Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan zajlik a bölcsességfog műtéti eltávolítása? fórum

Hogyan zajlik a bölcsességfog műtéti eltávolítása? (tudásbázis kérdés)

22. 1a9791a753 (válaszként erre: 1. - Hiperdinka zizicsaj)
2013. máj. 9. 10:11
Ne parázz, kapsz lóadag zsibbasztót, és egy ügyes szájsebész kikapja.
2013. máj. 8. 20:24

Azt még hozzáteszem, csak azért hogy ne aggódj , az én dokim barbár volt, még azt sem mondta, hogy vigyek haza fájdalomcsillapítót.

Vittem , de nem hatott, amit vény nélkül adtak, neki kellett volna fölírni.

Másikhoz mentem vissza egy hét múlva, a teljes nevét kérte a dokinak aki ezt művelte velem.

Csak jó dokihoz menj akiben bízol:-)

2013. máj. 8. 20:20
Ha túl vagy rajta, elmondom mit csináltak. Kb 2 hete húzták ki, tortúra....
2013. máj. 8. 20:10
Nekem az egyik oldalon teljesen az arcüregemben volt. 3at szedett ki szájsebész, először kettőt, akkor belülről plasztikázni kellett az arcüreget is. Nem altatott, de rengeteg fájdalomcsillapítót kaptam közben is. Mikor vége lett már akkor óriásira voltam dagadva. Egyik sem tudott kinőni. A 2. műtétnél már csak egyet alul vett ki, eléfeküdt a fogaimnak, de az már nem volt olyan vészes. De mire szájsebészhez kerültem nagyon fájt az egész fogsorom, próbált utat törni. Neked hányat kell?
2013. máj. 8. 20:04
Kinőtt bölcsességfogat kell kivetetned?
2013. máj. 8. 19:46
Nekem a dokinő szólt hogy kinőtt az egyik bölcsességfogam :) Úgyhogy 3mal kell szenvednem :S Írt ki Kataflánt, mert a ráment a fülemre is a fájás :S
2013. máj. 8. 19:37
Nekem egyszerre műtötték ki mind a négyet. Többi mint egy órás műtét volt, rendesen altatásban. Ha van rá mód egybe csináltasd meg mert igy csak egyszer szenvedsz utána. Egyik barátnőmnek 2 hetente szedtek ki egyet igy amire helyre jött jött az újabb igy 8 hétig tartott neki. Nekem 2 hét volt amig egyáltalán nem tudtam emberek közé menni mert akkor volt a fejem, és addig fájdalomcsillapitó is kellett. Ekkor vették ki avarratokat pont akkora kaptam szájzárat. Igy kicsit vicces volt a varratszedés....:) Nagyon örülök hogy kiszedettem mert igy soha többé nincs vele gond. Csökevényes fog igy hamar tönkre megy és sok kellemetlenséget okozhat. Nekem is muszáj volt kiszedni mert nem volt helyük kinőni és vizszintesen kezdtek haladni az inyemben igy veszélyeztették volna a többi fog gyökerét ha elérnek odáig.
15. SDitti (válaszként erre: 14. - SDitti)
2013. máj. 8. 19:37
ui.: Ja és elég gyorsan végeztek. Tulajdonképpen a varrás hosszabb ideig tartott, mint a műtét.
14. SDitti
2013. máj. 8. 19:36

Ne parázz! Nekem Szegeden műtötték ki az új szájsebészti klinikán. (Fontos a jó hely, nem csalódtam.) Jól adták az injekciókat, nem fájt és sok helyre adták (szájpadlásba is és oda legbelülre, ahol az alsó állkapocs vége van). Alul-felül kiszedték három bölcsességfogamat. Ebből egy volt műtéti eset. Teljesen elfeküdt, a gyökere a torkom felé nézett, nem nőtt ki. Az injekció után kaptam egy kis fertőtlenítőt, azzal kellett öblögetni.


Felvágták, levágták a koronát, kifeszítették a többi részt. Mivel elég nagy volt a vágás (a rendellenes fekvés miatt és azért, hogy ki tudják feszíteni), két varrat is lett. Egy több öltéses és egy egy öltéses. A másik két bölcsességfogat kihúzta (a korona egy kis része volt kint, nem gondoltam volna, hogy meg tudja csinálni egy füst alatt a hármat).


Kicsit bedagadt. Bekékült rendesen. Másnap reggel még vettem be fájdalomcsillapítót, de utána nem. (A műtét napján is természetesen. Nem vártam meg hogy fájjon.)


Jegeltem. Szájzáram se lett, max. egy kicsi.


Szépen gyógyult. Varratszedés egy hétre rá volt.Utána három-négy hétre fájt az egész állkapcsom, de ez alábbhagyott. (Gondolom, a csontosodás miatt éreztem így.)

13. hiperdinka zizicsaj (válaszként erre: 12. - Bettiiyy)
2013. máj. 8. 19:34
Meddig voltál feldagadva? Beszélni tudtál? :)
2013. máj. 8. 19:30

Nekem mind a négyet ki kell szedni. Eddig egyet szedtek még ki, plusz a négy elsőt, ami a szemfogak előtt voltak.

Mivel a bölcsességfogam befelé nőtt, így felvágták az ínyem, recsegett-ropogott, kikapták, összevarrták, hazamentem, feldagadt. Nem volt vészes, de nem is volt kellemes.

Nekem a jegelés nem sokat használt, de szorgalmasan csináltam. :)

11. varga.nora (válaszként erre: 7. - Kisj)
2013. máj. 8. 19:28

Szerintem nem mindegy, hogy ki van-e már nőve, vagy még nincs.

Nekem egyik sem volt ezért kellett kiműteni

10. hiperdinka zizicsaj (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2013. máj. 8. 19:28
Igazából nem tudom, lehet kihúzzák, lehet felvágják. Majd a doki látja. Nyomja a másik fogamat, ami mellette van. :S
9. varga.nora (válaszként erre: 6. - Megi04)
2013. máj. 8. 19:27
Nekem még ki sem voltak nőve, úgyhogy fel kellett vágni és úgy vésték ki
8. varga.nora (válaszként erre: 4. - Hiperdinka zizicsaj)
2013. máj. 8. 19:26

aha


Ja igen jegelni is kell :(

7. kisj
2013. máj. 8. 19:26

A fiamnak nemrég szedték ki. Nagy műtétre készültek, egyeztetett időpontra kellett menni, stb

Aztán mit ad isten, kikapták egy perc alatt.

Se vágás, se varrás, se szájzár, se feldagadás.


Nem kell ám megijeszteni a fórumindítót.

2013. máj. 8. 19:23
Nekem kihúzták mindet.Egyik sem fájt,ugyan olyan volt,mint mikor egy "nem bölcsességet" húztak..
2013. máj. 8. 19:22

fel fog dagadni és szájzárad is lehet átmenetileg


fájdalomcsillapítóval készülj


nem feltétlen öltik, nem mindig kell varrni

4. hiperdinka zizicsaj (válaszként erre: 2. - Varga.nora)
2013. máj. 8. 19:20
Fel voltál dagadva?
2013. máj. 8. 19:09
Ki akarják húzni? Vagy csak felvágják fölötte az ínyt, hogy ki tudjon jönni?
2013. máj. 8. 19:09

Szia.

Nekem már 2-őt is ki kellett műteni. Az egyik nagyon fájt, utána alig bírtam enni, a második már sokkal barátságosabb volt.

Készülj jó pár öltésre a szádban.

Szivogatni ne szivogasd a sebet.

2013. máj. 8. 19:07
Kinek műtötték már a bölcsesség fogát? Mit fognak csinálni, mire számítsak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook