Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Várakozás az orvosi rendelőben és kik azok akik soron kívüliek fórum

Várakozás az orvosi rendelőben és kik azok akik soron kívüliek (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. aug. 26. 20:46
Ja, és a mentős betegeket is hamarabb behívják-de ez logikus.
69. d89d9f2f77 (válaszként erre: 66. - A0c1361e44)
2009. aug. 26. 20:45
Nem mindig így van!Nekem van ismerősöm a fül-orr-gégén.Mikor mentem ügyeletes volt és mégse vettek előre.
68. Aville (válaszként erre: 66. - A0c1361e44)
2009. aug. 26. 20:44
A körzetinknél egy nagyon karakán csaj az asszisztens, aki már teljesen rendre nevelte a jónépet, nincs soronkívüliség... Csak az időpontosoknak meg az injekciósoknak... De szokta mondani, akinek ez nem tetszik annak is beadat egy szurit :) lehet jönni soron kívül. :) Mindjárt csend lesz a rendelőben :DDD
67. Aville
2009. aug. 26. 20:40

Sziasztok! Végigolvastam :) nekem annyi észrevételem van, hogy szerintem a bp-i eü sokkal katasztrofálisabb, mint a vidéki. Tény, hogy vidéken édesanyám eü. dolgozó, ahol az SZTK-ban majdnem mindenhol soron kívül mentünk be. De azt is hozzáteszem, hogy nem egyszer volt, hogy az egésznapos hajtásban akkor tudtak bekapni egy-egy szendvicset, miközben engem kezeltek! (Nem nagyműtétek voltak azért :))) Mit szégyelljek ezen??? Az egész világban itt volt egyedül protekcióm. Tegyétek a szívedre a kezed... Nektek máshol van/volt.


Viszont ami itt Pesten van némelyik SZTK-ban, kórházban, az borzalmas. És ezt más vidéki - Bp-re jött ismerősöm is megerősíti. Nem is a várakozás... Mert az mindenhol van. Hanem az alap. Az az alap, ahogy az emberre néznek az asszisztensek... mert még az orvosok egész normálisak... Ahogy fel tudna nyársalni a tekintetével, hogy be merek jönni az ő szentélyébe... Meg ahogy beszélnek az emberrel... Kiszolgáltatott helyzetben vagyok, és aláznak még...


És még valami, ami nekem a véleményem az alacsony fizetésről... Az orvosokat a kis borítékok miatt nem kell sajnálni... És az asszisztenseket sem... Aki képzi magát és tanul, az nem keres rosszul... És semelyik eü. dolgozót nem kényszerítettek, hogy ezt a szakmát válassza. Sosem voltak túl fizetve, tehát bármikor is kezdte bárki, nem volt kötelező ezt választani. Én úgy gondolom, hogy aki itt dolgozik, az csak pusztán elkötelezettségből választotta ezt a szakmát. Ha nem tetszik, bármikor ott lehet hagyni és lehet jönni az áhított versenyszférába...


Bocs, ha egy kicsit hosszú voltam, de ez most kijött.

2009. aug. 26. 20:40

Akik időpontra mennek, a doki ismerőse, az asszisztens ismerőse, a sűrgős esetek.

Velem már történt olyan, hogy az orvos nagyon kedvelt, ezért ha meglátta, hogy ott vagyok rögtön behívott. Én meg pironkodtam....

Az injekciósokat is behívják előbb.

65. 62cc0f78ae (válaszként erre: 57. - Dindin19)
2009. aug. 26. 20:36

Én is ezért szeretnék eljutni a belgyógyászatra (amit nem lehet telón elérni), mert az endokrin szr-re nov.közepére kaptam időpontot. Engem csak az érdekelne, hogy elrákosodott-e a pajzsmirigyem, mert fáj a nyakam. De annyira nem sürgős. Végülis, jó a tempó: nov. közepe endokrin, onnan megint labor, UH, biopszia: tavasszal esetleg megműtenek.


Amúgy nekem azzal nincs bajom, ha előtte mennem be: én is mindig kérek időpontot, mindig van csúszás, de nem túl sok. Engem az zavar inkább, hogy rámnéznek, megállapítják ránézésre, hogy jól vagyok, és ennyi. Aztán megint menni kell.

64. 31bc25d879 (válaszként erre: 63. - 00346cf747)
2009. aug. 26. 20:35
naki, azért attól még szerintem messze vagyunk... de úgy legyen
2009. aug. 26. 20:33

Kicsit lehetne simítani a konfliktusokat, ha a kormány bácsi a megszorításokkal kapcsolatos propagandára költene, nem pedig feltüzelné az embereket, hogy minden szép, minden jár, minden tökéletes. Jogszabályozhatna konyhanyelven a sajtóban, hogy mindenki megértse, már semmi sem olyan, mint régen. Mindenki úgy él meg, ahogyan tud, az eü. dolgozó is emberből van.

Persze, ne csinálja, elmehet. Rövidesen itt nem verseny lesz a betegekért, hanem a betegek versenyezhetnek, hogy ellássák őket. Keleti megyeszékhelyen van olyan kórházi részleg, ahol egyetlen magyar orvos sincs, csak bevándorló.

Mikor kapunk észbe végre??

62. 31bc25d879 (válaszként erre: 58. - Garamond)
2009. aug. 26. 20:31

1. nem vagyok hálapénz hívő! - valóban ez jött le neked??? - sajnálom...

2. te hasonlítottad össze, olvass vissza

3. csak egy hangyafasznyit gondolj bele, hogy ha mindenki szülész lesz, a te véredet és egyéb vizsgálati anyagodat ki analizálja???

61. pista55 (válaszként erre: 55. - 31bc25d879)
2009. aug. 26. 20:28
Engem nem érdekel ha az orvos különpénzt keres, csak ne az én káromra tegye.
60. garamond (válaszként erre: 58. - Garamond)
2009. aug. 26. 20:28
bocs, szülésznek
59. 31bc25d879 (válaszként erre: 57. - Dindin19)
2009. aug. 26. 20:28
jó kis hyperthyreozisod lehet, szedsz egy kis Metothyrint és meg fogsz gyógyulni:-) Javulást neked!
58. garamond (válaszként erre: 55. - 31bc25d879)
2009. aug. 26. 20:27

Persze, hogy nem lehet összehasonlítani, de már elég siralmas ez az orvos kultusz, ami nálunk van. Te még mindig hálapénz hívő vagy?

A laboros meg peches, hogy annak ment, gondolom tudta, hogy ott ennyi a lehetőség és kész. Ő meg van elégedve az elért sikereivel, ha agilisebb lett volna, szülésnek megy.

2009. aug. 26. 20:25

két hete a háziorvosom sürgősséggel adott beutalót az endokrinra, mert kialakult a pajzsmirigybetegségem. 150 körüli pulzus, magas vérnyomás, kb 4 óra alvás, nem részletezem a tüneteket, a szervezetem turbó üzemmódban dolgozik, ami kifejezetten káros.

Kedden érdeklődtemm, hogy lesz e rendelés pénteken, mert ha szabin van a doki, muszály más megoldást keresni. A kartonozóban közölte egy kedves hang, hogy lesz, de mit érdekel engem, be kell jelentkezni, decemberre tud adni időpontot. mondtam, hogy feltételezem, hogy sürgősségi beutalóval csak bejutok. közölte, hogy nem, hisz minden időpont be van telve. Pénteken még újabb két telefon, s az asszisztensek totál elküldenek a francba, de szerencsére a doki nem.


decemberig, kezelés nélkül nagy esélyem lett volna egy komoly szívkárosodásra, s nem a rendelésre, hanem a temetésemre kérhettem volna az időpontot!!!!!!!!!!

56. 00346cf747 (válaszként erre: 52. - Pista55)
2009. aug. 26. 20:24
Szóvá kell tenni az adott helyen, azonnal, in flagranti.
55. 31bc25d879 (válaszként erre: 50. - Garamond)
2009. aug. 26. 20:23

Hát most nagy hööleséget mondtál, már bocsánatot kívánok. Nem vagyok megalomán DE ne hasonlítsd össze az orvos munkáját az ácséval. Ha csak a következményeket nézzük, ha az ács nem figyel vagy elront valamit...majd hozz egy új fadarabot és újra kezdi, nagy kár nem ér senkit a bosszuságon kívül. Ha az orvos el néz valamit... nem kell ecsetelnem ugye?? !!

És ha hiszed, ha nem, van olyan orvos akinek nincs magánrendelője, mert nemes egyszerűséggel ő laboros vagy Rtg-s, a diagnosztikában jeleskedik. És miből gondolod, hogy az orvos a 70 fokos műtökben nem izzad meg???

2009. aug. 26. 20:23

soronkivüliség összefügg a jó kapcsolattal.

egy orvosismerös,ápoló ismerös.

én ápolónö vagyok szerencsére nem járok rendelésre,mert mindent a munkahelyemen csináltatok.

ismerem a kollegákat és segitségemre vannak.

eü dolgozónak könnyebb.

gyerek részröl beszélek mert ott dolgozom osztályon,de a szülök is néha hotelnek néznek.

és elégedetlenkednek mindenen,na én ettö vagyok kész.

pl.jön vizsgálatra a gyerekével osztályra,reggel jön fél 9-re rögtön fel van véve növérileg,orvos hiány miatt kicsit késöbb de fél egyre minden vizsgálattal készen van.

ez azt jelenti haza mehet nem kell itt maradnia és csak holnap az eredményekért kell jönnie.

de neki még ez sem jó,mert elégedetlen .

hozzá teszem elötte van vagy 8 gyerek még!!

kérdem én ehez nekünk mint ápolóknak jó pofit kéne vágnunk???????

vagy némelyik ugy érzi magat mint a hiltonban lenne???

ö számit,ö a fontos ,nem érdeki ki van elötte,tolakszik a gyerekével.

ja és panaszkodnak,közben meg itt maradhatnak osztályon a gyerekkel és ha fel vannak véve kisérönek,kapnak INGYEN reggelit,ebédet,vacsorát,fürdhetnek,alhatnak saját ágyon.

szóval ezzel azt akarom mondani hogy tudjátok mit a növér éljen is a protekciójával ennyi jár neki ha már rengeteg ember/szülöt is ki kell szolgálnia.

53. 00346cf747 (válaszként erre: 50. - Garamond)
2009. aug. 26. 20:21
Van, aki tud :)
52. pista55 (válaszként erre: 45. - D89d9f2f77)
2009. aug. 26. 20:20

Az én esetem azért nem hasonlít ehhez.

Én négyszer voltam és mind a négyszer voltak soron kívüliek. Általában ketten-hárman ami nekem órákat jelentett + bosszúságot mert nagyon igasságtalannak éreztem.

51. garamond (válaszként erre: 48. - 31bc25d879)
2009. aug. 26. 20:19
Nem csodálkoztam, hanem közöltem. Hol volt itt a kérdőjel?
50. garamond (válaszként erre: 47. - 00346cf747)
2009. aug. 26. 20:18
Az az ács a 40 fokban reggeltől estig a tűző napon kalapál, bocs, de én nem tudok különbséget tenni. Lehet, hogy az orvos tanult sokat, de az ács meg vért izzad, télen meg lefagy a tetőről. Az orvos meg keressen eleget a magánrendelésén, a kórházban meg hívjanak be időre, mert utána rendszerint munkába sietnék.
49. 31bc25d879 (válaszként erre: 47. - 00346cf747)
2009. aug. 26. 20:17
teljesen egyettértek veled , naki
48. 31bc25d879 (válaszként erre: 44. - Garamond)
2009. aug. 26. 20:17

És te ezen miért csodálkozol??? - Miért gondolja bárki azt ma Mo-on, hogy épp az eü.-ben lenne ez másképp????? - Miért lenne???

Az a gondolat, hogy a "legfőbb érték az ember" - réges rég hatályát vesztette....sajnos

47. 00346cf747 (válaszként erre: 44. - Garamond)
2009. aug. 26. 20:15
Amíg egy orvos átlagfizetése megközelíti az ácsét, asztalosét (elnézést tőlük), ez nem is fog megváltozni. Legálisan keressenek többet, ne zsebbe!
2009. aug. 26. 20:14
Szoktam volt mondani az épp ésszel fel nem fogható faszságokra, logikátlan, bürokratikus emberi életet nehezítő szitukra, hogy : "Megkúúúrvul már itt, még a szűzmária is" - hát a Te eseted is ilyennek tűnik naki:-)
2009. aug. 26. 20:12
végig olvastam a témát.Tudom hogy kicsit más de 41 hetes terhesen vártam hogy ékg-t csináljanak a szülés indításhoz.Soron kívül be hívtak!Hát azt a cirkuszt amit 1 fiatal ember le vert!Szerintem nem én kértem hogy vegyenek előre.Ugyan így volt az altatós dokinál is.Hát őszintén szégyeltem magam!
2009. aug. 26. 20:12
Nem tom miért vagytok úgy kiakadva, én vártam már 4 órát úgy, hogy időpontom volt. Mindenki tudja, hogy megy itt az egészségügyben. A kórházban a szakorvos a magán betegeit hívja be először, akinek tegnap este ígérte meg, hogy a még szükséges vizsgálatokat itt folytatják. Első a pénzes beteg!
43. 00346cf747 (válaszként erre: 40. - 31bc25d879)
2009. aug. 26. 20:10
Erről meg az jutott eszembe, hogy nemsokára feje tetejére állítják a munkahelyemet, és a sufniban kell dolgoznunk, mert a felújító cég nem dolgozik hétvégén. Semmi pénzért... nekünk viszont bizonyos alapszolgáltatást nyújtani kell.
2009. aug. 26. 20:10
aug 24 én telóztam a bőrgyógyászatra, hogy kérek időpontot. Azt mondta aranyos nővinéni, ellentmondást nem tűrve, hogy okt. 25!!!! Mondtam köszönöm, nem kérem, megoldom máshogy. Addig már elakartam felejteni minden bajomat.
41. 00346cf747 (válaszként erre: 38. - Pista55)
2009. aug. 26. 20:09

A volumenkorlát nem az egészségügy hibája.

Takarékossági okból vezették be, de a feszültség az ágazatban dolgozókon csapódik le.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook