Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Városról falura fórum

Városról falura (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Városról falura

1 2 3 4 5 6 7 8
26. libikóka (válaszként erre: 23. - Birebora)
2023. ápr. 13. 15:00
Mi majdnem úgyan így,,és sem mennék állandóra falura,,pedig imádom,,de valószínűleg úgy hogy városban van a "hátországom".
25. Puncsos (válaszként erre: 22. - Globus)
2023. ápr. 13. 14:52
Na, most megfogtál. Ott se élnék. Azért mindennek van határa. :) De ismertem egy házaspárt, falu szélén laktak, öreg voltak már, hasonló környezet mint amit te leírtál, de őket mindennap látogatta a lányuk, vagy vki a családból.
2023. ápr. 13. 14:49
Barátnőmék 50+, vidékről városba költöztek panelba. Imádja. Áldja az eszét, nem birta már a kertet és a bejárást sem. Naponta több órát utazott, hogy munkába, majd hazaérjen. A fűtés katasztrófális és drága volt. Azt mondja élete egyik legjobb döntése volt.
23. birebora (válaszként erre: 19. - Globus)
2023. ápr. 13. 14:44

Ugyanezt mondja a férjem.

Mi télen városban kényelmes lakásban, nyáron községben, kertes házban. Igy mindegyikből a jót vesszük ki. Életvitelszerűen én sem mennék falura. Öregszünk, nekünk már jó ha a mentő kiér hamar.

22. globus (válaszként erre: 15. - Puncsos)
2023. ápr. 13. 14:37

Annál kihaltabb nem lehet, mint anyuék háza, egy zsákfalu végén. Szomszéd egyik irányban sincs. Mező, erdő, dzsuvás, földút, lakatlan zsúptetős (ma már múzeum) ház a szomszédban.

Ha nagy havazás van, két hétig nem lehet kikeveredni a faluból. Mobilposta heti kétszer, kiakasztják kerítésre a táblát, és megáll az autó. Bolt délelőtt, a kenyeret, tejet, hentesárut meg kell rendelni, és annyit vehet, amennyit rendelt. Csatornázás nincs, telefon rövidhullámú. Vezetékesnek felásták az árkot 12 éve, elfogyott a pénz, feldobták a kábelt a villanyoszlopra, azóta lóg....

Ha megyek hozzájuk, mindent viszek puttonyban.

Lakosság száma utoljára 138 fő volt.

21. Puncsos (válaszként erre: 19. - Globus)
2023. ápr. 13. 14:33

Ez érthető. Nagyapám csak olyan 1 km-el ment beljebb a faluba, aztan egész élete végéig csak azt hallottuk tőle, hogy a tanya, a tanya. Az volt a minden. Mindene megvolt, de mégse volt semmilye se.

De jó hogy nektek így sikerült a váltás. ;) Ő mondjuk mar 70 is volt amikor beköltöztek a faluba.

20. globus (válaszként erre: 13. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 13. 14:28
Hát ezt mondom... ők bizonyára fiatalok. Akkor mi is bírtuk, sőt azt tervezgettük, ha nem kell már dolgozni, kiköltözünk falura.
19. globus (válaszként erre: 8. - Puncsos)
2023. ápr. 13. 14:25

Öregszünk és nem bírjuk a falusi strapát. Itt nincs kerti munka, nincs fűtésért küzdés, favágás, fűnyírás, hólapátolás. Semmivel nem drágább, mint falun, sőt.

Azt a kis időt, ami még hátravan, kényelmesen szeretnénk tölteni.

18. ,zumba (válaszként erre: 16. - Puncsos)
2023. ápr. 13. 14:21
Megállunk egymással beszélgetni, esetleg egy jót nevetni...
17. ,zumba (válaszként erre: 13. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 13. 14:20
Az élet hozhat olyan helyzetet, hogy fel kell adni az addigi életünket. Ez bárkinél, bármikor bekövetkezhet. Községben még a szomszéd is lenyírja a füvet, rotációs kapával megdolgozza a kertet. Természetesen nem ingyen, de van megoldás.
2023. ápr. 13. 13:45
Stressz mindenfele, ideges, rohanó emberek, lökik fel egymást hogy két perccel hamarabb érjenek haza. Falun ez nincs meg. Ott nyugodtság van. Ember tervez, Isten meg végez.
2023. ápr. 13. 13:43
Én meg mindig olyan helyen akartam élni ahol nincs ember. Ahol nem kell beleütköznöm ideges, mérgezettegér szindrómas emberekbe, ahol nem látok nyomort az utcákon, ahol egymagam is nyugodtan végigmehetek éjszaka, nem kell féltenem az életem. Ezt csak egy falu tudja nyújtani. Ha városon vagyok én is mérgezett egér szindrómássá válok. Alig várom hogy mehessek haza. :D
14. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 12. - Puncsos)
2023. ápr. 13. 13:37

Én a belváros közepén nőttem fel, egy közel öt méteres belmagasságú óriási lakásban.

Tény, magas volt.


Panel sosem kellett volna,és életemben csak egyszer jártam panellakásban amiben csótányok laktak a főbérlőnél.

tehát nincs se érv, se ellenérv.

13. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 10. - ,zumba)
2023. ápr. 13. 13:32

Teljesen egyetértünk.

Én Mo-n tengettem a nyugger éveim Budaörsön egy óriási telken.

De most már egy ideje visszajöttem Frankfurtba orvosi megfontolásból.

az a rémes, amikor szembesülsz vele, hogy már nem tudod megcsinálni.

12. Puncsos (válaszként erre: 9. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 13. 13:29
Más érv? A panel mellett? :)
11. Puncsos (válaszként erre: 9. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 13. 13:28
Az mondjuk igaz. De az egy jó móka. Pláne ha kutyád is van. Meg egy pár doboz hűtött söröd. Én még fizetnék is az élményért. ;)
10. ,zumba (válaszként erre: 9. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 13. 13:28
A frissen nyírt fű illata, a sima felülete....pótolhatatlan.(nekem)
2023. ápr. 13. 13:26
Panelban nem kell füvet vágni.
8. Puncsos (válaszként erre: 6. - Globus)
2023. ápr. 13. 13:23
Mi az ami városon megvan, de falun nincs? Ha autód van mindened van. Szerintem a cikk íróját egyedül az bántja hogy megöregedett, aztan magára maradt. De ez városon is megtörténhet az emberrel. A gyerekek sajna felnőnek, a saját útjukat járják, aztan mar feleannyit se érdekli őket, mi van veled, mint annak előtte. De ez egy normalis dolog. Mi is ilyenek voltunk. Miért lennének az utánunk következők mások?
2023. ápr. 13. 13:21
Nem mennék én sem falura, pedig lett volna rá lehetőség.
2023. ápr. 13. 13:13
Semmi szín alatt, mindent eladtunk falun, a házat panelre cseréltük. Királyság.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Barai)
2023. ápr. 13. 13:07

Nagyon szépen írtad:)


Nem csak falun volt ilyen élet,,mármint az emberek vonatkozásában.

Én a városban nőttem emeletesben,,és még gyerekkoromban nem voltak bezárt ajtók,, ahol otthon voltak ,,jó időben persze,,nyitva voltak az ajtók.Mi gyerekek néha mindenkié voltunk a házon belül,,és a szomszédok kiültek ,kiálltak,,beszélgetések voltak, kártyázások a folyosón, sütik jöttek mentek.Szép volt:)

2023. ápr. 13. 12:55

Munkám miatt közel 20 évet töltöttem községben, napközben.

Mint mindennek, a községi életnek is biztosan van előnye, hátránya is, de nem nekem találták ki, nagyon zavart pl, ha megfájdult fejem, nem volt gyógyszertár, ahol vehettem volna valamit, vagy ha nem sikerült munka előtt otthon bevásárolni, az a falusi ellátásból nem sikerült megoldani.

Eleinte vonzott a sok utazás, de nem érte meg.

Engem nem zavar a nagy forgalom, a zaj, megszoktam a várost.

2023. ápr. 13. 12:42
En falun elek immar 43. eve
2023. ápr. 13. 12:22

Szerencsès vagyok,mert város csendes rèszèn van családi házam.

Sosem tudnèk falun lakni.


Jó egészséget!

2023. ápr. 13. 09:35
Jó volt a falusi élet. Jók voltak az emberek, barátok. Sajnos mára már a jóságból kevés maradt.

Ugrás a teljes írásra: Városról falura
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook