Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? fórum

Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 15. 13:33
Engem nem altattak es nem is fajt. Utana nehezen nyitottam a szamat, de abszolut nem kell parazni tole. Egy het utan kivettek a varratokat es a "szajzar" is elmult. Szerintem ne izgulj.
55. knelli
2009. jún. 15. 13:24
sziasztok,látom rég nem írt ide senki de hátha nekem most pénteken fogják mind a 4 bölcsesség fogamat kiműteni altatásban nagyon félek mire számítsak a műtétkor és utána?
2009. jún. 9. 17:03
az egyik ismerősöm lányának altatásban valami miatt mind a 4 bölcseség fogát kiműtötték. azt mondta, eléggé szar volt, mert utána csak pépeset ehetett, de nem volt vészes, kibírható.
53. Crystall (válaszként erre: 52. - Aeb750e196)
2009. jún. 9. 16:25
Nekem is letört a bal alsó bölcsességfogam fele még tavaly júliusban, tegnapig vártam a fogorvossal, viszont már annyira kezdett, föleg éjjel fájni, hogy tegnap délután elmentem és kihúzta. Már bánom, hogy enyi ideig vártam, egyáltalán nem fájt, jól elérzéstelenitette a fog viszont már olyan rossz állapotban volt, hogy málott szét ahogy húzta, de annyira jó fogorvosom van, hogy még igy is szépen ki tudta szedni. Ne várj vele mert jobb már nem lesz és úgyis húzás lesz a vége a tegnap éjszakát már simán végig tudtam aludni pedig este 6 körül húzta ki. Bátorság és jó fogorvos:-)!
2009. máj. 23. 08:08

Tegnap letört a bal felső bölcsességfogam fele...kissé zavar, hogy most ott egy éles lyuk tátong...meg az arcomon is látszik belülről, hogy dörzsöli a fog (mintha egy sebecske lenne ott, de az már régóta)...de iszonyat félek, már a fogdoki gondolatától is kiver a víz...hiába mosom a fogam, sűrű vendég vagyok a fogászaton... ;(((

félek, hogy műtét, vagy varrat lenne a vége ;((( így még várok a dokival..még sosem húztak, és nem túl sok jót hallottam róla...az alsót már betömték, de ezt már nem lehet sztem.

2009. márc. 31. 21:19
Nekem kb. 6 éve műtöttek ki a fogínyből egy ki nem nőtt bölcsességfogat, de nem altatásban. 5 öltéssel varrták a sebet. 2 hétig szörnyű volt, utána viszont szupi. Azóta is csak kontrollra járok a fogorvoshoz:)
2009. márc. 31. 20:22
Nnna. Nekem 2,5 hónapja MŰTÖTTÉK a jobb alsó 8ast. Még mindig nem gyógyult be a seb és feszül az arcom néha, illetve egy kis állkapocsideg-sérülés is történt. Nem altatásban volt, 35 perces műtét, utána 2 hét tömör szenvedéssel. Horizontálisan impactált bölcsességfog, a legrosszabb. A csajszinak a mellettem lévő ágyon a kórházban egyszerre vették ki a 4et, altatásban. Elég ramaty állapotban volt,vért hányt, sajnos altatás esetén ezzel számolni kell. nem ajánlom.
49. bogi109 (válaszként erre: 48. - Bogi109)
2009. márc. 12. 11:14

ja, bocsi.... az sem könnyű esetet szerettem volna írni :)

és nem kell 4-szer kibírni, mert leggyakrabban kettesével végzik, egyszerre egy oldalt. Ha pedig mind a négyet kivennék egyszerre, ami azért meredek lehet, akkor már altatnak.

Sok sikert!

48. bogi109 (válaszként erre: 47. - Zsuzsiii16)
2009. márc. 12. 11:06

Szia zsuzsiii16,

hasonló volt az én esetem is, 13 évesen kaptam fogszabályzót, sokat szenvedtem vele, de szép lett az eredmény. Erre fel, ahogy próbálnak elősbújni a bölcsességfogaim, nincs elég hely nekik és ráadásul megint torlódnak emiatt a fogaim.

2 napja műtötték ki a jobb oldaliakat, az alsó nem volt könnyű (felvágni, véső, fúró, fogó.. izzadó doki), de a felső 2 perc alatt kint volt.

Az arcom felduzzadt rendesen (még most is) és kaptam Cataflamot ami teljesen elmulasztja a fájdalmat.

Az javaslom jobb túllenni rajta, főleg ha már van fogszabályzód és áldoztál rá pénzt, fájdalmat, mert az könnyű eset, akkor ez a kétszer egy hetes kellemetlenség igazán nem nagy dolog, hogy a végén szép fogsorod legyen :)

3 hónap múlva nekem is jön a bal oldal :)

2009. márc. 8. 12:50

sziasztok!

nekem fogszabályzóm van és muszáj, kihúzni a bölcsességfogaimat! mert elég ferdén fog majd nőni alul( látszik a röntgenen ). Úgyhogy valószínűleg nyáron lesz majd műtét, :( de én már most félek, amiket eddig olvastam, hogy feldagad, szájzár, meg gyulladás... már most rosszul vagyok! és ezt kibírni 4x is!:(

2009. márc. 5. 17:19

Nekem ma szedték ki a bal alsót és felsőt reggel 10kor helyi érzéstelenítésben. 25 perc alatt kikapta mind2t a doki és semmit nem éreztem, pedig csak 1-1 szurit adott!

Viszont most nagyon rossz, pedig már benyeltem 2 cataflánt...

45. 1eb84e4bad (válaszként erre: 44. - Nikkkancs)
2009. febr. 20. 17:46
Szia! A vérzés biztosan nem normális. elvileg műtét után még fél órát kell tamponálni, utána már nem szabad véreznie. Ha még mindig vérzik, az azt jelenti, nyílt sebed van! Menj el egy dokihoz, ha kell, az ügyeletre.
2009. febr. 20. 06:19

Sziasztok!

Nekem tegnap vették ki műtéti feltárással a bal felsőmet...érzéstelenítővel amit 3 helyre szúrtak. Fájdalmat nem éreztem csak 1-2 feszítő érzést amikor már lazították ki a fogat...

A varratnál sem éreztem semmit...Viszont amióta kiléptem a dokitól egyfolytában vérzik a seb! :(

Ez normális? Azt mondta nem szabad öblögetnek sőt..amint lehet már rendesen mossam meg fogkefével...:S

A másik ami baromira zavar az arcdagadás ellenére az a szájzár!!! Egyszerűen nem tudok enni...

Egyébként az altatás szerintem is sztornó! Tök felesleges!!! Utána meg így is-úgy is érzed hogy valami hiányzik onnan...

43. 1eb84e4bad (válaszként erre: 42. - Gauna)
2009. febr. 16. 21:25
Helló! Egyáltalán nem fog fájni! A szurit fogod érezni, de az egy szempillantás. és utána már csak azt hallod, hogy "végeztünk." Kitartás!!! Ha sima húzás csak, akkor kb 3 pec az egész.
42. Gauna
2009. febr. 16. 19:15

Ki akarom húzatni a bölcsességfogam Mennyire fog fájni? Meddig tart? Lehet e egyet altatásban?

Van egy oan bölcsességfogam ami balfelső, és úgy van kinőve (kb 3/4ig) hogy az arcomhoz közel. Gondolom mivel nyomja ezt el kell távolítani. és ezt hogyan fogják csinálni? Mennyire fog fájni? Meddig tart? Lehet e egyet altatásban mert annyira félek hogy szerintem elfogok ájulni.

2009. febr. 6. 09:02

Üdv, Mindenkinek!

Tegnap délután eltávolították a 15 éves lányom bölcsességfogait altatásban. Előtte elolvastam itt minden hozzászólást és próbáltam okosodni belőlük. Amit el szeretnék mondani, hogy az altatást nálunk én erőltettem, mert én féltem az egésztől. Utólag már örülök neki, mert olvastam, hogy volt akinek 5-15 perc alatt kiszedték a 8-asait, hát nekünk a három fog majdnem 1,5 óra volt. A felsők miatt még az arcüreg is sérült kicsit. Az altatás neki nem okozott problémát, kicsit szédült utána. Most lábadozik gyermekem, mi is jegelünk óránként és fájdalmat csillapítunk. Az én tanácsom a témában majdani érintetteknek, hogy konzultáljanak a szájsebésszel és szerintem van olyan eset, amikor az altatás jogos. Én nem csinálnék végig egy hosszú műtétet ébren, de a pár perces húzás az más. Minden foghúzás után ajánlom az Arnicát, Hypericumot és Symphytumot.

Kata

2009. febr. 2. 16:37
Helló!A négy bölcsességfogamból eddig egyet már kihúztak tavaly nyáron.Én nem láttam rajta lyukat,mivel teljesen hozzáfeküdt a megelözö foghoz.De elöször csak érzékeny volt,aztán nagyon fájt(pont hétvége volt).Röntgent készítettek,aztán meg volt a döntés:ki kellett húzni.Nagyon erös helyi érzéstelenítö injekciót kaptam, 3 helyre szúrva.Nagyon jól kihúzta a doki,életemben elöször történt,hogy nem fájt a húzás.Na de utána,mikor hazamentem és már elmúlt a szuri hatása!!!Na akkor aztán fájt!Egy hétig napi három erös fájd.csill.tabletta.Kb.jó hónap kellett,míg jól begyógyult a helye.Nálam varratra nem volt szügség.A fiamnak volt egy mütétes húzása,mivel a b.fog visszintesen feküdt az ínyben.A röntgenen látható volt,hogy ez magától nem tud kibújni.17 éves volt akkor még.Tehát a szokásos szurival 20 perces mütét,altatás nélkül.Vágás az ínybe,speciális fogfürész,3 darabban tudta csak kiszedni.Majd varrás,1 hét múlva varratszedés lett.De jött még 3-4 szilánk ki utána is.Kapott még egy szert is öblögetésre.Aztán fél évre rá egyszerre két felsö b.fogát húzták sima szurival,egyiket,két perc múlva a másikat.Itt nem kellett varrni és jól,gyorsan gyógyult.De meg egy b.foga bennt van,ki tudja,arra mikor kerül sor
39. hubi77
2009. febr. 2. 15:36

Sziasztok!


holnap lesz egy hete,hogy kiszedtek 3 bölcsességfogamat altatásban.Ami utána

következett azt el sem tudtam volna képzelni.

se enni,se beszélni nem tudtam 3 napig és ha

nem kúpoztam volna magam fájdalomcsillapítóval,

lekapartam volna a tapétát.ma már elviselhető és

a fejem sem dupla méretű. holnap megyek varratszedésre és nem tudom mi vár rám.

Remélem nem lesz rosszabb,bár szerintem még van egy kis gyulladás az egyik oldalon mert még jegelem a duzzanatot. tud valaki valamit segítség-

képpen mondani?


üdv Hubi

2009. jan. 26. 17:16
azért nagy különbség van a húzás, és a műtét között.
2009. jan. 25. 23:38
Sziasztok, nekem 8 hónapos terhesen kellett kihúzni, mert elkezdett fájni és nem bírtam volna még hetekig. Így csak valami másfajta érzéstelenítőt adtak, ami pár percig hat. De 10 másodperc alatt kint volt. Egyébként pedig extra hosszú foggyökerekkel rendelkezem több fogorvos szerint. Ja, persze utána sem akartam gyógyszert bevenni a fájdalomra, de nem is kellett. Fájt még persze, de az nem volt olyan rossz, mint előtte a fogfájás.
36. ovecskin (válaszként erre: 15. - Vov)
2009. jan. 25. 22:07
szia! légyszi irj már elérhetöséget privátban köszönöm !
35. Pensé (válaszként erre: 34. - Zebracsikó)
2009. jan. 20. 19:52
Jujj mik vannak, te jó ég! :((
2009. jan. 18. 21:04

szerintem akkor érdemes altatásban végezni, ha komoly műtéttel jár: ezt pedig előre lehet látni a röntgen-felvételen.

Jópár évvel ezelőtt én állkapocstörés miatt feküdtem kórházban, az egyik szobatársam pedig azért, mert bölcsességfog-húzásnál végigrepedt az alsó állkapcsa. Nyilván az altatás-nem altatás kérdéssel nincs ez szoros kapcsolatban, de ilyen komplikált esetekben talán egyszerűbb betegnek-orvosnak egyaránt, ha a páciens altatásban van.

2009. jan. 18. 20:21

A lányomnak vettek ki 2 bölcsesség fogat. Nem altatták, nem érzett semmit úgy el volt zsibbadva. Dúrva volt, mivel ki sem nőtt, hanem az íny alatt tolta a többit kifelé.

Műtét után JEGELNI!!!

32. Pensé
2009. jan. 18. 20:07

Kohi, de jó ilyen sorokat olvasni, remélem így lesz hogy csak nevetni fogok magamon. Köszi.


Kricatnek is köszi hogy vár egy kicsit. :)))

31. 1eb84e4bad (válaszként erre: 25. - Bogárka62)
2009. jan. 18. 10:46
Igen, nekem pl fúróval kellett kettéfúrni a fogat, mert nem tudta egyben kiszedni...
30. 1eb84e4bad (válaszként erre: 24. - Pensé)
2009. jan. 18. 10:45
akkor majd utána elmesélem:-))) nem szörnyű, csak tényszerű.
2009. jan. 18. 09:11

sziasztok!


Nekem egy hete húzták ki a bal felső bölcsességfogamat. Nagyon durva, amiket írtok, most már tudom, hogy milyen szerencsés voltam. Nekem a "jó napot kívánok" és a "viszontlátásra" között pontosan 21 perc telt el, ennyi idő alatt mindennel megvoltunk. Persze az enyém nem nőtt ferdén és nem nőtt hozzá semmihez... Három egyenes ágú gyökere volt, viszont teljesen el volt rohadva. :(

Az érzéstelenítőt nem is éreztem, a foghúzást sem, másfél perc alatt kiszedte.


Most viszont, lassan egy hét eltelt de még a helye mindig iszonyúan fáj..... Sokszor még éjjel is megébredek miatta. :( Még a helye sem gyógyult be teljesen, ez normális?

28. bomee
2009. jan. 18. 08:52

Ha csak 1 bölcsesség fogról van szó, akkor általában tervben sincs az altatás. Ha azonban 2, esetleg 4 fog egyidejű kivételének esete forog fenn, akkor az altatást ajánlják.

Azonban meg lehet tenni az altatást elkerülendő, hogy a több fogat több alkalommal szedjék ki. Ezt viszont csak időmilliomosoknak ajánlják, mert pl. 4 fog az 4x annyi gyógyulási idő, 4x annyi szabadság kivétele. De legalább nem altatnak...

Szóval egyéni mérlegelés függvénye.

1 fog esetén egyáltalán nem indokolt az altatás.

27. kohi
2009. jan. 18. 06:58

Pensé,Altatást semmiesetre sem válassz, éppen elég akkor, ha nagyon muszáj. Rengeteg következménye lehet.

Felnőttek vagyunk, gyorsan menj jelentkezz be, kikapják, utána nevetsz magadon.:-))))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook