Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérplazma adás fórum

Vérplazma adás (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vérplazma adás (Jó tudni!)

febr. 21. 14:12
vérplazmát sose adnák
febr. 21. 13:28

Számomra csak az ezzel a baj, hogy míg a plazmáért pénzt kap, aki adja, a véradásért meg nem, ez utóbbi háttérbe is szorul.

Aztán lehet a közösségi oldalakon toborozni véradókat, ha baj lesz, S valamelyik családtagnak kellene vér...

Nem kicsit érzem igazságtalannak...

febr. 21. 09:44
A vérplazma adása javasolt a havi egy alkalom. Amikor valaki már rendszeresen ad plazmát és utána kap sóoldatott és a szájában mindig só ízt érez víz iváskor vagy édesség evéskor akkor ajánlatos azonnal szünetett tartani addig amig el nem múlik a só érzet a szájban. Ez körülbelül 1-2 hónap is lehet. A sók só rosszullétet, hányingert, szédülést és rejtett betegségek fájdalmát okozza. A bőrön piros kiütések / sós víz hólyag / keletkezik. Nekem 13. plazmaadás után keletkeztek a rosszullétek és fájdalmak. Azonnal abbahagytam az egész plazmaadást. Igy én még adhatok vért. Eddig 25 alkalmakkor adtam vért.
4. andilaci (válaszként erre: 3. - Rabankari)
febr. 21. 05:54
Manapsâg sokan jàrnak csak az anyagiak miatt!!!
3. rabankari (válaszként erre: 1. - Boldogabban)
febr. 20. 18:36

Elméletileg, gyakorlatban viszont a hematológusok is csak az évi pár alkalmat javasolják.

Nagyon kizsigereli a szervezetet az ennél gyakrabban történő vérplazmaadás.

Persze azoknak a cégeknek akik vérlplazmával kereskednek ez a cél, hogy az emberek elhiggyék,hogy ez nem ártalmas.

febr. 20. 12:23
Életemben 150x adtam vért donor voltam,plazmát 32x a 33.-nál rosszul lettem,azóta nem adhatok vért sem!
febr. 20. 09:35
Biztos többen jártok vért adni, mint vérplazmát. Többek között én is így vagyok ezzel. Pedig plazmát akár évi 45 alkalommal is lehetne adni, míg vért a férfiaknak 5, a nőknek 4 esetben. Ez igen nagy különbség!

Ugrás a teljes írásra: Vérplazma adás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook