Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vennétek e elárverezett kocsit vagy ingatlant? Nem taszít? fórum

Vennétek e elárverezett kocsit vagy ingatlant? Nem taszít? (beszélgetős fórum)

134. 49ca420470 (válaszként erre: 132. - C502273b01)
2009. aug. 29. 10:17
A lottón csak a szerencsejáték zrt nyer angyalfény.)) nem véletlen alkalmaznak matematikusokat.SS
133. 49ca420470 (válaszként erre: 131. - Bcicus)
2009. aug. 29. 10:15
Szerintem ok volt az is hogy usában a legtöbb ócska könnyűszerkezetes faház.Képzeld ha ilyet vesz pl hitelre valaki aztán jön egy hurrikán,mint ahogy jött is nekik....gondolom ott sem törlesztették az összedölt ház hiteleit.
132. c502273b01 (válaszként erre: 129. - C502273b01)
2009. aug. 29. 10:14

Majd ha nyerek a lottón,gyorsan visszafizetem az összes tartozásom..ugyan,mit tudja az,akinek nincs a nyakán hitel,hogy mit jelent aggódni,hogy be tudjuk-e fizetni vagy sem?

Tisztelet a kivételnek!

131. Bcicus (válaszként erre: 127. - 49ca420470)
2009. aug. 29. 10:13
Igen ezek miatt is. Tény, hogy a bankokis hülyék voltak, de azok is akik felvették így. És most mind ketten szívnak.
2009. aug. 29. 10:12

Nekünk ilyen nem volt.A nyugodt békés szocializmusban nőttem fel ahol minden biztos volt.A jövő kiszámítható volt,munka volt és minden volt,kivéve áruválaszták az üzletben.

Ha bár anyuéknak is mindig kevés volt a pénz,olyan azért nem volt hogy éheztünk volna és nem is tudtam olyanról hogy valahol éheztek.

Most sokan éheznek,főleg vidéken súlyosak a problémák.Sok gyerek is éhezik és elég közeli sokaknak a mélyszegénység.(

Olyan állapotok vannak mint a hárorúk után és ez egyáltalán nem túlzás.

129. c502273b01 (válaszként erre: 128. - 49ca420470)
2009. aug. 29. 10:11
Igen,nehéz a helyzet.Most mit mondjanak vajon a gyereknek?Ne haragudj drágám,felelőtlenül vettünk fel hitelt,csak hogy legyen hol laknunk,mert másképp nem volna lakásunk?
128. 49ca420470 (válaszként erre: 125. - C502273b01)
2009. aug. 29. 10:09
Szegény gyerekek.Én rettenetesen sajnálom a mai gyerekeket.((
127. 49ca420470 (válaszként erre: 123. - Bcicus)
2009. aug. 29. 10:06
Azért szívnak mert a ház értékények a 100% is adtak hitelt és mert jutalékban dolgoztak a hitelkihelyezők és nem néztek már semmit sem jövedelmet sem mást csak hogy ki tudják helyezni a hitelt és minél többet.Ez a piramis omlott most össze és igazából túl sok bank volt jelen a piacon.több mint 80 bank csődment.Béke poraikra..
2009. aug. 29. 10:03
A 13.kerületben többezer kilakoltatás volt még az index is foglalkozott vele
125. c502273b01 (válaszként erre: 119. - 08782a1a3d)
2009. aug. 29. 10:02
Ez nagyon igaz...sajnos barátnőmék is ilyen helyzetbe kerültek,és mindent a gyereken vezetnek le tudattalul,aki semmiről nem tehet,mert már beleőrültek,hogy a bankkal nem tudtak sehogy sem dűlőre jutni...
124. 08782a1a3d (válaszként erre: 117. - C502273b01)
2009. aug. 29. 10:01
Hát erről beszélek. Nem elvetemült bűnözők kerültek ilyen helyzetbe, hanem családok! Ahol pedig nincs szülői háttér, és nehéz a helyzetük, azoknál meg csak tetéződnek a bajok.
123. Bcicus
2009. aug. 29. 10:00

Apukán be kell vasalni ki kell vele fizettetni jogi úton a hitel felét. Nem röhögök én senkin, ő bajuk, csak sajnálni nem fogom őket.

Mileött az ember hitelt vesz fel azért nem árt utána olvasni. Én sem onnan tudok ezekről, hoyg bankos vagyok, hanem onna, hogy érdekelnek a világ dolgai, pláne hitelt veszek fel. Igen Amerikában adnak hitelt, szívnak is miatta most rendesen ott jóval több házat árvereznmek arányaiban is mint nálunk.

122. 49ca420470 (válaszként erre: 115. - 08782a1a3d)
2009. aug. 29. 10:00

Még bcicusnak is csinálhatnak 2 gyereket az (bár nem kívánom neki hogy megtudja milyen egyedül gyereket nevelni) de otthagyhatják éppen egy fitalabb cicusért akinek kevésbé lóg a melle.

Ennyi erővel minden nő felelőtlen aki gyereket vállal mert onnantól kezdve maximálisan ki lesz szolgáltatva mind a férje mind a munkahelye és mindenki hülyeségének.

2009. aug. 29. 10:00
A témához visszatérve a válaszom nem aktuális,nem szándékozom lakást venni,és nem is gondolkoztam ilyesmin,csak azon,hogy osszam szorozzam,hogy jó legyen.Kocsit meg végképp nem vennék hitelre,az már túl magas lenne nekünk,és fontosabb a lakásunk fizetése,mint egy kocsié.Jó nekünk az öreg autónk,de legalább a miénk.
120. alfoldi13 (válaszként erre: 115. - 08782a1a3d)
2009. aug. 29. 10:00
rengetegen vannak sajnos igy és kilátás sincs a javulásra csak ujabb és ujabb szorítás várhaó el sem tudom képzelni hova jutt ezzel a világ...és az igy felnőtt gyomorgörcsben felnevelt gyerekből mi lesz
2009. aug. 29. 09:58
Még annyit,hogy az előttem álló másfél méter magas aktakupacban mindössze 2 % az, aki önhibájából került ebbe a helyzetbe. Ők elzüllöttek, belefáradtak, megkeseredtek, ők már nem küzdenek. De ott a 98 %, akik családban élnek, gyerekekről van szó! A szívem szakad meg, amikor az 5-6 éves kisgyerek megkérdezi tőlem, hogy néni, ugye segít, hogy ne vegyék el a házunkat??? Akkor az a kisgyerek mit hall mindig otthon? Milyen a légkör? A szülők jóravaló, dolgos emberek, gyári munkások voltak. Az apának nemsokára talán összejön a munkahely, de ott a rengeteg hitel és közüzemi díj hátralék, amit nem tudtak fizetni: mert vagy azt fizetik, vagy a gyereknek adnak enni. Hát ez a szégyen, de óriási, hogy dolgos, jóravaló családok ide jutottak!
118. 49ca420470 (válaszként erre: 115. - 08782a1a3d)
2009. aug. 29. 09:58
Most olvastam egy vidéki nő a fél veséjét árulja a neten (2.5 millióért) hogy a hiteltől meg tudjanak szabadulni mert pont ennyi a hitelük.
2009. aug. 29. 09:57

Hű,látom itt elkanyarodott a téma,de igaz az,hogy ne ítéljünk sem elsőre,sem másodikra.Mindenki magának tudja a helyzetét.

Nekünk is van hitelünk,a lakástörlesztőnk duplájára nőtt,de most még ki tudjuk nyögni.Van személyi kölcsönünk is,amit nem felelőtlen költekezés miatt vettünk fel,hanem mert mindent magunknak kellett előteremteni (semmi nem új nálunk!),mert nem volt szülői segítségünk.Kértük a személyi kölcsön szerződésmódosítását,de a bank elutasította.Ennyit a segítőkészségükről.

Mellette még egyetlen gyermeket mertünk bevállalni,akinek kezdődik az óvoda...

116. 49ca420470 (válaszként erre: 113. - Bcicus)
2009. aug. 29. 09:56

...ha az ember utána olvas rájöhetett volna, hogy elöbb utóbb válság lesz ...


Szerinted 12-14 óra munka mellett kinek van kedve még ilyenekkel foglalkozni?Másrészt nem mindenki jós.Te is csak onnan tudtad hogy tűzközelben mozogsz,ha egy bkv pénztáros lennél akkor sosem tudtad volna és nem is sejtetted volna(főleg ezzel a tájékozatlansággal) az egész válságot.

Én is csak onnan sejtettem hogy rettetenetes mennyiségű hírt olvasok és minden érdekel és állandóan kombinálok és spekulálok.


A 35 évnél hosszabb hitel sem vicc.Amerikában ez valós volt hogy akár 100 évre is adnak hitelt(ezt bankos mesélte),hisz miért ne?Az örökös is fizetheti tovább a megörökölt hitelt.

115. 08782a1a3d (válaszként erre: 112. - 49ca420470)
2009. aug. 29. 09:51
Csak egy példát mondok, mert szerintem is meddő a vita: egyedülálló anyuka két gyerekkel, dolgozik, munka mellett főiskolát végzett, de előtte is folyamatosan tanult. Anyuka fizetése 100, csp 26, gyerektartás nincs, mert apukának nincs pénze. 3 éve együtt vették fel a hitelt, de közben apuka lelépett. Nem sok a hitel, 3.5 millió, de a havi törlesztőrészlet majd a duplájára nőtt, tehát közel 60 ezer/hó. Fűteni kell, fürödni, mosni kell, enni kell, anyuka fizetése ugye a szociális rendszer megítélésében magas, tehát semmire nem jogosult. A két gyerek ebédje iskola alatt 16 ezer, ezt is ki kell fizetni. A gyerekek nagyok, (kamaszok), sokat esznek, az iskolába sokat kell vinni. Anyuka sem egy kozmetikust, sem egy fodrászt nem enged meg magának, szó szerint megvonja magától a falatot, hogy a gyerekeket megfelelően tudja táplálni. A 60 ezret ekkor sem tudja fizetni, hiszen tudjuk, hogy milyen rezsi, ruha, élelmiszerárak vannak. És ugye ő jó helyzetben van, mert munkahelye van. Amíg 30 ezer volt a törlesztőrészlet, addig is nehezen élt, magán spórolt meg mindent. Fizetett minden hónapban, csak nem annyit, amennyit kellett volna. Két választása volt: vagy fizet vagy nem tudnak megélni. Próbált köztes megoldást választani, de így is kevés volt, a jóindulatú bank megszüntette vele a szerződést és árverést tűzött ki. Ugye apuka, aki adóstárs, nem érzi ennek a súlyát, hiszen eltartja az anyja, illetve az élettársa. Anyuka pedig nyakig ül a sz..ban. Ugye milyen felelőtlen ez az anyuka? Nincs dorbézolás, se autó, se internet, se semmi. Csak a pusztán megélhetés. És ne mondja nekem senki, hogy aki tanult és dolgozik, az nem kerülhet ilyen helyzetbe!!!!! Még 150 hasonlót tudnék mondani, de nem teszem, teljesen felesleges. Akik ítéletet mondanak felettük és jól kiröhögik őket, szerencsétlen hülyének titulálják (Bcicus), az úgysem segít. Inkább a kedves, jószándékú beszólásaival még jobban a sárba tapossa.
2009. aug. 29. 09:49

Másrészt pokolian útálom a pénz alapú megkülönböztetését és elbírálását az embereknek,ilyet csak IQ20-as ember tesz.

Ugyanez vonatkozik a rongyrázásra is.

113. Bcicus (válaszként erre: 110. - 08782a1a3d)
2009. aug. 29. 09:39

De költözzenek el a fiatalok és természetesen vehetnek fel hitelt, csak gondolkodni kell, hogy mennyit szabad. Ha nincs egy csepp félre tett pénzük sem, akkor nem szabad, nem szabad irreálisan magas törlesztőt bevállani és akkor nem kerülhet bajba. Elhihetetd, hoyg az elárverezésre került ingatlanok tulajdonosainak a 99% a saját hülyesége miatt került oda. Nyilván vannak extrém helyzetek amiről az ember nem tehet, hirtelen halál eset, mozgás képtelenné válás nyilván ezeken segít az ember ha tud, de ezek nagyon nagyon ritka esetek. A legtöbben a felelőtlenség miatt kerülnek elárverezési helyzetbe, mert nem kalkuláltak. Igen ha az ember hitelt vezs fel, körül kell nézni, ha az ember utána olvas rájöhetett volna, hogy elöbb utóbb válság lesz és igen arra is gondolni kell, mi lesz ha nemlesz állásod, mert ezek benne vannak a akliban és ezekkel is számolni kell. A banmkok már most is 35 évre adnak hitelt, ennél hosszabat szertnél, az már egy vicc lenne. A bankok most is igekznek mindenkivel megállapodni, futamidőt hosszabítani stb, de van akin nem lehet segíteni.

Nem általánosságban szerncsétlen hülye a bajba jutott ember, ez attól függ milyen bajról beszélünk, az elárverezéseknél azok. Nálam nem a pézn az érték mérő, hanem az hoyg ki milyen ember hogy élt és mit tett le az asztalra, de ez nem függ össze az elárverezősekkel, mert annak ehez semmi köze.

112. 49ca420470 (válaszként erre: 108. - 08782a1a3d)
2009. aug. 29. 09:34

DDD

Az SQ tesztje valószínűleg a nulla felé közelít.)


Én sosem tudtam ilyen lenni.Én is szeretem a pénzt,mindenki szereti,aki tagadja az hazudik.De sosem bármi áron akartam hozzájutni,mert hamar rájöttem hogy ha nem tudok maradéktalanul örülni dolgoknak akkor annak nincs "értéke" a számomra.

Akkor sincs értéke,ha az embernek nincs kivel megosztani az örömet,az örömöket amit a pénz által nyer.


A felelősségről lehetne vitatkozni naphosszat.Én nem tudom azokat a családokat hibáztatni,akik pl felvettek 2 millót hogy beépítsék a tetőteret a házukon és közben megszünt mindkettő munkahelye és most igen igennagy gondot okoz az a kevéske hitel is.Nem húsz és harmincmillekről beszélek csak 2 millről.Én nem hinném hogy ők lennének a hibásak,hiszen bizonyára úgy voltak vele hogy ilyesmi nem történhet meg,mint ahogy válság is csak 30 évenként egyszer van legfeljebb.Voltak valóban meggondolatlan hitelfelvevők,de nem mindenki.Nem lehet általánosítani és mindenkire rámutogatni hogy felelőtlen voltál mert mi az apád fa..nak vettél fel 3 millió hitelt a 17 milliód mellé és miért vettél újépítésű társasházat,miért nem volt jó a düledező kecskeól.


Főleg mikor olyan csábos ajánlatokkal voltak a bankok emlékeim szerint,hogy az már nevetséges volt.

Ki a hibás?

A csábító vagy az akit elcsábítottak?

Meddő vita.

2009. aug. 29. 09:17
Elnézést a fórumozóktól, a kérdés nem ez volt: a válaszom: igen, engem taszít, nem tudnék beleülni egy ilyen autóba, nem tudnék élni ilyen lakásban, mert mindig a bajbajutott emberekre gondolnék. Munkám az emberek megsegítése, de ez nem ide tartozik, a lényeg, hogy ismerem a másik oldalt, és ennek ismeretében szóltam hozzá.
110. 08782a1a3d (válaszként erre: 109. - Bcicus)
2009. aug. 29. 09:14
Ja, hogy neked olyan képességed is van, hogy meg tudod állapítani, ki került a hülyesége miatt ilyen helyzetbe és ki nem! Én azért nem lennék ennyire elszállva magamtól, mivel reálisan gondolkodom, emberekkel foglalkozom, és látom hogy az élet milyen helyzeteket produkál. Önhibájukon kívül kerülnek emberek ilyen helyzetekbe. Vagy te úgy gondolod, hogy ha pl. összekerül két fiatal, akkor ne merjen felvenni lakáshitelt, és éljen a szülőkkel vagy albérletben, és ezt mind abból a megfontolásból, hogy hátha egyszer válság lesz, hátha egyszer nem lesz munkahelyem, stb. Ha így gondolkodnának az emberek, akkor nem mernének soha semmibe belevágni. Márpedig a fejlődés csak úgy lehetséges, hogy ha vállalunk és merünk! Egy lakás megvásárlása reális igény, és egy autóé is! Vagy netán azon a véleményen vagy, hogy akinek gyengébb az anyagi helyzete a tiédnél, az ássa el magát, annak jó úgy ahogy van, annak ne legyenek álmai, vágyai, élje le rettegésben az életét, mikor kerül nehéz helyzetbe??? A szerényebb, szegényebb embernek is lehetnek ám vágyai! Ha bankszakember vagy, akkor pedig neked kellene a legjobban tudni, mennyire nehéz hitelhez jutni, mennyire megnézik a bankok, kinek adnak, kinek nem! És régen is így volt, kellettek jövedelemigazolások, ingatlanfedezet. Megvan az is, hogy a jövedelem hány %-áig mehet el a havi törlesztés. De te ezt nyilván jobban tudod. Te a pénzvilágban vagy otthon, én másban, ebben nem tudok veled vitatkozni, de attól, hogy emberek egyik napról a másikra nehéz helyzetbe kerülnek, vétlenek is lehetnek. Nem élhetnek le egy életet ennek az árnyékában csak azért, mert nincs olyan szuper anyagi helyzetük mint neked. Na mindegy, látom hogy nálad az értékmérő a pénz, ezért beszélsz lenézően a bajbajutott emberekről. Ők a te szemedben "szerencsétlen hülyék". Az én szememben a politika áldozatai. És most nem az alkoholista és semmitérő, dolgozni nem akaró emberekről beszélek. A bankoknak ilyenkor hosszabb lejáratú hitelt kellene biztosítani, alacsonyabb törlesztőrészlettel, a válság és munkanélküliség nem örökös! De a családoknak addig is élni kell. Még mindig csak ámuldozom a cinizmusodon, nekem ez a felfogás SZERENCSÉRE teljesen idegen.
109. Bcicus (válaszként erre: 108. - 08782a1a3d)
2009. aug. 29. 08:48
Hidd el nem kell engem sajnálni és pontos tudom mi az az empátia és én igen empatikus ember vagyok minden ismerősöm szerint mert, akik ismernek tudják, hoygha tudok valamiben segíteni, tuti megteszem, de azokat az embereket, akik a saját hülyeségük miatt kerültek oda ahova, nem fogom és nem is kell sajnálni, mert nincs miért. Egyébként nem tudom, hoyg az én érdekeimet miből szűrted le, csak a tényket írtam meg.
108. 08782a1a3d (válaszként erre: 107. - Bcicus)
2009. aug. 29. 08:43
Mindig érnek örömök: most éppen az, hogy az ismerőseim között nincs ilyen "ember" mint te. A hozzászólásaidat olvasva először felháborodtam, és hihetetlennek tartottam, hogy egy NŐ hogy tud ennyire lelketlen lenni. Cinikus vagy, és egy cseppnyi empátia készséged sincs. Aztán a végére érve már csak szánni tudtalak. Veled nem érdemes vitatkozni, hiszen nem tudod mi a jó szándék, az együttérzés, a segíteni akarás, önző módon csak a magad érdekeire tudsz gondolni. Sajnállak. Több szempontból is.
107. Bcicus
2009. aug. 29. 02:39
A VLSz hülyeségéről meg van a véleményem, majd ha elvisznek párat a rendőrök nem lesznek olyan lelkesek. Hiddel potnosan tudom, hogy a vállalkozások egy része most nehéz helyzetben van van amelyik tönkre is ment, de kibeszélt most a vállalkozásokról? Nincs olyan ismerősöm aki a tönkszélén lenne, mert felelőtlen emberekkel nem ismerkedem s nem vettek fel száumkra irreálisan magas hitelt, van akinek megszűnmkt a munkája, most jobban keres mint az előzőhelyén, mert cisnált egy vállakozást. Nincsenek offshoros ismerőseim és nem élek kalitkában, megdolgoztam, minden fillérér és a párom is. Akarni kell dolgozni, tanulni kell az iskolában és az ember nehezn kerül szarba. Volt osztálytársaimmal nem sokkal tartom a kapcsolatot, csak egyel ő meg külföldön él, de mielött mondanád, nem az itthoni nehézségek miatt, hanem mert egy külföldi fiúba szeretett bele.
2009. aug. 29. 01:22
A többiektől pedig elnézést,a topikot a továbbiakban hanyagolom.
105. 49ca420470 (válaszként erre: 99. - Bcicus)
2009. aug. 29. 01:21

Neked fogalmad sincs arról,hogy mi folyik ebben az országban.Túl fiatal vagy és túl kevés hírt olvasol.Nem ismered csak a magadfajta réteget,a többit észre sem veszed.Attól hogy nincs benned ebmerség,írgalom,szánalom(ezek definícióját az iskoládban nem tanították és a szótáradból is hiányoznak) az elesettek irán,még nem leszel dúsgazdag bankár,csak egy xaros bank alkalmazottja maradsz.Egy csicska,egy ingyen reklám.Lököd itt azt a sódert,amit a főnökeid belédsúlykoltak kellőképpen.Vagy az a réteg amiben mozogsz.

Talán körbe kéne már nézned kicsit,kibújhatnál az aranykalitjűkátból,vagy lemászhatnál a Remetehegyi villádból.De ha nem teszed,akkor is érezni fogd a saját bőrödön a válságot ha majd a boltban nem kapsz tejet,kenyeret és mást sem,mert az összes hús és élelmiszerüzem csődbement.És csődbementek sajnos csak te nem tudsz róla mert nem vagy kellő tájékozott.Csődbement a téliszalámigyár is,a száz éves tonett székeket gyártó ősrégi magyar vállakozás is,a csőd szélén áll az én vendéglátós barátnőm is akinek 2 étkezdéje van, a csőd szélén az internetes vállalkozások 80%-a.Nem tudok (pedig rengeteg embert ismerek)olyan emberrőlaki nincs a tönk szélén.Te bizonyára tudsz, hiszen valószínűleg vannak offshort céges ismerőseid,de ettől a rétegtől nem fog az ország felemelkedni.Azt is nehezen hiszem hogy nincs egyetlen volt osztálytársad,ismerősöd,barátod vagy rokonod aki nem lenne most xarba mert hitelt vett fel valamikor a biztos és szépreményű jövőben bízva.

A továbbiakban nincs kedvem téged győzködni,legyen a tied az utolsó szó is.Ámen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook