Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vissza tudom fordítani, amit elrontottam a szoptatással kapcsolatban? Kétségbe vagyok esve! fórum

Vissza tudom fordítani, amit elrontottam a szoptatással kapcsolatban? Kétségbe vagyok esve! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2010. máj. 24. 22:09
Nálunk 10 hétig pótoltam saját anyatejjel üvegből minden szopi után. Éjjel is. Nagyon utáltam a melegítgetést, rohangálást konyhába, fejést. 10 hetesen a baba úgy döntött, hogy úúútálja a cumisüveget, azóta szopik rendesen:)) Most próbáltam vízzel itatni üvegből, játéknak veszi, nem is tud belőle szopni, nem érti:)
65. Molyka (válaszként erre: 59. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:08
Avent egyes. Így nem hiszem. :)
64. Christineee (válaszként erre: 62. - Msaca)
2010. máj. 24. 22:07

Nekem nem volt ilyen mert a picim itthon sárgult be . Én még a magzatszurkos kakival is találkoztam mert nagyon hamar kidobtak császár ellenére.


Én már egyből cumisüvegből adtam ha gond volt.


El is hiszem hogy frászt kaptál:-((

63. msaca (válaszként erre: 61. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:06

Hát ilyet én még nem hallottam!

Akkor Afrikában éhen halna? És mi van az ösztönnel?

62. msaca
2010. máj. 24. 22:05
Engem totál kiborított, hogy a kórházban a négy napos fiamat a sárgaság okán pohárból kellett teáztatnom. Kétszer úgy félrenyelt, hogy megállt bennem az ütő! Jó cumisüveg (lólika ellenes, kis lyuku) kérdése az egész!
61. Christineee (válaszként erre: 60. - Gigi80)
2010. máj. 24. 22:01

Igen ebben biztos vagyok, és nem csak e téren:-))


Van egy ismerős akinek 3 héttel idősebb a kislánya, keveset eszik és nem tud szopizni. Anyának meg bőven van teje, de hiába. Fejnie kell és cumisüvegből adni. Úgy néz ki nem fejlődött ki jól a szopi reflexe...

60. Gigi80 (válaszként erre: 58. - Christineee)
2010. máj. 24. 21:59
Szerencsés vagy :-).
59. Christineee (válaszként erre: 57. - Molyka)
2010. máj. 24. 21:56
Nem túl nagy a luk a cumiján???
58. Christineee (válaszként erre: 55. - Gigi80)
2010. máj. 24. 21:56

Hát igazad lehet, biztos van ebben tapasztalatod.

Én csak azt mondom hogy az én kis fiam ilyen. Pedig szegény sokszor kapott üvegből.

A mai napig, és mégis imád szopizni, ez babafüggő szerintem.


Én is császáros voltam, nekem se lett azonnal. Az nap reggel kezdett lenni mikor kitettek a kórházból. 2,5 naposa...

57. Molyka
2010. máj. 24. 21:55
Mostanában, azaz 2 napja amióta megtanultunk szopizni a cumi nem megy olyan jól. A szopás könnyedén, a cumiból viszont vagy félrenyel vagy nyakalja be a kaját, vagy valami nem ok. Ezért örültem, hogy vége tud szopni.
56. Christineee (válaszként erre: 52. - Msaca)
2010. máj. 24. 21:54

Hát lehet hogy igen lehet hogy nem.

Azért már hallottam ismerősöktől hogy nem akart nagyon szopizni utána a pici, de szerintem ez nem általános. Aki szopiztatás mellett ad cumisüvegből enni az figyeljen arra hogy csak nagyon pici luk legyen a cumin.

55. Gigi80 (válaszként erre: 51. - Christineee)
2010. máj. 24. 21:53

Ha néha kap,mert mondjuk nincs lehetőség szoptatni azzal nincs semmi gond.De ha mondjuk naponta többször akkor egy idő után nem kell a cici.

Ok persze a gyerekek sem egyformák.

Újszülöttekkel is dolgozom,és ha valamilyen oknál fogva az anya csak 3-4 nappal szülés után teszi mellre hát elég nehéz megszoptatni.

54. Molyka (válaszként erre: 53. - Msaca)
2010. máj. 24. 21:52
Köszönöm!:D
53. msaca (válaszként erre: 48. - Molyka)
2010. máj. 24. 21:52
Küldök neked "hős anya" kitüntetést!:-))
52. msaca (válaszként erre: 51. - Christineee)
2010. máj. 24. 21:51

Egyetértek!

Szerintem ez a cumisüveg para túl van lihegve!

51. Christineee (válaszként erre: 47. - Gigi80)
2010. máj. 24. 21:48
Már sok helyről hallottam hogy a baba nem szopizik ha cumis üvegből kap. Az én kisfiam nagyon nagyon szeret, és ügyesen szopizik a cumisüveg és a játszócumi ellenére. Tudom ez nem általános, de mutatja hogy nem minden baba szokik le a szopiról ha cumis üvegből kap néha.
50. msaca
2010. máj. 24. 21:48

Na most aztán jól megkevertünk, mi?

Ki így-ki úgy csinálja. Nem vagyunk egyformák!

Egy biztos: szeretet kell és akarj szoptatni.

Akkor menni fog!

49. Gigi80
2010. máj. 24. 21:48

Bár így visszaolvasva lehet hogy félreértettem és nem cumisüvegből akarod megetetni hanem 3 óránként fejni és amikor ébred megszoptatni?

Úgy viszont nem termelődik elég tej,mert lehet lefejed 1 óra múlva meg már szopna.

48. Molyka
2010. máj. 24. 21:47
Jaj nekem. :S És jaj nekem. :)
47. Gigi80
2010. máj. 24. 21:44

Szia!

Szerintem ne etesd cumisüvegből még tejjel se mert nagyon hamar rá tudnak szopni és egyáltalán nem fog neki kelleni a cici.


3 óránként szerintem elég ha szoptatod,teljesen felesleges arra rászoktatni hogy egész nap a cicin legyen.Ez nem jó se a babának se neked.Az ő gyomrocskájának is szükség van arra hogy kiürüljön,ha állandóan tele van nem lesz jó az emésztése fájni fog a pocakja.


Szerintem az se fontos,hogy szigorúan 3 óránként etesd,inkább igény szerint(jó azért 4 óránál több e teljen el) és inkább a szopizás végén fejd ki az összes bent maradt tejet az utolsó cseppig.

46. Masnesz (válaszként erre: 36. - Molyka)
2010. máj. 24. 21:43
Nehezen! :) Kitartás!
45. msaca (válaszként erre: 36. - Molyka)
2010. máj. 24. 21:43

Én már nem is tudom...

De itt vannak, életben vannak!

És tök jó, hogy nem Afrikában élünk, ahol az anyatej létkérdése egy picinek.

Vannak jó tápszerek.

(csak azért írom ezt, mert meggyőződésem, hogy nagyon sok múlik azon, hogy ne görcsöljön rá az ember. Erről akkor bizonyosodtam meg, amikor tele volt a hócipőm, fáradt voltam, a tejem apadóban, és a barátnőim átjöttek egy este csacsogni. Jól éreztem magam, kidumáltam a görcsimet, és éjjel arra ébredtem, hogy majd szét durrannak a cicijeim. Hát ennyit számít!)

2010. máj. 24. 21:43
Bocsi elírtam, szóval méred?
2010. máj. 24. 21:43

Szia!Tedd sűrűn cicire,és akkor beindul majd újra..Egyébként nekem a laktoherb tea segített..sőt az édesköménytea is nagyon szuper..Babám kb 7-8 hónapos volt,mikor hasfájásomra megittam pár csészével..pár napra valamennyivel több lett a tejem..

Most márcsak reggel és este szopizik..lassan 11 hónapos és nagyobb az érdeklődése az ételek után..azért remélem még 1-2 hónapig fogom tudni szoptatni..

Neked is sok tejcsit és egészséget kívánok!

Nyugi,ha akarod biztosan fog sikerülni!

ui.aztán,ha sok lesz,majd estére tegyél a póló alá textil-pelenkát..mert csurom tej leszel!:))

2010. máj. 24. 21:42

Molyka!


Méreg mennyit cicizik???

41. Christineee (válaszként erre: 36. - Molyka)
2010. máj. 24. 21:41

Molyka!!


Nagyon nehéz tud lenni az első hónap de hidd el megéri küzdeni a picurkáért és a tejcsiért!!!

2010. máj. 24. 21:41

Szia Molyka!

A túl sok folyadék is árthat, azért vigyázz... Ha nagyon kétségbe vagy esve (voltam én is szoptatás közben), akkor hívj fel egy szoptatási tanácsadót, lehet, h van olyan is, akit most is lehet! Szerintem ha beírod a keresőbe, kiadja! 3 gyermekes anyaként rengeteget tudnék írni, de bízd ezt szakemberre, szerintem :) És fő a nyugalom :)

2010. máj. 24. 21:41
Szerintem fontos a fejés, nehogy begyulladjon a melled. Tejszaporításra tényleg nem ajánlott, mert a tej szopás közben termelődik. Én mellbimbómnak ettős soha semmi baja nem volt, viszont mikor a kicsi nem szopizott, csak nyammogott hosszú ideig a cicin kisebesedett.
2010. máj. 24. 21:41
Simán. A gyerekeinkért mindent!
37. Diandra (válaszként erre: 4. - Molyka)
2010. máj. 24. 21:40
persze, simán nyugi! egyél rendesen, sok folyadék, és pihenés. a legtutibb próbáld ki nekem 3szor visszahozta a tejem mennyiségét: babóval egész nap ágyban, szinte csak enni meg egyéb szükségletek miatt keltem fel és ha nem aludt a babi akkor szopiztatni feszt. a klinikán ahol szültem a főorvosnő mondta ezt ha apadni kezdene a tej és nekem nagyon bevált.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook