Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vesztetek már össze csúfosan anyósotokkal? Mi történt utána? fórum

Vesztetek már össze csúfosan anyósotokkal? Mi történt utána? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
425. Andromedaxx (válaszként erre: 423. - 2e0264df59)
2010. aug. 25. 14:11
Nem,még nem,pár nap és kiderül.
2010. aug. 25. 14:08
A hallgatással többet elér az ember, mint az állandó veszekedésekkel, ráadásul jobban is fáj.
423. 2e0264df59 (válaszként erre: 420. - Andromedaxx)
2010. aug. 25. 14:06

sajnos nem mert én csak ilyen kutyafuttában szoktam fórumozni, de a kezdő hozzászólást már természetesen olvastam, bizonyára nem rózsás a helyzeted.

Kívánom, hogy a legjobb módon rendeződjön a viszonyotok és eztán ne legyen gond!

Azt megkérdezhetem, hogy azóta kiderült már, hogy terhes vagy-e?

422. a0c1361e44 (válaszként erre: 416. - Andromedaxx)
2010. aug. 25. 14:05

Miért ne vettem volna szívesen? 22 éves voltam, amikor a gyerekem megszületett. Pelenkázni tudtam, de semmi mást. Nem voltak szüleim, akik segítettek volna a gyerek ellátásában az első időben. Anyósom szívesen tette:) A legkisebb unoka kedvéért mindent.

Nálunk is volt, hogy nem értettünk egyet. Ők így szokták, én viszont így láttam az én családomban. De ezt sosem vitatkozva, stb. oldottuk meg. Pedig az anyósom már 61 éves volt, amikor született a gyerekem, és neki sem volt az általános iskolánál magasabb végzettsége. És bevallom, akkor még nekem is csak az érettségim volt a kezembe.

Tehát az iskolázottságot ide nem is szabadna említeni. Az ő korukban ez volt a természetes.

És attól, hogy valaki agyon van képezve, nem lesz jobb szülő, ember, stb.


Azt mondod nincs miről beszélnünk. Én viszont azt gondolom, hogy igen. Ha csak logikusan belegondolunk, rájövünk, hogy akik hozzád hasonló helyzetben vannak, nem tisztafejjel látják ezt a kapcsolatot, hiszen ők is úgy őrlődnek, mint te. Ebből adódóan csak úszítjátok egymást, aminek nincs jó vége. Miért kell olyan tanácsot adni, hogy hagyd ott a férjed, ne engedd a gyereket a nagyszülőkhöz, mond meg nekik, kérjen ő bocsánatot, minősíteni a férjedet, stb. Ebből lesz valami jó? Max. annyi, hogy örültök, ha nem megy rá a házasságotok. Ennek nincs értelme.


A férjeddel kaptál egy másik családot ha tetszik, ha nem. Meg kell tanulni velük is élni. Más szokások, más értékrend. De nem feltétlenül rossz, hiszen hozzámentél a férjedhez, aki olyan, mint az új családod....

421. Andromedaxx (válaszként erre: 419. - A0c1361e44)
2010. aug. 25. 14:00
TEDD MEG KÉRLEK VÉGRE!NE ÍRJ IDE TÖBBET!ELEVE SZÚRJÁK A SZEMEDET AZ ANYÓS FÓRUMOK TE MAGAD ÍRTAD!INNENTŐL KEZDVE EGYETLEN GONDOLATOD SEM VOLT HITELES ÉS IGAZ!NE ÍRJ TÖBBET ILYEN FÓRUMRA,MERT KÖZÖD SINCS HOZZÁ!PAZAROLD AZ IDŐD A CSALÁDODRA,AHOGY AJÁNLOTTAD NEKEM,HAMAROSAN ÉN IS AZT TESZEM.VÁROM A MINŐSÍTÉST:)VAJON MEGÁLLOD?
420. Andromedaxx (válaszként erre: 418. - 2e0264df59)
2010. aug. 25. 13:54
Konkrétan nem rád gondoltam.Nem kell mentegetőzni.Ha időd engedi olvasd végig azért.
419. a0c1361e44 (válaszként erre: 412. - Andromedaxx)
2010. aug. 25. 13:52

Igen, vannak a Kék Irisz félék és vannak az Andromedaxx félék...


Én ismét nem minősítettelek, te megteszed ezt helyettem.


Tudom, hogy általánosságban írtad, bár azt írtad, hogy mindenki kapja, örökli (ez így nem igaz).

Én simán bevállalom, hogy anyósommal, apósommal jól kijöttem, sokat segítettek, de nem örököltem, és a segítség sem anyagilag volt. A lakásainkat saját magunk finanszíroztuk, az esküvönket is saját magunk fizettük, a kocsinkat is mi vettük.

Azt senki nem kétli, hogy sok fiatal nem tud szülői segítség nélkül lépni. És abban, hogy a szülők segítenek nincs semmi szégyelni való. Ha megteheti miért ne tenné. Miért kellene adósnak érezned ettől magad? Ezt sem értem. Mi amit kaptunk, természetesnek vettük, mi épp így fogjuk a gyerekünket istápólni. Én azt vallom, hogy a szülőnek nem tartozunk köszönettel, de tisztelettel igen. A köszönetünket akkor tesszük meg, amikor a saját gyerekünknek mi is megadjuk azt, amit mi kaptunk. Most a jó dolgokra gondolok nem az alkoholista nem törödöm szülők adományára.

Az, hogy a szülőket ápoljuk ha már nem tudnak gondoskodni magukról, szintén természetes, de nem kötelező. A nyugdíjuk ellenében el lehet őket helyezni nyugdíjas otthonban. Én ha oda jutok, remélem nem fogok ellenkezni. Én már kis korától mondom a gyerekemnek, hogy velem ne terhelje magát:) Nyugodtan keressen egy otthont nekünk, vagy én teszem, amikor úgy látom eljött az ideje.


Ilyen élethelyzetben nem voltam valóban, de más megpróbáltatás volt az életemben több is, és valószínűleg sokkal súlyosabbak, mint egy anyós probléma.

Az is lehet, hogy én azért értékelem többre az idős embereket, köztük anyós, após, mert a szüleim már azt sem élték meg, hogy unokájuk legyen, pedig nagyon fiatalok lettek volna még akkor is.

Természetesen voltak vélemény különbségek, de ezeket kell megtanulni kezelni. Nem lenyelni, nem kikelni magunkból.

418. 2e0264df59 (válaszként erre: 414. - Andromedaxx)
2010. aug. 25. 13:39
bocsi de kár, hogy magadra vetted mert mert ez pl részemről egy szimpla beszélgetés volt. Nem ismerem a sztoridat. De mikor fórumot indítottál erről számíthattál rá, hogy nem csak azt fogod hallani amit hallani szeretnél. Itt mindenki elmondja milyen helyzetben van a családdal, felbuzdulva azon, hogy te felvetettél egy témát. A kérdésedre válaszolva: én még nem vesztem össze az anyósommal soha (írnám, hogy azért mert mindketten szerencsések vagyunk egymással, de még a végén úgy veszed, hogy azt gondolom, hogy veled nem szerencsések anyósodék, úgyhogy inkább hagyjuk) Szóval én általánosságban beszélgettem a generációk egymáshoz viszonyulásáról. Nem a tiédről az anyósodékhoz.
417. 090716
2010. aug. 25. 13:38

húú csak nem vitáztok? nem elég nektek a mamával vitázni????? én nem szállok be tuti!

Amúgy nálunk éppen vihar elötti csend van...majd biztos hétvégén pukkan ki a buborék!

416. Andromedaxx (válaszként erre: 393. - A0c1361e44)
2010. aug. 25. 13:30
Ha te szívesen vetted,hogy helyetted csinálnak mindent,akkor nincs is miről beszélni!:D:D:D
415. 090716
2010. aug. 25. 13:28
sziasztok, még nem tudtam visszaolvasni.
414. Andromedaxx (válaszként erre: 413. - 2e0264df59)
2010. aug. 25. 13:23
Bizony fölhúztam magam,mert itt nyíltan vagy burkoltan,de tiszteletlennek,hálátlannak,komplexusokkal,küzdőnek neveztek!Most mi vagyunk abban a korban,hogy tapasztalatokat gyűjtsünk,aki bölcs,akkor ezt hagyja és közben nem érzi magát vérig sértve!
413. 2e0264df59 (válaszként erre: 412. - Andromedaxx)
2010. aug. 25. 13:17
bocsi, de most olyanon húztad fel magad amit senki nem szánt neked. Délelőtt általánosságban beszélgettünk itt egy páran. Megközelítettük innen-onnan a dolgokat, égül oda lyukadtunk ki, hogy minden élethelyzet más és van, hogy igenis joga és oka van a "gyereknek" kiakadni és ezt szóvá tenni. Mi is a probléma? Én nem ismerem a sztoidat, nem tudtam visszaolvasni, csak bekapcsolódtam és azalatt ennyi történt.
412. Andromedaxx (válaszként erre: 393. - A0c1361e44)
2010. aug. 25. 13:06
Nem kényelmesen elhelyezkedtem,hanem rángatott az ideg,úgy hívtam fel őket!De megint az írja ezt,aki hasonlót se élt át!Találgassatok csak,ítélkezzetek,traktáljatok(kéks irisz meg a többiek),egyikünk sincs a másikunk helyében.Anyósomnak van kisebbségi komplexusa,meg 8 általánosa.Hülyézzenek le titeket a nagyszülők a gyerekeitek előtt,kritizáljanak,mondják azért is az ellenkezőjét,és mosolyogjatok hozzá ti is ha bírjátok még.Úgy viselkedek velük,ahogy ők velem,érezzék ők is ugyanúgy magukat,ahogy én éreztem eddig!!!!Így igazságos!És menjen rá a tiszteletre idegileg az,akinek ez az életcélja!Osszák itt a kék irisz fajták is az észt.Megírtam,hogy férjemmel mindent megbeszéltünk,ezentúl se ő se én nem leszünk tutyimutyik,és igen foglalkozzon mindenki a saját életével,meg családjával,akkor anyós após se follyon bele a miénkbe!Más vágyam és életcélom sincs,mint törleszteni nekik,majd ha megöregszenek,úgyis mi dolgunk lesz ápolni őket.Mást sem szeretnénk,csak függetlenedni,hogy ne kelljen pénzt kuncsorogni senkitől!Hány huszonévesnek van pénze???Mindenki kapja,vagy örököli,úgy tud elindulni az életbe.De ezért cserébe ne akarja senki helyettem nevelni a gyerekem,mert az lenne csak az igazi önzőség!Volt már családom,felneveltem már egy gyereket,milyen jó,most a menyem is szült nekem egyet és egy szava se lehet!!!
411. Andromedaxx (válaszként erre: 366. - E03c321420)
2010. aug. 25. 12:50
Akkor viselkedjenek korukhoz méltón!
2010. aug. 25. 10:19
én szerencsére időben rájöttem, hogy a fiánál is lóg a léc
409. flasch
2010. aug. 25. 10:16
nekem meg tündéri szülőkkel, egy olyan pasi, akivel nem bírtam kijönni hosszú távon. pedig a szüleit imádtam, sajna mégis inkább szétmentnk,mert köztünk meg nem volt meg a kellő összhang....ilyen is van, és azóta is olyan anyóst, apóst kívánné mindenkinek
2010. aug. 25. 10:11
ez csak eszembe jutott, bocsi.
2010. aug. 25. 10:10
oh, volt nekem is olyan anyúsjelöltem, hogy szivem szerint falhoz vágtam volna. Szerencsére idejében kiábrándultam a fiából :-)))
406. flasch (válaszként erre: 403. - 2e0264df59)
2010. aug. 25. 10:06

ok :)

csak leírtam a saját példám :)

405. 00495ec28d (válaszként erre: 404. - A0c1361e44)
2010. aug. 25. 10:04

Bocsi!:-)))

Csak azt gondoltam,hogy azt az oldalát láttad a dolgoknak,mikor esetleg a szülő akarja a jót,de a gyerek nem akarja meghallgatni,elfogadni a bölcsebb szót.

Pardon.XD

404. a0c1361e44 (válaszként erre: 399. - 00495ec28d)
2010. aug. 25. 10:02
Én még nem vagyok anyós!!!! Éppen csak idősebb vagyok nálad:)
403. 2e0264df59 (válaszként erre: 400. - Flasch)
2010. aug. 25. 10:02
én csak azt írtam ami a szélsőség pro vagy kontra (ezt mindenki maga döntse el)
402. 00495ec28d (válaszként erre: 400. - Flasch)
2010. aug. 25. 10:01
Így van,én is így gondolom.
401. 00495ec28d (válaszként erre: 398. - 2e0264df59)
2010. aug. 25. 10:00

Én a magam részéről nem várok el nagy dolgokat!

Egy normális gyermek tisztában van a szülei anyagijával,én felnőttnek tartom magam,külön életem van,nem kell minket már eltartani,nem is teszi senki.

Azt azért elvárhatja az ember,hogy kommunikáljunk,tartsuk a kapcsolatot,mint egyrendes család,összeüljünk néha egy-egy ebédre,a nagyszülők látogassák az unokát,érdeklődjenek felőle...ez a minimum.

400. flasch
2010. aug. 25. 09:58

ami szerintem helytelen: a fiatal elvárja a szülői segítséget anyagilag és fizikailag egyaránt, de azon túl nem fogad el semmi véleményt, tanácsot vagy egyebet. ----hát ezt sem így gondolom. én pl. semmit nem várok el, mert szerintem ilyen, hogy "elvárom" ilyen nincs! mi alapján? csak az a baj, hogy van, hogy enélkül is feljogosítva érzik magukat néhányan a tanács-osztogatásra, amiben engem is valóban, csak a rosszindulat zavar.

de mindenki élethelyzete más.

399. 00495ec28d (válaszként erre: 394. - A0c1361e44)
2010. aug. 25. 09:56

Semmi gond,hiszen beszélgetünk!!!

Te valószínűleg egy jó anyós vagy,és nem fér a fejedbe,hogy milyen borzalmasan tudnak viselkedni szülők a gyermekükkel,és a párjukkal,Te csak azt a részt látod,mikor a fiatalság mindent jobban akar tudni,mit aki már átment ugyanazon,és szeretné megóvni az esetleges ballépésektől a gyermekeit.

2010. aug. 25. 09:56

sajnos ahány élethezet annyi hozzáállás


ami szerintem helytelen: a fiatal elvárja a szülői segítséget anyagilag és fizikailag egyaránt, de azon túl nem fogad el semmi véleményt, tanácsot vagy egyebet.


a többi változat már újra más kérdés

397. 00495ec28d (válaszként erre: 395. - 2e0264df59)
2010. aug. 25. 09:53
Igenb,azért írtam,hogy helyzet és helyzet között nagy eltérés lehet,és bizony létezik a kiállhatatlan anyós ill após szindróma is.
396. 00495ec28d (válaszként erre: 393. - A0c1361e44)
2010. aug. 25. 09:52
Akkor az csak a Te szerencséd,hogy ott volt az anyós és mutatta a dolgot,nekem is jól esett volna egy pici segítség,de nekem nem volt.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook