Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Volina fogamzásgátló tapasztalatok fórum

Volina fogamzásgátló tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
382. Ftcmpny
2016. dec. 13. 22:04

Segitsetek legyszives ! Már egy éve szedem a volinát. Az elsö 2héten minden nap beszedtem de a 3.héten az utolso kettöt nem vettem be vagyis pénteken meg szombaton (2016.12.09. Es 2016.12.10-en) es ma jött meg 12.13.-an.

Ha vegig szedtem volna akkor szerdán kellett volna megjönnie.

Az lenne a kerdesem hogy mivel csütörtökön szedtem be az utolsot akkor most is csutortokon kezdjem el ujra szedni? (2016.12.15.-en)

Vagy ha beszedtem volna szombaton is akkor most szombaton kellene beszednem ujra???(2016.12.17.-en)

Elore is köszi a segitséget

2016. dec. 12. 18:33
Volina
380. Mikuka
2015. dec. 22. 19:36
Sziasztok! Leirom a tapasztalatomat a volina-val kapcsolatosan, hatha valakinek segit majd! Szoval regebben evekig szedtem, semmi gond nem volt. Aztan mikor ujrakezdtem szedni( a cerazette-rol valtottam szoptatas abbahagyasa utan) elso honapban minden rendben volt, 7 napos szunet 2. napjan megjott. A masodik level feletol a vegeig viszont szinte az osszes mellekhatasa jelentkezett. Es ami a legfurabb volt, hogy ezek totalisan megegyeztek a terhessegi tunetekkel. Eros, migrenes fejfajas, szedules, hanyiger, gyengeseg, hasfajas, gorcsolgetes, pluszban levertseg, rossz hangulat es meg hasmenes is, hidegrazas. Ja! Es még a verzes sem jelentkezett akkor, amikor elozo honapban, csak 1 nap kesessel. Mar teljesen azt hittem, hogy terhes vagyok, annak ellenere, hogy mindent betartottam. Szoval ne idedjetek meg, ha ilyen tuneteket tapasztaltok!! En is mar minden forumot elolvastam ezzel kapcsolatban, masok is irtak sokan a szedulest, hanyingert es hogy nem ugyanakkor jott meg a 7 napos szunetben. Nagyon rossz, hogy ilyen mellekhatasai vannak, en még 1 honapot varok, hatha elmulnak, aztan lehet, hogy valtok... Remelem segitettem annak, aki ezt elolvasta.
379. Nikita4
2015. jan. 19. 19:55
4 éve szedem a volinát. Most először fordult velem elő egy kis furcsaság. A 7 napos szünet mindig csütörtökön kezdődik és vasárnap meg is jön. Most vasárnap enyhe fehéres barnás folyásom volt de inkább fehér, de látszott, hogy nemsokára megjön. Nagysokára este kezdett el görcsölni a hasam és hétfő reggel megjött, bár alig volt valami. Kicsit megijedtem mert vasárnap estére általában mindíg meg szokott jönni rendesen, bár van olyan amikor több- kevesebb van és csak kedden indul meg igazán a megvonásos vérzés. Csak az érdekelne, hogy más is jár már így, lehet ilyen esetben gond? Nem hiszem mondjuk mert mindíg pontosan beszedem a tablettákat.
378. Borgka
2015. jan. 11. 22:08
Sziasztok! Lehet butaság, de egy két helyen olvastam, hogy mielőtt abbahagynám a fogamzásgátlót, jelen esetben a Volinát van pár nap amíg máshogy kell védekezni (óvszer pl). Elfogyott a levél, holnaptól kezdődik a 7 nap szünet, de ma még reggel együtt voltunk párommal. Így védve vagyok vagy kell még egy hónapot végigszednem, hogy biztosan ne essek teherbe? Tényleg előre bocsánat, ha ez butaság, most szedtem először és nekem nem jött be, mellfájdalom, ingerlékenység és nulla libidó társult hozzá 3 hónap alatt. :(
377. Orsa_02 (válaszként erre: 376. - Dory21)
2013. dec. 27. 17:15
Remélem azóta már megjártad az orvost és nincs semmi baj! (?)
376. Dory21
2013. dec. 18. 22:14
Sziasztok! en lassan egy eve szedek Volinat, az orvosom irta fel, policisztas ovariumom van. Sok jo dolgot nem tapasztaltam eddig emiatt, az arcomon ugyanugy elofordulnak pattanasok, gyakran faj a mellem es a fejem, havonta van epekrizisem(nem tudom igaz-e, valaki azt mondta h a gyogyszer miatt)... es igazan percre pontosan se jon meg. ezelott 2 honapja azt hittem, hogy folyasom is van, orvosom kivizsgalt es megnyugtatott h semmi gond, ez csak termeszetes folyas. De most par napja feher hartyadarabok jonnek ki es nagyon faj a hasam. lehet el kellene mennem masik orvoshoz? mit tegyek? vajon a gyogyszer miatt?
2013. okt. 8. 14:55
Én 1 éve szedem a Volinát, kezdetben semmi rossz tapasztalatom nem volt. De az utóbbi időben borzalmasan görcsölök, mikor megjön(ez nem volt jellemző a bogyó előtt), akkor előjött migrénes fejfájás is. Lehet hogy váltanom kellene.
2013. okt. 1. 20:16

Általánosságba véve nem volt a volinával panaszom, tette a dolgát mint egy jó, fog.gátló tabletta.


Egyetlen szépséghibája volt nálam, hogy kb 8 hónap szedés után beindította a tejelválasztásomat immár 3 éve, amivel egy orvos sem tud mit kezdeni mert amit ilyenkor adni szoktak gyógyszerek( bromocriptin, norprolac) nem mulasztották el, csak csökkentették az elválasztást.


Másnak volt hasonló gondja az ilyen tablettákkal?

373. Orsa_02 (válaszként erre: 354. - Hochzeit)
2013. márc. 21. 12:51

Szia!

Remélem azóta jól vagy és minden rendben Veled! Köszönet, hogy megosztottad a történeted, bízom benne, hogy nem csak engem gondolkodtatott el!

Minden jót :)!

2013. jan. 15. 15:29

Sziasztok, Bele-bele olvasgattam itt a forumba és elég sok negatív tapasztalatotok van ezért jöjjön egy pozitív is tőllem :)

21éves leszek ebben a hónapban és 3 éve szedek fogamzásgátlót, 1,5 évig Diane 35-t szedtem mert nagyon pattanásos volt az arcom, gyönyörűen rendbe rakott minden rendben volt de anyukám unszolására mert szerinte túl erős bogyó, váltottam Volinára. Könnyű volt az átállás nem volt semmi gondom, sajnos most megint kicsit hajlamosabb vagyok pattanásokat növeszteni de csak nagyon ritká :) 5kg-ot fogytam az elmult félévben pedig nagyon szeretek enni :) Ami nállam furi hogy Szombaton beveszem az utolsó bogyót és Szerdán dél és 4között szokott megönni (nem viccelek szinte órára pontosan), és csütöröktön 2-3órát szokott görcsölni a hasam főleg reggel de nospa hamar elmulasztja. Szinte naptárt lehet hozzám igazítani :D (igaz Diane 35 nél még gimibe jártam és mindig Kedden az irodalom órán jött meg.. pedig gyógyszer elött kiszámíthatatlan volt)

2012. dec. 22. 19:40
Én régebben szedtem Volinát, de egy időben nem lehetett kapni és azóta Yadine-t szedek. Szerintem ugyanolyan. Hízni nem híztam tőle, de ha te felszedtél tőle 10 kg-ot akkor hagyd abba, de az a biztos ha elmész egy nőgyógyászhoz és ő ajánlani fog vmi mást.
2012. dec. 20. 18:03
Sziasztok.Amiotta szedem a Volinàt lassan több mint 10 kg feljött. :-( Màs is volt már igy?Cseréljem le màsra?
369. dryad
2012. dec. 1. 14:35
Sziasztok! Rég nem jártam már erre. Most már egy éve ismét Volinát szedek. Eddig még sosem jártam így, de ma pecsétlő vérzésem van, úgy, hogy vasárnap kezdtem el a következő levelet, hétfőn még menzeszem volt, most meg szombat van. Volt már így valaki, hogy nem a gyógyszerszedés első hónapjaiban, hanem ennyi idő után a levél közepén pecsétlően vérzik?
2012. nov. 2. 19:42
Sziasztok!Lenne egy kérdésem hogy szeptember 23-tól szedem a tabletát 5 napos mestruációm volt és rá 4 napra megint megjött igaz 3 napra!oktober 17-én ismét megjött 3 napig tartot a mensesem!Ez normális vagy csak a szervzetem reagálá így!Válaszotokat előre is köszönöm!Amugy most szedek löször fogamzásgátlót!
2012. szept. 4. 11:03
Szed esetleg vki Corenelle fogamzásgátlót???? Fontos lenne tudom,h mik a mellékhatásai ill. pozitívumai ha vannak.Előre is köszi!
2012. ápr. 13. 22:47

Sziasztok.

Van egy olyan gondom, hogy mióta a volinát szedem, azóta fáj a szex, száraz vagyok, és nincs kedvem sem hozzá. Van valakinél hasonló probléma? Ez lehet a fogamzásgátló miatt? Orvoshoz úgyis megyek, remélem nincsen komolyabb gond.

365. nmarcsi92 (válaszként erre: 364. - 35fce75f9d)
2012. jan. 22. 14:34
Köszi szépen! :)
364. 35fce75f9d (válaszként erre: 363. - Nmarcsi92)
2012. jan. 15. 10:19

Szia!

Lehet már kapni a Volinát! Szombaton akartam venni, de nem volt... azt mondták, hogy hétfőre rendelnek nekem egy dobozzal!

Egyébként a Yadine ugyanaz, mint a Volina, csak a nevük más, ugyanúgy kell szedni, ahogy eddig szedted a Volinát!

2012. jan. 14. 12:09
Sziasztok! Valóban lehet kapni a Volina-t? Mert én decemberben nem kaptam sehol, bár egy kisvárosban élek...Azonban ha mégsem kapok, akkor mit szedhetek? A Yodine tényleg ugyanazt a hatást biztosítja, ugyanazokkal az összetevőkkel? Ha azt kezdem el szedni, ugyanakkor szedjem be az első kapszulát a menzeszem után? A választ előre is köszönöm.
362. Akinom-rock (válaszként erre: 298. - Tamara34)
2011. dec. 18. 17:26

Azóta biztos javul, de az elején szoktak lenni ilyen furcsaságok.



Amúgy abba kellett hagynom, mert nem árulták jogi viták miatt, nem tudom most mi a helyzet, és örülök neki, mert a libidóm eléggé csökkent. Másnak nem biztos, hogy fog, ne felejtsük el, mindenkire másképp hat!

361. rozi19
2011. dec. 3. 19:26

Sziasztok!!!


Már lehet kapni a Volinát!

XVII. kerületi szakrendelőben már utánakérdeztem!

De én maradtam a Yadine-nél, mert nem szeretnék 3 havonta váltogatni!

360. dryad (válaszként erre: 359. - Agneska22)
2011. dec. 1. 11:26

szia! nálam is előfordult a hányinger, szedj b6-vitamint, azzal enyhítheted. (Legjobb a Magne-b6, a későbbi ideges mellékhatásra is jó, ezt főleg a levél végén érezheted majd.) Nekem is gondok voltak az arcommal, amin a gyógyszer segített sokat, lehet az a pár pötty valamilyen étel miatt jött ki.


Rozi19! Hogy vált be a yadine? Én nagyon kínlódom ezzel a Gestomixal, sokkal érzékenyebb vagyok, idegesebb, a gyomrom is jobban kavarok és ehhez társul egy nagyon erős vizelethajtó hatás. A volinával teljesen jól elvoltam, lehet hogy újra lehet kapni, de most végzek a 2. levél gestomix-szal, nem jó 3 havonta váltogatni sem. És most előre félek, mert nem tartok szünetet, akkor milyen állapotba leszek...

2011. nov. 28. 21:38

Sziasztok! Nekem megállapította az endokrinológus, hogy PCOS-em van, és elküldött nőgyógyászhoz azt írva a leletemre, hogy írjon ki Diane 35-öt vagy Yadine-t. A doki azt mondta, hogy kezdjük az enyhébb hormontartalmúval, de a Volinát írta ki, mondván az ugyanaz, mint a Yadine csak olcsóbb.

Mostmár egy hete szedem a Volinát, enyhe hányingerem van, főleg miután beveszem. Ez normális?

És nálatok mi a helyzet a pattanásokkal? Nekem a gyógyszer előtt is voltak főleg az állam környékén. Most kb. egy hónapja tök szép volt a bőröm, de kb. két napja elő jött vagy 5 szerte az arcomon. Szerintetek egy idő után, ha megszokja a szervezetem akkor az arcomon is segít a Volina? Kb. mennyi idő alatt derülhet ez ki?

358. Timcsó23 (válaszként erre: 357. - Matriosk)
2011. nov. 28. 09:01

Szia matriosk!


A volinánál is számíthatsz némi kedvtelenségre! Sajnos ha az ember fogamzásgátlót szed, akkor ezzel számolnia kell. Magamból kiindulva,gyógyszer mellett olyan sose lesz a helyzet mint gyógyszer szedése nélkül! Azért megijedni sem kell..! Ha végképp rossz a helyzet akkor sem reménytelen, rengeteg mindent lehet már kapni! Nézz szét, ha úgy érzed!

2011. nov. 20. 18:01

Sziasztok!

Fél év yasminelle után váltok volinára(tényleg kapható újra), csak 1 problémám van a yasminelle-lel, de az nagyon, még pedig hogy libidó=0. A nőgyógyász ezt ajánlotta az alkatomra hivatkozva. Nagyon félek hogy ez lesz volinával is. Szerintetek mennyi idő míg újra visszatér a libidóm? Már ha vissza tér:((

2011. nov. 19. 10:00

Sziasztok!

Tegnap voltam egy VIII. kerületi patikába és azt mondta patikus nő, hogy újra tudnak rendelni VOLINÁT!!!Kérdezzetek rá ti is a lakhelyeteken!!1db volt most csak nekik, amit el is hoztam, de azt mondta a nő, hogy rendelni fog! TEHÁT EGY JÓ HÍR,NEM SZŰNT MEG A VOLINA!!!!

355. rozi19 (válaszként erre: 345. - Hochzeit)
2011. nov. 1. 18:50
Nagyon köszönöm! :)
2011. okt. 29. 17:37

Sziasztok!

Elmesélem a kálváriámat nektek, hogy vigyázzatok magatokra és figyeljetek oda akármilyen fogamzásgátlót is szedtek!

Én is Volina fogamzásgátlót szedtem. Ez év márciusától kezdtem el szedni és most októberig szedtem. Áprilistól jelentkeztek a problémák nálam. Rengeteg idegbecsípődésem volt a hátamba (egyszer a nyakamba is), júliusban már naponta volt. 3 hétig ülve tudtam csak aludni, mert annyira szúrt a hátam. Nehézlégzésem, fulladásom, szapora szívverésem és kis megterhelésre hirtelen verejtékezésem, olykor reggelente alvadt véres köpetem volt. Atipusos tüdőgyulladást diagnoztizáltak júliusban és most szeptemberben is. Mivel nem múlt el a röntgen képen a feltehetően gyulladásos góc, így további kivizsgálásra beküldtek a kórházba.

Most szerdán jöttem ki a kórházból. 10 napot voltam bent. Kiderült, hogy 6 hónapnyi szenvedés után mi okozta a visszatérő tüdőgyulladásaimat és a véres köpetemet,fáradékonyságomat. Tüdőemboliát állapítottak meg nálam. Ha valaki nem tudja milyen betegség, annak mondom, hogy az embolia érrög vagy érrögök tüdőben való elakadását jelenti. Ezek az érrögök a vénákban, vagy jobb szívfélben kialakuló trombusból (helyileg képződött érrög) szakadnak le. Emiatt a tüdő nem tisztul rendesen és gyulladás is felléphet.

Persze mondanom sem kell, hogy azonnal abba kellett hagynom a tabletta szedését. Most véralvadásgátlót kell szednem kb 6-9 hónapig, a kórházi kezelés során napi kétszer kaptam vérhígító injekciót és naponta vettek vért tőlem.

Az orvosaim azt mondták, hogy a fogamzásgátló okozta a bajaimat, mivel a tabletta lecsökkenti a véralvadás idejét és vérrögök kialakulását eredményezi a vérben. Ehhez még hozzáteszem, hogy persze mielőtt elkezdtem volna szedni a tablettát vettek vért és vizeletmintát is kértek. A laboreredmény alapján minden értékem a normális volt. Így felírták és elkezdtem szedni a tablettát. Mint kiderült örökletes véralvadás zavarom van (hugomnak tavaly derült ki)

Na a lényeg az, hogy minden rendben volt nálam. Semmi sem utalt arra, hogy bajom lehet a tabletta szedésekor. Erre tessék...ez történt. Az orvosaim szerint ha még 1 hónapig szedtem volna, akkor lehet, hogy a koporsót kellett volna hozniuk miattam.

A gyártók szerint 10 ezer nőből legfeljebb 2-3 esetben jelentkezik trombózis miatti embólia a fogamzásgátlót miatt.

Azt tudom tanácsolni, ha aki nem régóta szedi a fogamzásgátlót az menjen el eleinte legalább 2-3 havonta nőgyógyászhoz és mikor felíratjátok a gyógyszert újabb 3 hónapra, akkor kérjetek laborvizsgálatot, hogy megbizonyosodjatok arról, hogy nincsenek véralvadási zavarotok. De azért figyeljetek oda magatokra, ha hirtelen elkezdtek visszeresedni és olykor már annyira fáj a lábatok, hogy kenni is kell visszér elleni krémmel!!! Vagy ha azt veszitek észre, hogy amikor a 7 napos szünet van, akkor nem érzitek magatokat annyira fáradékonynak és gyengének. Ezek lehetnek jelei annak, hogy valami nincs rendbe a tablettával.

Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy csak 21 éves vagyok és a nőgyógyász mindent rendben talált nálam.

Még az ellenségemnek sem kívánnám azt, amit átéltem a félév során.

Na puszi mindenkinek és csak óvatosan a tablettával! :)

353. rozi19 (válaszként erre: 351. - Jumo85)
2011. okt. 28. 13:08

Szia!

Igen mindenképp menjél el a Dokidhoz! :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook