Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vizsgaidőszak átvészelése fórum

Vizsgaidőszak átvészelése (beszélgetős fórum)

1 2 3
2010. jan. 14. 13:57

Sziasztok!

Hát most nekem is éppen tanulnom kéne:-DD

Ehelyett netezek!!!

VAlahogy nem megy!!

6. Pufóka6 (válaszként erre: 2. - Biabababa)
2010. jan. 14. 13:56

Köszi, hogy írtál!

Az a baj, hogy most sehogy se megy...Folyton belealszok, vagy elkalandozok stb. :(

Nekem se megy a magolás, ha nem értem, nem tudom megjegyezni.

Én bevettem a tegnap és ma egy szem Ginkgo Biloba-t meg lecitint, de nem érzem, hogy használna :(

Még 2 órám van a vizsgáig, és semmit sem tudok, de még csak olvasgatni sem vagyok képes, nincs türelmem :( Talán túl sok kávét ittam, és túl keveset aludtam?

Úgy vettem észre, hogy délelőtt jobban fog az agyam, de volt már rá példa, hogy a csöndes éjszakában jobban ment, főleg, hogy utána aludtam rá egyet. Meg vagyok ijedve, mert ha ettől a mai 84 oldalas hülyeségtől ennyire parázok, és ennyire nem megy, akkor mi lesz a többi 500-600-1000 oldalas vizsgáimmal??? :((

2010. jan. 14. 13:51

Sziasztok!

Lehet, hülyén hangzik, de én csak hangosan tudok tanulni. El kell magyaráznom magamnak a dolgokat, különben ha nem értem, nem is tudom megtanulni. Mindig minden könyvet elolvasok, szövegkiemelővel kihúzom a lényegét és készítek egy jegyzetet minden fejezetről, ami minden fontosat tartalmaz. Ez baromi időigényes, de nagyon hatásos. Az olvasással, aláhúzással és jegyzetkészítéssel is újra és újra átolvasom az anyagot és rögzül. Én nem szedek semmilyen vitamint. Egy tantárgy nálam 4-5 nap, de az bőven elég. Nem tanulom végig a napot. Most emberi erőforrásból 60 tételünk volt. Beosztottam, hogy napi 20 tétel. Kínkeserves volt az első 3 nap, de utána az ismétlés már simán ment és 5-ös lett.

2010. jan. 14. 13:49
Márt mint nem ugyanazt a dolgot írom le sokszor, hanem sokszor tanulás közben írok le "második" jegyzetfélét, összefoglalót.
2010. jan. 14. 13:49

Szia!

Én most vagyok végzős az ELTE-n,közben 18 hós lányomat nevelgetem. A felkészülési idő az nagyon egyénfüggő,meg attól is függ pl hanyadéves vagy. Ha elsős, akkor nyilván fogalmad sincs menniy az elég a ráfordított időből, de a végefelé azért belejön az ember.

Én pl minden vizsga előtt kb olyan 3 napot tanulok, szigorlatnál mondjuk 5 nap.Elég szokott lenni, nem voltam uv-n csak egyszer mikor a mögöttem ülő kiejtette a puskáját és a tanár azt hitte az enyém és megvágott.

Igazából ez attól is függ, hogy humán avgy reál a tanulni való.

Ha seggelős mint ahova én járok, akkor leülsz bemagolod a §-okat szóról szóra, ha tudod okés ha nem akkor bukta. Az, hogy menniy idő alatt fogja fel az agyad az egyénfüggő. Serkentőszerek: a legjobb serkentőszer egy kiadós alvás, ha kiihenten tanulsz akkor nincs szükség semmi másra.

2010. jan. 14. 13:47

Szia! Nekem szerencsére idén 5 gyakorlati jegyem volt, és így csak 4 vizsgám. Eddig 2,5 vizsgán vagyok túl. Én max kv-t iszom. Egész nap próbálok tanulni, de az ihlet általában este jön meg, illetve a vizsga napjának reggelén.

Nekem mint módszer a magolás nem jön be és nem is tudok valamit megtanulni, ha nem értem, szóval én mindig értelmezve tanulok és sokszor leírom kézzel a dolgokat, úgy nagyon ragadnak. (gépekéssel negyed annyira) Én pl. más jegyzetéből tanulni nem nagyon tudok.

TE hogy tanulsz? ...stb :)

2010. jan. 14. 13:36

Kedves egyetemisták!

Meséljetek, segítsetek! Hogyan készültök fel egy vizsgára? Hogyan számoljátok ki a reális időt, amennyit egy anyag, egy tantárgy igényel? Egyáltalán milyen módszerrel tudtok a leggyorsabban tanulni? Milyen napszakban a legjobb? Szedtek-e valamilyen vitaminokat, agyserkentőket?

Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresek válaszokat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook