Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vendégségben összetört a játék fórum

Vendégségben összetört a játék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
15. Idhikai (válaszként erre: 1. - Mantus)
2017. ápr. 28. 13:16

... én, ha tudom, hogy "ilyenek" a gyerekek, akkor elpakolom azokat a játékokat, amiket kímélni szeretnék, tehát felkészülök a fogadásukra.

Nem, semmiképpen nem fizettetnék ki játékot.

14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Mantus)
2017. ápr. 28. 13:12

Ne tartsd vele a kapcsolatot. Minek? A negyedévente az pont nem szeretetkapcsolat, egy kötelezően letudandó dolog.


Ha szeretnéd, ismernéd, résztvennél a napi életében, fájdalmában, tudnád, hogy milyen az a helyzet, amiben ő van. Még akkor is így van, ha a tesód nem tökéletesen kezei a dolgokat.. Ismernéd a gyerekeit is, a problémáit is, azt is, hogyan tudod őket kezelni, nem kezelni. Nem olyan könnyű tökéletesnek lenni kilátástalan fájdalommal a szívedben, és meglehet, hogy már azért is nem szól rájuk, mert tényleg teljesen felesleges, mert olyan gond van a gyerekekkel. Más, hosszabb távú módszerek vezetnek eredményre. Hidd el, önmagában az is nagyon nehéz, hogy valakinek fogyatékos a testvére. Az én legkisebb tökéletesemen is van egy pszichés zavaros kód, rajta szinte tuti a nagyok problémája miatt. És igen, volt, hogy a terapeutánk javasolta, hogy márpedig ne szóljak rájuk, mert már az is baj, és negatívumot vált ki, hogy minden 5 percben olyan gátak elé állítjuk őket, amit valami miatt képtelenek teljesíteni.


Ha Te a testvéreként ezekről még csak nem is hallottál, akkor tényleg kíméld meg őt is, meg magadat is.


Nem iszonyat szoros a kapcsolatom a tesómmal, de nem hiszem, hogy tudna olyat csinálni - legalábbis ebben a léptékben - amit kifizettetnék.


Lehet, szegény tesód azt hitte, legalább itt, legalább ezen az egy helyen egyszer kicsit leereszthet ő is, a gyerekek is, mert ez a közvetlen család.


Szerintem egyszer és mindenkorra közöld vele a gondolataidat, hidd el, érteni fogja..

13. bc681dac13 (válaszként erre: 12. - Forrest2010)
2017. ápr. 28. 12:57
És attól nem tudja nyomatékosan mondani a testvérének, hogy márpedig most bemész, és leállítod a gyereked?
12. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Bc681dac13)
2017. ápr. 28. 12:55
dehát éppen szoptatta a saját pici gyerkőcét :(
2017. ápr. 28. 12:54
Egyáltalán mennyire együtt mûködô, mennyire lehet hatni az ilyen kóros gyerekre?
10. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Mantus)
2017. ápr. 28. 12:53
Szerintem annyit azért megtehettel volna hogy elpakoljatok a feltösebb dolgokat. Mire vártál csodákra? Amúgy csak fizesse ki a novered a kárt ez alap. Ha mennek legközelebb, ha lesz legközelebb, készülj, tedd el ami feltessz.
9. michelle.r (válaszként erre: 1. - Mantus)
2017. ápr. 28. 12:52

Nem leszek a szíved csücske. De a tesódnak éppen elég baja van azzal, hogy nem egészséges a gyereke, mi töb középsúlyos fogyatékos. Kb. pont hiába próbálje fegyelmezni.


Megértem, hogy pénzbe kerülnek ezek a dolgok, de pakolj el mindent, amit féltesz, mert a gyerek ne érzi a különbséget jó és rossz között. Esetleg ne hagyjátok őket felügyelet nélkül játszani.


A megoldás az, hogy ti mentek hozzájuk, vagy máshova, játszóházba pl. hívod meg őket, de az is pénzbe kerül.


Ha a két dolog került kb. tízeezerbe nem lehetett túl jó a minősége, gondold végig, ér annyit, hogy a tesóddal tönkremenjen a kapcsolat?

8. bc681dac13 (válaszként erre: 1. - Mantus)
2017. ápr. 28. 12:45
Én nem veszekednék tovább, vennék magam egy másik dömpert, aztán innentől csak én mennék hozzájuk. Tudom, tudom, a macska nem gyerek, de itt egyértelmű a párhuzam: ha féltek egy vázát a macskától, akkor elteszem. Amennyiben elérhető közelben hagytam, és hagytam tönkretenni, akkor az az én hibám. Én nem hagytam volna a nővéremre, hogy "csak játszanak", miközben hallom, hogy szétverik, -rúgják a berendezést.
7. Miss Angel (válaszként erre: 6. - Miss Angel)
2017. ápr. 28. 12:39
sőt,kiegészíteném annyival:nem is figyel a saját,komolyan beteg gyermekére/isten ments h bántsam,de ami igaz,az igaz/
6. Miss Angel (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2017. ápr. 28. 12:37
ez is nagyon igaz,csak az édesanyjuk mégis hagyja
2017. ápr. 28. 12:34
És igen, ha annyira jóban vagy a nővéreddel, akkor találkoztok máshol, nem nálatok, hanem akár egy játszótéren.
2017. ápr. 28. 12:33

Negyedévente jönnek, az nem nevezhető gyakorinak.

Gondolom nem fog tetszeni a válsz, de pakolj el amit nagyon féltesz. Amúgy meg úgy gondolom, hogy egy 9 éves középsúlyos fogyatékos kisfiú, plusz egy 4 és 5 éves gyerek ne játsszon felügyelet nélkül.

3. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1. - Mantus)
2017. ápr. 28. 12:31

Én már gyerekként is szégyelltem magam, ha valakinek valamijét tönkre tettem, pedig az nem is szándékos volt. Pl. 12 éves korom környékén, amikor a szomszéd kisfiú labdáját beledobtam a rózsabokorba, és kidurrant, saját magam mentem el venni helyette neki a zsebpénzemből.


Ez egyszerűen ész kérdése. Ha a down szindrómás gyerek nem is érti meg, legalább az anyjának lehetne annyi esze. Én ilyen formában biztos nem hívnám meg őket többet, akár lesz sértődés akár nem. Ha meg a károkat nem fizeti meg (ami azért nem egy gumilabda ára), addig meg egész biztosan be sem engedném a házamba.

2. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Mantus)
2017. ápr. 28. 12:31

teljesen igazad van az utolsó mondatoddal.

Az én véleményem az,hogy nagyon sajnálatos,ha beteg a gyermek,de itt tisztán látszik,hogy a szülő a hibás,mert mindkettőre ráhagy mindent.Én a helyedben őszintén elbeszélgetnék vele,megmondanám,hogy vagy próbálja fegyelmezni a gyerekeket,vagy ezentúl a látogatások nem nálatok lesznek,hanem mondjuk náluk vagy máshol/végtére is nem mondhatod a testvérednek,hogy sziasztok,ne lássalak többé,ha amúgy jóban vagytok és szeretitek egymást./

a háborgással sem foglalkoznék,ha szeret elfogadja ezt az apró kis kitételt,hogy nálatok többé nincs játék.légy határozott,eleinte biztos dühöng majd de megbékél....meg kell értse hogy nektek se kolbászból fonják a sövényt és ti is pénzért vesztek mindent a gyerekeknek,arról már nem szólva,hogy az sem jó,ha a te gyerekeid ezt látják.

2017. ápr. 28. 12:22
A véleményeteket szeretném kérdezni. Sajnos nővérem gyermeke Down-szindrómás 9 éves középsúlyos fogyatékos kisfiú. Sajnos nem szófogadó, együttműködő. Van egy kistestvére 4 éves Ő sem fogad szót. Nekem egy 5 évesem és egy 1 évesem van. Negyedévente vendégségbe szoktak jönni.Nem pakoljuk el a játékokat, hisz azért vannak hogy játszanak velük. De ők nem játszanak, hanem szét vernek mindent. De soha senki sem szól rájuk. Én hiába szólok, nekem nem fogadnak szót.Férjem állandóan veszekszik velem, amikor elmennek, mert mindig van "áldozata" a látogatásuknak. (frissen festett szoba összekenve, törött játékok, pohár, tányér). Egy hete itt voltak nálunk. A szobában volt egy gyerek sátor vár felállítva. Játszottak is vele, de egyszer hallom, hogy rugdossa az egyik a szekrényt, a nagyobb. Mivel szoptattam, mondtam tesómnak, nézze már meg, de azt mondta hagyjam, csak játszanak.Később az udvaron játszottunk, s a pici most kapott születés napjára egy dömpert, a mit a nagyobb addig rugdosott, borogatott, amíg össze nem törte. Akkor tesóm mondta is, hogy nagyon sajnálja, de majd vesz a kicsinek a névnapjára egyet helyette.Amikor elmentek akkor vettem észre, hogy a sátort addig rugdosta a nagyobb, amíg teljesen szét nem szakadt. Az elejét letépte, az alját felszaggatta. A dömper és a sátor együtt 10 000 ft-nál egy kicsit több. De most besokaltam, és mivel mondtam neki, hogy legalább a dömpert vegye meg, mert a kicsi azzal játszik, kitört a balhé. Ha mások jönnek hozzánk nincs semmi baj, de Ők egyszerűen hihetetlen kategóriába tartoznak.Azt gondolom, hogyha megrongál a gyerek valamit, akkor azt kifizetem, és nem veszekszem.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook