Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vissza akarom kapni azt, ami elveszett! fórum

Vissza akarom kapni azt, ami elveszett! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vissza akarom kapni azt, ami elveszett!

1 2 3 4 5
2012. márc. 5. 19:24
Ha jó pszichológust találsz segít. Nem kell feltétlen szexuálpszichológushoz járni. Szeritem nem a szexel van a bajod, hanem a lelkeddel. Azt szükséges meggyógyítani.
98. 39694c0c70 (válaszként erre: 97. - *adelinda*)
2012. márc. 5. 19:04

Nem kell, hogy az elején beavassad ebbe.

A férfiak (kevés kivétellel) nem nagyon hisznek ebben. Komolytalannak tartják.

Pedig meglepő eredményeket lehet elérni szakember segítségével!

Nem egy kísérletet hajtottak már végre olyanokon, akik nem hittek benne, és a végére meg tudták győzni őket.

97. *adelinda* (válaszként erre: 96. - 39694c0c70)
2012. márc. 5. 18:57
Beszéltem vele erről. Elmondtam hogy lehet el kellene mennem egy (szexuál)pszichológushoz. Ő csak mosolygott. Ő nem így gondolja. Valahogy benne nem tudatosul hogy ez nem csak egy kis gond, hanem nagy gond! Mondtam neki hogy félek, meg akarom előzni azt hogy elkezdjen valaki más érdekelni azért, mert vele nem jó. Azt is elmondtam neki hogy nem akarom őt elhagyni később emiatt! Nem akarok idáig eljutni! Féltem mit fog szólni,de meglepően könnyen vette. Olyan mintha benne nem tudatosulna a probléma komolysága. Ő inkább életmódváltást javasol magunknak de annak már nekikezdtünk párszor és nem tartottuk magunkat hozzá. Például megbeszéltük hogy minden héten 1szer legalább szánunk egy kis időt egy kis meghitt intim együttlétre, nyugalomban csendben, nincs tévé nincs számítógép. Hát sajnos volt.. én feküdtem és vártam ő meg gépezett... tudom én is hibás vagyok de mégis azt érzem, hogy ezt a dolgot megjavítani mintha csak én akarnám... nem hiszem el hogy neki jó így...
96. 39694c0c70 (válaszként erre: 95. - *adelinda*)
2012. márc. 5. 18:51

Most már őt is meg lehet érteni.

A sok sikertelenség benne is "nyomokat hagyott"

Ahogy mondtam, ezt nem hinném, hogy "külső segítség" nélkül meg tudjátok oldani.

2012. márc. 5. 18:47
Egyébként a hétvége megint kurtán-furcsán sikerült. Szombaton megkérdezte hogy ha megjön akkor lenne-e kedvem hozzá. Én azt mondtam igen (hasznosítani akartam az itt hallottakat, hátha..:)). Megjött szombat délután melóból és amikor arra került volna a sor, azt mondta, ő fáradt. Toljuk át vasárnapra, mondja. Én erre, oké. Vasárnap este. Megint amikor ott tartanánk,azt mondja, ő nagyon teleette magát, úgyhogy most nem igazán tud mozogni. Erre azt mondtam, akkor majd ha akar valamit akkor szóljon. Nem tudtam egyszerűen kezelni a helyzetet mert fájt, hogy mindenféle dologra hivatkozva kibújik.
94. 39694c0c70 (válaszként erre: 90. - Estefani)
2012. márc. 5. 18:46

Attól függ.

Lehet mindössze 2-3 alkalom is, de tarthat 15-20ig is.

Igaz, ez utóbbi esetben a "tisztességes" szakember már jelzi, hogy kb. hány találkozást tart szükségesnek, hogy megoldódjék a gond.

93. *adelinda* (válaszként erre: 90. - Estefani)
2012. márc. 5. 18:43
Erre a kérdésre a válasz engem is érdekelne!
92. *adelinda* (válaszként erre: 87. - Csipkerózsika)
2012. márc. 5. 18:43
Ne haragudj de hadd kérjelek meg arra hogy te mondd el a saját szavaiddal, hogy ez mit jelent, mert én erről a honlapról nem nagyon értettem meg.
91. *adelinda* (válaszként erre: 89. - 70c3bf16d8)
2012. márc. 5. 18:41
Persze, igazad van, és az, hogy ő mindig megkérdezi, mit csináljon, lehet hogy legalább annyira zavar engem, mint őt az, hogy én tök passzív vagyok. Mindkettőnknek van min változtatni. És ez a kettő pont összefügg, mert ha én is aktívabb lennék, talán nem kérdezné annyiszor, hogy mit csináljon, mert akkor nem csak ő foglalkozna velem hanem én is vele. De egyszerűen én képtelen vagyok önállósítani magamat, sosem tudtam, és ez probléma.
2012. márc. 4. 12:40
Akkor a kinezológus olyan mint egy pszichológus? Mennyi alkalom kell egy-egy blokk feloldásához?
2012. márc. 3. 11:59
Végig olvastam a hozzászólásokat. Az agykontról mindenkor nagyon jó dolog, mert segít rávilágítani a bizonytalan Énedre. Ne haragudj, ha megkérdezem, miért jelent nek gondot, ha írányítani kell. Szerintem a párod nagyon odafigyelne rád, de ha állandóan falba ütközik megkérdezi, hogy járhatna kedvedbe, nincs evvel semmi gond. Szerintem értékelni kellene.Valóban külső segítséget kellene kérnetek, vagy elengedni egymást, mert ez mind a ktőtők részéről csak szenvedés.
2012. márc. 2. 23:01
A kinezológus beszélgetéssel feltárja a lelki gátakat. És utána segít azt saját magadban feldolgozni.
87. Csipkerózsika (válaszként erre: 86. - *adelinda*)
2012. márc. 2. 20:04

A családállításról itt tudhatsz meg többet:

[link]

Nagyon jó módszer, én is voltam néhány alkalommal. Eléggé megrázó, radikális, de annál hatásosabb.

86. *adelinda* (válaszként erre: 82. - Estefani)
2012. márc. 2. 19:53
Mi az a családállítás pontosan? És a kineziológus? Ő hogyan foglalkozna velem?
85. bionet58 (válaszként erre: 84. - Syria)
2012. márc. 1. 22:18
Igazad van én sem hallottam az agykontrollról.
84. syria (válaszként erre: 81. - Csipkerózsika)
2012. márc. 1. 20:43
Hm. Ilyen negatív dolgot még nem hallottam az agykontrollról.
83. Csipkerózsika (válaszként erre: 82. - Estefani)
2012. márc. 1. 09:46
Ez is jó ötlet.
2012. márc. 1. 08:55
A családállítás? Talán az is segíthetne...
81. Csipkerózsika (válaszként erre: 80. - Bionet58)
2012. febr. 29. 22:14

A kinezológus valóban jó lehet.

Agykontrollt én nem ajánlanám ilyen esetben. Hallottam olyanokról, akik feldolgozatlan traumák mellett elkezdtek agykontrollozni, és teljesen összeroppantak idegileg.

80. bionet58 (válaszként erre: 73. - *adelinda*)
2012. febr. 29. 21:48

Mint már írtam egy kinezológus segítségét kérjed. Először te. Másik megoldás, végezd el az agykontrrolt, akkor saját magadon tudsz segíteni.

Hidd el segítség nélkül csak tönkre teszed mind kettőtöket.

79. Csipkerózsika (válaszként erre: 73. - *adelinda*)
2012. febr. 29. 21:20

Mindenképp szükség lenne szakemberre. Éppen azért, mert még most is ennyire felzaklat az édesanyád emléke. Ez épp annak a jele, hogy nincs lezárva egy folyamat. Sajnos a terápián lehet számítani arra, hogy fájó, rossz érzések fognak még előjönni belőled, valószínűleg ettől félsz, jogosan. De azt ne felejtsd el, hogy ezt mindenképp meg kell oldanod magadban. Ha halogatod, csak egyre több időt veszítesz az életedből, amit boldogan is tölthetnél. Tehát megteheted most, és megteheted 10 év múlva is. Melyik jobb?

Másrészről érthető a félelmed is, hisz aki még nem járt ilyen szakembernél az tart tőle. De nincs benne semmi rossz. Fontos, hogy szimpatikus legyen számodra, és néhány alkalom után már valóban meg tudsz majd bízni benne. Az ő feladata nem az, hogy véleményt, ítéletet, vagy bármit kimondjon rólad vagy helyetted, hanem hogy téged rávezessen a problémáid okaira, és azok megoldásaira. Ahogy az előttem szóló is írta, beszélni fogsz és akarsz is majd neki.

A másik dolog, hogy nem szereted magad, gátlásos vagy, szintén kezelésre szoruló probléma.

78. syria (válaszként erre: 73. - *adelinda*)
2012. febr. 29. 21:06
Nem értelek. Ha ilyen jól látod a dolgokat, miért félsz szakember segítségét igénybe venni, aki hozzásegíthetne, hogy jóban légy magaddal. Ha az bekövetkezne, hozná az összes probléma megoldását.
77. 39694c0c70 (válaszként erre: 73. - *adelinda*)
2012. febr. 29. 18:05

A szakembertől nem kell félni!

Egyrészt nem fog semmi olyat kérdezni, ami kényelmetlen helyzetbe hozna. Azért szakember, mert tisztában van azzal, hogy mit lehet és szabad kérdezni ilyen esetben.

Ha mégis úgy éreznéd, hogy valamire nem kívánsz válaszolni, akkor nem válaszolsz.

Hidd el, ha jó szakembert sikerül találnod, neki szinte kérdeznie se kell, mert úgy tud hallgatni, hogy a végén te akarsz neki elmondani mindent, sőt még annál is többet.

A terápiát kezdheted úgy is, hogy csak te keresed fel. Ha ő úgy találja, vagy jónak látja a párod is bevonni a dologba, akkor úgyis javasolni fogja.

Fel a fejjel! Sikerülni fog minden! Bízzál benne!

76. 3cde375c32 (válaszként erre: 74. - *adelinda*)
2012. febr. 29. 17:57
Akkor tényleg érdemes a szex felől nekiindulni..pl tantraszex..vagy közös filmnézés,de változatosan,ami az eszetekbe jut,és mindketten nézhetőnek találjátok..hátha valahol átszakad benned a gát,vagy valami felismerés lesz..
75. 2a69f78972 (válaszként erre: 74. - *adelinda*)
2012. febr. 29. 17:51
Én kívánok Nektek minden jót!
2012. febr. 29. 17:48

És akkor válaszolnék is a kérdéseitekre:

Csivir: van romantika az életünkben. Ahogy az elején úgy most is eljárogatunk sétálni, kirándulni, beülünk valahova egy vacsira, filmet nézünk együtt, este mielőtt elalszunk összebújunk, és napközben is mindig igényeljük egymás közelségét, ölelését. Valentin napkor és az évfordulónkon mindig meglepjük egymást valami aprósággal, sőt néha az egyszerű hétköznapokon is. Ezzel semmi gond, ahogy írtam, a szexen kívül minden oké.


szilvia86: a párom mellettem volt a gyászban, mindig meghallgatott, kijött velem a temetőbe, ölelt ha sírtam, hallgatott ha panaszkodtam, de nem ment át számomra más funkcióba. Tehát nincs szó arról, hoy megszokásból vagy hálásól lennék együtt vele.


missmonroe és sósperec: igazad van, nekem is aktívnak kell lennem a szexben. Csak gátlásos vagyok, még ennyi idő után is és nem tudom mi az oka. Mert ez a gátlás a gyász előtt is megvolt bennem. És sajnos nem szeretem magam, ez is hiba.


Libra 24:írtad hogy ha nem jó a szex, minek erőltetni, keressünk mást. Talán fura ez a kettősség, de én vele akarom leélni az életemet, miközben a szexet nem élvezem vele!De nem volt ez ugye mindig így!Ha sosem lett volna jó vele a szex, akkor máshogy gondolnám! De azt akarom hogy olyan legyen mint rég és Vele.

2012. febr. 29. 17:46

Sziasztok, újra!


Szeretném összefoglalni a tanácsokat és a reakcióimat azokra.


Első: hagyjam el. Képtelen lennék. Ahogy egy hozzászóló is írta, kevés olyan ember lett volna, aki mellettem maradt volna ebben a nehéz helyzetben. Nagyon labilis lelkiállapotban voltam, sokszor őt is ok nélkül szidtam-hordtam és soha még csak a hangját sem emelte fel emiatt, végtelenül türelmes volt velem és az ma is. Egyrészt ezért nem hagynám el soha. Másrészt azért mert köztünk a szexen kívül minden más dolog tökéletes! Minden nap vannak apró ölelések ha megjövök, puszikák, mosolyok és vég nélküli beszélgetések, tanácsok egymásnak. Mindent megtenne értem és én is érte. Az életem része. Nem csak a párom hanem a lelki társam, a legjobb barátom. Szeretem tiszta szívemből.


Második: csaljam meg titokban. Őszinte leszek: ez már megfordult a fejemben. Nem tudom, meg tudnám-e tenni. Nincs a közelemben olyan férfi aki kísértésbe hozna de ha lenne, lehet hogy meg tudna ingatni és megtörténne. Viszont nem tudom jól sülne-e el. Mert ahogy nála a gyász blokkolja az érzéseimet, úgy egy idegennel talán az blokkolná hogy megcsalom azt aki az életemet jelenti.


Harmadik: szakember. Ezt tartom leginkább esélyesnek. Mivel eszemben sincs más pár után nézni hanem vele akarom helyrehozni azt ami korábban tökéletes volt köztünk. De őszinte leszek, félek egy szakembertől. Mit fog kérdezni? Mit fog csinálni? Mindkettőnknek bele kell-e menni ebbe? Attól félek, lelkileg még jobban felzaklatna. a mai napig zaklatott állapotba kerülök ha anyáról van szó, ezért mondtam mindig azt hogy ez az oka a rossz szexnek.


Negyedik: új dolgok kipróbálása. Ez a megoldás is nagyon tetszik. Bár sok dolgot már próbáltunk, ezek tárháza szinte végtelen. Kirándultunk, csináltuk idegen helyen nyaraláskor, különféle pózokban, picit ittasan, vagy spontán ha hazajött a munkából, de ezek nem nagyon működtek, mert még mindig éreztem magamban azt a gátlást. És ő sem tűnt valami lelkesnek... Bennem a gátlás nem csak a gyász miatt van hanem (ezt megint jól látta egy hozzászóló) nem vagyok jóban magammal. Elesettnek érzem magam, sosem volt önbizalmam, ha lenne az csak jó hatással lehetne rám de nem tudom hogyan lendíthetnék ezen, hogy hitessem el magammal azt hogy én igenis szerethető, vonzó és szép vagyok (még leírva is olyan képtelenség...)

2012. febr. 28. 23:51

Nekem édesanyám még életében azt mondta, hogy jól jegyezzem meg amit mond.

Élő az élőnek, holt a holtnak a barátja. És ez valahol nagyon igaz. Hisz nem mehetünk utána. Élni kell tovább az életet, de nem élő halottként.

71. 39694c0c70 (válaszként erre: 62. - Estefani)
2012. febr. 28. 17:41
Ezzel kezdtem én is. :)
70. 39694c0c70 (válaszként erre: 47. - 1e76158442)
2012. febr. 28. 17:38
Így igaz!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook