Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki, aki megkérte az apát, hogy mondjon le közös gyermekükről? fórum

Volt már valaki, aki megkérte az apát, hogy mondjon le közös gyermekükről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. Érdekes73 (válaszként erre: 57. - Moonlight13)
2015. okt. 29. 23:00
Pont ez az hogy jobb a gyereknek a tiszta helyzet. De ha a külvilág nem tudja még nehezebb.
57. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Érdekes73)
2015. okt. 29. 22:58
Nehéz ezeket a dolgokat feldolgozni, akár kimondja valaki, akár nem, a lelkében örökre megmarad! És a gyerekek is hiába kicsik, de nem buták!
56. moonlight13 (válaszként erre: 53. - Érdekes73)
2015. okt. 29. 22:56
Talán nem is zavarja, de úgy érzi, hogy semmi köze a névhez sem.
55. Érdekes73 (válaszként erre: 52. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 22:55
Nem védi a gyereket a titkolózás.Nekem agresszív dühöngő alkesz apám volt és ahogy teltek az évek csak rosszabb lett.Úgy hogy titkoltuk a külvilág elöl ezt a tényt sokkal zavarosabb és nehezebb volt később feldolgozni. Kb 39 éves koromra jutottam el odáig hogy ez nem az én szégyenem és nem fogom senki előtt titkolni mi a helyzet.
54. moonlight13 (válaszként erre: 52. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 22:55

off: Dehogy ültem! Örültem, hogy egyszer leszálltam róla! :)

A gyerek mindenesetre nagyon élvezte! :D

53. Érdekes73 (válaszként erre: 51. - Moonlight13)
2015. okt. 29. 22:51
Hát igen ha zavarja a név felnőttként is változtathat rajta. Engem sose zavart a vezetéknevem nem kötöttem az alkesz apámhoz. Ez is csak egy név. Jó gyakori semmi extra.
52. Magdalénia (válaszként erre: 47. - Moonlight13)
2015. okt. 29. 22:49

Gondolom Te sem ültél fel azóta a hullámvasútra. ;)


Nehéz megértetni azt, hogy a kisgyerek saját magára vetíti ki, ha rosszat hall a szülőjéről. Néha még védelmébe is veszi egy idegennel szemben, mert védekezik. Akkor ő nem a szülőt védi, hanem saját magát a megaláztatástól.

51. moonlight13 (válaszként erre: 49. - Érdekes73)
2015. okt. 29. 22:48
Az én fia is ezen gondolkodik most, hogy már nagykorú.
50. Érdekes73 (válaszként erre: 48. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 22:39
A végén úgy is ő dönt :)
49. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 22:38
Tudok olyan nőről is aki fölvette az anyja vezetéknevét hogy még ennyi köze se legyen az apjához. Kinek mi fontos. Pedig biztos sokáig tartott elintézni. Aztán a másik véglet mikor vki elválik a férjétől utálja az exet és mégse válik meg a nés nevétől. Sok jelentősége számomra sincs egy vezetéknévnek de ezt is mindenki másképp éli meg.
48. Magdalénia (válaszként erre: 44. - Érdekes73)
2015. okt. 29. 22:35
Igazad van, de nem árt, ha a fórumindító minél több szempontot figyelembevesz. :)
47. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 22:34

Érdekes az óriáskerékkel a történeted. Én ugyanígy jártam a hullámvasúton. Bár nekem nem a gyerekem félt, hanem csak én, de azért szálltam fel, mert ő nagyon szeretett volna felmenni, én meg féltettem volna, ha mással ül fel, így én is felültem vele.Őt szorítottam fél kézzel, a másikkal pedig a kapaszkodóból "facsartam" a vizet.


Visszatérve az eredeti témára: sok mindenben egyetértek veled. Nem kell védeni az apát, de rosszat sem kell mondani rá. És igen, szerintem is kétséges, hogy mi lesz a későbbi hatása a gyerek lelkére, ha le is mond róla az apa.

46. Magdalénia (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2015. okt. 29. 22:32

Neked szántam az előző hsz-t Érdekes73.


Én is férjhez mentem másodszor az 5 éves gyerekkel, majd született egy közös is, de soha nem jött szóba a gyereknél, hogy más a neve és ez zavarná őt. Nem is értem, annyira természetes volt és azóta is az, pedig sokszor hívta a férjemet édesapának, mert szerette és szereti már felnőtt fejjel is. A testvérével is "édestestérek".

45. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Zsuzska1425)
2015. okt. 29. 22:26

Nem fogja soha elfelejteni, hogy volt másik apukája. Ebben ne is reménykedj! Legfeljebb annyi, hogy szeretni fogja a nevelőapját!

Egyébként annak utánanéztél, hogy hivatalosan lemondhat-e az apa a gyerekről úgy, hogy rögtön örökbe fogadja valaki? Egyébként más esetben nem mondhat le senki a gyerekéről.

44. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 22:18
Ezek szerint nincs tapasztalatod a témában... Jót akarsz csak nem ismered az ilyen dolgokat : ilyen helyzetben nincs mit szépíteni és nincs is miért. ( tapasztalat ) Más az elmélet és más a gyakorlat.
2015. okt. 29. 22:11

Lehet, hogy - sajnos - abban nagyobb tapasztalatotok van, - én csak azt mondom, hogy ezt nem muszáj a gyerekkel ismertetni 5-6 éves korban. Bizonyára vannak rossz emlékei, de azt nem megerősíteni kell és emlékeztetni rá.


Mindenesetre örülök, hogy a kissrác jó kezekbe került és remélem, hogy nem okoz neki később problémát, hogy lemondtak róla.

S itt nem a tény a lényeg, hogy egy durva alkesz apa, hanem az, hogy az az ő édesapja. Ez fájni fog és különböző magatartási problémákhoz vezethet.

Ezt kell valahogy áthidalni a szülőknek.

42. Érdekes73 (válaszként erre: 40. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 20:47
Láttál már alkeszt közelről ?
2015. okt. 29. 05:11
Ha a vér szerinti apa beleegyezik, akkor a kisfiadnak egyáltalán nem kell megmondani, pontosan hogyan történik az eljárás. Egy hatéves gyereknek elég annyit tudnia, hogy megkértétek a "bácsikat az önkormányzaton", és ők megengedték, hogy az apukája nevét viselje. Azt, hogy ehhez te megkérted, hogy az apja mondjon le a gyerekről, és ő le is mondott, egyáltalán nem kell tudnia. Ez nem eltitkolás, hanem a gyerek megkímélése, amit majd felnőtt korában persze már megtudhat. Szerintem tudni kell megkülönböztetni, mit kell mindenképp elmondani a gyereknek és mit kell elhallgatni előle - mint ahogy a munkahelyi konfliktusokat vagy a párkapcsolati nehézségeit sem a gyerekkel beszéli meg az ember. Csak mert valaki írta, hogy a lemondástól is sérül a gyerek. Ha nem tudja meg, csak annyit tapasztal, hogy végre a nevelőapja nevét viselheti, akkor csak örülni fog, nem sérülni.
40. Magdalénia (válaszként erre: 36. - Zsuzska1425)
2015. okt. 29. 00:00

Óvatosan kell fogalmazni, egy kisgyereknek.

Ez a lényeg! Főleg akkor, ha emlékei is vannak.

Nem csak igazság van, meg hazugság. Meg kell találni azt a hangot, hogy ne a kisgyerek érezze magát leírtnak és egy gonosz alkoholista apa gyerekének, mert az nem sok jót szül. Évek múlva visszaüt a vélt igazságod.


Kívánom, hogy ne így legyen és szép családi életet éljetek! Megérdemlitek! :)

39. Érdekes73 (válaszként erre: 36. - Zsuzska1425)
2015. okt. 28. 22:06
Tizenévesen már megérti a gyt-s témát is és jobb ha tőled hallja először.
38. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - Zsuzska1425)
2015. okt. 28. 22:05
A keserű őszinteség mindig jobb mint később az igazi hatalmas pofára esés. Mert az illúzióknak az a vége. A bizalom meg nagyon törékeny dolog...
37. Zsuzska1425 (válaszként erre: 35. - Érdekes73)
2015. okt. 28. 22:00
egyetértek,még a kegyes hazugság is hazugság,és ha később kiderül,h ferdítettem,még bennem is megrendül a bizalma,és szerintem ez a legnagyobb törés,ami bekövetkezhetne......ezért választom a keserű őszinteséget,gyereknyelven tálalva
36. Zsuzska1425 (válaszként erre: 34. - Magdalénia)
2015. okt. 28. 21:58

Mivel a fiam emlékszik,hiteltelen lennék azzal,hogy ha arról kezdenék beszélni,h apa jó ember,ráadásul azapa szó hallatán nem a biológiai apja jut eszébe,szóval csak összezavarnám

soha nem fogok neki hazudni ebben (sem),de amíg nem hozza fel,én nem fogok erről beszélni neki

rosszat eddig sem mondtam,mert sajnos így is túl sokat tud szegény kisgyerek,de olyan jót sem mondok,ami nincs

hisz arra tanítom,h ne hazudjon,erre én csapjam be illúziókkal?

nyilván nem fogom neki mondani,h apád lemond rólad h ne kelljen neki fizetni tartásdíjat,de azt sem mondom,h önzetlenségből tette

terveim szerint annyit tud majd egyenlőre,hogy végre neki is olyan neve lesz,mint a huginak,és ha majd kérdése lesz igyekszem tapintatosan,de mindenképp őszintén megválaszolni

35. Érdekes73 (válaszként erre: 34. - Magdalénia)
2015. okt. 28. 21:31
Hát nem hinném hogy ez a felesleges hazudozás jó lenne a gyereknek de mindenki azt csinál amit akar.
34. Magdalénia (válaszként erre: 30. - Érdekes73)
2015. okt. 28. 21:24

A gyerek emlékszik, de arra is emlékszik, hogy nem vele volt az apjának baja, hanem az anyukájával. És ez nem mindegy, mert belül a gyerek saját magát is hibáztathatja.


Egy 6 évesnél nem nevezném álszentnek, ha megnyugtatom, hogy édesapád nem azért nem látogat meg, mert nem vagy neki fontos, hanem azért, mert valamiért nincs módjában és tudja, hogy jól érzed magad velünk. Nem kell összetörni a lelkét az igazsággal, ami súlyos lelki terhet ró rá ebben a korban.


Ha lemond róla az édesapa, (az a piszok) akkor is azt mondanám a gyereknek, hogy csak azért tette, hogy neked jobb legyen és mi teljesen egy család legyünk. (Pszichológia!)

Az esetleges örökbefogadás után is foglalkozni fog a gyerek az édesapa személyével, akár kérdez, akár nem.

33. Zsuzska1425 (válaszként erre: 32. - Érdekes73)
2015. okt. 28. 21:11
köszi,szükségünk lesz rá,ugyanis nem elég lemondania,nyílt örökbefogadás kell (ez a legegyszerűbb módja),ahhoz pedig együtt kell megjelennünk,de előtte még nem kevés dolgot kell megoldanunk hozzá,mert a bürokrácia nem könnyíti a folyamatatot
32. Érdekes73 (válaszként erre: 31. - Zsuzska1425)
2015. okt. 28. 20:58
Ha beleegyezett csont nélkül akkor sok kitartást az ügyintézéshez !
2015. okt. 28. 20:43

Igen,én szeretném kitörölni,de nem hiszem,hogy bárkire ráerőltetem.Párommal mikor összeköltöztünk,maga kérte,h járjunk utána,ha már az apa ilyen nemtörődöm,kiszámíthatatlan,akkor ő szívesen örökbefogadja.Kisfiam,kb 1 hónap együttélés után kezdte el feszegetni,hogy minden kisgyereknek egyforma a neve az apukájával,aztán ő saját magát átnevezte.Akkor megbeszéltük vele,h ez az ő titkos neve,így el is hagyta egy ideig,majd megszületett hugija,és azóta folyamatosan foglalkoztatja,szóval ez mindenkinek a maga véleménye,nem én nyomulok rájuk ezzel

Persze az tény,h a kisfiú nem kéri az örökbefogadást,hisz azt se tudja mi az és neki így is a párom az apa.


Időközben egyébként felvettük a kapcsolatot az exszel,és beleegyezett,csak sajnos a bürokrácia buktatóiba botlottunk....de köszönöm a véleményeket

30. Érdekes73 (válaszként erre: 26. - Zsuzska1425)
2015. okt. 27. 21:41

Aki tudja miről van szó az nem tanácsol ilyen álszent megbocsátós dolgokat :( A gyerek meg nem h.ülye ezekre a dolgokra biztos emlékszik :(

Az a baj egy alkesz teljesen kiszámíthatatlan alapjáraton is .Lehet hogy nagyon durván reagálna erre az örökbefogadási eljárásra.

29. Érdekes73 (válaszként erre: 24. - Zsuzska1425)
2015. okt. 27. 21:37
Szerintem jobb ha tőled tudja meg az igazat.Nincs értelme a titkolózásnak se. Ha most nem kavarja a kását a biológiai apa lehet hogy szerencsésebb lenne ha nem kezdenétek ebbe bele. Mert ez nem fog simán menni :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook