Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Városról falura fórum

Városról falura (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Városról falura

1 2 3 4 5 6 7 8
56. Puncsos (válaszként erre: 54. - Barai)
2023. ápr. 14. 20:53
Jó közel lakunk egymashoz. Szabadka, de sokat jart oda a fater. Nagybevásárolni. Romániaba is átjárt, de oda inkabb vittek, mint hoztak.
55. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 54. - Barai)
2023. ápr. 14. 20:46
Gondolom a városod már elég sok országhoz tartozott a történelem útvesztőiben.)
54. barai (válaszként erre: 49. - Gyöngy:))
2023. ápr. 14. 20:36

Jól tudod.

9 km a Román határ 27 a Magyar :)

53. globus (válaszként erre: 51. - Sanyinak)
2023. ápr. 14. 19:02

Nem. 1 megállónyit visz abba az irányba, majd elkanyarodik. Onnan még lehet fél órát gyalogolni, amit szívből utálok.

Bicajjal 15 perc, kényelmesen 20. Ennyi idő alatt átfázni sem lehet rendesen.

2023. ápr. 14. 18:49
Vagy fordítva.
51. sanyinak (válaszként erre: 50. - Globus)
2023. ápr. 14. 18:39
Egy megállóra laksz a munkahelyedtől? Ahhoz akkor bicaj sem kell.
50. globus (válaszként erre: 43. - Sanyinak)
2023. ápr. 14. 18:20

Naná, csakis.

Tömegközlekedésnek nincs értelme itt, 1 megállót tudnék utazni, aztán elkanyarodik a belváros felé, onnan vissza kéne gyalogolni.

Tegnap, ma esőkabát, esőnadrág, vízálló cipő. Nem rossz, érdekes 🙂

49. gyöngy:) (válaszként erre: 48. - Channa*)
2023. ápr. 14. 18:12
Ha jól tudom a Vajdaságban él.
48. Channa* (válaszként erre: 47. - ,zumba)
2023. ápr. 14. 18:03

Igen, estétől hajnalig volt, de napközben lehetett menni.

Barai azt írja, hogy egész hétvégén nem lehetett kimenni az utcára. Ilyenre nem emlékszem.

47. ,zumba (válaszként erre: 44. - Barai)
2023. ápr. 14. 16:04
Volt itt is kijárási korlátozás. Pl: este 20 órától hajnal 5 óráig. Mi is a munkáltató által adott papírral lehettünk az utcán este 8 után. Kutyussal ki lehetett menni este 8 után is. Én még emlékszem rá.(papírok is megvannak.) Családi házban lakva könnyebb volt. Remélem egyhamar nem lesz ilyen.
46. cimpi
2023. ápr. 14. 14:58
Én egy picike városban élek 7 km-re a megyeszékhelytől,de néha már az is kikészít..hogy sok mindenért be kell autóznom mert itt nem kapható stb.. -kis faluban születtem anno,de 6 éves koromtól már a megyeszékhelyen éltem. Tiz éve jöttük ki ide/de már kissé bánom, ) .Faluban meg egyáltalán nem szeretnék élni,mert most már egyre rosszabb az ellátás (orvoshiány, posta nincs,van ahol bolt sincs stb) Mi családi házban élünk párommal, hatalmas kerttel,ez mindig ad feladatot, most még hatvan felett kicsivel eldolgozgat az ember,de ahogy öregszünk- ki tudja mire lesz erőnk... ha egyedül maradnék nem birnék maradni ,ellátni a nagy házat,kertet /permetezni fákat.. stb/ A gyerekeim,unokáim 7 km-re ..azért gyakran találkozunk. Társasági ember vagyok,szeretem ha sok program van,lehet jönni-menni.. beszélgetni- Nekem idős egyedülálló szomszédaim vannak..nem társasági emberek... falun ez is problémás lehet-.. Szeretek sétálni,túrázni,de itt a környékünkön már mindent bejártunk- nekem hiányzik a nyüzsgés- a több lehetőség-látnivaló-
45. Channa* (válaszként erre: 44. - Barai)
2023. ápr. 14. 08:54

Nappal?

Ez hol van, hogy volt ilyen?

44. barai (válaszként erre: 41. - Globus)
2023. ápr. 14. 08:16
Sajnos itt volt korlátozás. Péntek délutántól hétfő reggelig kijárási tilalom. Csak aki dolgozott pecsétes igazolással a zsebbe mehetett ki az utcára.
43. sanyinak (válaszként erre: 41. - Globus)
2023. ápr. 13. 22:24
Na és még mindig bicajjal jársz?
42. Shukran (válaszként erre: 39. - Barai)
2023. ápr. 13. 20:59

Kijártam a közeli kiserdőbe sétálni, kipróbáltam a kondigépeket a tetején, könyvet is vittem magammal, olvastam, és élveztem a napfényt és a jó levegőt.

Ha rossz idő volt, egy másik közösségi oldalon lógtam a neten, ahogy a többiek is tették, és megosztottuk egymással a különböző kaja-süti recepteket. Annyi sok új süteményreceptet kipróbáltam akkor, mint előtte soha.

Színházunk többször is rendezett zenés délutánt a lakótelepen a szórakoztatásunkra. Az unokáimat is meglátogattam, ők kertes családi házban élnek, és a füvesített kertben nagyokat beszélgettünk, én szigorúan maszkban voltam mindig, ott is.

41. globus (válaszként erre: 39. - Barai)
2023. ápr. 13. 20:55
Én például dolgoztam. Biciklivel jártam munkába, boltba gyalog, napi mozgás pipa. Semmilyen korlátozás nem volt e téren, nem értem a kérdést...
40. Channa* (válaszként erre: 39. - Barai)
2023. ápr. 13. 20:47

Lakásban éltünk a pandémia idején.

Volt erkélyünk és ott a szokásos dolgokat csináltuk, pl. kávéztunk, stb.


Illetve, mi többször beültünk az autóba és elautóztunk olyan helyekre, ahol kevés ember volt és ott sétáltunk, de a környéken is lementünk, illetve jártunk bicajozni.


A kijárási tilalom éjszaka volt, akkor amúgy is aludni szoktunk;)

39. barai
2023. ápr. 13. 20:43

Bármikor visszaköltözhetek a szülővárosomba, megörököltem a szüleim házát, de még nem! Ezt mi építettük, minden az enyém, ott? Nem mostoha mert 20 évig ott éltem, de mégsem az enyém!

Egy kérdés a panelosoknak. Mit csináltatok mikor kijárási tilalom volt a járvány végett??? Nekem nagy kertem van, sétálgattam és kiülhettem a kertvégén a kanálispartra.

38. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 37. - Sanyinak)
2023. ápr. 13. 20:05

Én falunak ismertem meg anno.

nekem falu maradt.

37. sanyinak (válaszként erre: 27. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 13. 19:48
Budaörs nagy falu? 😊 Majd annyian élnek ott mint pl.Szekszárdon.
36. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 33. - Globus)
2023. ápr. 13. 19:42

egyből megértettem..-)

nem vagyok én olyan lüke.


szerettttttem.-)

35. sanyinak (válaszként erre: 22. - Globus)
2023. ápr. 13. 19:40
Már hogy ne lehetne "kihaltabb"! Pl egy tanyán, sok kilométerre a falu szélétől, folyóvíz, elektromos hálózat nélkül.
34. barai (válaszként erre: 8. - Puncsos)
2023. ápr. 13. 19:38
Igaz 70 leszek nemsokára, de nem vagyok egyedül. Itt a férjem a kutyám a madarak a kertem a szomszédaim. A férjem rokonai. A gyerekek hiányoznak, nem csak az unokáim azok vasárnaponként itt vannak ebéden. A hancúr az utcán! Nincs gyerek :(
33. globus (válaszként erre: 32. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 13. 19:36

Én is. Egy t-vel többel írva.

Na, ez egy rejtvény 🙂

32. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 31. - Globus)
2023. ápr. 13. 19:34
Én szeretem a kerti munkát, örömet okoz ha elkészükök valamivel.
31. globus (válaszként erre: 27. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 13. 19:20
Még olyan kertben is, ahová nem ültettek semmit. A szép pázsitból gaz lesz, aztán csalán, majd bodza és akácfa csihatag. Tumbo tudja 🙂
30. globus (válaszként erre: 23. - Birebora)
2023. ápr. 13. 19:18
Az úgy jó lehet, hogy télen a komfortos lakásban, nyáron falun. Ismerek egy házaspárt, tavasztól őszig Badacsonyban élnek. Felszerelték a házat minden műszaki cikkel, mosógép, tv van. Bár én még itt is meghúznék egy korhatárt, ami fölött már nem.
29. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. ápr. 13. 19:17
Teljesen korrekt amit írsz, nem vagyunk egyformák..-)
2023. ápr. 13. 19:09

Tudom, nem a fővárosról van szó;)


Én fővárosi vagyok, egy kicsit sem szeretem vidéket, mármint nem laknék sem megye székhelyen, sem városban, sem falun, tanyán és sehol. Ha meglátogatjuk a vidéki rokonainkat vagy nyaralunk, azaz idő pont elég. Néhány nap után már honvágyam van:DDD


A lakás, úm. mindegy. Panel gyerek vagyok, így szeretem a panelt, a polgári lakásokat nem szeretem és a belvárost sem, illetve Budán se laknék és Pest több kerületében sem.


Tehát, panel rendben és a kertesház is, bár most újra ismerkedek vele, mert születésemtől 9 éves koromig kertesházban laktunk Pesten, illetve most lassan 1 éve, de a közte lévő 46 évben lakásban.


Én olyan helyen szeretek élni, ahol a közelben van minden, azaz orvos, gyógyszertár, iskola, óvóda, bölcsi, vásárlási lehetőség. Ezek a házunktól mind kb. 10 perc kényelmes sétával elérhetőek, autóval 5 perc sincs. Még a temető is nagyon közel van;) (3 perc séta)


Jelenleg még nem okoz gondot, hogy időnként rendbe teszem a kertet is. (avar, gallyak, stb.), veteményezés nem nagyon van, inkább csak olyan balkonszerűen csináljuk, ha megunjuk, akkor nem fogjuk:DDD


Ültettem cserjéket, virágokat, még fogok fát, illetve vetettünk néhány zöldséget. Ha lesz belőle valami, akkor lesz, ha nem, akkor nem.


A közelemben laknak a rokonaim, a barátaim és a munkahelyem sincs messze.


Soha nem költöznék vidékre...

27. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 20. - Globus)
2023. ápr. 13. 17:36

Én Budapestet és Frankfurtot is szeretem.


Budaörs meg egy nagy falu.

De falun mindig van mit csinálnod a kertben.

és ugye, öregszünk.-)

Én nem, csak Te..-))))

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook