Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Várakozás az orvosi rendelőben és kik azok akik soron kívüliek fórum

Várakozás az orvosi rendelőben és kik azok akik soron kívüliek (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. aug. 27. 16:06

...háááát...mit mondjak... szőrnyűek a betegek:-) ahogy így elnézlek (olvaslak ) benneteket... az egyik képes megölni a másikat egy kanálvízbe, mert bement előtte. Még ha haldoklott és ott kellett reanimálni azt sem nézzük el neki, dögöljön meg!!!! -én voltam itt előbb...na szééép:-)

Egyébiránt megjegyezni kívánom, hogy én is elmeroggyant leszek ha 2 percnél tovább várnom kell, mondjuk a postán vagy a corában a pénztárnál... és akkor ott kit szidjak??

De jó, hogy most a rendőrök mellett lehet hülyézni az eü. személyzetet. Hát akinek ettől jobb a lelke, ám tegye és aki ezen idegeskedik, rajta, a diliház kapui nyitva. A lényeg, hogy az eü. dolgozóknak már csak ezért is lesz mindig munkájuk.

De komolyra fordítva a szót... nincs versenyhelyzet, vannak olyan szakmák, ahol monopol helyzetben vannak és persze tele-tele beteggel, rengeteg munkával!!! mert, hogy egyedül látja el azt a betegség csoportot az egész országban. Pl. gyerek urológia, gyerek szemészet, daganatos betegek-kékgolyó, transzplantációs intézet és még sorolhatnám. Hát lássátok már be, hogy a szakrendelők és speciális osztályok azok nem a házi orvos rendelők.

Túl ezen... ingyen van... és ami ingyen van az az emberek nagy részének "szar". Merthogy így épül fel az emberi psziché. Szerintem fizetősé kéne tenni, mindjárt nagyobb becsülete lenne a "80 % bunkónak".

Hát röviden ennyi:-)

2009. aug. 27. 15:53

Lehet, hogy megváltozott. Amikor én várandós lettem, elmentem orvoshoz elküldött laborba és utána megkaptam a kiskönyvem.

És nem vitatkozni akarok:)

128. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 127. - A0c1361e44)
2009. aug. 27. 15:43
ezen felesleges vitázni,több város van ahová lehet menni hamarabb akkor is csak a 12 héten adják ki,csak megemlitettem...tényleg nincs senkire ráiva mi a baja volt hogy nekem idős néni szolt hogy ő már öreg...ja,én meg nem tehetek róla hogy fiatalon nagyobb bajom volt mint neki,nem volt rámirva...ennyi
127. a0c1361e44 (válaszként erre: 126. - 9ea67a7a1c)
2009. aug. 27. 15:37
Nekem már a 8. héten volt. Akkor mentem orvoshoz.
126. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 124. - Scorpiolady)
2009. aug. 27. 15:33
12 hétig ritkán van kiskönyv:)
125. a0c1361e44 (válaszként erre: 121. - Csigusz 79)
2009. aug. 27. 15:30
Én sem maradok rossz orvosnál, bár lehet ez érződött ki hsz-ből. Én megmondom mindenkinek őszíntén a véleményemet, ezt egy orvost sem ússza meg. Ezzel természetesen csak azt érem el, hogy azt gondolják agyas vagyok, hiányzik valami az életemből, stb. Aztán vagy keresek másik orvost, vagy nem megyek dokihoz. Tudom, hogy kiszúrtam velük:)
124. scorpiolady (válaszként erre: 122. - 9b10f3d7ff)
2009. aug. 27. 15:18
oké, ha terhes, akkor ugye a kiskönyvet kell leadni az aszisztensnek, de ő csak a személyit meg a tajkártyát adta be. Ha meg valami speckó baja van nálunk azt a kórházban, vagy a rendes nőgyógyászaton intézik el általában.
123. Manilu
2009. aug. 27. 14:47
Szerintem mindenkinek van negatív tapasztalata az eü-ben.Áprilisban nagyon rosszul éreztem magam,éjjel-nappal fájtak a melleim,gondoltam biztos rákos vagyok,már több mint 2 éve nem voltam szűrésen,felhívtam a kórházat,hogy mik a panaszaim,mikor mehetnék,közölték,hogy szeptember elején tudják elvégezni a komplex szűrést(méh,cici...stb)mondom az tök jó,mert ha valami gebasz van addigra akár visszafordíthatatlan is lehet,ugyhogy magánrendelőbe csináltattam meg végül,18e ft-ért.Hála égnek mindenem negatív lett,és már az eredmény hallatán elmúltak a panaszaim,valószínű inkább pszihés eredetű volt.De ugyanez előfordult a körzeti fogorvosnál is,nagyon fájt a bölcsességfogam,rendellenesen nőtt,szájzáram lett,elmentem a rendelőbe 6hónapos pindúrommal(sajnos nincs kire bíznom),vártam legalább 40percet,ha nem többet ,mire nagy kegyesen tudtam beszélni valakivel,aki megkérdezte melyik utca hány számba lakom,megmondtam,kihozott egy papírt,hogy jöjjek délután,mert délelőtt a párosban lakókat fogadják,és én mivel a 145ben lakom nem ide tartozom.Többse kellet,azt hittem csak viccel a nő,én esküszöm ilyet még nem hallottam!!!!
122. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 120. - Scorpiolady)
2009. aug. 27. 14:45

Nem akarok vitatkozni veled, de a hölgy ha nem tűzte a homlokára adiagnózisát honnan tudták az ott várakozók mi a problémja. Azért mert valaki nem átlagosan öltözködik lehet galamblelkű.

Lehet egy kezdődő terhességgel volt problémája, lehet más osztály küldte át, de az orvost nem tudták utólérni, mert a kagyló nem volt a helyén. Az is lehet már járt ott csak az eredményt kellett visszavinni. Látatlanba nem szabad itélkezni.

Aki ott dolgozik az látja mennyi olyan eset van ami más elbírálás alá esik.Azért mert azt szabadszemmel nem látni lehetnek óriási problémák.

Időpontot képtelenség betartani, központilag kitalálnak valamit x idő alatt x beteget kell ellátni...igen íróasztal mellől könnyű, de emberekkel dolgoznak van akit 5 perc alatt ellehet látni és van akire 20 perc is kevés.

Tudod hány percet adnak hivatalosan egy betegre .... jobb is ha nem borzolom az idegeidet vele. Egy idős ember levetkőzni nem tud annyi idő alatt.

Mindenki nyugodjon meg...ja és hiába van időpont ha jön egy sűrgős ellátást ignylő beteg annak mégsem mondhatják -Ja kérem nincs időpont, várjon! :-)

Egyébként aki élt, él külföldön az megtapasztalhatta-ja még mindig mennyivel jobb az eü. ellátásunk,mint például a gazdag Angliában és sorolhatnám.

Apropó a fizetésekről nem is beszéltem még akkor, nem a nőgyógyászokra gondoltam :-D Egy nővér több évtizedes munkával a hátamögött jó ha hazavisz 120.000,- ezer forintot.

121. Csigusz 79 (válaszként erre: 106. - A0c1361e44)
2009. aug. 27. 14:32
Én nem maradok egy rossz orvosnál,miért kellene annäl maradni?ha nem bízok benne annak már régen lőttek.Pláne mikor tök más betegségre ír föl gyógyszert,apunak gyomorfekélyre olyat írt föl amitől majdnem kilukadt a gyomra,ha tovább szed műtét.Szóval én addig keresem amíg megnem találom a megfelelő hozzáállást és megfelelő kezelést.
120. scorpiolady (válaszként erre: 119. - Agis)
2009. aug. 27. 14:14

Leírok egy esetet hogy érts sokan miért bosszankodnak.

Nálunk a terhesgondozóban végeznek sima nőgyógyászati vizsgálatokat is, időpontkérés nincs. Ki is van írva hogy nem érkezési sorrendben vizsgálnak és hogy először a kismamák kerülnek sorra. Én éppen a szomszéd ajtónál vártam vérvételre. Belibbent egy hölgyike a párjával, a hölgyike jó magas szőke, és olyan rövid testhezálló szoknyába volt hogy, szerintem amikor leült a doki elé a székre az már mindent látott, még azt is amit nem akart. Beadta a papírokat amit kell, meg valamit odasúg az asszisztensnek és láss csodát tíz perc múlva bemehet, sok (legalább5-6 nagy pocakos kismama meg elkerekedett szemmel nézi hogy ez mi volt).

119. agis
2009. aug. 27. 13:29

Nem értem, alapvetően miért baj, ha valaki más ütemben megy be, mint amikor érkezett. Soha nem lehet tudni, nem e volt időpontja, vagy nincs e megbeszélve az orvossal....kár ezen idegeskedni.


Rám is mindig úgy néztek világ életemben, mint a véres rongyra, hogy mindig "pofátlanul" bemegyek, mert kérek időpontot, mert a frusztrált betegnél nincs rosszabb társaság.

2009. aug. 27. 12:23

Én teszek magasról arra, hogy körzetileg kihez tartozok: ha bunkó a doki, akihez kerültem, akkor átkérem magam máshoz. (Egyszer mindenki lehet bunkó, mert bárkinek lehet rossz napja, de ha már kétszer fordul ez elő, akkor én többet nem szeretnék vele találkozni.) Szerencsére ez ritkán fordult elő, de volt már rá példa.

Összességében viszont az orvoshoz járás szükséges rossz: nem bratyizni megyek oda, hanem hogy minél hamarabb meggyógyuljak. Viszont normális hozzáállás szükséges, mind az orvos, mind a beteg részéről.

2009. aug. 27. 10:57

De van pozitívum is!

Az én háziorvosom egy nagyon jó orvos! Az asszinse egy nagyon inteligens, segítőkész, hölgy!

És a gyerekorvosom, akit már kinőttünk is nagyon jó doki.:)))

116. 707655fba1 (válaszként erre: 112. - Tenkne_helga)
2009. aug. 27. 10:48

Igazad van, de én sehol nem állítottam, hogy nincs ilyen.

Ellentétben másokkal, akik azt mondják, hogy MINDEN eü-s bunkó, de legalábbis a 80%-uk.


Az, hogy rengeteg ilyet hallani azért van, mert a pozitívumot senki nem emlegeti, mert az természetes.

115. 707655fba1 (válaszként erre: 114. - 707655fba1)
2009. aug. 27. 10:44
Igaz, ez nem az a fórum! :DD
114. 707655fba1 (válaszként erre: 111. - 00346cf747)
2009. aug. 27. 10:44

Látom! :DD


De azért érdekes, hogy a "bunkó, pökhendi, nekem jár, mert..." betegekről sehol egy árva szó sem esik!

2009. aug. 27. 10:39

Valóban nem segít, ha szidjuk, de csak ennyit tudunk tenni.....


Amikor kismama voltam, engem sehol nem vettek előre, nem adták át a helyet. Amikor gyerekkel utaztam, akkor sem, sőt egyszer a gyógyszertárba kb. fél órát álltam sorba a gyerekkel, és rászóltak a gyerekre, hogy ne nyafogjon... Azaz hazudok: egyszer átadták a helyet, amikor csak 1 megállót mentem, így nem ültem le. Pedig a hasam nagy volt.

112. tenkne_helga (válaszként erre: 109. - 707655fba1)
2009. aug. 27. 10:38
Az egészségügyi ellátás nem ettől fog romlani,hogy elmondja mindenki a véleményét,ki hogy,mit kapott mikor beteg lett és kiszolgáltatott volt!Tény,hogy rengetek tanult,munkáját remekül végző és emberséges e.ü.dolgozó van Magyarországon!Hál istennek akárhányszor műtöttek és kórházban voltam én csak pozítív élménnyel jöttem haza.De sajnos rengetek olyan történeteket is hallani,mikor nemtörődöm,tudatlan és fellegzős e.ü.dolgozókkal "gyűlik" meg a bajuk az embereknek!Tény,hogy ha az emberek betegek kiszolgáltatottak,ijedtek,félnek és ha egy mogorva e.ü.dolgozó katonásdik akar játszani,akkor az mélyen szív döfés egy életre!Olyan orvossal azért találkoztam,hogy Sztk rendelésen mogorva,szigorú és darab-darabként tekintett mindenkire,de a magánrendelésén csupaszív,jókedélyű,segítőkész volt!
111. 00346cf747 (válaszként erre: 109. - 707655fba1)
2009. aug. 27. 10:32
Nyugodtan kiszállhatsz a társalgásból, már olajozottan működik :)
110. milka74 (válaszként erre: 108. - Mimmo33)
2009. aug. 27. 10:17
Hát,igen!Ilyen orvos az kincs!Így kéne tényleg,aki kismama,vagy idős és nembír sokat ülni,az legyen védve betegségektől és a lehető legkevesebbet keljen várakoznia!
109. 707655fba1 (válaszként erre: 106. - A0c1361e44)
2009. aug. 27. 10:15

Valahol igazad van.


Viszont attól nem fog javulni az egészségügyi ellátás, ha folyamatosan szapulják.

De ha valakinek ettől jobb a lelke, hát csak tessék...


Tudnék még mit írni, de nem akarok offolni.

108. mimmo33
2009. aug. 27. 10:03

Nem tudom nálunk, a sürgős eseteken kívül kik még a soron kívüliek,

de a kismamák igen. Legutóbb amikor végig ültem a sorom a rendelőben (nem voltak sokan, csak 3-an előttem), és végre Én következtem, a doktornő megkért, hogy a jövőben ezt ne tegyem. Menjek a hátsó aljtóhoz, kopogjak be, és onnan fog behívni. Így nem kell sem várnom, se a betegek között üldögélnem;)

107. tenkne_helga (válaszként erre: 106. - A0c1361e44)
2009. aug. 27. 09:29
Így igaz!
2009. aug. 27. 09:24

Én nem állnék senki mellé, mert tulajdonképpen mindenkinek igaza van.

A betegek dörömbőlnek az ajtón....Igen dörömbölünk időnként, mert betegek vagyunk, és attól rettegünk, hogy a nem elég gyors felépülésünk miatt kitesznek a munkahelyünkről. Azt gondoljuk, hogy ha hamar bejutunk, akkor hamar meggyógyítanak, és már tudunk is dolgozni.

Sajnos a legtöbb munkahely elég stresszes, ezért türelmetlenek vagyunk, főleg akkor, ha betegek vagyunk.

Ha az ember beteg, akkor gyógyulást, megértést, ápolást vár, és nem azt, amit sokszor kap.

Nem kellene általánosítani, de sajnos úgy tűnik, hogy a legtöbb embernek az egészségüggyel szemben csak negatív élménye van. És itt csak a bánásmódról van szó, azt meg sem említettük még, hogy nagyon sok orvos még meg sem gyógyít. Eszébe sem jut, hogy elküldjön minket vizsgálatokra. Nekünk betegeknek kell ötletelnünk, hogy milyen vizsgálat kellene, ahhoz, hogy kiderüljön mi a bajunk, és még lehetne sorolni.

Igen, hogy a boltos Gizike nem alkalmas egy egészségügyes pozicióra, bár biztos van köztük olyan, aki épp oly precizen elvégezné egy asszisztens munkáját is mint a sajátját.

Minden szakmában vannak kontárok, lusták stb. Azért zúdul minden az egészségügyesekre, mert nincs választási lehetőségünk. Ha nem szimpi Gizike a boltba, elmegyek egy másikba, ha a fodrászom nem jól vágta le a hajam keresek másikat, stb., de orvost nem választhatunk. Mindenki a saját körzetébe mehet, vagy ha mégis elmegy egy másikhoz, akkor a befizetett tb-n kívűl súlyos ezreket kell fizetni, és ráadásul az sem biztos, hogy a kifizetett hálapénzért jobb ellátást kapunk....

105. kattyus
2009. aug. 27. 07:42

Nálunk Nellike az asszisztens ha azt mondja 8 óra, akkor az 8 óra. Sok múlik az asszisztensen.

De mikor a mamának írattam fel gyógyszert a másik körzetben, álltunk a rendelő előtt. Egy férfiú következett volna. Megérkezett 1 kissebbségi nőci. Beállt az ajtóba, és közölte, most ő következik. A férfi mondta neki, hogy kötve hiszi. Mire a nő borzalmas felháborodások közepette elkezdett hőbörögni, és megkérdezte hogy azért nem mehet be, mert roma? Na a pasi közölte vele, hogy azért nem b...meg ,mert most jöttél. Ha a betegek nem ilyen karakánok, a nő rögtön bemegy.

104. 707655fba1 (válaszként erre: 102. - Pista55)
2009. aug. 27. 07:26

Azt vajon tudod-e, hogy nem az asszisztensen múlik, hogy kit hív be először a rendelőbe?


Én is jártam már úgy, hogy elöttem behívták a később érkezőt. (Pedig eü-s vagyok)

Mégsem indítottam keresztesháborút ellenük.

A másik, ami számomra zavaró, az általánosítás.


Bár nem a feltett kérdéshez tartozik, csak megemlíteném: találkoztál még egy olyan munkahellyel, ahol azért büntetnek, mert többet teljesítesz?

103. 707655fba1 (válaszként erre: 101. - Aville)
2009. aug. 27. 07:18

Hatalmas tapasztalatod lehet ezen a téren, ha már százalékot is tudsz mondani!

Borzasztó, hogy az asszisztensek 80%-a bunkó!!


De persze minden beteg türelmes, megértő, soha nem zavarja a rendelést azzal, hogy veri az ajtót...stb.


Ezt az egész eü-t be kellene zárni, de legalábbis az összes asszisztenst, ápolót kirúgni!

Aztán jöhet Gizike az ABC-ből, meg mindenki más, aki jobban tudja csinálni!

102. pista55 (válaszként erre: 100. - 707655fba1)
2009. aug. 26. 22:43

Én nem rúgtam bele senkibe és nem is sértegettem az eü dolgozókat csak tényeket írtam le.

Vannak problémák máshol is de egy boltos próbálná meg kiszolgálni az utánunk érkezőt. Azt hiszem megnézhetné magát. Ezek szerint a boltosoknak ránk van szükségük, nekünk meg az eü-re és így is bánnak velünk.

101. Aville
2009. aug. 26. 22:24
Némelyik - hangsúlyozom - némelyik (10-ből 8 :D ) eü. dolgozó miért bunkó, miért aláz meg, miért néz le, miért nem vesz semmibe se? Sehol máshol nem tapasztalni az életben szerintem ekkora alávalóságot ahogy az eü dolgozók bánnak az emberrel. Mert máshol versenyszféra van. Mert máshol kirúgják. Mert máshol igenis számít, hogy Gizike hogy mosolyog rád az ABC-ben. Itt meg... Az összes keserűségüket - hogy neki ott "kell" dolgozni a betegeken verik le. (És főleg az asszisztensek - nem az orvosok!!!)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook