Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vizsgaidőszak átvészelése fórum

Vizsgaidőszak átvészelése (beszélgetős fórum)

1 2 3
37. Hexike
2010. jan. 18. 20:42

Sziasztok.

Nekem is nagyon nehezen megy a tanulás, főleg a filozófia 21-én lesz a vizsgám szóbeli. :S

Nagyon parázok miatta... 27 tétel van...

2010. jan. 15. 18:28
Egyébként én is hajlamos vagyok az utolsó pillanatra hagyni a tanulást, és sokszor olyankor jobban fog az agyam. :D Csak az a baj, hogy ekkor már nincs időm mindenre. :( Hangosan tanulok én is, jegyzetekkel, rengeteg ismétléssel. Sok időmbe kerül megtanulni egy-egy dolgot... :( Egyébként sokszor tanultam már éjjel, de csak akkor megy, ha nem vagyok álmos. Inkább az olyan tantárgyakat szeretem, aminél feladatokat meg oldani, mint az olyanokat, amiket fejből kell megtanulni. Mindig kell valamit csinálnom tanulás közben, vagy ha nem is mindig, de legalább óránként. Úgy értem, hogy valamit csinálni közben, hogy meginni vagy megenni valamit. Általában kávét...
2010. jan. 15. 18:23

Helloka!

Én se magyarországi vagyok, de olyan egyetemre járok, ahol szerencsére magyarul tanulhatok.

Elsőéves vagyok, és még nem jöttem rá, hogy hogyan kellene ilyen sok mindent a fejembe vernem. 25-én kezdődnek a vizsgáim. Nehezen tanulok... :( :( :( Nekem nem elég ám, ha egyszer-kétszer elolvasok valamit... :( A szó szerinti tanulás nekem se megy, főleg a nehéz szövegek esetében. 2 olyan tantárgyam van, amiből rengeteg anyag van, és szóbelizni kell majd, de fogalmam sincs, hogy hogyan tanuljak meg annyit. Ezek a pedagógia, meg a pszichológia. Nagyon félek a vizsgáktól! :(

2010. jan. 15. 15:15

Boszi Juci és többieknek is sok sikert! Menni fog :)


Szerintem később kevesebb időnk lesz nekünk is, mivel most csak 4 vizsgánk van (Boszi Jucival) Szóval akkor majd azért nehezebb lesz :(

33. Pufóka6 (válaszként erre: 31. - 94c02c5bb5)
2010. jan. 15. 12:46
Köszi a tippet :D
32. Pufóka6 (válaszként erre: 30. - Ee50b7c391)
2010. jan. 15. 12:46

Mintha magamat hallanám! :))))

De jóóóó :))))))

Én is a családjogot kedvelem az egész közül és büntetőeljárásból meg nincs sok tanagyag felhagyva, az azért könnyű. A kerjogot én is utálom!!! :)))

Érdekes...

Neked is jó tanulást!

31. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 25. - Pufóka6)
2010. jan. 15. 09:07
Igen, és ez erősíti a hatását, a dm-ben is kapható volt régen, meg patikában is. 3 hónap után igazán hatásos.
30. ee50b7c391 (válaszként erre: 29. - Pufóka6)
2010. jan. 15. 08:56

Hát akkor fel a fejjel, és kitartás, mert ugy látom van még hátra :(((

A családjog azért nem olyan vészes meg a büntieljárás sem,vagyis nekem ezek könnyen tanulhatóak voltak annak idején. Én pl családjogból irtam a szakdogámat,szeptemberben kerztem irni és november20ra kész volt.Viszont a kerjog , na az f*s. Én nagyon utáltam.

jó tanulást

29. Pufóka6 (válaszként erre: 22. - Ee50b7c391)
2010. jan. 14. 22:04
Én jogra járok. Harmadéves vagyok. Nekünk a héten kezdődtek a kis vizsgák, és jövőhéttől kezdődik a szesszió, ami 3 hét, vagyis február 7ig tart. Vizsgám lesz holnap (angol), 20.án Speciális bűntetőjogból, 26.-án Polgárjogból, 29.-én Családjogból, 2.-án Bűntetőjogi eljárásból (perrendtartás), 5.-én Kereskedelmi jogból, 7.-én Közigazgatási jogból. Utána egy hét szabad, és utána pótvizsgák vannak azt hiszem egy hétig. Ha valami esetleg nem sikerül a fent említettek közül, akkor azon a héten megismételhetem. Ha akkor sem sikerül, akkor már csak szeptemberben, vagy jövőre... De sikerülni fognak!!! :D
28. Pufóka6 (válaszként erre: 21. - D8181e8509)
2010. jan. 14. 21:56
Én nem szoktam megengedni magamnak, hogy lefeküdjek, inkább olvasom tovább az ágyban, persze úgy, hogy közben ragad le a szemem...de érdekes módon a múltkor megmaradt az, amit így félálomban olvastam :))))))
27. Pufóka6 (válaszként erre: 20. - 89b99f816e)
2010. jan. 14. 21:54

Én is mindig szinte utolsó napra hagyom :((((

Elhitetem magammal, hogy még van időm, még lesz időm, még nem kell pánikolni...

Aztán utolsó nap tényleg úgy megy, mint a karikacsapás, mivel be vagyok tojva :))))

Tanulni akarok a hibáimból és ezentúl nem utolsó pillanatra hagyni!

26. Pufóka6 (válaszként erre: 18. - Boszi Juci)
2010. jan. 14. 21:52

Szio!

Szorítok, hogy sikerüljön a mateked majd! Én mindig nagyon szerettem a mateket! :) Apumtól örököltem ezt a szenvedélyt. Mégis humán szakra mentem mindig...

Az jó, ha olyan sok időtök van!

Én is ki szoktam számolni, hogy egy oldalt mennyi idő alatt olvasok el a könyvből és akkor az egész könyv kiolvasásához mennyi idő kell...csak sosem jött még össze, hogy tényleg annyi idő alatt kiolvassam az adott könyvet :(

25. Pufóka6 (válaszként erre: 17. - 94c02c5bb5)
2010. jan. 14. 21:50

Szio!

Még nem hallottam erről a kapszuláról, de utána nézek, köszi a tippet!

Én is vizuális típus vagyok és amikor tényleg sokat készülök, akkor vizsga alatt előttem vannak a könyv lapjai, minden egyes elválasztott szó, vessző, minden! :D

2010. jan. 14. 21:47

Nahát megjöttem...lejárt ez is...félek tőle, hogy nem lesz átmenő...de hátha :D A remény hal meg utoljára! Az biztos, hogy holnap ha hazakerülök délben az angol vizsgáról, akkor neki is fogok a következőnek! Az 600 oldal! Nem hagyom utolsó pillanatra többet!!! Ne engedjétek!!! Rúgjatok seggbe, léci!

Köszi :D

2010. jan. 14. 19:50
Ja és még annyi, hogy be szoktam osztani, pl ha van 300§ akkor naponta 100 vagy ilyesmi. Eddig bevált.
22. ee50b7c391 (válaszként erre: 9. - Pufóka6)
2010. jan. 14. 19:49

Te hova jársz? Milyen vizsgáid vannak?Mondjuk már elvileg túl kell legyél majdnem az összesen, hisz 2 hét és vége.

Én jobb szerettem végig mindenből elmenni az első időpontra és általában január 10-15ig végeztem is mindennel.

Remélem most igy van, már csak egy vizsgám eredményére várok, irásbeli volt hétfőn, de a naplóm másról sem szól az elmúlt 2 hétben mint a suliról és a tanulásról, olvass bele ha épp ne tanulsz :)

2010. jan. 14. 19:42
Én is hangosan tanulok..pont tegnap írtam egy közgazdaságtan vizsgát aminek ma tudtam meg az eredményét ami 5-ös:))Nagyon örültem neki mert szerdán vizsgáztam 21 tételem volt és beosztottam 3 napra!Soha nem sikerül az időt betartani,de nekem a hangos tanulás a tuti ill. ha fáradt vagyok inkább alszom 1-2 órát frissen sokkal jobban fog az agyam!Míg fáradtan megtanulok 3-4 oldalt addig frissen 5-6!
2010. jan. 14. 17:51

Hmm...érdekes dolgokat írtok..

Nálunk mindenki az utolsó napon, azaz estén tanul, ha tanul..mert sokan a puskázásra esküsznek..

Sajnos már én is az a típus vagyok, aki utolsó pill-ban áll neki tanulni, de valahogy engem ez motivál, talán hogy szorít az idő..

Viszont tegnap besokalltam :( Már elegem volt, nem ment semmi sem, valahogy már "félek" a tanulsától. Valaki érez még ilyet? Félek, hogy nem fog menni, nem tudom megtanulni, és így sokszor neki sem állok..Borzasztó..

Na de valahogy túléltem a mai napot, két vizsgám volt, 2 db kettes lett belőle, jó az.

Viszont még van 3 vizsgám, és ebből egyre alaposan kéne készülnöm...

19. uuuuhhhlala (válaszként erre: 18. - Boszi Juci)
2010. jan. 14. 17:24

6-7 nap???? Atya úr isten, nálunk az egész vizsgaidőszak 4 hét... Hát ha 1 vizsgára jutna egy egész hét az álom lenne...

Nálunk max 2-3 nap jut jobb esetben.

2010. jan. 14. 14:54

Sziasztok!

Általában én is hangosan tanulok, és az is sokat segít, ha elmagyarázom magamnak az anyagot.

Szóbeli vizsga előtt mindig elképzelem a helyzetet, ami ott lesz.

Leülök szépen, nézek magam elé, és úgy olvasom, tanulom, mondom fel, mintha a tanár hallgatná, sokszor hatásos - gyorsabban ver a szívem is. :D Illetve ezzel is lehet gyakorolni a "szereplést".


Mindig kiszámolom, hogy mennyi idő kell az adott tárgy elsajátítására, és szinte soha nem sikerül betartani. :(

Bár... a vállalati gazdaságtan esetében sikerült. Remélem nem ez az egy, ami erősíti a szabályt.


Magolni nem szeretek, de van, hogy kell, mert másként képtelenség.

Már csak 1 vizsgám van. Matek. :( Elsőre nem sikerült. 22-én megyek, és szeretnék rá jó sokat készülni. Már holnaptól.

Egyébként általában 6-7 napot szeretek szánni a felkészülésre, mert úgy az ismétlésre is van időm, illetve ha megcsúszok még nincs olyan nagy baj. Sajnos utóbbi sűrűbben fordul elő...


Sok szerencsét mindenkinek, aki vizsgázott, vizsgázik és fog! :);)

17. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 16. - Pufóka6)
2010. jan. 14. 14:18

Szia, én a memo-life kapszulát szedtem, melynek szedése 3 hónap, úgyhogy legközelebbi vizsgaidőszak előtt 3 hónappal kezd el szedni, ha tetszik, akkor fejti ki a hatását tökéletesen. Szinte a szemem előtt voltak a könyv oldalai, amikor ismertettem a tételt (államvizsga), vagy ha írásbeli zh. volt. Nagyon bejött nekem, évfolyam első lettem, ennyire jó volt.

És tűzd ki, hogy egy nap mennyi a reális, hogy megtanulj, úgy hogy tudj is haladni az anyaggal.

2010. jan. 14. 14:12

Na de megemberelem magam és nekiülök még egyszer...hátha majd most :D

Köszönöm a sok választ és tanácsot! Persze még várok sokat, hisz még van 7 vizsgám ezután, elkell a sok jótanács :D

Szép napot mindenkinek és nagyon sok sikert a vizsgázóknak!!!

15. Pufóka6 (válaszként erre: 14. - Pocy88)
2010. jan. 14. 14:11

Csináltam ma már ezt párszor :( Az a bajom, hogy a 84 oldalból 74 felsorolás, ami rengeteg nehéz, érthetetlen szóval van tele :(

Ja és említettem, hogy nem magyarországi vagyok? Vagyis "külföldiül" kell megtanulnom mindent, nem magyarul sajnos :( És így nagyon nehéz! Az a csomó szakszó...ajaj! :((

14. Pocy88 (válaszként erre: 10. - Pufóka6)
2010. jan. 14. 14:07
Szerintem nyisd ki az ablakot, engedj be friss levegőt, meg persze vegyél egy nagyot és adj magadnak még egy órát és intenzíven olvasd át a 84 oldalt. Próbáld megjegyezni a kulcsszavakat és ha azok megvannak, tudod mit jelentenek, tudsz köré építeni. Fel a fejjel! =)
2010. jan. 14. 14:06

Egyébként én is sokkal jobban tudok tanulni, ha hangosan olvasok...ha magamban olvasok hajlamos vagyok a belealvásba, vagy az elkalandozásba...

A hangos olvasással csak az a baj, hogy ha nem egyedül vagyok itthon, akkor nem megy az sem, valahogy szégyellem vagy mi a fene, de olyankor képtelen vagyok. :(

12. Pufóka6 (válaszként erre: 8. - Lililuca)
2010. jan. 14. 14:04

Juj, akkor ki kéne kapcsolnod a gépet sürgősen!!! :(

No meg én is...:(

11. Pufóka6 (válaszként erre: 7. - Lililuca)
2010. jan. 14. 14:04
Én is :(((((
10. Pufóka6 (válaszként erre: 5. - Pocy88)
2010. jan. 14. 14:03

Szio!

Köszi, hogy írtál! Hát te nagyon ügyes vagy! Az a baj, hogy nekem nincs türelmem ilyen pepecselős munkákra :( Mert ha nekiállok színezni, akkor tapasztalatból mondom, hogy egy kukkot sem jegyzek meg, csak kiszínezem a könyvet :( Merthogy közben elterelődik a figyelmem.

Kezdek megnyugodni, ha azt mondjátok sokan, hogy elég 4-5 nap...Csak az a baj, hogy hajlamos vagyok elhitetni magammal, hogy van még időm, nem kell sietni, nem kell kétségbe esni, s fel szoktam ébredni vizsga előtti nap, hogy Úr Isten még semmit se tudok :((

9. Pufóka6 (válaszként erre: 3. - Ee50b7c391)
2010. jan. 14. 14:00

Köszi, hogy írtál!

Le a kalappal előtted, ha baba mellett bírod!!!

Én harmadéves vagyok jogon. Ha jól veszem észre, akkor te is jogon vagy. Régebb nagyon hamar ment a tanulás, sőt a magolás is ment, úgy emlékszem. Elolvastam kétszer, háromszor egy bekezdést és visszamondtam. Persze akkor nem kellett ilyen sok...nem volt meg a sok stressz, hogy még mennyi sok van hátra és milyen kevés idő, és ha elvágnak, annyi a vakációnak, és a haveroknak és a páromnak + a szülők sem örülnek, ha hiába dobják ki a sok pénzt...:(

2010. jan. 14. 13:57
Nekem 2és fél órám van a vizsgáig...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook