Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Védőoltás a méhnyakrák ellen. fórum

Védőoltás a méhnyakrák ellen. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. druida (válaszként erre: 45. - 0c97fbb607)
2007. márc. 29. 14:06

A sajnálat az ember önmagával kapcsolatban alkalmazott lelki módszere. Esetleg még valamennyire a közvetlen hozzátartozókra vonatkozik, de abban az esetben inkább a félelemnek nagyobb a mértéke. Tehát én sem tudom alkalmazni más személlyel kapcsolatban. Még akkor sem, ha ismerem a folyamat mechanizmusát.

A megsajnálás és a lesajnálás ennek egy fajtája. Az előző egy tanulási folyamat eleme, a másik pedig ráveszi az embert arra, hogy megosszon birtokában lévő információkat.


Vajon ezeket az információkat amikről írtam, az itt fórumozók többsége ismeri? Valószínűleg nem. Pedig nagyon lényeges kérdésekre adnak választ. Ha az a válasz, hogy "nem tudtam hogy...", akkor mindenki önmaga sorolja be magát a tudatlan-nak nevezett csoportba. Nekem ezt nem kell megtennem.

A kémiatanár sem úgy fogalmaz, hogy "érkezik a térből egy proton és egy neutron, majd barátkoznak, kedvesek egymáshoz, kipróbálják, hogy mit tudnak együtt", hanem úgy hogy "jön a proton és a neutron, egyik kiüti a másikat, a maradék reakcióba lép az atommaggal, és bumm!, aztán bekaphatja... a gombóc fagyit az egész osztály". Az egyik módszerrel fél óra elmagyarázni a folyamatokat, a másikkal öt perc. Az értelme és információtartalma ugyanaz mindkettőnek.

Éveken át szelíden, elmagyarázva próbáltam segíteni az embereknek, próbáltam megvédeni őket a saját butaságuk ellen. Nem sikerült, talán csak egy esetben. A többezerből. Amikor a felbosszantott ember stílusában adtam elő ugyanazt, akkor a fele észbe kapott. Tehát a vehemencia csupán egy módszer, "civilben" nem vagyok ilyen. Ennyire. (A kutyát is csak óránként rugdosom meg a gazdájával együtt, ha utóbbi nem szedi össze az előbbi sétáltatásának melléktermékét a parkban:))))). De csak azért, hogy a kutya pontosan ismerje a gazdájának ezt az oldalát is.)

Elég sokan odafigyelnek rám, és éppen elegen vannak, akik ellátnak napi szinten feladatokkal. Rövidesen többen lesznek, mint amennyinek segíteni tudunk. Most is 10-12 órát dolgozunk. A hét minden napján. 16 órára vagyunk hitelesítve, addig bírni fogjuk. Utána pedig már nem tudunk nagyobb létszámon segíteni. Az ismeretanyagunk megtanulása pedig évtizedeket vesz igénybe, a jelenleg tanulók pedig még messze vannak ettől - még ha sokan is vannak. Viszont nagyon egészségesek vagyunk, tehát sokáig tudunk még segíteni. Hacsak ránk nem dől valami...

52. druida (válaszként erre: 47. - Ancika)
2007. márc. 29. 13:43
Az igazság nem válogat és nem kíméletes. A reklám sem. Viszont én nem reklámozok. Az egy másik módszer. Nézd csak meg az oldalon működő bannereket...
51. druida (válaszként erre: 48. - Zolko96)
2007. márc. 29. 13:42

Voltam. Sokáig. De nem vette be a gyomrom. A mostani állapotomat úgy lehetne megfogalmazni: egyészséghelyreállítást segítő.

Amúgy ezt tartalmazza a nickem is. Az a munkaköri leírásom.

50. druida (válaszként erre: 49. - Bettibaba)
2007. márc. 29. 13:40

Ha már ő maga nem veszi észre, hogy nem ez a megoldás, akkor másként nem akartam fogalmazni. A szavaknak 3 féle értelme van: eredeti, sztereotip és energetikai. Mindenki azt ért rajta, ami a gondolkodásmódjának megfelelő. Aki gondolkodás nélkül elfogadja amit egy embercsoport mond, ő a sztereotip értelmezést használja.

Nagyszerű dolog a tudomány és a technika is. Kiválóan tönkre lehet vele tenni önmagunkat, a gyermekeinket és az élőhelyünket. Ezt minden szempontból megteszik az emberek. A nagy többség legalábbis. Sajnos kizárólag pozitív hatását keveset tudnék felsorolni. Mert az információáramlás 99%-a reklám. Az 1 % pedig kvés a haladáshoz.

Ha véletlenül szembe jön egy tükör, akkor elfordítják a fejüket és teszik tovább mindazt, amiről úgy mondják nekik, hogy helyes. De a valóságnak nem néznek utána.

Az emberi szervezetben több kilogrammnyi olyan élőlény van, ami nem része a szervezetnek, csak szimbiózisban él vele. Ha mindenki megad mindent a szervezetének és ezeket a lényeket sem ijesztgeti, akkor nem lehet különösebb probléma. Ha viszont nagy dózisú mérgeket visz be, akkor ne csodákozzon, ha válaszként durva viszontválaszokat kap. Tehát ha valaki elkerüli a mesterséges élelmiszerek nagy többségét (ez a bevásárlóközpontok teljes kínálatát jelenti a félkész ételektől kezdve a mesterséges ízesítőszereken keresztül az üdítőnek nevezett italokig, nem beszélve a rettenetes hatású tisztítószerekeig - ez utóbbinak semmi köze nincs a higiéniához), és jártában keltében beszerzi a szennyezetlennek tűnő forrásokból a számára szükséges élelmiszereket, akkor nagy baj nem lehet. (Persze van még néhány paraméter, ami a biztonságot szolgálja, de ezeket mindeki ismeri.)

Azért nem ártana gondolkodni. Na, nem azon hogy Kakucs úr ágyba viszi-e Horváthnét a filmsorozat következő részében, hanem póriasabb dolgokon. Például az nagyszerű dolog, hogy lehet mindenkinek mindenkivel amikor csak eszébe jut és nem lesz gyerek az akcióból csak ha akarja (vagy akkor sem). Viszont 2 liter vezetékes ivóvízben annyi hormon van (ezt a tisztítás során nem távolítják el - nem is lehet), amennyi 2-3 fogamzásgátló tablettában. Falun és városon egyaránt. (Városban kicsit magasabb a dózis, viszont kevesebben fogyasztanak csapvizet.) Szerinted van-e összefüggés e között a tény között (rengeteg szaklap megírta és a folyamatos méréseken alapuló viszgálatok eredménye is publikus) és a között a tény között, hogy 6-8 éves kislányoknak méhnyakrákja van. Nem képzelődöm, ez van. Még akkor is, ha Magyarországon a legtöbb ilyen irányú adatot be sem szerzik sem azok akiknek a dolga lenne, sem azok, akiket személyesen érint. Mert kényelmesebb a reklámoknak hinni.

De utána nem kell csodálkozni, ha egy szakosodott gyártó észreveszi az üzlet lehetőségét, és irdatlanul lekaszálja a piacot. Valamivel, aminek hatásáról fogalma sincs. Van olyan oltás, amely 100 emberből 80-at megöl. Ezek nagy többsége gyerek. De továbbra is adják, mert nagy problémák megoldására kínálják. A hivatalos engedélyeztetési eljárás nagyon egyszerű, és rengeteg kiskaput tartalmaz. Szinte csak azt. Egy hivatali dolgozót nem érdekel senkinek a gyereke, legfeljebb a sajátja. Akinek van esze, ő messze elkerüli azokat a szereket amikről látja, hogy rendkívül hiányosak az információk a hatásáról. De a pecsétet ráteszi az engedélyre, mert megfizetik érte. Innen is, meg onnan is. Magyarországon a legmagasabb a korrupció az egész EU-ban. Képzeld el mekkora lehet valójában, ha már a statisztika is elismeri. Aki pedig nem hajlandó fizetni: pusztuljon. Ez a hivatalnoki, az élelmiszerkiegészítők gyártóinak és a biokereskedelem álláspont álláspontja is. A nagyvárosok betonkaptárjaiban élőknek esélye sincs a saját élelmiszerek előállítására, és megfelelően lusták is ahhoz, hogy ne is akarjanak ilyet előállítani. Inkább pénzt termelnek (már akinek sikerül) és kilószámra hordják haza a mérgeket és azok hatásának tünteteit csökkentő gyógyszereket. Ez van.

2007. márc. 29. 09:20

Druida!

"Akkor miért hagyod, hogy döfködjék? Még ha injekcióval is..."


Azt hiszem ez egy elég kétértelmű válasz volt Ancikának.

És jogosnak tartom a felháborodását.

A gyermekéről írtál így.

Ne csodálkozz,hogy lebunkózott.


Vagy valamit félreértettem?

2007. márc. 29. 09:12
Druida talán orvos vagy?
47. Ancika (válaszként erre: 41. - Druida)
2007. márc. 29. 09:07
hát ez főleg a te hozzászólásaidon látszik! amúgy bárhol ahol hozzászólsz!
46. 12667dcac6 (válaszként erre: 39. - Druida)
2007. márc. 29. 07:17
Hú,megint okosabb lettem a nagy semmivel:)))))
2007. márc. 29. 00:45

Csak annyit szerettem volna "üzenni" ezzel,hogy ha nem ekkora vehemenciával,bántóan és lesajnálóan (Ó ti tudatlanok!)írnál,akkor talán

jobban odafigyelnének rád.

2007. márc. 29. 00:36
Tudom!Már közben eszembe jutott.....régen tarokkoztam már....
43. druida (válaszként erre: 38. - 0c97fbb607)
2007. márc. 29. 00:06
Dobbal még kevésbé. Habár... a reklámoknak ez működni látszik. De madarat mindenképpen eleget fognak vele :((((
42. druida (válaszként erre: 37. - 0c97fbb607)
2007. márc. 29. 00:05
Köszi a tanácsot. Jakót elismerem, mert van néhány dolga ami jó, de ezek közül az általad ajánlottak számomra nem megfelelőek. Maradok a jól bevált háziszereimnél...
41. druida (válaszként erre: 36. - Ancika)
2007. márc. 29. 00:04
Persze. Telibe is találtalak, ez látszik. Amúgy az írás erősen minősíti az íróját...
40. druida (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2007. márc. 29. 00:03

Nem igazán istenítem (arra ott van az Igazi), de ezt jól ismerem. Mivel nincsenek senkinek negatív tapasztalatai vele, nem szennyezi a környezetet (a fizikait és a szellemit sem), kivétel nélkül mindenkinél minden esetben működik, így magam próbáltam ki, és tudok róla tapasztalatokat közreadni. Mivel nincsen benne a megszokott vagy elvárt volumenű üzlet, így etikai szempontból is tiszta vagyok. Ja, és sok aprólékos munkával, fáradtsággal jár.

A patacipő és a haspóló/alacsony derekú nadrág, a tetkó és a piercing valóban káros. A patacipő régi találmány, akkor sem vált be. A haspólót/rövid derekú nadrágot csak alkalmilag hordták, és nem télen-nyáron. Mert napi szinten hordva már káros, főleg télen. A tekónak és a piercingnek nagyon pontos értelme volt - ma is van, csak azt kevesen tudják, és a hatását is pontosan ismerték az alkalmazói - ma pedig alig valaki.

A búzafűlevet nem olyan régóta ismerik (a búzafüvet sokezer éve), mert nem volt megfelelő eszköz a lé kinyeréséhez. De 10 év alatt sem terjedt el igazán. Szerinted miért nem találsz igazán hiteles forrást róla? Az egész Interneten talán ha 10 részletesebb írás van róla (ami több van, az az előzőeket ismétli szóról-szóra), a többi az a zöldárpafűről szól, vagy a csírákról.

Reklámokat pedig nem nagyon kapok, mert tévét nem nézek, rádiót ritkán hallgatok, újságot pedig keveset olvasok.

A búzafüvet saját magam fedeztem fel. Egyszer hallottam róla egy**táplálkozótól (ők nem esznek és nem isznak soha semmit, többet is ismerek személyesen), aztán sok év elteltével magam jártam utána valami hatékony dolognak, mert irdatlanul nő a szennyezettség mértéke minden téren. És a gyermekeimet szeretném felkészíteni arra, hogy ha még vadabb dolgok következnek, akkor legyen idejük gondolkodni, és aztán cselekedni is. Eddig a búzafűlé bevált erre.

A marketingesek sem igazán érnek el, legfeljebb ha tanulni akarnak valami szakmába vágót...



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
39. druida (válaszként erre: 33. - 12667dcac6)
2007. márc. 28. 23:44

Két oka van:

1./ Mert mindeki tudja (valószínűleg).

2./ Önmaguktól kevesen végeznék el, ha viszont mi végezzük, akkor az bevételt jelent nekünk. Igaz szolid haszonnal, de nem vagyunk nagy igényűek. És valódi dolgokat adunk cserébe.


És tényleg sokaknak segítünk. Ezzel is, és mással is. A más jó része nem kerül pénzbe.

2007. márc. 28. 15:17

És még egy jó tanács,ha elfogadsz tőlem:

"Síppal nem lehet verebet fogni!!!"

2007. márc. 28. 14:54

Druida!Szerintem vedd meg jaksontól a wonderlendetmost épp árulja,van ott nagyon klassz extra hiper szuper bio,természetes oxigénsátor,és maszk is.

A fórumhoz hozzászolva,nem én nem adatom be a gyermekeimnek.

36. Ancika (válaszként erre: 14. - Druida)
2007. márc. 28. 14:13
te egy mekkora bunkó vagy!!!!!!!!
35. emagdi (válaszként erre: 29. - Druida)
2007. márc. 28. 13:04

furcsa, hogy egyik hozzászólásodban bírálod a divatirányzatoknak és reklámoknak bedőlő "pórnépet", majd istenítesz egy olyan szert, ami az utóbbi években lett nagy divatirányzat, és ebben látod minden probléma megoldását.

szerintem téged is befolyásoltak a búzafű-marketinggel:)))

2007. márc. 28. 12:50
A védőoltásról bővebben:HPVteszt.hu-n.
33. 12667dcac6 (válaszként erre: 32. - Druida)
2007. márc. 28. 12:49
Ha te ilyen profi szinten értesz az immunrendszer erősítéséhez miért nem írod le,hogy mit is jelent ez???Miket adsz a gyerekeidnek???Biztos sok embernek segítenél.
32. druida (válaszként erre: 31. - 12667dcac6)
2007. márc. 28. 12:08

Egy adott szerről független forrásból érdemes információt szerezni. Csak azokat nagyon ritkán lehet felfedezni. Még akkor is, ha orvosi szaklapokban megjelentetik a tanulmányokat, felméréseket. Ha ezt is megteszed, akkor bátran nekivághatsz bármely mesterségesen előállított szer alkalmazásának. Annyit azért érdemes tudni, hogy a boltban kapható narncslé és az általad frissen préselt között óriási különbségek vannak. Mind kémiai, mind biológia szinten. Miért lenne ez másként bármely más növény termése vagy részének ipari felhasználása esetén?


A te dolgod, a te gyereked. Én pedig az immunrendszerét erősítem és tartom karban az én kislányomnak. A fiamnak is. Professzionális szintre és szinten. Még csak morcosan sem néz soha egyik sem, nemhogy beteg lenne...

31. 12667dcac6 (válaszként erre: 30. - Druida)
2007. márc. 28. 10:12
Igazad van valószínüleg nem ismerem a természetes eljárások követelményrendszerét és az eljárások eszközeit.De tudok rólok annyit amennyit nekem tudnom kell(eüs vagyok,most gyeden vagyok).Nem érzem,hogy tájékozatlan lennék és ha valmi érdekel,hidd el,hogy nagyon utánnaolvasok,érdeklődöm,ha kell szakembertől.Én a témát azzal szeretném lezárni,hogy befogom adatni a kislányaimnak az oltást.
30. druida (válaszként erre: 27. - 12667dcac6)
2007. márc. 28. 01:54

Látom nem ismered különösebben a természetes eljárások követelményrendszerét és az eljárások eszközeit. (Nem az államilag elfogadottat/szabályozottat. Azokat ritkán hozzák létre hozzáértők.)

A búzafüvet nem tudod megenni, és a legtöbb fűféle sem fogyasztható közvetlenül. Valamelyik alkotóelemét nyerjük ki. Pl. a levét, olaját.

A búzafűnél nem csak inni kell a levet, hanem pontos menetrend és módszer szerint kell fogyasztani. Csak ettől nem leszel egészséges. Több más összetevője is van az egészség állapotának elérésének. De egyik sem olyan, amihez az kell, hogy idegen emberek kukkoljanak az intim területeiden, vagy te legyél valamelyik kétes kimenetelű kísérletnek az alanya. Vagy a gyermekeid. A legtöbb az ún. "életmód-változtatás" témakörébe tartozik, és nem drágább mint amit a gyógyszertárban esetenként otthagysz. Csak akkor, ha nem akarsz sokat vacakolni, és a feladatok nagy részét másal végezteted el. Akkor a magánklinikák áraihoz lehet viszonyítani az eljárásokért fizetendő összeget.

Én alaposan benne vagyok a kutatásban. Eddig 68 halálraítéltnek segítettünk úra teljes életet élni. Az orvosok kivétel nélkül mindegyiket elküldték azzal, hogy itt már nincs segítség. Pedig mindent bevetettek és meglehetősen jómódú emberek is voltak közöttük szép számmal. Valahogy mégis akadt segítség. Persze a megtalálásához el kellett fordulni a tudománya végére ért orvostársadalomtól, és új lehetőségek felé kellett nézni. És láss csodát: voltak. Kíméletesebbek, olcsóbbak és hatékonyabbak. Amik nem csak a tüneteket segítettek megszüntetni, hanem a jelenség okát is segítettek megismerni és megoldani.

Mindeki abban hisz, amiben akar. (Nálunk nincsenek hitkérdések, pedig sokan közülünk papok és papnők. Az egyetlen koedukált papi rend a kezdetektől fogva. Ez kb.6842 év.) A saját életéről van szó mindenki esetében, úgy alakítja ahogy akarja. Ő dönti el, hogy miként fogja fel a testi jelenségeket akár saját magával, akár a családtagjaival kapcsolatban. Neki fáj. A szerettei baja is. Mifelénk nem merül fel ilyesmi saját magunkkal és a gyermekeinkkel kapcsolatban. Nem végeznek rajtunk kísérleteket a sarlatánság minőségébe jutott gyógyszergyártók. Ha valami új eljárást próbálunk ki, akkor annak teljesen természetesnek kell lennie. És csak itt termett alapelemeket/alkotórészeket használunk hozzá. Nem keverünk semmit, legfeljebb a teafüveket. A legmagasabb minőséget adjuk mind gyermekeinknek, mind magunknak. És nem élünk több pénzből, mint egy minimálbérből gazdálkodó ember. Mert mindenre van kielégítő és helyes megoldás. De azt nekünk kell megismernünk. Alaposan. Kérdés nem maradhat megválaszolatlan. Mi ebben hiszünk.

29. druida (válaszként erre: 28. - Zolko96)
2007. márc. 28. 01:32

Azt nem tudhatom, hogy a tv-ben volt-e. (Nem nézek olyat. Fontosabb dolgom van: egészséges maradok.) Azt tudom, hogy nagyon kevesen ismerik alaposan a hatásait. A termesztését és az alkalmazási módjait pedig még kevesebben. Ezért vettük a kezünkbe a dolgot a kutatás során, mert nem találtunk olyan embereket, akik értenének hozzá. A nulláról kezdtük, de már komoly eredményeink vannak.


Elég régen ismerik ahhoz, hogy a hatásait pontosan meg lehessen mondani. Azért nem kereskednek vele, mert a kipréselt levet 10 percen belül fel kell használni, különben megindulnak olyan bomlási és erjedési folyamatok, amiket nem tudnak stabilizálni és csak a teljesen természetes friss állapotában adja a szer a várható hatást. Gyártani soha nem lehet nagy tételben és nem is érdemes. Ami a kereskedelemben néha kapható, az valami más. Aki valaha is ivott frisset, ő tudja a különbséget. Aki soha nem kóstolta, neki bármit el lehet adni.


Ha komolyan veszed és betartod a felhasználási paramétereket, akkor bármilyen gyógyulást is elvárhatsz tőle. Nevezheted akár csodásnak is. Mindenesetre pontosan alkalmazva 100 esetben 100-ban hat. Mégpedig mellékhatások nélkül. Olyan mellékhatás azért előfordult, hogy kopasz fejen megindult a hajképződés, vagy elmúlt a narancsbőr. De ennél súlyosabb nem volt. Mi alkalmazzuk kozmetikai kezelést igénylő jelenségek megoldására is. Külsőleg is jól működik, de nem mindegy, hogy ki viszi fel a bőrre.

28. zolko96 (válaszként erre: 25. - Druida)
2007. márc. 27. 19:36
Ez az a búzafű amit már láttunk a tv-ben is ?Mi ez valami csodaszer?Csodás gyógyulást várhatunk tőle?
27. 12667dcac6 (válaszként erre: 25. - Druida)
2007. márc. 27. 19:32
Most ezzel azt akarod mondani,hogy együnk-igyunk búzafűlét és egészségesek leszünk?Hát tedd azt.Én másban és másokban hiszek ha nem baj.
2007. márc. 27. 19:24
Hát már sajnálom, hogy benéztem ide......
25. druida (válaszként erre: 19. - 2ab728965c)
2007. márc. 27. 18:37

Egy oltás lehetne hasznos és jó és olcsó is. Amiről itt szó van, az ezek közül egyik feltételnek sem felel meg.

Szendi is élesben találkozik azokkal a jelenségekkel amiről sokan csak beszélnek, és még akkor sem hiszik el amikor velük történnek ezek. Rettentő durva dolgok vannak jelenleg is folyamatban. Ne gondold, hogy bárkinek is számít az életed, vagy a gyermekedé. Még a pénzed sem. Erről Drábik János tud nyilatkozni, ami az Interneten is elérhető hiteles forrás. Szóban pedig egy csomó ember. A volt pénzügyminiszterektől kezdve bármelyik oktató a Közgázon vagy a Külker főiskolán.

A nőgyógyászod is inkább a saját életével játsszon. Éppen annyira tájékozott a saját szakmájában ezek szerint, mint aki a tv-reklámokból informálódik.

A maradék 20 % ellen mi véd? Mi van akkor, ha nem a nevezett vírustörzs okozza a jelenséget? Már sok esetben előfordult, hogy valamit kkikiáltottak mumusnak és egy idő múlva kiderült: téves kapcsolás. Pl. parlagfű.

A kérdésre a válasz régóta ismert: megelőzés. Nem szétverni amit nem kell (intim tiszálkodási "vívmányok" egy részének mellőzése), immunrendszer példás erősítése. Ennyi.

Van tudományos válasz is, egy ideje éppen ilyen kutatásban dolgozom. Búzafűlé. Többszörös áttételes daganatos betegek gyógyulnak meg tőle "csodálatosan". Pedig semmi csoda nincsen benne. Viszont semmi szennyező anyag sincs és meglehetősen bonyolult az előállítása. Azért nálunk a nagyszoba tele van vele... Extra-ultra-mega bio. Hogy korszerű is legyek...

24. druida (válaszként erre: 18. - 12667dcac6)
2007. márc. 27. 18:23

Nem is kell hasonlítani. De érdemes betervezni a költségvetésbe. Legfeljebb jó esetben nem lesz rá szükség. De egyre ritkábbak a "jó estek". A múlt heti felmérés eredménye amely kis hazánkban készült: helytelen gyógyeljárás-alkalmazás miatt a halálozások 74 %-a következett be. Ebből 94 % az orvosi beavatkozások, 5 %-a a természetes módszerek és 1 % a kontárok. Most akkor kik a veszélyesebbek? Kérdezett minta: 13 561 fő. Kérdezett időszak: 15 hónap.

Azért fogalmazok sarkosan, mert naponta rengeteg olyan tapasztalatom van, ami azt mutatja, hogy fel kellene már ébredni a misztikum világából. Nem az ezotéria tartozik a misztika tárgykörébe, hanem a tudományok nagy része.

Az orvostudomány éppen olyan hatásfokkal - vagy még azzal sem - tud meggyógytani bárkit és bármit, mint a telefonos gyógyítók. De a telefonos gyógytónak legalább van fogalma arról, hogy miként működik a módszere. Jóval kevesebbet találgat, mint a tudományos orvoslás. A megfigyelései pedig ugyanolyan mennyiségűek.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook