Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémi anyukák vagy az országból bárhonnan ismerkedjünk! fórum

Veszprémi anyukák vagy az országból bárhonnan ismerkedjünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. jan. 18. 22:07

Szia!

Betegesen telt a hétvége...:(A férjem kezdte,most én vagyok a soron,tegnap a fiamnak is hőemelkedése volt,folyik a nózija,de ma már rendben volt...kopp-kopp!Kruppos a lányod?Nálunk még nem volt ilyen,hál'isten,remélem nem is lesz.Nem nagyon száraz a levegő a szobátokban?

2010. jan. 18. 12:14
sziasztok!hogy telt a hétvége?nálunk nyüzsi volt,mert a férjem és a nagyfiú is itthon volt.ilyenkor 4 embernek kell ugrálnom reggeltől estig.nálatok is így van ez hétvégén?ma meg dokinénihez kell vinnem a kicsilányomat,mert az éjszaka alig aludtunk valamit.náthás,és csúnyán köhög.egész éjjel azt vártam,hogy mikor lesz már reggel,annyira félek a krupptól.nálatok volt már ilyen?Ildi minden elismerésem neked!és persze kitartást,és erőt!az jó,hogy melletted áll a férjed.van egy ismerősöm,akit akkor hagyott el a párja,amikor beteg lett a gyerkőc.szép napot nektek!
2010. jan. 18. 11:00

És kisfiadnál ennek a betegségnek mik a tünetei,mivel jár?

Le a kalappal elötted,és kívánom neked a legjobbakat az életben.Légy erős és az segít!Hogy vetted észre hogy vastagbél rákod volt?Milyen tünetei vannak?

2010. jan. 17. 12:56
Kislányom Vancsi!Kisfiam Ricsi!:-)))Ez kimaradt az előbb!:-)))
2010. jan. 17. 12:55
Szia!Kisfiam 2 éves,Galucoma zöldhályog szembetegséggel született.Tul a 20-ik altataásos vizsgáltaon, két másfél órás mütéten pesten, jelneleg jól van a kis huncutkánk!Kislányom 7 éves most kezdte a sulit.Nagyon tündéri kiscsaj.Engem egy éve mütöttek vastagbélrákkal.Azóta leleteim negativak.És még igy lesz sokáig, mert FEL FOGOM NEVELNI A GYERMEKEIMET!!BOldog házasságban élek, lassan 11 éve!29 vagyok.Puszi mindenkinek!Szép vasárnapot!ILDI
2010. jan. 16. 22:14

Szia!Persze:)!Mindenkit szeretettel várunk:)!

Mekkorák a gyerekeid?Hogy hívják őket?

2010. jan. 16. 21:42
szép estét!Herend bejöhet?
2010. jan. 16. 21:40
Na mizu csajok?Nagyon eltüntetek:)!
2010. jan. 15. 21:22

Szekszárdon azért adtak a babákra 'normális' ruhákat azt nem kellett vinni.Elvileg napi 3(!) pelenka járt VOLNA...de aki baba-mama szobában volt az nem kapott:(,hogy miért?!

Azt hittem azért itt jó a szülészet...

50. Vikoka18 (válaszként erre: 49. - Andianyu32)
2010. jan. 15. 19:59

Mi egyszer kezeltünk volna a kórházban egy Hepatitises beteget/Én is a kórházban dolgozom/de nem volt rendes felszerelés egy ilyen beteghez,hiába vagyunk beoltva,nem vállaltuk,nem kockáztattunk ilyet,de jobb is...

Persze cirkusz volt belőle,hogy ugyanolyan beteg mint a többi,mondom ja igen,de az most jobb ha mi is elkapjuk esetleg ilyen körülmények közt?Elég szomorú....

Na a lényeg,hogy olyan pelenka van az újszülött osztályon,hogy mellé folyik minden belőle,emellett maximum napi 5-öt tudnak adni,ami egy kicsit kevés!

49. andianyu32 (válaszként erre: 48. - Vikoka18)
2010. jan. 15. 19:39
sajnos ez tényleg így van.a babának is mindent vittem én is a kórházba.azért ez elég gáz.meg az is,hogy nem tudnak az anyukáknak hálóinget adni,csak napi egyet.és a többiről ne is beszéljünk.a gyerekosztály sem jobb.tavaly májusban 3 napig voltam bent a kicsilányommal,és katasztrófa ami ott van(illetve nincs).
48. Vikoka18 (válaszként erre: 44. - Ecdc0a6cf0)
2010. jan. 15. 19:28
Csak szeretnének majd bababarát kórház lenni,de előbb más dolgokra lenne szükség!Például rendesen kiépített szülészet,és nem az,hogy pelenkát,meg ruhát nem tudnak adni az újszülöttekre...
2010. jan. 15. 13:38

A férjem itt melózik,és közel van innen szfehérvár ill. pest is,sokat jár oda.

A kórház az átlagos,volt időm megszokni 3hetet feküdtem bent..:(.És a szülőszoba is szokványos,mikor először mentem nst-re a szülőszobára azt hittem hogy ott disznókat vágank:DDD.Nagyon brutál volt,megijedtem,mindenhol láncok lógtak,régi zöld csempe stb...és volt szerencsém ebben a 3hétben pár szülést végighallgatnom,míg én nst-n voltam:).Van egy alternatív szülőszoba,én arra pályáztam de pont foglalt volt mikor szültem,aztán rájöttem hogy teljesen mindegy hol fekszik az ember:)!

A Dokim nagyon jó volt,nagyon szerettem,és biztonságot adott hogy bízhattam benne,mindig ott volt ha kellett.Szívem szerint a másodikat is nála szülném.A csecsemős nővérek között volt egy két 'unott' nővérke,de alapjában véve ki lehetett bírni,ott már nem is igazán érdekeltek,a lényeg az volt hogy túl voltam a szülésen és egészséges a fiam.

46. andianyu32 (válaszként erre: 44. - Ecdc0a6cf0)
2010. jan. 14. 21:52
a "kicsilányom 3600grammal,és 57 centivel érkezett,a "kicsifiam pedig 3300grammal,és 56 centivel.akkora hasam volt,hogy hihetetlen.császárral szültem őket,mert nem fordult be egyik sem,és így a doki szerint biztonságosabb volt.a szülészettel nem volt problémám,mindenki aranyos volt.a csecsemősökről nem mondhatnám ugyanezt.van egy kettő,akitől rosszul voltam(voltunk),de kilehet bírni.császár után elvitték őket,apuka mehetett a fürdetésre,meg az öltöztetésre.de a szobába elég hamar kihozták őket szülés után.teljesen véletlenül csúsztak be.nem volt egyszerű elfogadni,hogy ketten laknak bennem.de mostmár nem adnám őket semmiért!ördögök.hogy jött az,hogy ilyen messzire költöztök?melóhely?Szekszárdon milyen a kórház,és a szülészet?
2010. jan. 14. 20:51

Sziasztok! Az én Karim velünk egy szobában van, de külön kiságyban alszik.


Kari baba 3kg-val és 52cm-vel született, most már 8kg és 67cm.

:DDD

2010. jan. 14. 20:46

Nem szekszárdon szültem,ott éltünk,augusztusban költöztünk ide.

3360gr és 55 cm-el született az uraság.És az ikrek?Olyan jó nézni őket,akkora szerencse kell hogy így foganjanak meg,hogy egy fiú+egy lány:)olyan cukik.Császárral szülted őket?Milyen veszprémben a szülészet,és az újszülött osztály?Szülés után az anyával lehet a baba,vagy egyből elviszik?Mennyire bababarát?

43. andianyu32 (válaszként erre: 42. - Ecdc0a6cf0)
2010. jan. 14. 19:37
egy szobában alszunk a picikkel.egy ágyban alszanak,tehát mindig ott vannak egymásnak.nálam csak a kisasszony cumizik,a kisfiamnak sosem kellett.a nagyfiú is 6 éves koráig egy szobában aludt velünk,nem volt szívem kiebrudalni a szobánkból.ez az én mániám volt.apuka szerint sokkal korábban ki kellett volna költöztetni.de olyan jó hallani ahogy békésen szuszog.mekkora volt a pici fiad amikor megszületett?itt szültél Veszprémben?
2010. jan. 14. 16:12

A fiam neve Dominik.Igen tervezünk tesót max 5-6éven belül.

Ha felkel a fiam 5óra körül akkor azért alszik 7-8ig,tehát nem akkor ébred végleg,csak eszik.Hááát végülis nem ugrok az első nyafira,mivel velünk alszik:),én már külön raknám,de apuka ragaszkodik hozzá,pedig Domit nem zavarja ha külön van,és a nappali alváskor is szépen elalszik a kiságyban.De nekem is egyszerűbb,éjjel csak fordulni egyet és a cumit vissza tenni..talán az én lustaságom is:(.Gondolom nálatok külön alszanak,elég szűkös lenne a hely két babával az ágyban:).


Cutebaby,nálatok hol alszik a manó?

41. andianyu32 (válaszként erre: 40. - Ecdc0a6cf0)
2010. jan. 14. 14:23

a picik neve:Nikolett,és Iván Adrián.a férjem ragaszkodott az Iván névhez.nekem nem tetszik egyáltalán.a te manódat hogy hívják?tesót terveztek neki?

sokáig az én gyerkőceim is 5,fél 6magasságában ébredtek reggel,és egyik napról a másikra áttértek a 7 órai ébredésre.de reggel nem ugrasz az első nyafira ugye?én nem tettem,és elszöszölnek az ágyban.de nem egymással,hanem külön külön.

2010. jan. 14. 12:37

Napközben sem sokat alszik 2szer kb 40perc.De van hogy egy kicsit többet,de az átlag az 30-40 perc.Napi egyszeri alvást is próbáltam de akkor meg nem lehet vele bírni,mindenen sír mert fáradt és éjjel ugyan úgy kel.Bár nem akarom elkiabálni de 1-2napja alszik 5,30ig egyhuzamban....

Most is alig bírtam már vele,nagyon nyűgös volt,alig akart elaludni,de sikerült letennem.Kiváncsi vagyok meddig alszik....


Hogy hívják az ikreket?

2010. jan. 14. 12:31
szekszárdon szültem!
38. Vikoka18 (válaszként erre: 35. - 1929f865b9)
2010. jan. 13. 20:46

Fájdalomcsillapító mindenképp :)

Különben nálam lehet császár lesz,mert nagyon rossz a szemem,de ezt majd a szemész doktornő eldönti.

És mindenképpen elolvasom,ha leírod!!!

37. Vikoka18 (válaszként erre: 33. - Andianyu32)
2010. jan. 13. 20:44

De kérdeztem,de azt mondta,hogy csak a köldökzsinór van a lába között,meg majd később 100%-ban meglátjuk...

Különben a doki nagyon rendes,nagyon meg vagyok vele elégedve!

2010. jan. 13. 20:15
Az éjszakáink nekünk is változatosak, bár azért most már szerencsére sokszor átalussza az éjszakát a Drágám. Este 9körül alszik el és jó esetben 6, fél7-kor kel, tegnapelőtt 4kor kelt, úgy gondolta, ő már nem álmos, bezzeg éénnnn. Azért néha még éjjel felkel enni is.
2010. jan. 13. 20:13

Sziasztok, remélem jól vagytok!


Viki, nekem február elején megjelenik a szüléstörténetem itt, majd olvasd el, ha van kedved. Ha úgy érzed, kicsi a fájdalomküszöböd, beszéld meg a dokival, mit ajánl, mert lehet kérni fájdalomcsillapítót, de azt előre meg kell beszélni. Hidd el, életed legszebb élménye lesz, ott akkor nagyon fog fájni, de ahogy meglátod a Picúrod, el fog múlni, mintha törölnék az egész előtte lévőt. Ráadásul lehet, hogy te tök hamar túl leszel rajta, van akinek másfél óra az egész.

34. andianyu32 (válaszként erre: 21. - Ecdc0a6cf0)
2010. jan. 13. 19:47
szia!igen spontán fogantak az ikrek.már nem is gondoltam,hogy lesz a nagynak tesója,mert 8 évig hiába próbálkoztunk.hogy milyen velük?amikor alszanak nagyon nyugis.egyébként meg,gondolhatod.a te nyüzsgő babádat szorozd meg kettővel.ezerfelé dolgoznak a lakásban.hihetetlen milyen elevenek,és pörgősek.szerncsés vagyok,mert 6 hetes koruktól átalusszák az éjszakát.reggel 7ig alszanak,este fél 9től.nem volt szükségem praktikára.nem is tudom mit csinálnék,ha éjjel sem aludnának.napközben mennyit alszik a picurod?a délutáni alvást nem tudnád kihagyni?hátha akkor aludna éjszaka.
33. andianyu32 (válaszként erre: 20. - Vikoka18)
2010. jan. 13. 19:41
szia!köszi.milyen az Orosz?nem volt hozzá szerencsém.nem is kérdezted meg a pocaklakó nemét?én Veszprémben szültem mindegyik gyerkőcöt.és ugyan annál a dokinál.szerencsére!
2010. jan. 13. 18:43

Sajnos csak egy van,én úgy tudom,sajnos :(

Hol szültél?

2010. jan. 13. 18:40

Igen a kitolásnál végig az járt a fejemben hogy ehhez már nincs erőm,a fejemet nem bírtam már megemelni a férjem tartotta fejem+a lábam az egyik oldalon.A másik oldalon a dokim tartotta a hátam+lábam szemből meg a szülésznő matatott...(összehajtogattak:) )

A vége volt nehéz addig kibírható volt.


Itt veszprémben nem lehet bent az apuka mindegyik szülőszobában?Csak egy helység van ahol ott lehet?Ez elég gáz...

Nálunk egy alternatív szoba volt,aztán volt a szülőszoba 4ágyal és elválasztva paravánnal.Mellettem ketten meg is szültek,én nem emlékeztem rá a férjem mesélte hogy kiabáltak...

2010. jan. 13. 18:24

Mindenképpen bent szeretne lenni,de amilyen szerencsénk van,biztos foglalt lesz...

Hogy bírtál ki 18 órát?Gondolom agyon fáradt voltál már a kitolási szakaszban!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook