Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vendégségben összetört a játék fórum

Vendégségben összetört a játék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. ápr. 29. 16:24
Hasonló esetem nekem is van illetve volt az unokatesóm borzasztóan elkényeztette a gyerekeit és meg lehetett tőlük őrülni amikor átjöttek pld. ha sütiztek hiába mondtuk hogy mossanak kezet nem, végig a lakáson és mindent a sütis kézzel végigtaperoltak, csempe fal stb. nem részletezem úgy nézett ki utánuk a lakás mint a világháború a tesóm meg lerendezte annyival, hogy "jaj viselkedj már rendesen" és ment tovább a buli. Na ez kétszer háromszor lejátszódott és utána ha őket is meghívtam egy nagyobb családi ebédre vagy egyéb simán közöltem hogy ne haragudj de ne hozd a gyerekeket mert nem fogok falat festetni havonta és egymással is szeretnének beszélgetni a rokonok nem a keresztlányom és a kistesója után rohanni egyfolytában hogy mikor mit kennek össze a lakásban. Kicsit húzta a száját de felfogta. Nagyon szeretem a gyerekeket és sok gyerekes ismerősöm van járnak is hozzánk többen nincs is velük gond a gyerek azért van hogy játszon az enyém sem volt kisangyal, de ezt a bulit nem tudtam elviselni és a sütis csempéket még simán lemostam, de falfestést emiatt többször nem akartam. Remélem nem tartotok gonosznak vagy rossznak.
74. loch ness (válaszként erre: 73. - Massalhangzo)
2017. ápr. 29. 16:05

Joga abszolút lenne. Csak az ember persze meggondolja, veszélyezteti-e a testvérével a kapcsolatot. Igaz, a másik testvért - az elbeszélés alapján - nem úgy tűnik, hogy izgatná, nem rontja-e el a kapcsolatot a testvérével...


Szerintem semmilyen pontatlanságot nem írtam. Általában van kisebb-nagyobb betegségük a Down-osoknak, de akad azért, amelyiknek nincs, vagy olyan kis mértékű, hogy a későbbiekben nem okoz problémát. És itt a hoxán is akad olyan anyuka, aki Down-os gyereket nevel és odavan a gyerekéért, és a leírtak alapján jogosan :) Persze, hogy akad, akinek a gyereke a nevelés ellenére is kezelhetetlen, de itt pont arról van szó, hogy nem nevelik, pedig ennek a gyereknek külön is nagyon fontos lenne, hogy kézben tartsák.

73. massalhangzo (válaszként erre: 71. - Loch ness)
2017. ápr. 29. 15:34

azert nem kell ennyire pontatlanul. en ugy tudom, hogy a down-korosoknak mindnek van betegsege, fejlodesi rendellenessege, csak kulonbozo merteku lehet


a teljesen egeszseges gyerekek kozott is sok kezelhetetlen, agressziv vagy durva gyerek van. sot olyanok kozott is, akiknek a szulei mindent megtesznek, es sosem gondoltak volna, hogy valaha ezen kell problemazniuk


azt gondolom, nem a forumindito feladata megnevelni a tesoja gyerekeit, de nincs is "joga" kifizettetni jatekokat vagy nagy hiszteriakat csapni. ha szamara akkora nagy problema nehany jatek vagy egyeb eltorese, es minimum 2 felnott szulokent se kepesek a gyerekekre figyelni, hogy ne tortenjen meg, akkor ne hivja meg oket vendegsegbe a hazukba, nem kotelezo. utolag benyujtani a szamlat azert eleg vicces :D

2017. ápr. 29. 15:22
Egyébként tudom valamennyire, mert több családot ismerek, hogy nehéz azért egy értelmi fogyatékos gyerekkel, de általában azért, mert mindent megtesznek érte, az emberektől meg kapják esetleg a beszólogatásokat. De aki nem veszi ezt annyira szívére és nem teszi meg, amit kellene, az szokott azon megsértődni, hogy nem veszik tekintetbe az ő nehéz helyzetét... Közben inkább áthárítja másokra az ezzel járó strapát, és azoknak teszi nehézzé az életét, jó esetben csak rövid időre, pl a testvérének, a gyógytornásznak... És mondom, az értelmi fogyatékos vagy bármilyen rendellenességek között még mindig a Down-szindróma az egyik "legjobb", a szülő szempontjából is. Egy súlyosan autista gyerekkel pl. sokkal nehezebb bánni, mint egy átlagos Down-ossal. Nekem ők voltak a kedvenceim, amikor jártam ilyen családok találkozójára.
2017. ápr. 29. 15:16

Nagyjából végigolvastam a fórumot. Szerintem a fórumindítónak teljesen jogosak a sérelmei, és szerintem is változtatni kell a dolgon.


Azon azért megakadt a szemem, hogy a férje azt mondja, álljon a sarkára, de őt (a férjet) sehol nem látom a sarkára állni. Hiába a felesége testvére, de egy család, az ő munkája eredményeit is szétrombolja a gyerek, ugyanolyan joggal állíthatná le őket, mint a fórumindító.


Az, hogy egy Down-os gyerek így viselkedik, az egyáltalán nem normális dolog. Sok Down-ost ismerek, ez nem betegség, ahogy többen írjátok, hanem rendellenesség, amihez társulhat betegség, de nem feltétlenül. A fokozat is sokféle lehet, én ismerek olyat is, aki középiskolát végzett. Általában jóindulatú, derűs, aranyos gyerekek, de persze vannak közöttük morcosabbak is. Az biztos, hogy a következetes nevelés náluk nagyon fontos, pont azért, hogy ne nőjenek az ember fejére. Lehet, hogy nehezebben fogadnak szót, de a legtöbbjük abszolút kezelhető, csak meg kell ezért dolgozni. Itt pont az hangzott el, hogy a szülők gyakorlatilag nem is foglalkoznak a gyerekkel, de azért vele takaróznak. A kicsiről nem volt szó, hogy fogyatékos lenne, és ő is tör-zúz. Akkor...?


Szóval szerintem itt adott egy család, ahol a szülők nem nevelik a gyerekeiket, és nem okoz bennük semmi szégyenérzetet, hogy tönkreteszik a családtagjuk lakását és játékait, amiért azok keményen megdolgoztak. Szerintem meg kellene velük beszélni a dolgokat, megpróbálni nagyobb sértődés-veszekedés nélkül megoldani, de én sem engedném őket többet a lakásomba. Találkozzatok náluk, vagy kávéházban, vagy játszótéren, megmondhatod, hogy szeretnéd, ha továbbra is jóban lennétek, ezért nem szeretnéd őket és magatokat ilyen helyzetbe hozni, mint otthon. És ne engedd, hogy bűntudatot ébresszen benned a Down-os fia miatt. Ha meg nem lehet megoldani, hogy ne menjenek hozzátok, akkor tényleg pakoljatok el minden játékot valahova és tegyetek lakatot arra a helyiségre... Ha megsértődnek, akkor megsértődnek. Családi ajándékozáskor meg tedd el gyorsan a játékot, hogy majd otthon megnézitek. A gyereked érteni fogja, miért, és örülni fog, hogy épségben marad az ajándéka.

70. fincsi5 (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2017. ápr. 29. 14:20

A felfogására értettem.:(


annyira idegen ez tőlem, pedig nincs még csak ismerősömnek sem "beteg" gyereke.

69. michelle.r (válaszként erre: 61. - Fincsi5)
2017. ápr. 29. 12:31
Jogilag tök igiaza van. De örülök, hogy nem vagyunk sem rokonok, sem barátok.
68. michelle.r (válaszként erre: 57. - Mantus)
2017. ápr. 29. 12:31

Óh, ez nagyon szomorú, és nem akarom osztani az észt, mert fogalmam sincs, milyen érzés elveszíteni egy gyereket. Ezzel együtt azt gondolom, lehetsz boldog, és hálás, hiszen van kettő, aki egészséges és klassz, tehát szerencsés vagy.

Elhiszem, hogy most nem tudsz az lenni. De kár lenne életed hátralévő részét így leélni.


A szüleid viselkedését, hozzáállását nem tudod megváltoztani, csak elfogadni.

67. massalhangzo (válaszként erre: 65. - 4c1a787e8f)
2017. ápr. 29. 10:57
ez igaz, a beteg gyerekeknel nem ertik meg, hogy ok nem ugy kezelhetok, mint mas gyerekek. sokaknal pont azzal tesz kart valaki, ha ugy probalja fegyelmezni, nevelni, mint egy egeszseges gyereket. mindenkinel mas a modszer az allapotahoz merten. persze a leirasbol nem ugy tunik, mintha a gyerek anyja erre barmi figyelmet forditana
66. massalhangzo (válaszként erre: 50. - Mantus)
2017. ápr. 29. 10:40

azzal mit ersz, ha megerositenek abban, hogy a testvered nem jol neveli es nem jol kezeli a gyerekeit? negyedevente talalkoztok, nem mindennapos dolgok ezek


mindig, mindenhol akadhat egy gyerek, aki agresszivebb, nehezen kezelhetobb, kart okoz, oda kell figyelni, vigyazni a tobbiekre es ra is. lehetne szidni a tesodat, de ez az o dolga, nem fogod tudni megvaltoztatni, mint ahogyan masokat se lehet


sok gyerek problemas bizonyos korban, idoszakban, nem jelenti, hogy kezelhetetlen, rossz ember lesz belole, sot szinte termeszetes velejaroja a fejlodesi szakaszoknak.


nalunk is sokszor volt kezelhetetlen, vad gyerek, raadasul tudtam, hogy a szulei mindent megtesznek, probalnak, es el is voltak keseredve, hogy ilyen. attol meg nem a szuloket tamadtam es fizettettem ki mindent veluk. ha nalam vannak voltak, az en felelossegem volt, hogy mindenki es minden epsegben maradjon. egyebkent az a gyerek par ev mulva mintagyerekke valt (magatol)

65. 4c1a787e8f (válaszként erre: 62. - Igazság hol vagy?)
2017. ápr. 29. 10:37

Ez az, amit ma még mindig nem értenek, hogy ezeknél a problémáknál pont abban áll a fogyatékosság, vagy annak egy része, hogy képtelen - valamilyen okból - végrehajtani a kéréseket. Márpedig a nevelés ugye alapvetően ebből áll. Tehát pont az a "modul" sérült, amit alapként elvárunk, hogy működjön, pedig ez nem alap!!!

Az agresszivitás is ezeknek a kórképeknek a részét képezHETI (van akinél nem), és ez sem nevelés kérdése önmagában.


Ettől még lehet, hogy valaki rosszul csinálja, vagy dolgokat rosszul csinál, de ezt egy kívülálló meg nem mondja. Mert a gyereknevelés - ilyen gyerekeknél meg fokozottan - nem a vendégségben történik (mert ez eleve nehéz helyzet számukra), hanem minden egyéb időpontban, a napi összes állandó tevékenységen keresztül. Ilyen esetben egyedül kiemelni lehet őket a nehéz helyzetből, és utána, este, otthon kielemezni a dolgot. Teljesen felesleges a helyszínen a frusztrált gyerekkel balhézni, az nem nevelés, csak rosszabb lesz tőle.


Amit tényleg lehet, és adott esetben kell, hogy mellette legyünk, és fogjuk meg, ha olyat készül tenni.


Vagy nem menjünk velük egy darabig nem elfogadó és számukra akadálymentes környezetbe. Ha rosszabbul vannak a fiúk, én sem viszem őket vendégségbe, vagy csak egyet, vagy csak plusz segítséggel. Meg attól is függ, kihez.

64. 4c1a787e8f (válaszként erre: 58. - Mantus)
2017. ápr. 29. 10:30

Most őszintén, ha megtéríti, akkor minden rendben? Sőt, ha minden alkalommal megtéríti, akkor minden rendben lesz, és továbbra is negyedévente odamennek, Te meg tűröd?


Már bocs, de itt nagyon nem ez a 10.000 Ft a fontos, hanem az egész család furcsa működése. Ebben kell a sarkadra állnod, és kiszállni ebből a játszmából.


Nem vigasztalás, csak tény, hogy sajnos ilyen terhek alatt a legtöbb család deformálódik, ma sajnos az időbeni segítségkérés kultúrája nem eléggé fejlett, és ezt itt elsősorban a szüleidnek, meg a tesódnak kellett volna megtennie.


Ha az vigasztal, az anyósom nálunk is ilyen, hogy letudja a kötelezőket, aztán egyébként meg fogalma sincs, hogy mi van velünk úgy ténylegesen. Ez máshol is megvan.


Igen, nagy baj, hogy konstruktív hozzáállással nem hagyták elgyászolni a gyerekedet. Bár tényleg van abban igazság, hogy nehéz egy fogyatékost nevelni, és talán - hangsúlyozom talán tényleg objektíve nézve - jobb így, de akkor is tudomásul kellene venniük, hogy ettől még Te nem fogsz örvendezni, és végre a helyére kellene ezt is tenni. Legalább magadban.


Hidd el, nem kellene erőltetni ezeket a találkozásokat a tesóddal, tényleg üljetek le kéthavonta egy kávéra, aztán ennyi. Hátha még egyszer úgy komolyan is tudnátok beszélgetni.


Ha tudsz, ne hisztizz, ne sérelmeket sorolj, hanem keményen határozd el mit fogsz csinálni, kinek mit engedsz, és tedd bátran, mégha "megszólnak" is miatta. Majd hozzászoknak.

2017. ápr. 29. 10:20

Nem értem, hogy ha rendszeresen történik ilyen rombolós sztori, akkor elég sokszor hagyhatjátok őket egyedül. Tényleg hibás a testvéred, hogy nem vigyáz azokra a dolgokra, ami a tietek. Ezt tisztázni kell, de akkor sem mérgesíteném el a helyzetet annyira, hogy komolyan összevesznék velük. Azt a pár alkalmat ki lehet bírni, amikor találkoztok velük. Elég rossz dolog az, hogy nem egészséges az a gyermek. Oké, én is kifizetném, ha valamit tönkretennék és elég rosszul is érezném magam miatta.De a testvérem gyerekeivel szerintemengedékenyebb lennék, mint magammal szemben, főleg, h beteg a gyereke.

Szerintem el lehet pakolni azokat a játékokat amit valóban féltetek és elő lehet venni kevébé féltetteket.

62. igazság hol vagy? (válaszként erre: 34. - Milup2)
2017. ápr. 29. 10:13
Kedves Milup2!Ez nem nevelés kérdése!!Voltál már Down.syndrómás esetleg autista kisgyermek közelében? Ha lettél volna és tájékozottabb lennél,hogy ez nem nevelés kérdése!Bár én nem vagyok érintett,engem ez a hozzászólásod elszomorított!Lehet,hogy a barátnőd gyermeke nem jól nevelt,de azért ne hasonlítsuk össze egy beteg gyermekkel!Minden tiszteletem azoknak a szülőknek,akik beteg gyermeket nevelnek,gondoznak.
61. fincsi5 (válaszként erre: 37. - 3aa914ed63)
2017. ápr. 29. 09:37
Beszélsz butaságokat.
60. 9c485f67e8 (válaszként erre: 57. - Mantus)
2017. ápr. 29. 08:31

De van 2 egészséges!

Ne azon keseregj, amit elveszítettél!!

59. csikil4ny (válaszként erre: 57. - Mantus)
2017. ápr. 29. 07:10

Sajnálom, hogy elveszítetted az egyik gyermeked, nem tudom átérezni az ezzel járó fájdalmad, de van két csodás gyermeked, akik ugyan nem pótol(hat)ják a testvérüket, de ott vannak neked.



Ezzel amit írsz csak az a baj, hogy ha nem nézel szembe a sérelmeiddel, nem tudsz rajtuk túllépni és csak boldog szülő tud boldog gyermeket nevelni.


Engedd el a testvérféltékenységet. Valószínű, hogy a szüleid hozzáállását sem tudod megváltoztatni, de amikor helyretetted a gondolataid, jobban fogod tudni, hogy mi a jó a kis családodnak. Azzal foglalkozz, amin tudsz változtatni, amin nem tudsz, az csak felőröl.

58. mantus
2017. ápr. 29. 07:00
Köszönöm a véleményeket, mert azért elég sokan kiálltok amellett, hogy igen is térítse meg a kárt. Ezzel elindultunk egy úton, amely komoly változást hoz a kapcsolatunkba, s talán szabályokat is. Egy fél év múlva majd mesélek, hogyan alakul a dolog.
57. mantus (válaszként erre: 55. - Michelle.r)
2017. ápr. 29. 06:57
Teljesen igazad van, hogy tele vagyunk sérelmekkel. Valahogy úgy alakult a családunk, hogy rangsor van benne. A mama dolog csak azért bánt, mert a gyermekeim nem ismerik anyukámat. Ő letudja a kötelezőt névnap, karácsony, születésnap és ennyi.. Többen írtátok, de ebbe nem akartam bele menni, hogy adjak hálát az istennek, mert egészségesek a gyermekeim. Sajnos 8 naposan vesztettem el a középső szülöttemet, így a hálám nem lehet az övé. Abból az időből is van sérelmem, mert el sem tudom mondani, hogy a mai napig hányszor kapom meg tőlük, hogy milyen "szerencsés" vagyok, hogy nem kell beteg gyereket nevelnem... Sajnos sem hálásnak, sem pedig szerencsésnek nem érzem magam, bármennyien is írtátok.
56. andi6020 (válaszként erre: 25. - Sirga)
2017. ápr. 29. 00:00
Inkább olvasd el még egyszer amit írtam.
55. michelle.r (válaszként erre: 50. - Mantus)
2017. ápr. 28. 19:45

Tele vagy sérelmekkel, és ez nem jó. Nagyon nem. Megmérgezi a kapcsolatotokat, és saját életedet is. Nem releváns, hogy uszodáznak, vagy magánórákat ad. Most előrántod az összes eddigi sérelmedet. A férjedet kérd meg, hogy ne neked zümmögjön, mondja el ő, hogy mi nem tetszik neki.


Szörnyű helyzet, de a múlton ne rágódj, a jövőben pedig szervezd úgy, ahogy többen is tanácsoltuk, máshol. És adj hálát az életnek, hogy a te gyerekeid egészségesek.

54. trapiti (válaszként erre: 50. - Mantus)
2017. ápr. 28. 18:39
De ha ez így van, akkor minek hívod meg őket? Találkozzatok gyerekek nélkül egy kávé mellett. Főleg ha a saját gyerekedet is félted tőle, meg a lakást is. Nem értem... ha meg eldöntötted hogy akárhogyan van, akármilyenek is, akkor is odahívod hozzátok, és akkor is magára hagyod vele a saját gyerekedet, akkor nem tudsz mást tenni mint elfogadni ami történik. Ha segíteni akarsz nekik, akkor segíts úgy hogy nem dühöngsz rajta, ha nem akkor vállald fel hogy nem akarasz már részt venni ebben. A mama döntését szerintem meg tiszteletben kell tartani, nyilván ő segíteni szeretne azért vállal többet, és talán azt érzi hogy a beteg gyerek mellett jobban elkél a segítség. Nálatok két egészséges van, örülj neki hogy nem szorulsz rá a mama segítségére. Az ajándékokon valóosztozkodáson meg próbálj felülemelkedni, mert megmérgez sokmindent.
53. barbus0501 (válaszként erre: 50. - Mantus)
2017. ápr. 28. 18:33
Hat akkor nem kell menni hozzatok... ennyi. Mennjetek ti hozzajuk, aztan ott azt tornek szet, amit csak akarnak
52. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 50. - Mantus)
2017. ápr. 28. 18:30
Szegény gyerek.
51. csikil4ny (válaszként erre: 50. - Mantus)
2017. ápr. 28. 18:30
Itt azért más sérelmek is vannak. Nem kell kitenned magad ennek a tortúrának. Vagy mégis?
50. mantus
2017. ápr. 28. 18:25
Köszönöm a véleményeiteket, s azt hogy megosztottátok velem. Sokan mondtátok, hogy milyen testvéri viszonyunk van. Alá fölé rendelt. Nem mondhatom meg a véleményem, gyakorlatilag "felettem áll a rangsorban" az van amit Ő mond (pedagógus). Sajnos a szüleim aszisztálnak hozzá. Amíg nem volt gyerekem az ő downos fiára vigyáztam minden szombaton féléves kora óta. Értsd alatta 6-8 órát.Nem egy-kettőt, amiért én a fél életem odaadnám. A férjem sokalt be, mert nem magán órát tartott a nővérem, hanem elmentek a férjével uszodázni. Ha megígérték hogy 4-re jönnek a piciért, volt hogy 6-ra 7-re értek oda. Logopédián azért nem fogadják a gyereket, mert "ottfelejtette". Emiatt ma már csak a szüleim vigyáznak a gyerekre. Reggel elviszik a suliba, jó esetben érte mennek, majd rögtön beadják a mamához, ahol este 8-ra érte mennek, minden második hétvégén pedig a mamánál alszik. A kisfiaim jó ha hetente egy órára látják a mamát, de hát ugye a másik beteg. Férjem szerinte ez egy kényelmes takaró, amit bármikor elő lehet venni, de igazából üres szavak maradnak. A másik dolog, hogy tudtuk milyen a gyerek, a mi hibánk, hogy nem pakoltuk el. A szobákat és az udvart is teljes üresre kellene pakolni. Egy-egy látogatás alkalmával minimum az 5000 ft-os kár. Elmegy az íróasztal mellett és bele vág a lámpába, az ajtót csapkodja, hintázik a kilincsen, ugyanez a szekrényekkel, a könyveket tépkedi, rágja, szaggatja... DE soha nem szól rá senki!!! Nekem egyáltalán nem fogad szót! Egyáltalán! Járunk úszni vele gyógytesire, pont a kisfiam van utánuk. A nevelő nem tudja kihozni a medencéből, mert nem fogad szót. Gyakorlatilag játszik magában a vízben és amikor a szülők mennek, akkor Ők kihozzák. Három éves volt a fiam, amikor egy családi ebéden oda szaladt hozzá, felkapta, erősen túlsúlyos jelenleg egy 60 kg-os gyerek, és egy az egyben bele vágta fejjel a betonba. Szétrepedt a szája. Ekkor nagyon kiborultam, DE sem a szüleim, sem pedig Ők még csak oda sem jöttek hogy mi történt, majd amikor ugye el kellett vinni a nagyobbamat orvoshoz, jött a kifogás, de azért csinálta mert játszani akart vele...DE senki nem mondta neki, hogy ez helytelen. Így a férjemmel arra tanítjuk hogy fusson el előle... Karácsonyra a mamától kapott egy dínót, amelyik világít, és lehet rajzolni előtte, mert vetít a rajzlapra. A többiek is kaptak ajándékot. Egyszer odajött, felvette és addig verte az asztalhoz, amíg szét nem tört. Így ajándék nélkül jöttünk el. Soha sem kapott másikat... Vég nélkül írhatnám a sztorikat, de higyjétek el az utolsó csepp volt a pohárban. Főként hogy a férjem mindig lebalekoz, hogy álljak már a sarkamra.
2017. ápr. 28. 17:51
Nekem errol az a velemenyem, hogy a jatekot az en gyerekeimnek vettem, akiket normal esetben arra tanitok, hogy a jatekainkra, ruhankra vigyazni kell. Erre jon a tesverem, meg a ket gyereke, es nem csak hogy rossz peldat mutat, hanem amit en vettem a sajat gyerekeimnek, hogy oromet leljek benne, szetcseszi. Amikor pedig en szoptatok, es megkerem a noveremet, hogy nezzen mar ra a gyerekekte, annyit mond, csak jatszanak? Nem ismeri a sajat gyerekeit? Inkabb felelotlennek, es nemtorodomnek mondanam. Az meg hogy mielott ok jonnek elpakolni mindent? Hat egyenlore meg en lakok ott, az az en hazam. Mas meg viselkedjen ugy, ahogy illik. El tudom kepzelni milyen, amikor mindent dobalnak el, es nincs rajuk szolva. Meg hogy a fallal is mit csinalnak.... meg ha a jatekokat el is rakjak, legkozelebb a butorolkat firkalja ossze? Vagy kihasitja a kanapet?? En biztosan megmondanam a magamaet. De mar amikor ott vannak, es latom, hogy rombolnak. Te tiszteld meg a testeveredet, mert a testvered, de visszafele ez mar nem mukodik? Nem gondolnam, hogy csak neked kene szem elott tartani az, hogy testverek vagytok.
48. trapiti (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2017. ápr. 28. 17:33
Vagy mondjuk a társasjátékok... unokatesónál van így hogy semmi nem érdeklia szülőket, megveszik, odaadják, attól fogva a gyerek oldja meg. Sosem tanították meg rá, hogyan kell rendbentartani a dolgait. Nincs egyetlen társasa vagy más játéka aminek minden alkatrésze megvan, így nem is tudja rendesen használni a legtöbbet. Nálunk mindennel játszhat de figyelek rá, hogy ne vesszen el, nem menjen tönkre, mert akkor éveken át örömet okoz és nem köt ki két hónap múlva a kukában. A gyerekem meg tök jól érzi magát ettől, hogy simán hiánytalan és szép állapotban vannak 6-7 éve kapott játékok is, azzal együtt hogy használja.
47. michelle.r (válaszként erre: 44. - Massalhangzo)
2017. ápr. 28. 17:27
Félteni nem kell, de nem árt, ha megtanulják értékelni a dolgokat. Pl egy lego Halálcsillagot ha összetör, vagy csak két-három alkatrészt eltör belőle, sütheted.
46. trapiti (válaszként erre: 44. - Massalhangzo)
2017. ápr. 28. 17:25

Mondjuk mert az egyik gyerek szereti, és vigyáz rá, és nem akarsz neki szomorúságot okozni azzal hogy a másik nem tudja úgy kezelni és tönkremegy.


Esetleg mert a gyerekszobában nem használhatatlan játékok romjait akarod látni és nincs korlátlanul lehetőséged vagy nem akarod ötször ugyanazt megvenni.


Esetleg mert így tanulják meg hogy később a többi holnijukra is vigyázzanak...


Nem azt mondja senki hogy annyira félti hogy nem is veheti a gyerek a kezébe, csak annyit hogy meg kell tanítani a gyerekeket arra hogy a dolgok tönkretétele nélkül is tudják azokat használni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook