Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Verekedős gyerek! fórum

Verekedős gyerek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
10. fildus
2014. febr. 25. 14:53

Szerintem meg nem normális, hogy verekszik, illetve a verekedés lehet arra jel, hogy felhívja magára a figyelmet, hogy vele foglalkozzanak.


Nekem is a kisebbikkel voltak gondjaim, nekem ő nem verekedett, hanem harapott egy időszakban. Akkor úgy csináltam otthon az életünket, hogy próbáltam minél többet lenni a gyerekekkel, de külön-külön is, azóta nincs ez a probléma.

9. Cippora (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2014. febr. 25. 14:51

Mit lehet tenni egy 3 éves esetében,azon kívül,hogy szépen elmagyarázod neki nap mint nap,hogy nem szabad???Ha nincs szervi baja,egy orvos sem fog tudni semmit sem csinálni...


Nem kell ezt túlreagálni,nem szabad hagyni,és büntetni,büntetni,de ott és akkor az óvónő!Résen kell lenniük azonnal,nálunk is azt csinálják,ha már látják,hogy valamelyik gyerek ütne,akkor azonnal kiemelni,és elkülöníteni (büntiszék)

8. Ekka (válaszként erre: 3. - Bbe8e56e9e)
2014. febr. 25. 14:51

Az óvónők nem foghatják minden gyerkőc kezét..


Valami megoldást kell találnod, mert ez csak egyre rosszabb lesz!

Másrészt pedig nem minden szülő türelmes ilyen esetben, -én sem lennék az,- mert más dolog a véletlen baleset, meg a szándékos verekedés, az, hogy a kisgyerek 'kárt' tesz egy másikba.

Mert mi van akkor, ha majd a lányod valóban maradandó sérülést okoz majd valakinek?!

Ez a Te felelősséged!

7. Miryame (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2014. febr. 25. 14:48

Ez nálunk is aktuális...:(

Eddig mivel próbálkoztál a gyerkőcnél?

2014. febr. 25. 14:46

Egy szóval se mondtam, hogy rád támadtam volna!! Nem erről van szó. De köszönöm, hogy sikerült megértened, amit írok.

Nálunk is voltak surlódások a gyerekek miatt, de kulturált módon is meg lehet beszélni a dolgokat. Amikor pl. elszakadt a gyerekem télikabátja, és azt mondta "Pistike" szakította el, nem az volt az első gondolatom, hgoy majd jól lekapom a szüleit a körmükről, hogy fizessék ki és egyébként is.

Egyáltalán nem ez a probléma elintézésének módja.


De abban talán egyetértünk, hogy nem normális, ha egy gyerek számológéppel vagy akár csak puszta kézzel üti a másikat. Abból gondolom, mivel fórumot indítottál.

Sport nálunk a helyi művházban is van a gyerekeknek, ill. torna (ahhoz már biztosan nem lenne kicsi), ami jó energialevezetés.

De ok, nálatok ez nem opció.


Eddig mit tettél azért, hogy ne verekedjen a gyereked?

2014. febr. 25. 14:46

Sajnos azt kell mondjam,közösségbe kerülésnél ez előjön belőlük,nem mindenkiből,de a 70-80%-a bepróbálkozik a verekedéssel.Az,hogy indoka van,és megmagyarázza,hogy miért tette,az abból a szempontból jó,hogy nem utal magatartási zavarokra,de ettől még nem helyes.

5 éves koruk körül tanulják meg kezelni és fékezni az indulataikat de viszont az óvónőnek nem szabad hagynia a verekedést,azonnal le kell állítani,és büntetésbe rakni,sőt jobb lenne megelőzni,amint látja,már leállítani,nem megvárni míg konfliktus lesz!Ő az óvódapedagógus,hidd el érti a dolgát,de ha nagyon zavar a dolog,akkor egy pszichológusnak megmutathatod,de én azt hiszem ő sem fog különb dolgot mondani.Esetleg büntesd te is,pl.ha verekszik,akkor este nem kap kakaót például,ha jó kislány lesz akkor igen vagy ilyesmi.

4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2014. febr. 25. 14:44

Egyszer szakemberhez elkene azert vinni. Kiskoromban en is nagyon verekedos vtam lanyletemre, aztan valahogy elmult, de sztem nem normalis...

En biztos megertetnem vele vhgy ,ha ezt csinalja, annak kovetkezmenyei vannak. Joe Frost a szuperdada musoraban vagy konyveben sok duhkitoreses gyereket kezel sikerrel.

Merits azokbol otletet :)

Amugy en is sportolni vinnem, de mint irtad, arra nincs lehetoseg.

3. bbe8e56e9e (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2014. febr. 25. 14:40
A bántalmazott kislány anyukája pedagógus, beszéltem vel ( mert nem vagyok bunkó) szerinte is előfordul ez még gyerekek között! Ezentúl a nagy mindig fordított helyzetben volt őt ütötték, de soha nem támadtam a szülőkre! A komolyabb bántalmazás elhárítására gondolom én ott vannak az óvónők! Itt a tanyán nincs sport főleg nem ilyen korban! Meg őszintén pénzem sincs mindenféle edzédekre! Sajnos!
2014. febr. 25. 14:35

Szerintem ne hallgass azokra, akik azt mondják, ne foglalkozz vele. Egyrészt te is érzed, hogy kell. Másrészt most még "csak" felhasadt az arca a másik kisgyereknek, pár centi, és véletlenül kiveri a szemét. Ha én lettem volna a másik gyerek anyja, biztos neked szegeztem volna a kérdést, hogy mit tervezel tenni, hogy a gyereked ne terrorizálja másét.

A lányodnak úgy néz ki, dühkezelési gondjai vannak. Igen, szakember is segíthet, vagy valamilyen sport - ahol megtanítják bánni az erejével és az indulataival.

Az meg nem elég, hogy megbeszéled vele, hogy ne verekedjen. Persze ez is kell, de az is, hogy az ilyen eseteknek legyen következménye: nem 2 perc bünti, hanem valami komolyabb - azt te tudod, mit szeret, vagy mit szeretne elkerülni.


Az én fiam nagyobb, erősebb, mint a kortársai. Egyszer az udvaron lökdösődtek, verekedtek, és csúnyán megütött egy másik gyereket. Amikor megkérdeztem tőle, mit szólna, ha én is megütném, majdnem elsírta magát. Azóta egyáltalán nem akar verekedni. De minden gyerek más...

2014. febr. 25. 14:26

Második gyermekem a kisasszony de lassan kifog rajtam és az egész családom!Három éves, és amióta közösségbe jár még talán rosszabb!

Ha valami nem úgy van ahogy ő gondolja csap vág! Nem nézi éppen kinek és mivel üt oda!Ami a kezében van! A nagyot úgy orrba vágta a számoló géppel, hogy eleredt az orra vére!

Az oviban egy kislány csapott arcon valami játékkal , felhasadt az arca szegénymek!

Isten lássa lelkem itthon nem ütöm őket ne is divat nálunk a verekedés! Engem sem bántottak soha szüeim! De ő olyan kis öntörvényű! Egyébként nagyon okos szépen beszél már rég szobatiszta,sokat segít nekem, összepekol, együtt főzünk takarítunk, fest rajzol olvas a maga módján! Hatalmas a mozgásigénye, nem szeret egy helyben lenni sokáig!Már kétségbeesésemben arra gondoltam elviszem gyermekpszichológushoz, de a óvodában azt mondták kisi még nem kell vele foglalkozni!

De már félve megyek érte minden nap! Nincs olyan nap, hogy ne álljon a sarokban! El is meséli ám, hogymiért büntették meg! Mindenre van válasza és magyarázata! A minap például kérdeztem tőle miért bántotta Nórit? Erre a válasza ez volt: " AZÉRT MERT AZT MONDTA NEM JÖN ÉRTEM AZ ANYUKÁM" DE UGYE ANYA JÖSSZ ÉRTEM?" " NÓRI AZT MONDTA NEM JÖSSZ ÉN MEG PUFF ODA VÁGTAM NEKI ÉS SÍRT"

Általában megbeszéljük a napi történéseket és minden reggel megkérem ne verjen már meg senkit! Legyél ügyes, hagyd a butákat ha bántamak jó?"

Remélem igazuk lesz azoknak akik azt mondják kinövi Még egy fiútől is rossz nem hogy egy kislánytól! Amúgy meg oly kis nádszál alig 10 kiló, de olyan erő van benne !

Van ehhez hasonló tapasztalatotok? Mi a jó megoldás?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook