Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védett-e az anyatej vakcina után? fórum

Védett-e az anyatej vakcina után? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. jún. 4. 11:18

Nem is tudom már, hogy melyik hozzászólásra reagáljak...

Ezen napestig vitatkozhatunk, DE!

az alapfelvetés az volt, hogy egy 2-3 éves gyereknek biológiailag nincs szüksége anyatejre, ami igaz. És ti ezen vagytok vérig sértődve.

Valóban nem tudtam szoptatni. Vért és verítéket nem kímélve próbáltam, nem ment tovább kűzdések árán sem 10 hónapos kora után. De ez nem változtat azon a tényen, hogy a 2 évesemet nem szoptatom meg.

39. brandy85 (válaszként erre: 37. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 4. 11:15
? Nem értelek. De tényleg hagyál már!
38. brandy85 (válaszként erre: 35. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 11:15
Na ez a másik,de ne adjunk nekik inni... az enyém ugyan úgy ivott mellette.
37. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 32. - Brandy85)
2021. jún. 4. 11:14
Azért a 6 hónap neg a 3 év eléggé messze áll egymástól. 😀😀😀
36. brandy85 (válaszként erre: 33. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 11:14
Jöttek leszólni minket!🤣🤣
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Brandy85)
2021. jún. 4. 11:14
Így van. Csak sajnos még sok gyerekorvos is ott tart, hogy 3 hónaposan lehet kezdeni a pürézést. Ez viszont már inkább probléma.
34. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 11:13

De ha a Tiednek erre lenne igénye 6 évesen? Mivel másabb, mint 3 évesen?

Tehát azt mondod, egy 2 éves gyereknek az étrendjének kötelezően tartalmaznia kell anyatejet, különben az étkezése nem lesz megfelelő?


(Btw 3 gyermekem van, de való igaz, 3 évesen oviba jártak nem szopiztak otthon).

33. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - D1d33a8bba)
2021. jún. 4. 11:10
Hááát, ha az a vita alapja, hogy ki mit lát a másik szavai mögé, akkor nem lesz itt érdemi beszélgetés. Ha én azt mondom, piros kocka, te meg erre azt válaszolod, hogy hogyan lehetek olyan hülye, hogy erre azt gondolom, kék kör, akkor részemről itt be is fejezhetjük, mert bár én bevallom, hogy nem vagyok gondolatolvasó, de neked is erősen van mit fejlesztened ezen képességeden, mivel eddig mindenben nagyon mellélőttél.
32. brandy85 (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 11:08

🤣🤣🤣



Így van. Minek kell erőltetni a levállást,majd eldobja a manó. Akinek kényelmetlen az tegye,akinek a tápszer jó tegye,de nem kell leszólni aki nem ragaszkodik a 6 hónapos kor után már ne szopjon dologhoz. Inkább az anyatej,mint ezek a tejpótló milupás italok.

31. brandy85 (válaszként erre: 26. - D1d33a8bba)
2021. jún. 4. 11:05
Látom nem értetted amit írt vagy csak szimplán kötözködsz velünk! Tudod a kicsik tudják meddig jó nekik a szopizás és nem fog suliba is cicizni.
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Brandy85)
2021. jún. 4. 11:05

Azt én is megnézném, ahogy az anya tukmálja a gyerekre a cicit.

- Na gyere már cicizni!

- Nem!

- Most azonnal gyere cicizni, te büdös kölök, különben olyan sallert kapsz, hogy a fal adja a másikat!

XDDD


Mondjuk őszintén szólva még soha sehol nem láttam olyat, hogy egy mondjuk hatéves gyerek szopizik. Viszont számos olyat igen, hogy kisiskolás gyerek szopja az ujját. Akkor már inkább szoptatom hároméves koráig, minthogy beleragadjon egy olyan orális fixációba, amit a túl korai elválasztás okoz. Főleg mivel az már maradandó fejlődési rendellenességet okozhat a fogazat kialakulásában.

29. brandy85 (válaszként erre: 27. - D1d33a8bba)
2021. jún. 4. 11:03
Jesszusom! Magyarul az ő gyereke sem ér kevesebbett,mint az a gyerek aki cicizik. Így oké?
28. brandy85 (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 11:02
Hagyd,nem érti. Szerintem Te se és én se szóltuk le a tápszeres babákat,de mindegy. Vagy nincs gyereke vagy nem tudta szoptatni.
27. d1d33a8bba (válaszként erre: 25. - Brandy85)
2021. jún. 4. 11:02
És hogy jön ide a szépség meg az okosság? :D
26. d1d33a8bba (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 11:02

Nekem nagyon elszalad. Attól, hogy valamit nem mondasz ki explcit, attól lehet érezni minden szavadon, hogy így vagy.


Na várjál. Ha 6 évesen igénye lesz rá, akkor nem adsz neki? Vagy ilyenkor már nem érvényes a a "kereslet kínálat" elvetek amire eddig alapoztátok a teóriátokat? Azért szerintem Te is érzed az ellentmondást.

25. brandy85 (válaszként erre: 19. - D1d33a8bba)
2021. jún. 4. 10:58
Próbáld meg értelmezni,nem ezt írtam. Biztatni azért,mert a szoptatás lenne az alap!,és el volt keseredve az anyuka azért tudod?
24. brandy85 (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 10:56
Ez így van. De miért kell ősanyázni? Nem értem. Sajnos sokan vannak úgy,hogy kényelmesebb a tápszer,de én sem szólok le senkit. Más se tegye,mert magánügy, ki mit ad a gyermekének. Szerintem. Szoptatni gyermeket csak addig lehet amég igénye van erőszakkal nem!
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - D1d33a8bba)
2021. jún. 4. 10:54

Eléggé elszalad a fantáziád :D

Hol használtam az ősanya vagy a sz@ranya kifejezést? Hol írtam, hogy bárki azért nem tud szoptatni, mert nem akar vagy nem próbálkozik eléggé? Azt írtam, hogy sajnos sokan nem kapnak megfelelő segítséget.


Nyilván ha egy kétéves cicizik, akkor örökre cicizni fog, ugye? :D Akkor nagyon aggódom, mert ezen az elven ha egy kétéves pelusba csinál, akkor még az egyetemen is oda fog.

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Brandy85)
2021. jún. 4. 10:49
Mert régen más volt az érdek, ezért más volt a szokás, és aki annak idején aszerint csinálta, sok esetben valamiért nem akarja elfogadni, hogy azóta sokat változott a világ és a tudomány. Az meg más kérdés, hogy ettől még miért érzik úgy, hogy bele kell szólni abba, ahogyan mások nevelik a gyereküket. Persze jószándékú tanácsot lehet adni (még akkor is, ha tudományosan túlhaladott nézetekről van szó), viszont a stílus nagyon nem mindegy. De sajnos sokan egyáltalán nem érzik a különbséget a kedves tanács és a letámadás közt.
21. d1d33a8bba (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 10:45

Na látod, és akkor kikéritek magatoknak az "ősanya" jelzőt, amikor simán lesz@ranyáztok bárkit, mert nem tud szoptatni. Biztosan azért van, mert nem akarja, nem próbálkozik eléggé, mert önző.

Szégyeljétek magatokat!

De még szerencse, hogy Ti itt vagytok, akiknek a gyerekei még az iskolás ballagásról is cicvel a szájában fog elmenni, Ti vagytok a világ megmentői, a Ti csemetétek különbbek a különbbnél, mert a csodás nedűt évekig magukba szívják.

Ne nevettes már. :D

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - D1d33a8bba)
2021. jún. 4. 10:42

Nagyon szomorú tény, hogy rengeteg édesanya kénytelen pár hét után feladni a szoptatást, pusztán azért, mert nem kap megfelelő segítséget a témában. Pedig igenis biológiailag az anyatej a legjobb táplálék egy csecsemőnek, és rengeteg kítűnő szoptatási tanácsadó elérhető már. De azért szerencsére ma már kitűnő tápszerek vannak, így nem kényszerülnek a pár hónapos babák olyan szilárd táplálékot fogyasztani, amihez nem elég érett az emésztőrendszerük.


Mellesleg az, hogy >szerinted< a 2 éves szoptatása az anya igényeiről szól, csak egy vélemény, nem tény. Úgyhogy Te is csak azt mond, hogy Te ezt nem akarod ;)

19. d1d33a8bba (válaszként erre: 18. - Brandy85)
2021. jún. 4. 10:39

Na látod, ebben a hsz-ban minden benne van. Biztatni? Minek?

Hidd el nekem, nem a "szopizástól" lesz szép és okos a gyereked. Előbb a fogantatás pillanatában kódolva van, utóbbi pedig egy összetett rendszer eredménye.

18. brandy85 (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 10:35
Igazad van! Csak azt nem értem, miért kell bántani a szopiztatókat? Én sem bántottam sosem a tápszerezőket,inkább biztattam a környezetemben is őket,hogy attól ugyan olyan okos és szép az ő babájuk is,mint a szopisoké. 😔
17. d1d33a8bba (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 10:30

Nem szólt be, annyit mondott, ha a 2 évest szoptatja, az inkább szól az anya igényeiről, arról, hogy nem akarja ezt a "köteléket" megszakítani, ami igaz is.

Kisebb százalékban vagytok Ti 2-3 éveseket "szopiztatók", mint a másik oldal. Nem kell mindent sértésnek venni.

De azért ezt a kereslet-kínálat dolgot gondoljátok át, mi van azokkal, akik csak pár hónapig tudnak szoptatni, mert nincs tejük? Vagy ez a szabály csak rátok érvényes?

Engem hidegen hagy, hogy ki meddig szoptat, de inkább mondjátok azt, hohy Ti ezt akarjátok, mintsem, hogy egy 2/3 éves gyereknek erre biológiailag szüksége van.

16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Brandy85)
2021. jún. 4. 10:25
Ne törődj vele! Te a legjobbat adod a gyermekeidnek. Ő pedig azzal van elfoglalva, hogy idegeneknek szól be ismeretlenül az interneten. Ez őt minősíti.
15. brandy85 (válaszként erre: 14. - Brandy85)
2021. jún. 4. 10:21
És persze mindig én vagyok a "szemét"...
14. brandy85 (válaszként erre: 13. - D1d33a8bba)
2021. jún. 4. 10:20
Nem tudom,de "leszolta" a kérdezőt is csúnyán,mert a 2 évesét cicizteti meg engem is most rendesen.
13. d1d33a8bba (válaszként erre: 11. - Brandy85)
2021. jún. 4. 10:18
Ezen szerinten senki sem lepődött meg, hogy még "szopis". 😀😀😀
12. brandy85 (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2021. jún. 4. 10:16
Ez igaz! Tapasztalatból is írom.
11. brandy85 (válaszként erre: 9. - Cc7a88f96d)
2021. jún. 4. 10:16
Anyukád lehet,hogy ősanya,de 3 gyereket szoptattam,sőt kapaszkodj meg a 3 most lesz 3 éves és szopis.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook