Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vissza tudom fordítani, amit elrontottam a szoptatással kapcsolatban? Kétségbe vagyok esve! fórum

Vissza tudom fordítani, amit elrontottam a szoptatással kapcsolatban? Kétségbe vagyok esve! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
96. malkata (válaszként erre: 94. - Molyka)
2010. máj. 24. 22:44
Nem sikerült volna ott megtanulni semmit!
95. Molyka (válaszként erre: 92. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:43
Ja, azt nekem is mondták, ne lepődjek meg ha értékelhetetlen vagy rossz lesz az eredmény.
94. Molyka (válaszként erre: 91. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:42
Hehe. Kedden született Vikor, pénteken itthon voltunk. Kín keservesen, szó szerint cseppenként tudtam lefejni 20 ml anyatejet, szopni még nem tudott. Sírtam is, hogy bár maradhattam volna még a hétvégére bent, hátha sikerült volna legalább a szopit megtanulni.
93. malkata (válaszként erre: 91. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:42
Mi tovább voltunk ott, de nagyon utáltam:) Egy segítőkész csecsemős nővér volt, a többi nem ért semmit sajnos:(
92. Christineee (válaszként erre: 91. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:40
Illetve szoptattam csak nem volt mit még. És így nem tudták érdemlegesen megcsinálni azt a vizsgálatot amivel legalább 60 ml tejet kell már szopiznia.
91. Christineee (válaszként erre: 89. - Malkata)
2010. máj. 24. 22:39

Így van!


Engem császár után 2,5 naposan kitettek. És még én voltam a szemét hogy még nem szoptattam. Aznap reggel kezdett pár csepp tejet lenni.


Ki akadtak mert így fals eredményt kapnak a vizsgálatra...

90. Christineee (válaszként erre: 85. - Molyka)
2010. máj. 24. 22:37

Ja nyugi Bence is 80-at evett már aznap mikor 2, 5 naposan hazajöttünk. A kórházban azt mondták legyen meg a 30.


Szombaton jöttünk haza, hétfőn jött a védődnő. Mondta emeljük 50-re . Meg se mertem mondani hogy már 80-at evett:-)


Mindegy a baba tudja mi kell neki és kész.


Egy csaj császárral szült pár nappal később másodikat. 4 kg lett a baba, 150 eket szopizott egyből:-)

89. malkata (válaszként erre: 88. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:37
Én is, ott is bőszen adták a cukros vizet a kicsiknek. Minden vizsgálat után úgy tolták vissza őket, hogy ott volt az üveg a kiságyban.
88. Christineee (válaszként erre: 86. - Malkata)
2010. máj. 24. 22:35
Én ott szültem.
87. Christineee (válaszként erre: 85. - Molyka)
2010. máj. 24. 22:35

Ismerős a helyzet!


Bence is cukros vizet kapott, de nem értem miért kell ilyet adni egy újszülöttnek!!!


Azon is ki vagyok kattanva , hogy a HIpp a 4 hónapos kortól ajánlott teába cukrot tesz!!

2010. máj. 24. 22:34
ez nem a SOTE II-n volt?:)
85. Molyka (válaszként erre: 83. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:33

:) Kértem hadd nézzek meg egy fürdetést. Mondták inkább ne. :)

Amúgy cukros vízzel tömték a babát, így nem csoda hogy hazajö9vetelkor 70 grammokat evett, nem pedig 30-40-et mint egy szopis baba.

84. Molyka (válaszként erre: 79. - Malkata)
2010. máj. 24. 22:32
János kórházban is ez volt. Nameg kétszer mutatták meg hogy kell szoptatni, mondták c fogás.. azt se tudtam mi az. 1 perc volt a segítség. Nőgyógyászom jött be segíteni...
83. Christineee (válaszként erre: 79. - Malkata)
2010. máj. 24. 22:31

Na hát erről is megvan a véleményem!!!


Nálunk a kórházban összeszedték egy kocsira a sok babát és vitték őket. És nem úgy bántak velük ahogy az anya. Nem értem miért nem lehet úgy mint máshol megmutatni anyucinak és utána hagyni hogy anya csinálja.

82. Molyka (válaszként erre: 80. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:30
Köszönöm, sok puszi! :)
81. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 75. - Msaca)
2010. máj. 24. 22:29

míg bent voltam,és amit láttam..nna az külön story lenne..De nem akarom őket bántani..

lényeg,hogy tiszta szívemből akartam szoptatni..és hála Babóm egyből rázizzent a lényegre..elég mohón evett..de soha sem fájt,vagy sérült meg a bimbóm..

teljesen ösztönösen csináltuk mindketten..nekem sem mutatta meg senki,hogy kell tartani..csak úgy jött magától!

A legszebb:mikor csak a Babámról beszélgettem valakinek,már indult is be a tej..:)

2010. máj. 24. 22:29

Drága Molykám!



Remélem elmentél pihenni picit!

Remélem majd visszaolvasol picit ha lesz idő.


Ajánlatom:


Egyél igyál bőven! Próbálj pihenni két etetés, fejés között.

Próbálj fejni vagy szopiztatások után vagy ha üvegből akarsz adni neki akkor 3 óránként!

De sokkal jobb ha szopiztatás után mert kell az ő szopi tudomány a tej termelődéséhez!

Esetleg ihatsz laktoherb teát, vagy sört, vagy szedhetsz homeós bogyót!!

De ne add fel!!


Erős csaj vagy és tudom hogy kitartasz!! Drukkolok neked!


Pusz jó éjt neked!

79. malkata (válaszként erre: 75. - Msaca)
2010. máj. 24. 22:26
Nálunk a fürdési kedvet vették el a nővérkék. Első hetekben üvöltött a baba a vízben, állítólag a csap alá lógatva fürdették a kórházban, ő már ott is sírt mikor jöttek este elvinni...
78. Christineee (válaszként erre: 75. - Msaca)
2010. máj. 24. 22:26

Nekem mondták hogy minek iszok teát mikor nincs mit serkenteni:-((((


Előző nap szültem...császárral, este

77. Christineee (válaszként erre: 76. - Malkata)
2010. máj. 24. 22:25
Ezt örömmel hallom:-)
76. malkata (válaszként erre: 74. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:24
Jól van, semmi más baja, azt is csak nemrég tudtam meg, hogy ez lehetett a baj:) 8 kiló, 70 cm:)
75. msaca (válaszként erre: 72. - 4f8ae69d1b)
2010. máj. 24. 22:21

De dúrva!

Egyszer indítottam egy fórumot "lelketlen nővérek" címmel, mert totál besérültem tőlük. Vaddisznók tudnak lenni! Főleg a gyerekágyon!

Nagyon ügyi vagy! Csak szeretet kell, és akarás!

Én 10 napig nyúztam magunkat, mire beindult a szopi-gyár!

74. Christineee (válaszként erre: 71. - Malkata)
2010. máj. 24. 22:20

Jujj szegényke!!!:-(((


Még szerencse hogy nem lett nagyobb baj belőle!!


Remélem jól van és a szopi késést le számítva nem lett baj!

73. Christineee (válaszként erre: 70. - Msaca)
2010. máj. 24. 22:18

Hát igen, az az igazság hogy a baba 1 hetes kora óta kapunk tőlük tejet, így már mindegy volt úgyis azt issza:-)


És persze ott voltam mellette.

De igen sok tekintetben laza anyuci vagyok. :-)


Hát az én fiam tényleg az, zabál ezerrel:-)

Hiába vékonykának született de hamar bepótolta:-)

2010. máj. 24. 22:16

Az én Babámnak elég nagy volt a szopi ingere..így nem szokott rá a cumisüvegre..pedig Élete első 5 napján abból kapott tápszert a kórházban..3 lyuk volt a cumin..Teljesen kiakadtam,hogy nem volt tejem..aztán megkértem az ápolókat,hogyha már tápszert kap szegénykém,hadd adjam én..

Az 5.nap a "kedves"nővérkék leintettek,hogy ha eddig nem lett tejem,már nem is lesz..

nem adtam fel..itthon lefeküdtem,és szinte egész nap a mellkasomon feküdt a gyerkőc,és próbáltam szoptatni..

aztán szépen beindult a tejcsi..Nagyon boldog voltam..

Sokat pihentem..ettem ittam..Kiterültem az ágyon és éreztem,hogy árad a tej..

üvegből néha-néha csak pici vizet ivott,mikor nagymeleg volt..

Mindig annyi tejcsim volt,amennyi kellett neki,így végül cunisüveget nem használtunk,de még a cumira sem szokott rá..

71. malkata (válaszként erre: 69. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:15
Nehéz szülés volt, köldökzsinór is a nyakára volt tekeredve, azt mondta a konduktor (nem kell járni szerencsére, csak vizsgálaton voltunk), hogy a nyaki csigolyák felelősek a szopásért, valószínű kicsit megnyomódtak, neki nehezebb volt a szopás míg meg nem erősödött.
70. msaca (válaszként erre: 67. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:15

Kölcsönadtad! Hát ez tök jó! Nagyon vicces! Jó laza anyuci lehetsz! Ezt bírom!

A szopizást gyereke válogatja. Lusta a picije.

A fiúk meg ragadozók!

69. Christineee (válaszként erre: 66. - Malkata)
2010. máj. 24. 22:11
Juj ez nagyon jó. Jó hallani hogy ráállt így a szopizásra:-)
68. Christineee (válaszként erre: 65. - Molyka)
2010. máj. 24. 22:10
Az jó nagyon! Maradj is annál!!!
67. Christineee (válaszként erre: 63. - Msaca)
2010. máj. 24. 22:10

Hát ez jó kérdés...


Nekem is fura hisz a fiam imád szopizni.


Egyszer kölcsön adtam neki egy szopi erejéig a fiam és lesett hogy 10 perc alatt kiszopizta a 120-at.


Neki ez nagyon furi volt. Mert a lánya nem tud szopizni. Az elején teljesen szét is ment szegénynek a melle mikor a kislányt próbálta szoptatni...

Próbálkozik a mai napig de a kislány nem erőlteti meg magát.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook