Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » VICTOZA injekcióval kapcsolatos tapasztalatok? fórum

VICTOZA injekcióval kapcsolatos tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


109. Lucifer7 (válaszként erre: 108. - Maridecember)
2019. jún. 3. 20:41
Én már reggel este 1000mg mercformint szedek és 1,8mg Victorzat szúrok minden reggel. Mivel én régóta szedem az 100mg-os Mercet így először +500meg majd utána +750mg jött majd jött az 100mg reggel este és csak utána a szuri. Február óta szurom magam és 95kgról indulva ma reggel 78,6kg-ot mértem. Heti háromszor edzek. Sajnos enni nem szeretek, így max. naponta egyszer fogyasztok valamit. Én örülök, hogy ilyen lassan haladok mert így van ideje a bőrömnek is visszaállni és talán nem fog lógni.
2019. máj. 31. 09:16
Szóval tegnap voltam dr Balogh Illésnél.....a labor eredményeim nagyon rosszak...pl az 60 perces inzulin 206, a 120 perces 300-on felül.....merckformin 500-ast adott (2x/nap)...ezt 1 hónapig kell szednem....utána emeli az adagot....azt mondta előbb helyre teszi az inzulin szintemet...utána lefogyaszt.....rákérdeztem az injekcióra, azt mondta majd jön az is, de jelenleg nincs itt az ideje....adott egy nagyon egyszerű listát...mit ehetek...mit nem...155 cm magas vagyok és 91 kg ...szóval van tennivaló
2019. máj. 29. 06:10
Tegnapra meglettek a labor eredményeim....minden értékem jó, kivéve a 120 perces glükózt.....ez 8,7 a maximális 7,8 helyett...amúgy a fizikai állapotom rossz...holnapra van időpontom dr Balogh Illéshez....hát nagyon kíváncsi vagyok mit mond....
106. Andais
2019. máj. 22. 16:32

Hát LÁnyok! Én nagyon remélem, hogy senki nem esik neki magát szurkálni Victozával orvosi javallat és recept nélkül. Anno használtam pár hónapig, semmit nem ért. A merkformint nehezen tolerálom és ahelyett akartuk - endokrinológus adta/írta fel.

Megértem, hogy a helyzet elkeserítő, de (!) 17 éves korom óta kűzdök és magamtól sosem csinálnék ilyet, pedig minden szart beszedek ha a dokik felírják. Van gyomorgyűrűm, diabos lettem IR-ből, PCOS-vagyok, és még pajzsmirigy gondom is van. Nem tudtam eleget fogyni semmivel, egy dolog működik - megtaláltuk a megfelelő gyógyszert 2 év alatt az ország legjobb endokrinológusával (akihez 6 hónapig bejutni sem tudtam!) és sport, aktív életmód. A gyógyszer pedig Jentadueto. BÍrom, nem okoz hasmenést, hasi görcsöket, a cukrom 2 év után rendeződik, és elkezdtem fogyni - nem tudjuk mitől, mert a sport lett a plusz a kaja a gyűrű miatt hektikus. Victozával rosszabb eredményeim voltak, mint egy sima trajentával. MercXR-től meg lépni sem tudok, olyan görcsöket okoz. Próbálkoztunk még Mysimbával is, na az horror drága és rettenetesen rosszul voltam tőle, sosem szedtem be. Tényleg ne szedjetek be olyasmit, amit nem az orvos ad. :( Mindenkinek jobbulást kívánok, vigyázzatok magatokra!

2019. máj. 22. 16:08
Sziasztok :) Én is inzulinrezisztens vagyok .....próbálkoztam a gyógyszerekkel..sajnos olyan hasmenést okozott mindegyik...és nem csitult, hogy abbahagytam,mert dolgozni nem lehet....cca 2 éve nem szedek semmit....próbálkoztam fogyókúrázni, de egyre rosszabb állapotba kerültem...jövő héten megyek Balogh Illéshez...már csak ebben az injekcióban reménykedem....nem feltétlenül fogyás a célom, hanem a jó közérzetem....hát majd elválik....
104. merci80 (válaszként erre: 100. - Lucifer7)
2019. máj. 18. 09:58

Inzulinrezisztens vagyok: 0perces inzulinom 5,31 a 60 perces 176 és még a 2 órás is 137. Nem megy vissza.

2-szer 1000mg adimetet szedek. Hatástalan.....

Egész életemben 48-52 kg voltam, majd 2007-ben 5 hónap alatt csak úgy 96kg-ra híztam. Így nekem ez a legnagyobb gondom.

Köszönöm, megpróbálom.

103. Niki088
2019. máj. 14. 21:03
Szóval a 120 perces 200 felett volt. Újra csinálom a diét@t,mozgás is van,szedem a Mercket, de semmit nem fogyok. Csak hizok.. A Dokim megemlitette a Victozat. Tapasztalatokra lennék kiváncsi. Akinek a vércukorszintje jó volt, de az inzulin nagyon magas, annak is használt? Rosszullétek? Köszi a segitséget előre is. :)
102. Niki088
2019. máj. 14. 21:01
Sziasztok. Tudna valaki segíteni? Pco, Ir-em van. Amikor kiderült, kaptam Merckformint, mozgás+diéta. Lement nagyon hamar 28 kg. Aztán a tudtom nélkül teherbe estem. :) A terhesség alatt sem híztam, viszont szülés után 3 hónappal rohamosan kezdtem hízni. Elmentem orvoshoz, aki azt mondta fogyjak le.. Persze nekiálltam újra de semmi. Elmentem magándokihoz. Csináltatott terheléses inzulint, meg vércukrot. A vércukrom tökéletes, viszont az Inzulinom a 60 perces 110 volt a 120 l
101. Lucifer7 (válaszként erre: 97. - Vanessa4)
2019. máj. 3. 20:31

Szia, ha a gyógyszer nem használ és tovább romlik az allapotod akkor nem marad más választásod. Nem fogyókúra miatt írja fel. Csak ha az inzulinrezisztencia szükséges és a gyógyszer már nem használ.

A doki azért nem használja mert nem inzulinrezisztens.

100. Lucifer7 (válaszként erre: 98. - Merci80)
2019. máj. 3. 20:29

Szia, én Dr Balogh Illéshez járok. Több helyen is rendel Istenhegyi Klinika, Dr Rose, Árkádban egészség központ.

Nekem ő írta fel de csak miután nem hatott a gyógyszer hiába emeltük az adagot. Csak úgy nem írja fel csak ha nincs már más lehetőség.

Nagyon rendes doki. Csak ajánlani tudom ha jó lelkiismeretes endokrinologust keresel. Viszont ha csak azt szeretnéd, hogy fogyókúra miatt írja fel, nem teszi. Nekem 30x nagyobb az inzulinszintem 120perces terhelesre

99. merci80 (válaszként erre: 89. - Moonika80)
2019. ápr. 25. 22:32

bocsi 300 kalóriát tartok, 800 kalória heti két nap, két hét alatt plussz 4kg heti 5 sporttal.

Sok butaságot hallottam már, de egy egészséges szervezet 800-1400 kalóriával fogy, de A BETEG SZERVEZET NEM!!!

98. merci80 (válaszként erre: 90. - Bea14)
2019. ápr. 18. 22:22

Szia

Én is 2x1000mg Merkformint/Ádi etet szedek. Mozgok, diétázok semmi. Neked melyik orvos írta fel, mert az enyém nem akarja. Te kihez jársz? Átpártolnék.

2019. ápr. 4. 14:08

Sziasztok!


Én azon a véleményen vagyok, hogy a Victozat ne használja senki. Ki tudja, hogy 5-10 év múlva milyen káros hatásai lesznek, arrol nem beszélve, hogy ez egy hormon, ami teljesen felborít mindent. Sorra olvasom a rengeteg negatív mellékhatást, ezek után én biztos nem használnám fogyás céljából. Emberek egy életünk és egy testünk van, miért nem vigyázunk rá jobban? Orvos írja fel (aki melleseleg 120 kg, ő miért nem használja magán????? )Semmit sem jelent... nem az orvos lesz rákos tőle hanem aki használja. Elég sok szemetet megeszünk, és belélegzünk, feleslegesen, fogyás céljából ne mergezzük magunkat.

2019. márc. 30. 22:03
Él még ez a fórum?
95. Karamell (válaszként erre: 94. - Bea14)
2019. febr. 2. 10:49
Látom Koszonom szepen.
94. Bea14 (válaszként erre: 93. - Karamell)
2019. febr. 1. 17:38
Nem néztem, de most válaszoltam!
93. Karamell (válaszként erre: 92. - Bea14)
2019. jan. 24. 09:14

Irtam Neked már többször privit.

Nem nézed esetleg a leveleidet?

92. Bea14 (válaszként erre: 91. - Karamell)
2019. jan. 22. 21:48
Én vagyok!
2019. jan. 9. 18:49

Valaki most esetleg?

Vagy totál halott a fórum?

90. Bea14
2019. jan. 1. 03:16

Sziasztok!


Inzulirezisztenciám van és mivel a 2x1000mg Merckformin XR-re se indult el a fogyásom, az orvosom a Victoza felírása mellett döntött. Még nem váltottam ki...


Arra lennék kíváncsi titeket nem aggaszt a megnövekedett hasnyálmirigy rák kockázat? Vagy nem olvastok nemzetközi sajtót?

A mai napig Amerikában ez a téma a Victoza körül már erre szakosodott ügyvédi iroda is van aki a Victozás pajzsmirigyrákosokat képviseli, közel 4000 ember jelentkezett már náluk, miközben a gyártó cég a mai napig nem ad adatokat erre vonatkozóan, lapítanak.


Nem értem a magyar média miért nem foglalkozik ezzel amikor az angol nyelvű honlapokon cikkek százai vannak erről a témáról, friss 2018 év végiek is.


Ti nyugodtan használjátok? Én itt ülök a recepten és nem tudom mit tegyek.

:(

89. moonika80 (válaszként erre: 88. - Merci80)
2018. dec. 5. 01:11
1400 kaloria korul kell enni, ezalatt ehezik a szervezet es hzni fogsz mikozben romlik az IR, Pm.
2018. nov. 8. 21:53

Szia Reny88!

Köszönöm a tanácsot. Vannak ultrahangjaim (hasi, nyaki, pajzsmirigy) és tsh, t3, t4 és valami anti tsh hormont is néztek. Mindenem rendben. Azt a diétát ajánlották, amin 9 éve vagyok (500-800 kalória/nap) és mellé hétfőtől péntekig 1,5 óra futás és nem akarnak az orvosok semmit felírni. Kikészülök lassan...

Köszönöm a tanácsot.

87. Renya88 (válaszként erre: 85. - Merci80)
2018. okt. 25. 13:53
Ja, viszont cukorterhelesre és teljes verkép vizsgálatra te t4 tsh megnézésével, el kell ugye menni, hogy tudja, mi segít. De nekem nőgyógyász írt rá beutalót és sztk-ban megcsináltattam. :) A labort. Terhelést nem. :) Sok sikert. :)
86. Renya88 (válaszként erre: 85. - Merci80)
2018. okt. 25. 13:49
Szia! Ha nem találtál meg senkit. Ajánlom neked a Duna Medical Centerben Dr Sípos Anikót. Anno voltam, nem is mondom hol, magánban Pesten. Két perc alatt lerendezett a pénzemért a kedves endokrinológus. De ez a Sípos doktornő fantasztikus. Szigorú, de pont amennyire kell. Rengeteg tanácsot adott, amellett, hogy végre kaptam gyógyszert a PM-re is. Április óta alig fogytam csak a meforal1000 mg mellett. Remélem, a tanácsaival és a felírt gyógyszerekkel sikerül. Nekem inzulinrezisztenciám van. PM alulműködés. 150 g ch étrend. :)
85. merci80 (válaszként erre: 77. - Fecske1)
2018. okt. 9. 16:22

Kedves Fecske1.

Nekem inzulunrezisztenciám van és a Gaba Medical- ban (drága fizetős hely) nem hajlandóak felírni, mert idézem "étrendkiegészítő és ott egy orvos sem írja fel, merckformint is csak akkor, ha otthagyok sok 10 ezret pajzsmirigy ultrahangra és extra teljes vérképre!!!!!

Lehúzás.

Ki tud Budapesten jó diabetológust, aki fel is ír valamit?

2018. okt. 9. 16:16

Sziasztok. Inzulinrezisztens vagyok. A Gaba Medical-ban elzárkóztak tőle, hogy bárkinek is, nekem is beleértve felírják a Victoza-t.

Nektek ki írta fel?

2018. jan. 9. 14:50
Nekem érdekes amiket írtok, mert az én orvosom már az elején kijelentette, hogy ezt a Victózát csak pár hónapig lehet adni. Feltételezem hogy az esetleges nem kívánt veszélyesebb mellékhatások miatt. Az ő véleménye az, hogy addig le kell adnom a plusz kilókat. Ha nem megy le az egész, akkor is módszert vált, és nem ezt folytatja a végtelenségig, mert nem veszélytelen.
2017. nov. 25. 11:49

Szia Zsuzsi.

Nekem most írta fel a dokim. Esetleg majd felhívhatlak? Lenne pár kérdésem. Köszi: Erika

81. Elizabet73 (válaszként erre: 73. - Gitta1968)
2016. jún. 29. 13:50
Kedves gitta1968! Gondolod segít a tea ha már ezt az injekciót kaptad? Ne álltasd magad nem hiába kaptad az injekciót hidd el nagyon jó hatása van igaz én is nagyon beteg voltam tőle addig amíg meg nem szoktam de tuti nyerő az injekció,a tea már nem segít!Ne csodálkozz majd ha elszál a cukrod ha nem használod!
80. Pintus
2015. márc. 30. 18:49

Ma írták fel, alaposan utánaolvastam és biztosan nem fogom használni, elsősorban ezért:

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook