már az egész dunántúlról mennek az egységek, győr, pécs, tatabánya pl. szóval ömlik a dunába, balatonba, ha megszilárdul, radioaktiv, a dunántúl nagy érsze szopizni fog még "pár" évig :(
2010. okt. 5. 12:07
Azért ez is egy "értelmes" tudósító ... Itt vagyunk a gátszakadásnál,de semmi különös nincs....merik az iszapot... Ha ez neki semmi különös, úgy nyomnám a fejét bele, hogy azt sem tudná miért van ott... Ha nem lenne különös, nem kéne tudósítania...
2010. okt. 5. 12:00
Az a gáz, hogy nem vagyok a városban, mert Pesten melózom, Hir Tv-t nézek a neten folymatosan(de itt is mást mondanak mindig) Most a legújabb, hogy nem is szakadt át a második gát...
20. 06718ca650 (válaszként erre: 18. - Loch ness)
2010. okt. 5. 11:57
Ugyan már, semmi baj. Ccak nekem is előbb járt a kezem mint a szemem. :)
19. Szilvamama (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2010. okt. 5. 11:56
az 40 km2 sajnos ...
18. loch ness (válaszként erre: 13. - 06718ca650)
2010. okt. 5. 11:42
Igazad van különben, csak teljesen elnéztem a hozzászólást, amire reagáltál. És nem mintha én soha senkit nem akarnék belefojtani a disznóságaiba... Szóval, bocs.
17. pinkyke (válaszként erre: 16. - E2d3bb2ec0)
2010. okt. 5. 11:40
én is
2010. okt. 5. 11:30
Én Ajka és Te ?
2010. okt. 5. 11:23

én a 7km-re lakok az egésztől a másik irányba, állítólag a 2. gát is sérülést szenvedett, de onnan még nem ömlik, most figyelik ,hogy mi lesz

ja és az egész elkerülhető lett volna, mert tudták, hogy a gát meg van gyengülve már jó ideje, csak az okosok struccpolitikát folytattak

14. 06718ca650 (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2010. okt. 5. 10:41
Én is csak képletesen gondoltam... Igen elég nagy a baj, csak jó szokás szerint senki sem fog a kis emberek káráért, életéért bűnhődni. Sajnos marha nagy igazsáérzetem van. :(
13. 06718ca650 (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2010. okt. 5. 10:39
Nem anyázok én, csak pesszimista vagyok. Mindig mindent elhallgatnak. Nekem ez a véleményem. Ha mindent megtettek volna emberek, akkor nem tartanánk itt.
2010. okt. 5. 10:28
Szörnyű... :(
11. loch ness (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2010. okt. 5. 10:24
Ja, bocs, most nézem, hogy ez a gyár vezetője volt. Hát az elég gáz, ha azt mondta, nincs veszély. Ahhoz képest, ami lett... Pedig azt hittem, figyelmesen elolvastam a hozzászólást. De azért akkor se fojtogassuk egymást, épp elég nagy a baj. Szerintem csak ezután fog kiderülni, mekkora.
10. loch ness (válaszként erre: 9. - 06718ca650)
2010. okt. 5. 10:22
Sokfélét jelenthet az, hogy nincs veszély. A kezdetekhez képest tényleg nincs olyan veszély, hogy hirtelen több méter magasan elönti a helységet és elsodor mindenkit, aki az útjába kerül. Az ilyen nehéz helyzetekben ne kezdjünk rögtön anyázni. Hasonló lehet, mint ami egyik rokonommal történt: zöld lámpánál közvetlenül eléfutott egy lány, esélye sem volt nem nekimenni. És majdnem őt verték meg, mert csak azt látták, hogy elgázolt valakit. Lehet, hogy olyat akarsz belefojtani, aki mindent megtett a településért, csak éppen nem tudod, mire vonatkozott, amit mondott.
9. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Anatita81)
2010. okt. 5. 10:16
Nincs veszély a vezető szerint? Hát betojok, ez nem víz, ez lúg. Belefojtanám a vezetőt.
2010. okt. 5. 10:07
Apácatorna, Devecser, Kisberzseny, Kolontár, Somlójenő, Somlóvásárhely, Tüskevár. Azt írják, hogy egy kb. 40 m2-es területet fenyeget az iszap. És hogy ilyen katasztrófa nem volt még sehol a világon. Korzikán a tengerbe ömlött egy adag ilyen iszap, és a teljes élővilágot kipusztította. Majd ha nálunk is lesz kapacitás a környezeti károk felmérésére (most inkább mentsék az embereket és a házakat), szerintem rettenetes dolgok fognak kiderülni. Három falu élővilágát már elpusztította az ár.
2010. okt. 5. 09:07
Nem elég, hogy még az árvízkárokat sem heverte ki az ország még ráadásul még ez a vörösiszapkatasztrófa vajon ez hány milliárd forintos kár keletkezett? Az a szörnyű az egészben áldozatokat is követelt. Üdv.Ágnes
2010. okt. 4. 22:56
Most olvastam a hírt, szörnyű... Ez rosszabb mint a víz.
2010. okt. 4. 19:51

[link]

Az alábbi kártyatípusokkal adományozhat:

Visa (dombornyomott)

MasterCard (dombornyomott)

American Express (dombornyomott)

Electron (nem dombornyomott), kibocsátótól függően – ezen kártyák esetében a kibocsátó bank határozza meg, hogy lehetővé teszi-e a kártya internetes használatát. Amennyiben az Ön kártyáját kibocsátó bank engedélyezte az interneten való kártyahasználatot, Ön természetesen fizethet internetes áruházunkban Electron kártyájával. Pontos információért kérjük, forduljon a kártyáját kibocsátó bankhoz.

Maestro (nem dombornyomott) Kizárólag az OTP Bank Rt. által kibocsátott, 675761 kezdőszámú kártyák. Amennyiben az Ön kártyáján szereplő kártyaszám csak 10 jegyből áll, a 675761 számsort legyen szíves először beírni, és ezt követően a kártyáján szereplő 10 jegyű számot.

2010. okt. 4. 19:47

Kolontár és Devecser

Tüskevár

2010. okt. 4. 19:43
2010. okt. 4. 18:13
Most olvasom, hogy "Az árhullám elérte Devecsert, Somlóvásárhelyet, Tüskevárt, Apácatornát és Kisberzsenyt."
2010. okt. 4. 17:29
"A kolontári iskolából ki kellett menekíteni a gyerekeket, mert a közeli timföldgyár vörösiszap-tározójának átszakadt az egyik gátja. Állítólag többen megsérültek. A gyár vezetője szerint nincs veszély, a katasztrófavédelem szerint katasztrófahelyzet alakulhat ki. Az ár elérte Devecsert."

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook