Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Videókameráról átmásolás: Hol kell beállítani hogy ráférjen akár 1 órás műsor is egy dvd-re? fórum

Videókameráról átmásolás: Hol kell beállítani hogy ráférjen akár 1 órás műsor is egy dvd-re? (tudásbázis kérdés)


7. *Murmi* (válaszként erre: 6. - 6c4fb2f974)
2011. jan. 7. 09:12
köszi az infót, utána nézek ezeknek, mert már nem állapot h évek óta megvan a kamera és nem használjuk, mert csak halmozzuk föl a miniDV kazikat :S
2011. jan. 6. 19:04

a mini dv-n lévő avit tömöríteni kell. Először vmilyen capture progival átmásolod a vinyóra(pl Windows movie maker),ezután lehet vágni a filmet, majd jön a tömörítés (pl virtualdub+xvid codec, ezek ingyenesek), majd a tömörített xvid állományt ki lehet írni dvd-re. a végső méret attól függ, milyen bitráta lett beállítva a codecben.

Ezen kívül ezer más progival is meg lehet csinálni. Én tömöríteni a Canopus (vagy most már GrassValley)Procoderrel szoktam.

5. *Murmi* (válaszként erre: 4. - 1110e6ad2f)
2011. jan. 5. 15:33

engem is érdekelne

nem tudom a mi kameránk pontos típusát csak azt h miniDV kazettával megy, de én sem tudom letölteni róla... eleve csak firevire kábellel lehet, és pl ezt nem is lehet a laptophoz csatlakoztatni

2011. jan. 5. 09:12
Szia, így nem is fog működni a dolog, mert a dv kaziról bedigizett anyag mérete kb. 13,5Gb. és ez nem fér ebben az állapotában rá egy lemezre. Priviben segítek, ha gondolod.
2011. jan. 5. 09:08
Senki nem ért hozzá???
2011. jan. 5. 08:09
Panasonic nv-gs90 kameránk van, benne kazetta ami 60 perces. Sajnos mikor rárakom a számítógépre nem engedi átmásolni dvd.re mert túl nagynak találja. Van hogy részekre bontva veszem át és kb 10 percet enged felvenni egy dvdre! Hol kell beállítani hogy ráférjen akár 1 órás műsor is egy dvd-re! Köszi
2011. jan. 5. 08:06
Videókameráról átmásolás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook