Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Verni-nem verni. fórum

Verni-nem verni. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
256. 40163fd81d (válaszként erre: 215. - 3265084553)
2010. aug. 10. 15:55

Tudod ezerféle ember ,és szülő van.És számtalan más dolgot is megtaníthat egy gyereknek a matekon kívül.

Spec én azt meghagytam a tanároknak.

Számomra nem az az értékes ember ,aki jó iskolákat képes elvégezni ,hanem az,aki jó iskolákat elvégez,mert az teszi boldoggá.

Én nem azért nevelem a gyerekeimet,hogy igazoljam önmagam létét,és fontosságát,vagy hogy büszkélkedhessek velük,hanem mert ez életem értelme.

Gyerekeket szültem ,mert ez az élet része,nevelem ahogy tudom,ahogy belőlem fakad.

És büszke is vagyok rájuk akkor is ,ha matekból kettesek,vagy épp a boldogságuk netovábbja az,hogy takarítónénik lehessenek,ha azt boldogan teszik.


Kicsit elment ez a gyereknevelés dolog valami kiképzés irányába,hogy az a jó szülő aki már csecsemőkorba az óvodára készíti fel a gyereket,az óvoda az iskolára készíti fel a gyereket ,az iskola pedig arra hogy a társadalom értékes tagja legyen .............


Én az életre nevelem a gyerekeimet,és akár így ,akár úgy ,de meg fogják állni a helyüket remélhetően.

255. 3265084553 (válaszként erre: 252. - Ebba518fdb)
2010. aug. 10. 15:48
Mélyen egyetértek.
254. ebba518fdb (válaszként erre: 100. - Bettike2007)
2010. aug. 10. 15:40
az a gáz, hogy Doki, gyermektelen férfi létére jobban átlátja a dolgokat, mint ahogy itt (és sajnos rengeteg más helyen) sok anyuci képes rá, pedig nekik érezniük kellene nem tudniuk..
253. spinneli (válaszként erre: 251. - Ebba518fdb)
2010. aug. 10. 15:34

Nagypon jó ötlet.

Kiváncsian várom a gyermekesek hsz.-eit.

252. ebba518fdb (válaszként erre: 116. - F65231edcb)
2010. aug. 10. 15:32
a vég nélküli magyarázás és példálózás még egy felnőttet is kiborít, nem hogy egy pár évest.. :) nem hinném, hogy hatása lenne ha elmagyaráznám lépésről lépésre az ok-okozatokat a kisebbeknek.. ezeket az infókat, jól kell becsomagolni nekik és szinte észrevétlenül, játék, mókázás, mondókázás, (és még sorolhatnám) közben kell az agyukba "vésni".. és a kezdetektől.. elmondhatom, egy 2-3 évesnek, hogy ne szaladjon ki az útra, mert elüti az autó, a szavaimat meg fogja érteni, de a súlyát nem fogja átérezni.. de ha pl a kezdetektől egy dalocska kíséri minden úttesten történő áthaladásunkat, az beleivódik és ha elég nagy lesz hozzá biztonságosan fog közlekedni... :) addig pedig ott vagyunk mi szülők, akik vigyázunk rájuk, és megfogjuk a kezüket, hogy még véletlenül se kerüljenek az úttest és az autók közelébe..
2010. aug. 10. 15:19

Sziasztok!


Nincs igazából lehetőségem visszaolvasni, csak pár hozzászólást néztem meg.. Furcsa, hogy anyák beszélgetnek itt egymással, akik annyira hasonló helyzetben vannak és mégsem értik meg egymást.. :( Amikor egy ilyen fórumot olvasok, mindig az jut eszembe, hogy tulajdonképpen miért is szülnek a nők.. Merthogy ezeken a helyeken nagyrészt csak azzal találom magam szemben, hogy meg van magyarázva minden irányból, hogy "mit miért nem tudok megoldani a gyerekkel kapcsolatban" és hogy a gyerekre van terelve a felelősség, hiszen, ő az agresszív, ő a neveletlen.. De akkor felmerül a kérdés, hogy mire kellenek a szülők?? Ha ők soha semmiért "nem felelősek", "semmit nem tudnak érdemben megoldani" akár egy vasalásról, vagy akár egy hisztiről legyen szó, és mindezt jórészt egy pelenkással szemben sem.. Ez azért elgondolkodtató.. :( És nem azon van most a hangsúly, hogy egy pofon, vagy egy legyintés a pelusra gyerekbántalmazás vagy sem.. Hanem a szülői hozzáállásról a gyerekek irányba.. Mintha a szülők nagy része a saját akaratának a gyerekre való erőltetését tartaná nevelésnek.. :( Én kíváncsi lennék nagyon, hogy kinek mit jelent gyereket nevelni, mit ért a nevelés alatt.. Megtennétek, hogy erről is beszéltek egy kicsit??

250. ab4b6bc17d (válaszként erre: 158. - Fehérleander)
2010. aug. 10. 14:49
Sziasztok. Nagyon egyetértek az általad leírtakkal! :) Annácskához hasonló gyermek van a mi utcánkban is, nagyon erőszakos a személyisége, most lesz 6 éves, s nem fékezték meg időben így hihetetlen milyen undok kislány lett, csak azon jár az esze, hogy megbántsa a többi gyermeket, de az anyukája - akit egyébként bírok, csak ezt az egy dolgát nem tudom elfogadni, ő egyébként szelíd - szóval soha nem szól rá, vagy nem magyarázza meg neki, hogy ezt-azt nem szabad, vagy ha néha igen, épp csak hogy, erre a gyerekre minden rá van hagyva, úgy uralkodik a többiek felett, ahogy neki tetszik - szegény fiú unokatestvére folyamatosan sír a gonoszságai miatt (régen is ilyen volt!)... vajon milyen ember lesz az ilyen gyerekből?
249. Pipőci (válaszként erre: 85. - F36e266467)
2010. aug. 10. 14:35

Gondolom, ezt a gyereknevelés terén látott tapasztalataid alapján írod? Nem tudom, hány gyereket neveltél fel, vagy legalábbis nevelsz? Merthogy az az egészben a lényeg, hogy semmit az égvilágon nem tudhatsz előre. És semmi sem biztos. Beleadhatod szíved, lelked, minden türelmed, az áldott jó szíved és mérhetetlen szereteted, van, hogy ezek a gyerekedet bizony nem hatják meg, mert... van, hogy indokot sem tud mondani, hogy miért. Hiába élsz normális, átlagos családi életet, foglalkozol vele, nem hagyod magára, kommunikálsz vele folyamatosan, neki mégis lehetnek önálló elképzelései, gondolatai, amelyekhez esetenként ragaszkodik, nem tágít mellőle, mégha kevésbé hasznosak és megengedettek is... és akkor egy jól irányzott pofon bizony nem megalázó. És a verés vagy az elcsattanó pofon között bizony van különbség.

Egy kolléganőm az általad hirdetett elvek szerint nevelt normális családi környezetben 3 fiút... A legkisebb most 18 éves, de egyikőkük sem végezte el sem az iskolát, sem dolgozni járnak. Lopnak, csalnak, randalíroznak. Tönkrement a házassága, mert a férje egy ponton besokallt (a legkisebb bejárt a munkahelyre, meglopott minket pénzzel, pedig a szülei nem lopnak, dolgoznak becsületesen), szabályokat és bizony egy kis rendet akart vinni az életükbe... nem terrort, nem verést, de biztos egy-egy pofon akkor már belefért volna, de a felesége nem engedte. A 3 gyerek a csőd szélére juttatta őket. Ott tartanak, hogy a férfi elmenekült, mert a fiai a falhoz csapták, amikor szólt nekik, hogy ne adjanak el mindent a műhelyből. Az anyuka pedig imádkozik, hogy kerüljenek már el otthonról. Kilopják a pénzt a tárcájából, a szobát, ahol lakik, lakatolja.

Ja, és aranyos gyerekek voltak, nem alázták meg őket veréssel. Megadtak nekik mindent. Úgy látom, tényleg így van, a szó szoros értelmében.

248. 0d717b184a (válaszként erre: 247. - Bettike2007)
2010. aug. 10. 14:34

hát bent feküdtem a kózházba sok napig mert összeégettem magam

és volt bent egy 3,5 éves kislány, az édesanyjával

leforrázta magát olajjal

kérdezem, hogy történt?

azt mondja, hogy a kicsi elkezdte forgatni a nyelét a serpenyőnek, és anya el akarta magyarázni, hogy miért nem szabad....

erre a kislány, megfogta a serpenyő nyelét és leütötte a tűzhelyről

mert ő dacos volt

az anyja is megégette magát, de a kislány is

sajnos

247. bettike2007 (válaszként erre: 245. - 0d717b184a)
2010. aug. 10. 14:30
hát az enyém nem érti meg 50szeresen sem,azt meg nem akarom hogy megsüsse a kezét vagy hagyni kéne??
2010. aug. 10. 14:28

aggódj

pardon

245. 0d717b184a (válaszként erre: 242. - Bettike2007)
2010. aug. 10. 14:28

tudod mi a baj?

hogy a gyerekeket lenézik

butának nézik, és mindent be kell velük magoltatni

nem nyú-lunk a va-sa-ló-hoz

ezt 200

a gyerekek nem buták

meg érti az elsőre is ne agódj

2010. aug. 10. 14:26

és nem is értem, hogy ezt hogy gondolja?

elmegyek a gyerek mellett és rásuhintok egyet?

nevetséges

adott egy kisfiú

kezében az olló

elvettem tőle, picit ráütöttem a kezére, nem nagyot, valszeg meg sem érezte, és elmondtam, hogy az olló nem játék

soha azóta nem nyúlt az ollóhoz

mit kell ezt annyira túldramatizálni

2010. aug. 10. 14:25

Én nem záratnék be senkit, mindenkinek, meg mindenki gyerekének meg lesz a helye a világban....a hülyéknek is.

:)

2010. aug. 10. 14:24
Mondjuk egy nagyobb gyerekenél mert láttam egy műsorban pedig az hivatásos dada volt ajánlotta is hogy a gyereket vigyék a szobájába 10-20percre gondolkodni..
241. 0d717b184a (válaszként erre: 239. - Spinneli)
2010. aug. 10. 14:24

én pedig helyeseltem neked

mármint, hogy most ne mondjunk már butaságokat azért

jóhogy nem már terrorist lesz belőle

240. spinneli (válaszként erre: 239. - Spinneli)
2010. aug. 10. 14:23
személy szerint én is nevetségesnek tartom.
239. spinneli (válaszként erre: 236. - 0d717b184a)
2010. aug. 10. 14:22

én csak példát hoztam a tündér által írtakra.

Ő ezt állítja.

238. bettike2007 (válaszként erre: 234. - 0d717b184a)
2010. aug. 10. 14:22
sajna igen jól emlékszem hogy történt a dolog amikor apám megverte anyut pedig 3sem voltam,arra hogy mikor kaptam biztos volt de nyomot nem hagyott..
2010. aug. 10. 14:22

láncot az összes cukorzabáltató anyukára

mert sokkal nagyobb kárt okoz vele mint a popsipacsival

236. 0d717b184a (válaszként erre: 233. - Spinneli)
2010. aug. 10. 14:21
erről beszélek
235. andi6020 (válaszként erre: 233. - Spinneli)
2010. aug. 10. 14:20
:-)
2010. aug. 10. 14:19

ó te jó ég

előköttek az okosak

na mindegy

azért én megnézném, hogy melyiknek van nagyobb romboló hatása

mert ez tény kérlek szépen, hogy a legtöbb felnőtt arra jobban emlékszik, hogy a szülei veszekedtek, ordítottak egymással mint, hogy kapott néha popsi pacsit

és nem hiszem, hogy nagy agytrösztnek kell lenni ahhoz, hogy kitaláljuk, hogy melyik a károsabb

tudjátok mit?

én azt a szülőt záratnám akkor már be amelyik cukorral tömi a gyereket

na?

2010. aug. 10. 14:15
Tehát 2 éves gyereket mondjuk büntetés gyanánt ha 1 percre bezárják a saját szobájába, az személyiségromboló hatású.
2010. aug. 10. 14:14
szerintem egyébként nem lényegtelen, amennyibben ez kizárólag a saját elképzeléseiden alapul, úgy nem értek vele egyet.
231. spinneli (válaszként erre: 230. - Tündér74)
2010. aug. 10. 14:13
esetleg alá tudod támasztani ezt valamivel?
230. tündér74 (válaszként erre: 219. - Spinneli)
2010. aug. 10. 14:10
Pici gyereket, /lényegtelen mennyi idős és mennyi időre/ mondjuk a szobába.:)
229. andi6020 (válaszként erre: 226. - 3265084553)
2010. aug. 10. 14:03

SZERINTEM életkornak, és személyiségnek megfelelően mindkettő.

17 éves koromban nem érdekelt volna egy pofon, lelkizéssel viszont célt tudott nálam érni az anyukám, aki nem volt hülye, nem vert nyakon. Akkor. 7-8 évesen viszont pont tojtam a szövegelésére. Ritkán kaptam, de akkor megérdemeltem a nyaklevest.

2010. aug. 10. 13:58
Én 7évesen első osztályban kaptam egy nagy pofont a tanárnőtől csak azért mert nem tudtam melyik a jobb és bal oldalam és azt hitte kötöszködöm,és még évekig tanított a drága tanárnő az iskolában..
227. bettike2007 (válaszként erre: 215. - 3265084553)
2010. aug. 10. 13:56
jaj dehogynem hányszor de hányszor anyu főleg komolyan vette ...
❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook