Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vennétek e elárverezett kocsit vagy ingatlant? Nem taszít? fórum

Vennétek e elárverezett kocsit vagy ingatlant? Nem taszít? (beszélgetős fórum)

74. 49ca420470 (válaszként erre: 72. - Bcicus)
2009. aug. 27. 23:24

Azért azt elismered ugye,hogy a rendkívüli helyzetek amik bármikor bekövetkezhetnek,akár egy gigászi vihar,földrengés,háború,váslág formájában,csak bele kéne valahogy foglalni a szeződésekbe valahogy.

Ezek olyan rendkívüli események amik szerencsére ritkán következnek be,de nem lehet azt állítani hogy soha.


Most vegyünk egy földrengést példának.

Összedől a fél város ahol laksz a munkahelyeddel együtt a földdel lesz egyenlő.Az otthonod úgyszintén.(mondjuk ebben az esetben részemről a cserenye lenne,mert a bánatos fene fizetné tovább a hitelt a semmire.)De ha mondjuk valami szerencsés véletlen folytán az otthonod megúszná a dolgot amin hitel van ellenben nem tudsz hirtelen hol munkát találni minden a feje tetején áll teljes a káosz.Nem kéne felfüggeszteni azt a hitelt még is míg helyre nem áll a rend?

A válság sem sokkal másabb.Korrektebb lett volna teljesen felfüggeszteni a hiteleket egy évig.

Ettől nem mennek csődbe a bankok.A betétesek pénzével az összes szutyodék bank kint van a devizatőzsdén.Amit ott elbuktak azt is a hiteleseken akarják behajtani.Ez gusztustalan és még sok más az egyoldalú szerződésmódosítás stb.És itt az állam is gusztustalan hogy ezt engedi.

73. Bcicus (válaszként erre: 71. - 49ca420470)
2009. aug. 27. 23:18
A bankok teljesen normlisan viselkedtek a legtöbb esetben és ezt sokan tudják akik bajba kerültek. Alig árvereztek el ingatlant.
72. Bcicus (válaszként erre: 70. - 49ca420470)
2009. aug. 27. 23:16
A bankoknak nem ez a célja, ezért van ilyen kevés kilalkoltatás. Amíg cska lehet próbálnask megoldást találni. Jó lenne megérteni, hogy a bank nem jótékonysági intézmény, hanem egy cég, mint bármilyen másmilyen is. A boltban sem fognak neked kaját adnik ha nem fizetsz érte. Szerinted, ha felfüggesztenék a hitelek visszafizetését, a bankok miből élnének, és hány ember menne tünkre met elúszna a befektetése.
71. 49ca420470 (válaszként erre: 69. - Bcicus)
2009. aug. 27. 23:12

Egy jó van ebben a válságban az egyszerű állampolgároknak.

Hirtelen és drasztikusan megtanulta az ország a pénzügyi kultúrát ami eddig nem volt és kiismerte megláthatta a bankok igazi arcát.

70. 49ca420470 (válaszként erre: 69. - Bcicus)
2009. aug. 27. 23:09

Inkább a bankok szemetek.Ugyan is ez úgy lenne fair hogy 50-50% .Vagy rendkívüli esetben (válság,világháború,meteorbecsapódás stb) bele lenne foglalva a szerződésbe,hogy ilyen esetben bizonytalan időre felfüggesszék a törlesztőrészletet míg a rend helyre nem áll.Legfeljebb annyival kitolja az időben a hitelrészletet.Másrészt lenne kellene legyen egy plafon,amennyivel megemelheti a hitelt egy bank (erről az ügyfelet is tájékoztatni kéne)Ez a plafon pl 100%,ha valami oknál fogva még is többre jönne ki a havi törlesztő megemelése,akkor a bank vállalná hogy a 100% feletti rész fele már az ő sara!


Egyébként nekem meggyőződésem volt hogy a bankoknak nem az lesz a céljuk,hogy az embereket kilakoltassák.Én mint laikus mindig azt hittem hogy egy bank célja az,hogy az ügyfél törlesszen.De a tapasztalat te is láthatod hogy nem ezt mutatja.

A gusztustalan hozzáállással a bankok is elássák magukat jóidőre mert okulva mások kárából,megnézhetik hogy ki fog hitelt felvenni tőlük.

Márpedig ha nem tud hitelt kihelyezni akkor vége a banknak.

69. Bcicus (válaszként erre: 66. - 49ca420470)
2009. aug. 27. 22:59

Én is bankszektorban dolgozom és lehetett tudni előre. Attól, hogy valaki pénzügyi tanács adó, nem biztos, hogy ért hozzá.

Az én melóm is szinte biztos, de az én pénzem szinte csk zsebbpénz a pároméhoz képest akinek biztos állása van ami nem szűnik meg. És még így sem akartunk sok hitelt fel venni, csak akkor vezsünk ingatlant, ha meg van rá a pénz, arra az egyre vettünk fel hitelt, amiben lakunk, mert ezt a lakást mindenképpen akartam. Bérlő pedig mindig lesz, mert olyan helyen van a többi ingatlan. De ez mindegy itt most nem rólam van szó. Hanem a felelőtlen emberekről, akik most sírnak, hogy szemét a kormány mert nem fizeti ki a hitelüket, pedig ők voltak hülyék.

2009. aug. 27. 22:58

Az egyetlen biztos bevételi forrás a devizatőzsde de az is csak akkor ha maximálisan értesz hozzá.

Más biztos nincs.

A devizatőzsde az egyetlen olyan pénzkalap,amiből ha kellőképp ügyes és okos vagy,akkor ki tudsz venni bármekkora összeget.

67. 49ca420470 (válaszként erre: 65. - Bcicus)
2009. aug. 27. 22:54

Igen.Én csak sejtettem.

Egyszer minden trend megfordul.

Várható volt az is hogy az OTP részvény sem marad 8-9 ezer ft.

Azt kicsit bánom hogy 1500-nál nem vásároltam be belőlePPP

66. 49ca420470 (válaszként erre: 63. - Bcicus)
2009. aug. 27. 22:53

Én ismertem olyat aki egy megacégnek volt a pénzügy tanácsadója és rettentő sok hitelt vett fel,gondolom kedvezményesen stb.Most nem tudom mit csinálhat a sok hitelével.


És mit teszel akkor ha az albérlőid nem tudják fizetni véletlen a díjakat vagy pl nem tudod egyik lakást sem kiadni albérletbe.

A munkahelyed nem tudom mitől annyira tutihalálbiztos,mert én ilyen munkahelyről nemtudok.Szerintem ilyen nincs.Még a prostik is érzik a válságot (ez most nem célzás volt)Én n em tudok olyan emberről aki nem érzi a jelenlegi válságot valamilyen oknál fogva.Ha csak nem kormányközeli cég vagy emberke.De hamarosan annak is vége,tehát az sem biztos.

65. Bcicus (válaszként erre: 64. - 49ca420470)
2009. aug. 27. 22:52
Pedig tudni lehetett, már rég óta, hogy ez lesz rövid időn belülk, csak az okosok nem beszéltek róla, hanem pénzt csináltak belőle. Mi is tudtuk, hiszen elkerülhetetlen volt, így nem rosszul jöttünk ki belőle.
64. 49ca420470 (válaszként erre: 61. - Bcicus)
2009. aug. 27. 22:48

Szép fogalmak valóban,bár előre nem látja a jövőt senki.Ez csak egy hangzatos fogalom.



A mostani válsággal még azok sem számoltak akik a pénzvilágban dolgoznak nap mint nap.Mondom hogy én bankszakemberrek beszélgettem erről és határozottan állította hogy Európába nem fog begyűrűzni a válság mert az európai bankszektor rendkívül szigorú feltételekkel ad hitelt nem úgy mint az amerikai és itt lehetetlenség hogy emiatt válság legyen.

63. Bcicus (válaszként erre: 62. - 49ca420470)
2009. aug. 27. 22:47
Nem éppen ezért nem kellet volna az embereknek felelőtlen hitelt felvenni, de hülyék voltak. Én a felvett pénznek a sokszorosát felvehettem volna, de nem tettem pedig simán visszafizetném azt is pár év alatt, de nem voltam felelőtlen.
62. 49ca420470 (válaszként erre: 57. - Bcicus)
2009. aug. 27. 22:44

Soha, de soha semmi nem kizárt.

Soha semmi nem biztos ebben az életben.Sem munka sem jólét sem más.

61. Bcicus (válaszként erre: 60. - 49ca420470)
2009. aug. 27. 22:44
Nem ez nem az állam szerepe az ehhez szükséges dolgot megtanítják az iskolában és otthon a normális szülők. Felelősségnek és előrelátásnak hívják.
60. 49ca420470 (válaszként erre: 58. - Bcicus)
2009. aug. 27. 22:42
Azért mert az állam felelőssége az,hogy nem általános iskolai anyag a pénzkultúra a pénzzel való bánás.
2009. aug. 27. 22:40

Válság mindig is volt, de 30 évvel ezelőtt is nagyon meg kellett gondolni, hogy vegyünk-e fel hitelt.

Akkor még aránylag biztosan lehetett munkát találni, de a bankok már akkor is ilyen szemetek voltak.

3%-ra vettünk mi is fel annak idején 30 évre, de egy idő után megváltoztatta a bank tízen valahány % ra, csak úgy maguktól.

Vagy csak a felét kellett visszafizetni, de azt egyben kérte a bank.


A kérdésre válaszolva, ha lenne pénzem, biztos vennék ingatlant.

58. Bcicus (válaszként erre: 56. - 49ca420470)
2009. aug. 27. 22:23
Nem kellett volna körültekintés nélkül felvenni. Én semmilyen segítséget nem adnék az állam helyében, legalább megtanulnának a magyarok felelősséget vállalni legalább magukért. Miért kell az államnak fizetni valakinek a hülyesége miatt.
57. Bcicus (válaszként erre: 55. - 49ca420470)
2009. aug. 27. 22:21
Én lakásokat befektetésnek veszek sosem laknék ott és ezzel a legtöbben így vannak, de ha valaki magának venné, akkor megy így járt aki felelőtlen volt. Mert az volt. Számolni kellett azzal, hogy mi van ha megszűnik a meló. Nekünk csak egy lakásunkon van hitel és tuti, hogyha másból nem is, de a többi bérleti díjából a többszörösét mindig tudnák fizetni, de így is csak minimális összeget vettünk fel, hogyha nem lenne más pénzünk mondjuk csak a munkanélküli ami kizárt, akkor is tudjuk fizetni, pedig most a munkanélküli 30szorosát megkeressük. Gobndolkodni kellet volna.
56. 49ca420470 (válaszként erre: 54. - Bcicus)
2009. aug. 27. 21:23
Az a baj,hogy hiába ad az állam támogást a hiteleseknek (pl 50 ezer ft hitelnél átvállalja egy évig a felét) mert ha nincs a családoknak munkájuk,akor a másikfelét sem tudják fizetni egyáltalán.Tehát nem érnek vele semmit.Munkahelykeet kell biztosítani.Itt nem csak az volt a baj hogy a hitelek törlesztőrészletei megduplázódtak egyik napról a másikra,hanem az volt a legnagyobb baj hogy a munkahelyek megszüntek.Sokan vettek fel hiteleket mert kedvezőek voltak a részletek,csábítóak az ajánlatok.A válsággal senki sem számolt csak aki ismeri a történelmet és tudja hogy kb 20-30 évenként bizony van egy világválság és ezzel számolni kell.
55. 49ca420470 (válaszként erre: 54. - Bcicus)
2009. aug. 27. 21:17

Butaság mert aztán meg ha kell a lakás akkor megint csak kénytelen vagy őket kitenni.Ez akkor jó ötlet legfeljebb ha egyáltalán soha nem akarsz ott lakni az életben.

Másrészt ez a hitel dolog olyan,hogy egyik hónapban még van munka mindkettőnek,a másik hónapban meg már egyiknek sincs.Olyan pillanatok alatt gyűrűzött be a válság hogy döbbenetes.Nekem nincs hitelem sosem volt és nem is lesz a bankok undorítóan gusztustalan viselkedése és az ócska állampolgárt nem védő törvények miatt,de láttam ahogy mások küzdenek a fennmaradással.És nem felelőtlen emberek voltak,de egyik napról a másikra lenullázódott a keresetük.Egyik hónapban még keresett havi 300-400 ezret a másik hónapban meg már 100 ezret sem.Így megy ez.A válsággal senki nem számolt itt Magyarországon még akkor sem,amikor Amerikában már tombolt.Én akkor beszélgettem egy bankszakival aki állította hogy Európába nem fog begyűrűzni,mert a bankok ilyen olyan szigorúak stb.Nem tellt bele 2 hónap és itt volt a válság.És még közel sincs vége.

54. Bcicus (válaszként erre: 53. - 49ca420470)
2009. aug. 26. 02:18
Nem egyáltalán nem vagyok szívtelen, de nem kell olyan hitelt fel venni amit az ember nembír fizetni. Nyilván a gyerek nem tehet róla, de ez van, attól ha nem én veszem meg a lakást nem lesz jobb neki, csak nekem lesz roszabb. De lehet annak a gyereknek akinek ilyen felelőtlenek a szülei biztosabb élete lenne másnál, de ezek már csak fikciók. Mondom kiadom nekik bérbe így mindenki jól jár.
53. 49ca420470 (válaszként erre: 52. - Bcicus)
2009. aug. 26. 02:09
Te a síró gyereket sem sajnálnád aki nem tehet róla?Képzeld ha ott sírnaka házuk előtt amit lehet hogy a két kezükkel építettek csak a válság miatt megszünt a munkahelye apának is és anyának is.Elég szívtelen vagy.Nem félsz Istentől?
52. Bcicus (válaszként erre: 50. - 49ca420470)
2009. aug. 26. 01:07
Hát nem kellett volna akkora hitelt felvenni, oda küldök pár embert még csak nézni sem kell. Egyénként ilyenkor a legjobb biznisz ha vissza bérelteted velük, mert nagyon ragaszkodnak hozzá ezért a normál bérleti díjnál lehet kicsit többet is fizetnek ha tudnak és nem kell albérlőt keresni. Én nem nagyon tudom sajnálni aki nem fizeti a hitelét és elárverezik a lakását.
51. 49ca420470 (válaszként erre: 38. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 26. 00:58

Igen ez igaz,de azért ne hasonlítsuk már egy autóhoz mert óriási a különbség.

Ez ugyan is úgy zajlik hogy meghírdetik több helyen(mert kötelező mindenhol hírdetniük ez törvény) megadják a címet ahova sokan el is mennek megnézni mivel senki sem vesz zsákba macskát majd x helyen licitálnak.A nyertes dolga a kilakoltatás finanszírozása és elrendezése,amihez azért elég nagy gyomor kell,főleg ha gyerek is van a kilakoltatottak közt vagy idős elesett ember.

50. 49ca420470 (válaszként erre: 29. - 32c21ed252)
2009. aug. 26. 00:48

Ez egy naív kis álom.


Sokan vennének így ingatlant hiszen akár féláron is hozzájuthat(telkeknél pl) a lakóingatlan a piaci ár 70%-a alatt nem lehet elárverezni tudomásom szerint.

Sokan nem számolnak azzal hogy a szomszédok sok esetben nem fogadják el az így lakáshoz jutókat,de ha ez nem zavarja az illetőt akkor oké.

A másik dolog ami lényeges,a kiköltöztetés.Az ugyan is a leendő tulajdonos dolga,elég nagy összeg ha hivatalos(500 ezer ft) és hosszadalmas mert pl októbertől májusig nemlehet kilakoltatni.Másrészt elég borzalmas lehet látni ahogy a gyerekeket kiteszik...hát én nem szeretnék ilyet látni soha mert a szívem nyilván megszakadna nekem is.Szóval ha gyerek van akkor az nagyon rossz lehet és nembiztos hogy felhőtlenül tudna örülni az így szerzett ingatlannak bárki.Akkor inkább kicsit többért de önszántából adja el,így is elég sok ingatlan van eladó.

49. Bcicus
2009. aug. 25. 23:56
Természetesen, a legjobb befektetési lehetőségek.
2009. aug. 25. 23:43
hát én most se tudom...
2009. júl. 1. 20:42
?
2009. jún. 22. 18:01
véleményeket gyüjtünk ide
45. 32c21ed252 (válaszként erre: 44. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 20. 14:43

Azt veszel amit akarsz-én mindenesetre nem veszek ilyen dolgot. Pont.:)


Tudod: okos enged-szamár szenved:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook