Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? fórum

Volt már valakinek Bartholin mirigy gyulladása?Milyen tünetei voltak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2013. nov. 25. 10:37

sziasztok, van itt valaki még?

nekem is megduzzadt a Bartholin mirigyem, DE nem fáj! így a doki azt mondta addig nem kell műteni, van valami itthoni praktika amivel tudnám kezelni?

441. boszkó (válaszként erre: 439. - TimeaD)
2013. nov. 12. 23:57

Szerintem ezeknek a mirigyeknek a kivezető csöve, pontosabban nyílása nem látszik csak így, szabad szemmel, a természet valószínűleg sokkal precízebb munkára képes, mint a sebészek :-)De anatómiai atlaszban biztosan megvan, meg aztán a neten, ami nincs a neten, az nem is létezik :-)

Remélem, a szex is teljesen rendben lesz!

440. timeaD (válaszként erre: 438. - Jankajanka)
2013. nov. 10. 19:05

Az én tapasztalatom az, hogy nem szabad várni. Én 5 napig jegeltem, +gyulladáscsökkentőt is kaptam, de nem múlt el se belül,se kívül.

Lehet, hogy egy kis időre elmulasztja a kellemetlen feszülést vagy fájdalmat pl a meleg vagy a jegelés, de nem fog megoldódni magától - főleg akkora méretben, ahogy leírtad....

Persze mindenki egyedi eset, de mindenképp azt mondom, irány a doki!!!

Nem kell egyből műtéttől tartani, lehet, hogy csak szúrnak-szívnak :) sok sikert és kitartás!

439. timeaD (válaszként erre: 437. - Boszkó)
2013. nov. 10. 19:02

Igen, teljesen begyógyult nekem is, bár még sex nem volt, a nedvességgel úgy éreztem nem lesz gond ;)

Egy kis vágás látszik, így 1 hónap után, olyan, mint egy ránc - szóval elfogadható :) ...azt mondjuk nem tudtam még felfedezni, hogy hol található az eredeti kivezető nyílás? van erről kép valahol, vagy látszik egyáltalán?? :D

2013. nov. 10. 14:37
Sziasztok! ma reggelre egy hatalmas duzzanatra figyeltem fel a jobb oldali kisajkamon. Ahogy itt olvastam, eddig szinte mindegyikőtöknek a hüvelybemenet mellett volt ez a duzzanat. Nekem is, csak nekem ott kezdődik, de nem csak ott van egy nagy dumó, hanem fel jön egészen teljesen a csiklóig szinte az a hatalmas duzzanat, ami már mostanra akkora, hogy az egész kisajkam egy nagy duzzanat, semmi sem kivehető rajta, ellenben a bal oldalival, aminek pedig semmi baja, semmi elváltozás nem látható rajta. Azon kívül, a szemérem dombom jobb oldalon is meg van enyhén duzzadva, nyomásra fájdalmas. Ülni és járni nagyon nehezen tudok, és mikor ezt megláttam, rögtön bartholin mirigygyulladásra gondoltam. Nem tudom, hogy ma elmenjek e még nőgyógyászhoz, így sürgősségin, mert most hogy nézem, már egy részen a bőr elkezdett lilulni, szerintem a nagy feszítéstől. Voltak valamelyikőtöknek ilyesmi tünetei? Vagy esetleg ez más lenne? van tippetek, mi lehet, vagy mivel tudnám a duzzanatot kicsit le lohasztani, hogy holnapig ne bolonduljak meg, ha ma még nem megyek el a dokihoz?
437. boszkó (válaszként erre: 431. - TimeaD)
2013. nov. 6. 22:25

Szia!

Ne haragudj, jó időre eltűntem, remélem, azóta szerencsésen túl vagy mindenen! A látvány engem is aggasztott, duzzadt volt, meg mintha lyukas lett volna... A duzzanat lelohadt, arra nem emlékszem, mennyi idő múlva, a lyuk meg természetesen ott van, ott is kell lennie, de kisebb. Nem zavar már. Azért időnként megnyomkodom, óvatosan, főleg együttlétek után, hogy biztosabban ürüljön. Az itt olvasottak után az epilálással is elővigyázatosabb vagyok. Én is csak remélni tudom, hogy jó időre megoldódott a gondom.

Írd meg, hogy vagy azóta!

Minden jót minden kedves sorstársnak!

2013. nov. 1. 11:13
a meghivatkozott hozzászólásban korábban már összefoglalóan leírtam a kihámozással kapcsolatos gondolataimat és tudnivalókat. :) A műtét után több hónappal élek és virulok, nincsen semmi gondom, és örülök, hogy a végleges eltávolítás mellett döntöttem.
435. alexis84 (válaszként erre: 432. - Avalon91)
2013. okt. 21. 00:14
NEKEM AZT MONDTA AZ EGYIK DOKI,HOGY EZT NEM IS CSINÁLJÁK. AMIKOR A NEGYEGIK MŰTÉTEM VOLT ÉS ORVOST FOGADTAM Ő AZT MONDTA HA KIHÁMOZZA A CISZTÁT EGYBE,AZZAL A MIRÍGY CSATORNÁJÁT IS ÁTVÁGJA,ÉS NEM BIZTOS A SIKER. A MIRÍGYET SZERINTEM NEM SZEDIK KI,DE HA CISZTA ÁLLAPOTBA MŰTIK,VAGY MEGINDUL,VAGY VÉGLEG ELTÖMŐDIK.EGY MIRÍGGYEL SZERINTEM LEHET ÉLNI,NEM HISZEM,HOGY JOBB VAGDOSNI A NŐKET MINT A PROBLÉMÁT MEGSZÜNTETNI,ÉN INKÁBB ETTEM VOLNA SÍKOSÍTÓT MINT EZEKET A FÁJDALMAS MEGALÁZÓ NAPOKAT TÖBBSZÖRÖSEN IS TÚLÉLJEM.
434. alexis84 (válaszként erre: 418. - Gyöngy1)
2013. okt. 21. 00:05

KEDVES GYÖNGY1 !

AZ EGYIK ORVOS OLDALÁN MÉG A CUKORBETEGSÉG IS KIVÁLTÓ OKNAK VOLT FELTÜNTETVE A BHARTOLIN GYULLADÁSNAK.ÉN MEGNÉZETTEM A CUKROM NEKEM RENDBEN VOLT,NÁLAM MÁS VÁLTHATTA KI. JOBBULÁST!

433. timeaD (válaszként erre: 432. - Avalon91)
2013. okt. 20. 16:45
Én úgy tudom, hogy egy is bőven jó a szexhez, illetve síkosítóval megoldható, ha mégsem lesz elég nedvesség. Kórteremben mi is erről beszélgettünk, hogy jó lenne megszabadulni a már műtöttől - de ugye ez nem egyenlő azzal, hogy meg van oldva a dolog, mivel a másik még ugyanúgy begyulladhat később...
2013. okt. 19. 16:24

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy ha eltávolítják a B.mirigyet, akkor egyáltalán nem fog működni a szex?

Az orvosom azt mondta hogy akkor a szexuális élet egyenlő lesz a 0-val?

Akinek már kivették az tudna rólla mondani valamit?

A választ előre is köszönöm!

431. timeaD (válaszként erre: 430. - Boszkó)
2013. okt. 14. 21:37
Szia, kérdésem lenne a varratszedés utáni életről :) Én holnap megyek (ma kellett volna kiszedni,de nem volt bent az orvosom...), egy hete műtöttek. Ma már olyan feszülő, diszkomfort érzésem volt ülve-állva, de megvizsgálva nincs látható gyulladás. Kb. mennyi idő a hegesedés/összeforrás? Eléggé aggasztó a látvány és érzése :( Köszönöm!
430. boszkó
2013. okt. 14. 14:09

Sziasztok!

Engem 3 hónapja műtöttek vele, kivarrták (csak egy oldalon, szerencsére). Eddig nincs gondom, de még nem is telt el olyan sok idő. A kivarrás sem volt vészes, max. 2-3 napig volt fájdalmas a terület, éjszakára bent sem maradtam, nekem is van egy még szopós kicsim, aki akkor volt 15 hónapos. A varratszedés is kibírható volt. Ami érdekes, hogy én is a házi praktikák híve vagyok, de ennél a műtétnél valahogy kevésbé volt ellenérzésem. Remélem, tényleg hosszú időre megoldódott a probléma. Szóval, aki fél a műtéttől, ne tegye, persze ez a dokin is múlik.

Minden jót kívánok mindenkinek, gyors és végleges gyógyulást.

429. timeaD (válaszként erre: 428. - Andi 1979 :D)
2013. okt. 10. 21:08

Nem tartanak bent sokáig, tévedés ne essék, csak rontod ott a levegőt :P egy éjszaka műtétet követően, reggel még egy fincsi gézszedés, csakhogy nehogy elfelejtsd, hogy műtöttek előző nap (ha a lázból és vénás fájdalomcsillapítóból nem esett volna le neked :)) aztán totyogva visszaérsz a szobádba jódos gézdarabbal a lábad között és már cserélik az ágyneműdet - irány haza!

A mai borzalmas tisztítás után azt mondom, nagyon jól érzem magam, és nem rontott vissza ez eddigi gyógyulásomon! Úgyhogy ettől nem kell félni!:) Szerencsére minden oké, nincs gyulladás, fő a higiénia (betadine-os ecsetelgetés) és hétfőn ez még egyszer - aztán remélem, sose jön vissza többször!Állandó kontroll alatt lesz a gazfickó,az tuti! :D

428. Andi 1979 :D (válaszként erre: 427. - TimeaD)
2013. okt. 9. 19:04
De hazaengedtek?Vagy hétfőig kórházban leszel?Az a durva hogy innentől mindig félhetünk ,hogy mikor jön újra elő...nekem még mindig úgy tűnik most megúszom egy vasárnapi szúrás hétfői betadinos öblítés után szinte eltűnt meg nem is fáj de van akinek egy hét után gyűlik újra... Neked kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok és hátha ezután elkerül ez a nyavalya örökre!
427. timeaD
2013. okt. 9. 12:26
Hát, én nem jártam szerencsével azóta, hogy írtam - tegnap előtt műtöttek. Holnap tisztítás, hétfő varratszedés. A szemem guvad a gondolattól is, mert még mindig kacsaként járok, és a belső, bazi fájdalom a műtét után külső, a heg miatti fájdalomba ment át... Persze újra kialakulhat, de egyelőre csak azon vagyok, hogy ez tűnjön el. Utána egy steril buborékban szándékozom élni, ahol naponta többször megvizsgálom magam :D
426. Andi 1979 :D (válaszként erre: 425. - Timycat)
2013. okt. 8. 18:28
Remélem nekem is el fog tünni,már csak egy kicsit duzzadt és semmi nincs benne :D 2 nap alatt majdnem elűnt nem is piros,szerintem elég jó esély van rá hogy megússzam :D csak nem akarom elkiabálni!Csak attól félek hogy innentől kezdve mindig előjön majd...
425. timycat (válaszként erre: 420. - Andi 1979 :D)
2013. okt. 7. 22:57

Nekem magától eltűnt; sokáig volt egy érzéketlen pukli, néha nagyobb, néha kisebb aztán úgy jó 1 éve eltűnt, és -kopkopkop- azóta sem jelentkezett; remélem ez így is marad.


Nálam szerintem a stressz váltotta ki, plusz észrevettem, hogy nyaraláskor durrant be jobban, mikor nem volt nálam a megszokott mosakodó gélem, azóta cígelem magammal mindenhova

424. Andi 1979 :D (válaszként erre: 423. - 40f26c89e8)
2013. okt. 7. 19:46
De jó végre pozitívat is hallani,ma engem is azzal biztatott a doki h nem biztos egyáltalán hogy műtét lesz a vége még bizakodom! :D nekem 1 napja szúrta ki de mivel eddig nem gyűlt vissza bizakodni kezdtem hogy már hátha nem fog!
2013. okt. 7. 17:47
Sziasztok!Nekem még 2002-ben volt ilyen műtétem,de mire odáig eljutottam az nagy kálvária volt.Nekem kb.fél év volt mire apró alig érezhető göbből kinőtte magát kellemetlen fájó galambtojás méretűre.Akkor mentem dokihoz aki azzal kezdte hogy jegeljem.Ezt csináltam 2 hétig,semmi hatása nem volt.Aztán msik dokihoz mentem,aki azt mondta hogy ülőfürdő!Mondanom sem kell hogy semmit nem használt.Majd a harmadik doki kiszúrta egy tűvel,kifolyt belőle a váladék,de kb.1 hét alatt újragyűlt.Ekkor mentem el a 4.dokihoz akkor már magánrendelésre mnetem és ő egyből a műtétet mondta,meg is csinálta.Altattak a műtéthez,másnap már vizsgázni mentem a fősulira.4nap múlva varratszedés és azóta sincs vele semmi gondom.kopp-kopp-kopp
422. Andi 1979 :D (válaszként erre: 421. - Cristal6996)
2013. okt. 7. 12:10
Nagyon örülök hogy írtál,kicsit kezdek megnyugodni,bár egy óra múlva megyek vissza a dokihoz .Szóval mivel nagyon be vagyok ijedve tegnap óta mikor kiszúrták minden pisilésnél megmosom nehogy elfertőződjön meg kenegetem meg nyomkodom hogy ha esetleg gyűlne bele akkor kijöjjön...de örülök,hogy olyan is van akit megússza műtét nélkül,remélem én is ilyen leszek!Nem a nagy fájdalomtól félek,hanem a kisbabám miatt,még nappal csak-csak ellenne pár órát de éjjel tuti üvöltene ha nem vagyok mellette és ugye ezzel napokat bent fekszenek...Írtad, hogy neked már többször volt ez kb mennyi időnként újul ki?Gondolom ha esetleg megúszom a műtétet akkor is számíthatok rá hogy innentől bármikor előjön :( meg még azt nem értem hogy elvileg ez attól van hogy bedugul az a kis csatorna ha leszívják ami be van gyulladva attól még azok a kis csatornák ugyanúgy be vannak dugulva nem??Hány nap az ami után fellélegezetek ,hogy egyenlőre elmúlt?Gondolom az jó hogy egy nap után nem gyűlt vissza de mi lesz ha holnapra visszajön?Vagy a gyógyszer miatt nem tud most??Nagyon félek!Szorítsatok Nekem légyszi!
421. cristal6996 (válaszként erre: 420. - Andi 1979 :D)
2013. okt. 7. 09:13
Szia!Nekem is volt már többször,de mindig kifakadt.Utoljára nekem is leszívták a váladékot és kaptam gyógyszert is. Azóta nem jött újra elő.Remélem hogy megúszom a műtétet.Olvastam én is hogy nem mindenki ilyen szerencsés.Reménykedjünk!
2013. okt. 6. 21:01
Atyaég olvasgatom az itt leírtakat és sírok!Ma voltam az ügyeleten,kiszúrták a cisztát ami diónyi volt,teljesen megkönnyebbültem holnap vissza kell menni megmutatni,írtak fel augmentint meg kenegessem tetrannal...biztos voltam benne hogy így semmi baj nem lehet erre most olvasom a fórumon hogy általában többször előjön mindenkinél!Akkor ez azt jelenti hogy tuti műtét lesz a vége?A doki meg ezt nem is mondta csak bíztat míg a pénzt megkapja...valaki írjon már vmi bíztatót pl hogy egyszer megszúrták kitisztitották utánna nyomogatta magának és minden rendben lett!Légyszii :( most nagyon el vagyok keseredve kisbabám van és soha nem hagytam még senkire és komoly bajok lennének abból ha be kellene feküdnöm!Szóval olyan nincs hogy vkinek jól végződik ez az egész??
419. timeaD
2013. okt. 5. 19:37

Üdv mindenkinek!

3 napja küszködök én is eme remek kis betegséggel. Azon túl,hogy a felírt antibiotikum (3x1) nem változtat látszólag semmin, a jegelés szintúgy nem, a duzzanat nőtt és a fájdalom is erősödött.

Tanácsot kérnék házi kúrához! Mivel ha a megbeszélt 1hetes kontrol előtt jelenek meg a dokinál, úgysem csinál semmit, meg persze meg sincs "érve".

Valamivel lehet gyorsítani a folyamatot? Irodai, ülő munkám van, hétfőn sos-ben kellene folytatnom :/ Az ülőfürdő ilyen gyulladt állapotban már felejtős? Pakolást hogy oldották meg, akik készítettek?

Köszönöm előre is,hálás vagyok a segítségért!

2013. okt. 5. 09:19
Jah és ráadásnak cukorbeteg vagyok ami lassítja a gyógyulást
2013. okt. 5. 09:17

Sziasztok fórumozók:)

Tevaly szeptemberben megműtöttek egy cisztával majd tegnapelőtt megint lett egy szép nagy tojásnyi dudor. annyira fájt már az állás is gondot okozott.Bementem este az ügyeletre a doki megnyitotta és naponta kell menni átmosatni. eszméletlenül ég és alig bírok ülni is. Félek csak meg kell műteni. csupa para vagyok félek az egésztől. Tavaly nem is fájt csak zavart. valaki valami jóval bíztathatna esetleg:)

416. Fitzroy
2013. aug. 26. 22:42

Kedves Fórumozók!

Első alkalommal 2012. december 18-án műtöttek Bartholin tályoggal amikor kb. diónyi méretű volt és szinte se állni, se ülni nem tudtam, állandó fájdalmaim voltak. Előtte sosem hallottam erről a betegségről ezért csak passzívan vártam mi történik.

A műtét után bukkantam erre a fórumra és végigolvasva a bejegyzéseket, történeteiteket nagyon sok értékes információhoz jutottam, sokat tanultam, amit nagyon köszönök mindenkinek, aki megosztotta tapasztalatait a fórumozókkal.

Ennek köszönhetően amikor most augusztus 3-án ismét begyulladt a mirigy, az általatok javasolt praktikákhoz fordultam és azonnal paradicsom pakolást és Betadine kenőcsöt alkalmaztam, majd kamillás és mezei zsurló ülőfürdőt is vettem. Mindezzel majd két hétig annyit értem el hogy a dudor nem nőtt és nem fájt, azonban ott volt. Igyekeztem úgy élni mintha nem is lenne - éppen nyaraltunk - úsztam, sétáltam. Két hét után meguntam az állandó ezzel való foglalatosságot, csupán néha használtam a kenőcsöt, majd a harmadik héten picit megnőtt és fájni kezdett. Ekkor ismét elkezdtem a paradicsompakolást, most már párakötéssel egész éjszakára, másnap pedig az intimtornát. Augusztus 24-én, épp három hétre ahogy megjelent, kifakadt, amit csak abból vettem észre hogy már nem fájt. Este kamillás ülőfürdő és rendesen kinyomkodtam, amig csak éreztem hogy véres genny ürül belőle. Ez szombaton volt, vasárnap ugyanez, hétfőn - ma elmentem az orvoshoz aki a vizsgálat után azt mondta hogy jelenleg reakciómentes semmi tennivaló vele, nyomkodásra nem ürül már semmi belőle. Sajnos egy dudort még mindig érzek, erre azt mondta hogy ha panaszt nem okoz ezzel a cisztával együtt lehet élni vagy pedig panaszmentes (reakciómentes) állapotban ki lehet fejteni - kiműteni. Remélem hogy már többet nem jön elő, ennek érdekében többet biztosan nem borotválom magam, úgy érzem ez hozzájárult a kialakulásához.

Mindenkinek gyors és végleges gyógyulást kívánok.

2013. aug. 23. 22:22

szegény embert az ág ís húzza!

írtam,hogy ötödjére is kijött a ciszta,most nem segített a paradicsom,szerdán felhívtam egy orvost akit ajánlottak,nagyon rendes volt aznap fogadott,megfogadtam,hogy ő csinálja a műtétet,tehát egybe kiszedi a cisztát.csoda volt,hogy tegnap azaz csütörtökre befértem, reggel beballagok,várok a betegfelvételin,egy rossz érzést éreztem ahogyan fél fenékkel ültem a széken,felálltam éles fájdalmam lett,hát mint kiderült a ciszta kiszakadt tehát tályog lett belőle, és azért nem bírtam menni,mert a bikini vonalnál lévő nyirokcsomó fel is duzzadt egyből.elfoglaltam az ágyam, az orvosom benézett szóltam neki valami baj van,megvizsgált rögtön mondta a ciszta kifakadt,csak ugye nem kivülre ,hanem belülre ebből adódóan már tályogról beszélünk amit nem lehet kiműteni egyben. a műtét megvolt most először lett kivarva a sebszél,és antibiotikumos kezelést is kaptam,valamint gyógyszert kell szednem. olyan igazságtalan, hogy mire az ember orvost keres megfizeti,végre célba ér pár órán múlik az egész, ha nem fakad ki a ciszta,és egybe kiszedik nagyobb esélyem lett volna a kialakulás kockázatára. erre mondják ember tervez isten végez.

414. boszkó (válaszként erre: 412. - Hopplahopp)
2013. aug. 23. 09:09

Kedves Hopplahopp!

Szerintem nekem elég jó dokim van, persze nem tudom, budapesti vagy-e vagy sem...

2013. aug. 17. 23:42
sziasztok! sajnos ismét baj van! aki nem olvasott vissza annak röviden, 3 felnyitásom volt kivarrás nélkül,az utolsó május közepén. rá 3 hétre megint kijött a ciszta,cseresznye méretű, a paradicsom 4 nap után lehúzta,szerencsém volt. most kedd reggel dió méretűre ébredtem, 5 napja paradicsomozom semmi változás,nem csökken,csak nagyobb. megjegyzem sokszor a nemi közösüléssel hozzák kapcsolatba,ez nálam nem igaz. most az a bajom,hogy a paradicsom múltkor segített most meg semmi. valaki tud valami más módszert?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook