Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vasárnap is legyen nyitva? fórum

Vasárnap is legyen nyitva? (beszélgetős fórum)

1 2 3
36. mh07 (válaszként erre: 31. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 12. 19:13
Ez valóban nagyon jó megoldás. A probléma csak az, hogy idehaza záróra körül már üresek a polcok. Egyetlen nagy áruházként a madarasba pedig nem szívesen megyek hiába van nyitva 0-24-ig, pláne élelmiszert nem veszek ott.
35. 70a3fedaea (válaszként erre: 34. - Mh07)
2011. jan. 12. 19:12

És mivel pótolnád a multikat???

Annyi lenne a munkanélküli hogy el sem tudnánk tartani őket, így is alig megy!

34. mh07 (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2011. jan. 12. 19:09

Ne feledd azok engedték be a multikat akik most a ellenük vannak!

Ezzel együtt én a felét legalább kizavarnám az országból. Általában a multik a legszemetebb munkaadók. A végtelenségig kihasználják a dolgozókat, és becsapják a vásárlókat is.

33. spinneli (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2011. jan. 12. 19:09

Ezek a rohadék multik azért pár ezer embernek adnak munkát.


Még annyi jutott eszembe, hogy a vasárnapi nyitvatartás eltörlésével gondolom mindenki boldogan pörögne családi körben úgyis, hogy havonta 4 napi bérrel keveset kap.

32. 7529edede9 (válaszként erre: 29. - Cippora)
2011. jan. 12. 19:09
Annyira összetett dolog ez az egész kérdés,hogy nem is tudom van-e jó válasz.
2011. jan. 12. 19:08

Csak a példa kedvéért elmondom, hogy Hollandiában hogy oldják meg, legalábbis itt, Északon, a legsüröbben lakott az országrészben.

Egy-egy autóval percek alatt, biciklivel 20 perc alatt bejárható területen a különbözö, szinte összenött városkákban felváltva tartanak bevásárló estét. Ha nálunk keddenként, akkor a 10 kilométerre levö Hilversumban szerdánként, a másik irányban pedig csütörtökönként van bevásárló este, ami azt jelenti, hogy a boltok 21h-ig nyitva vannak (nem csak az élelmiszer üzletek, hanem sok más üzlet is). A piacnapok is így össze vannak hangolva. Mindenki meg tudja oldani, hogy szombaton 14h-ig bevásároljon. Vasárnap pedig mindenki megy a családjával, amerre lát! A hétvégét itt sokkal jobban megbecsülik, még a választásokat is szerdánként tartják, mert vasárnap a kutya sem menne sehova, csak a családjával a zöldbe. Csak személyes tapasztalat: nekem egy percig sem okozott gondot a budapesti öröknyitvatartásról erre átszokni, pedig nekem is van bevásárolnivalóm. :)

2011. jan. 12. 19:07

1. tuti hogy létszámleépítéssel járna,

2. aki hétköznap reggeltől estig dolgozik az nagyon is örül neki hogy vasárnap is vásárolhat

3. a multi cégek ezt tuti hogy nem tehetik meg!


Én ilyenkor tudok elmenni ebédelni, moziba, egy masszázsra...máskor nem.

29. Cippora (válaszként erre: 25. - 7529edede9)
2011. jan. 12. 19:07
Hát a miénknek sem tett jót annak idején :S Ki tudja mi lenne erre/ezekre a megoldás...
2011. jan. 12. 19:06

Az éttermek, a virágüzletek, cukrászdák nyitva voltak.

Az üzletek szombaton általában 2-kor bezártak. Nem halt senki éhen.


Hiába, a multikat ki kell szolgálni mindenáron!

27. Cippora (válaszként erre: 22. - Elszabadult hold)
2011. jan. 12. 19:05
Nem is azért írtam,csak most valaki felhozta,hogy legyenek zárva a boltok,mert szegény családok...miközben ettől függetlenül rengeteg apa meg anya nem tud hétvégén a családdal lenni,mert dolgozik,igaz nem a kereskedelemben,de van éppen elég ilyen szakma.
2011. jan. 12. 19:05
Ne legyen nyitva semmi vasárnapi napokon!
25. 7529edede9 (válaszként erre: 15. - Cippora)
2011. jan. 12. 19:05

Az én férjem benzinkúton dolgozik,most karácsonykor dolgozott 24,25,26-án is, szilveszterkor és újévkor is de nálunk nincs egy igazi hétvége sem ami nem tesz jót a családi életünknek se.Nem örültem én sem,gondolom így vannak azon családok is ahol anyuka vasárnap megy dolgozni.

Én általában pénteken vagy szombaton intézem a bevásárlást és vasárnap már olyan jó otthon lenni,ki sem mozdulni a lakásból.Biztos vannak így egy páran.

24. mh07 (válaszként erre: 19. - Papp Szilvia)
2011. jan. 12. 19:04

Bécsben és a fejlett országokban viszont nem 10-12 óra a munkaidő! (Én havi 6 órára vagyok bejelentve és napi min. 10-12 órát dolgozom, és örülök, hogy van munkám)

Abban viszont igazat adok, hogy a Plázák nem erősítik a családi kapcsolatokat.

2011. jan. 12. 19:03

Én dühös lennék az biztos. Mikor vásároljon, mikor csavarogjon az ember, ha nem hétvégén???! Párom is nem csak hétköznap, szombat első felében is dolgozni szokott. (ha sok a munka, szombaton is egész nap) Vagy elmegyünk szombat délután bevásárolni, hogy vasárnap plázába, bútoráruházba, ilyesmibe ,mehessünk, vagy vasárnap megyünk bevásárolni.

Megvallom őszintén én nem is értem kinek támadt ez az elmebeteg ötlete. Persze, régen zárva voltak az üzletek, de az RÉGEN volt és milyen jó is lett, mikor lehetett hétvégén is vásárolni. Nem kéne vissza fele lépkedni...

22. elszabadult hold (válaszként erre: 15. - Cippora)
2011. jan. 12. 19:03
30-35 évvel ezelőtt, amikor minden üzlet zárva volt hétvégén, akkor is dolgoztak a buszvezetők, a pincérek - mégsem volt egymásra mutogatás emiatt.
21. tulipfairy (válaszként erre: 19. - Papp Szilvia)
2011. jan. 12. 19:01
És nem volt rossz, hogy nem tudtatok egy kávét se meginni?
20. spinneli (válaszként erre: 16. - Papp Szilvia)
2011. jan. 12. 18:59
értelmes demokráciában az emberek nem nyafognak azért, mert dolgozniuk kell.
2011. jan. 12. 18:59
még valami! Bécs! két éve voltunk kint és vasárnap szépen zárva volt minden!!! még egy kávézót se találtunk (étteremre nem emlékszem már)...másoknak is megy...
18. elszabadult hold (válaszként erre: 12. - Mh07)
2011. jan. 12. 18:59
Igen, én is ezért írtam, hogy ennél sokkal összetettebb a dolog: annyi minden megváltozott a világban, amelyek egymással összefüggnek...
2011. jan. 12. 18:58

A kettőnek ilyen értelemben semmi köze egymáshoz.

A kereskedelemben dolgozó édesanyáknak (és a gyermekeiknek) is joguk lenne a vasárnaphoz, a hosszú hétvégékhez.

2011. jan. 12. 18:58
Férjem hétfőtől szombatig dolgozik, de megoldanánk hogy mégis mindent el tudjunk intézni szombatig! Én teljesen pártolom hogy vasárnap minden zárva legyen! még a icipici maszekok is!!! mert ugye ha az egyiknek szabad a másiknak is szabad...demokráciában így szokás:)
2011. jan. 12. 18:57
Rengetegen dolgoznak vasárnap,ahogy lent írta valaki.Miért csak az eladókat sajnáljuk?Sajnáljuk az eüsöket,mentősöket,rendőröket,benzinkutasokat,tűzoltókat,biztonsági őröket stb.Sőt,míg egy eladó legalább Karácsonykor nem dolgozik,addig sajnos sokan vannak akik igen.Én tavaly Szilveszterkor,és 2-3 évig Karácsonykor is dolgoztam,mégsem sajnált senki (vendéglátás) Csak én magamat...úgyhogy én amellett voksolok,hogy legyen vasárnap is nyitvatartás (bár itt Nyíregyen,a kisebb üzletek,butikok,szupermarketek nincsenek nyitva,csak a plazak,hipermarketek)
14. spinneli (válaszként erre: 5. - Nika35)
2011. jan. 12. 18:53
ha a munkakörömmel járna akkor semmit.
2011. jan. 12. 18:52

Én kereskedő vagyok, de soha nem vásárolok hétvégén.

A régi rendszer sokkal jobb, mert mindenki a családjával lehet. Ez jót tesz a szülő-gyermek viszonynak is, többet lehet a gyermekekkel foglalkozni. Mindenki pihentebben kezdheti a hetet, stb.

Én csak sajnálni tudom azokat, akik a hétvégét csak a plázákban és a bevásárló központokban tudják elképzelni! Erre kell a gyerekeket is nevelni?

Nem gondolnám, hogy ez lenne a jó!

12. mh07
2011. jan. 12. 18:48

Miből gondolják nagyjaink, hogy ha vasárnap zárva lesznek az üzletek akkor többen mennek templomba?

Ugyanis azért van ez a műbalhé.

Egyébként ettől sokkal összetettebb a dolog. Általában mi is hétvégén zömében vasárnap reggel megyünk vásásrolni, mivel általában hétfőtől-szombatig dolgozunk, reggel 8-tól este 8-9 óráig. Így este nem üzletbe rohanok, hanem haza főzni, mosni, stb. Anno édesanyáink 4-kor befejezték a munkát, bevásároltak és legkésőbb 5-6 órakor már otthon voltak. A másik része a dolognak, hogy szüleink korában két dolgozó ember keresett annyit, hogy tisztességesen meg tudott belőle élni akár 2-3 gyerekkel is. Ma nagyon sok ismerősünk van, akik a hétvégi munkavégzéssel tudnak a létminimum szintjén maradni!

2011. jan. 12. 18:48
Én kereskedelemben dolgozom és nagyon örülnék, ha nem lennénk nyitva vasárnap. Az egyik nagy bevásárlóközpontban dolgozom, de kívül van boltunk. Megfigyelhető, hogy zömében vasárnap azok jönnek akik nem tudnak magukkal mint kezdeni és itt bóklásznak, viszont nem vesznek semmit. Viszont ez itt úgy sem fog változni soha csak mindig beszélnek róla!
10. Tina87
2011. jan. 12. 18:47

Nagyon ritka ha vasárap kimozdulunk akkor se plázába.

Én örülnék nkei, pedig a kerekedelemben dolgzom.

2011. jan. 12. 18:46

Nem egyszerű a kérdés és eléggé összetett.Leginkább azon munkavállalók véleményére lennék kíváncsi akiket érint.Nem biztos,hogy a többség egyetértene a zárással.

Én most így kapásra azt mondom,hogy nem lenne jó mert már nagyon hozzászokott az ember a lehetőségekhez de ha mégis bezárnának a boltok vasárnap az sem okozna nagy gondot.

8. infernocat (válaszként erre: 1. - Elszabadult hold)
2011. jan. 12. 18:46
Ugyanezt elmondhatnák a buszsofőrök, a rendőrök, a mentősök, tűzoltók, mind-mind dolgoznak vasárnap is... ha a boltok nem lesznek nyitva, akkor tényleg minden zárjon be, mert nemcsak a kereskedelemben dolgozók szeretnének vasárnap otthon lenni. Persze váltásban dolgoznak a fenti munkahelyeken, de lényegében a kereskedelemben is hasonló a munkabeosztás, ha jól tudom, a heti két szabadnapot úgy kell biztosítani a dolgozóknak, hogy az egyik hétvégére essen. Bár lehet, hogy nem jól tudom...
2011. jan. 12. 18:44
Ne!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook