Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Városból-Tanyára fórum

Városból-Tanyára (beszélgetős fórum)

1 2 3
27. Havran (válaszként erre: 22. - 2e0264df59)
2011. jún. 3. 23:57
Álom:Ha eladnánk a házunkat és maradna pénzünk azon felül,hogy ott elinduljunk,akkor esetleg beosztanánk azt ami van.Amit tudnánk megtermelnénk.Jó ezt kicsit leegyszerüsítve irtam.Munka.Az ott lenne,önellátás.Én nem vágyok semmi extrára,csak teljesen egyszerüen élni,minden extra nélkül.Szorgalom az van tudás sajnos ehhez nincs.Tudom sok munkával járna,de most is mit csinálunk csak gürizünk.
26. Havran (válaszként erre: 24. - 4e1fcae85e)
2011. jún. 3. 23:51
Én már bele is olvastam.TECCCCIK:))))))
25. 2e0264df59 (válaszként erre: 23. - Ylush)
2011. jún. 3. 23:45

igen, a közlekedés nagyon fontos szempont


én elvagyok a kis faluban ahol élek, pedig nincsen se patika, se babaúszás. De autóval bárhol hamar ott vagyok ha ilyen igényem merül fel. Szemben van egy bolt ami épp elég igényes és bármilyen városi által irigyelhető játszótér tőlünk 5 perc sétára.


de ahogy olvaslak méginkább nem értem, hogy sok városi miért nézi le a falut mikor ott sem jobbak a körülmények

2011. jún. 3. 23:34

Ajánlom figyelmetekbe N.Rose nyilvános naplóit...

pár éve kezdte, és azt hiszem, nagggggyon jól csinálja:))

23. Ylush (válaszként erre: 21. - 2e0264df59)
2011. jún. 3. 23:30

Kezdem azzal, hogy a központ, 3km-re van. Ott van minden... bolt, játszótér, gyógyszertár, gyerekorvos.

Nekem nincsen jogosítványom, a párom meg Pesten dolgozik, gyakorlatilag reggel megy este jön.

Ha bármi baj van... akkor nem tudom mi van.

Most még nincs gond, mert biciklivel hamar ott vagyunk hamar, de télen, a hóban, a szélben, a hidegben, az esőben, a sárban, bizony nem túl kellemes babakocsival útra kelni, és legyalogolni azt a 6-7km-t.

A vasút sincs közelebb, így, ha bárhova menni akarunk, akkor bizony kemény gyaloglás vár ránk. Illetve csak rám, mert a fiam, csudajókat alszik a babakocsiban, biciklizni meg egyenesen imád.


Ami még nagyon nem jó, hogy nincsenek baba-mama foglalkozások, közös összejövetelek, ahol a kisgyerekesek együtt lehetnek. Nincs babaúszás, egyszóval nincsenek lehetőségek. És ez nagyon hiányzik.


Akkor még nem gondoltam ilyenekre, ma már tudom, hogy ezeknél fontosabb nincsen.


És akkor a munkalehetőségről még nem is beszéltem.

22. 2e0264df59 (válaszként erre: 20. - Havran)
2011. jún. 3. 23:27
tehát akkor nem kell egy kiskorú (önálló) közlekedésére gondolnod. Ez egy érv mellette. Munka?
21. 2e0264df59 (válaszként erre: 19. - Ylush)
2011. jún. 3. 23:25
mitől rosszabb?
20. Havran (válaszként erre: 18. - 2e0264df59)
2011. jún. 3. 23:24
Gyerköc nincs,lehet nem is lesz.
19. Ylush
2011. jún. 3. 23:22

Mi ugyan nem tanyán, de hivatalosan kisvárosban lakunk.

Életem nagy részét, a fővárosban töltöttem. Budán, egy csodálatos környezetben. Szerettem... de az élet közbeszólt, és mennünk kellett. Akkor... (18 évesen) egy távolabbi település mellett döntöttem.

Ma már van egy kisfiam, és most érzem igazán, mennyi mindent másképp csinálnék, ha tehetném.

18. 2e0264df59 (válaszként erre: 12. - Havran)
2011. jún. 3. 23:22
ez attól függ valóban, hogy van-e és mekkora a gyerek, munka elérhetésőge, autó van-e, stb...
2011. jún. 3. 23:22
egyébént ha az embernek sok pénze van, jót lehetne csinálni. pl csinálnék egy lovas tanyát magamnak, de ahhoz előbb nyernem kellene a lottón..:)
16. martin3 (válaszként erre: 10. - Havran)
2011. jún. 3. 23:20

ja akkor jó:) mármint olyan értelemben, hogy ezt azért meggondolnám...én a frászt kapnám, ha egy eldugott kis helyen kellene laknom, azért ezt nagyon meggondolnám a mai közbiztonság miatt...másrészt elég macerás onnan elérni a boltot, iskolát, stb nem csak jó idő van, ahnem hó, hideg, fagy, eső, sár...na persze civilizált tanyán is lehet élni, de ahhoz jó sok milla kell szerintem

mi nemsokára költözünk, egy olyan helyre ahol a szomszéd elég messze van, szembeszomszéd nincs, zöldövezet, gyönyörű kilátás mindenerre, de aváros gyalog is 10 perc, busszal bárhol negyed óra alatt ott vagyok a városban. Mondjuk nekem már most megfordult a fejemben, hogy nem fogok-e félni? de lehet csak túlságosan aggódom...

ja nemrég akartunk venni egy kis telket hétvégi háznak, tök jó lett volna, csak megkérdeztük, mi van a betörésekkel, erre a helyiek válasza: jó pénzért megvédik...ja köszi...

15. 2e0264df59 (válaszként erre: 11. - Martin3)
2011. jún. 3. 23:19
sok városi ismerősöm volt ezzel így mint amit említettél. Aztán kiderült, hogy én komfofrtosabban élek ott ami szerintük tanya (csak tudnám miért, talán mert nincs helyijárat) mint ők.
2011. jún. 3. 23:17
Hát kérem nálunk nemvolt internet, de még a telefont is alig tudták megoldani hogy legyen:) A végén csak pannonos szolgáltató volt, mert a pannon ( telenor ) volt hajlandó megcsinálni hogy legyen elérhetőség. Összességében nekem tetszett, csak a sok gyaloglás volt nagyon megterhelő aminek következtében később tönkre is ment a térdem:(
13. Havran (válaszként erre: 11. - Martin3)
2011. jún. 3. 23:17
Én sem falura gondoltam.Tanyára arra az igazi.......
12. Havran (válaszként erre: 7. - C42aaaac41)
2011. jún. 3. 23:16
Ettől tartanék én is életem legrosszabb döntése lenne.
11. martin3 (válaszként erre: 9. - 2e0264df59)
2011. jún. 3. 23:15
nem dehogy éppen ezért kérdeztem hogy konkrétan tanya-e a tanya vagy falu(mert azért az más)csak sokaknak a falu néha = a tanyával(nekem nem)
10. Havran (válaszként erre: 5. - Martin3)
2011. jún. 3. 23:15
Jó messze mindentől:)))))nem költöztünk,csak valamiért van bennem egy vágy,hogy én nagyon mennék.Bárkinek erről beszélek,teljesen nem normálisnak néz.Nem is értem mért:))))szerintem ott is lehet boldogan élni,SŐŐŐŐTTT.!!!!!
9. 2e0264df59 (válaszként erre: 5. - Martin3)
2011. jún. 3. 23:12
csak falu? az már tanya? :-)
2011. jún. 3. 23:11

Mai világban olyan nagy a különbség?

Nem hiszem, hiszen tanyán is a net előtt ülnek este, ott is van már áram víz stb... Csak annyi ember nincs.

2011. jún. 3. 23:11
Nagynénémék városból költöztek tanyára.Életük egyik legrosszabb döntése volt.Vettek is egy házat a közeli faluban és beköltöztek oda.
2011. jún. 3. 23:10

Én évekig egy tanyán éltem, voltak előnyei és hátrányai.

Előnyei hogy nyugodt környezetben éltem, szomszédom nem igazán volt, vagy csak néhány, de ők sem voltak túlzottan hangosak.

Szép volt a táj, szerettem az erdőben barangolni, és egy tó is volt közel hozzánk.

Hátránya viszont sajnos több volt. Kezdve azzal, hogy busz egy nap kétszer ment. Összesen. Reggel 6-kor és Délután 3-kor és kifújt.. szóval a kocsi nagyon nagy előny ilyenkor, nekünk nemvolt kocsi.

Másrészt bolt egy darab sem volt ugyebár, és sokszor sőt rengetegszer gyalogoltam mert 8km-re volt tőlünk a legközelebbi város.

De egyébként nemrossz, nekem sokszor hiányzik nagyon az a nyugalom.

5. martin3 (válaszként erre: 1. - Havran)
2011. jún. 3. 23:10
kérdés, hogy kényszerből kellett -e költözni, vagy te akartad? volt motiváció? gyerek van? pontosan mit jelent az hogy tanya? csak falu, vagy jó messze minden civilizációtól?
2011. jún. 3. 23:02

Városból tanyára, tanyáról faluba, faluból városra ... megjártam már mindent :D

Mindenhez hozzá lehet szokni :)

3. Havran (válaszként erre: 2. - Vkatka)
2011. jún. 3. 23:00
Kiváncsian várom majd a beszámolót:))))Igazából engem minden érdekelne az elönyei és hátrányai is.
2011. jún. 3. 22:53
Két hét múlva talán már többet tudok róla nyilatkozni :) De bele lehet tanulni, nekem eddig tetszik.
2011. jún. 3. 22:51
Van köztetek olyan aki városból tanyára költözött?Olyan aki teljesen más életet élt azelött?Bele lehetne tanulni az ottani életbe?
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook