Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak-e még házias otthonszerető lányok? fórum

Vannak-e még házias otthonszerető lányok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. aug. 21. 19:22
Különben is, kinek mi a normális ugyebár...
70. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - Gyöngyi)
2013. aug. 21. 17:37
Már elkeltem :) és az zuram nem engedne el semmi pénzért, én meg nem mennék :)
2013. aug. 21. 16:42

Olyan helyesek vagytok! Máris nem érzem olyan nagy problémának a dolgot...

Persze, tudom én, hogy van benne is hiba, kiben nincs, de hát minden szülő szeretné boldognak látni a gyerekét!

68. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Gyöngyi)
2013. aug. 21. 15:43
Hát nem tudom....Ha jóképű, van lakása, kocsija, munkája, akkor valószínű, hogy nincs miért aggódnod. Majd megtalálja a párját. Manapság a férfiak is kitolták a család alapítást, ahogy nők.
2013. aug. 21. 15:05

Amúgy tényleg, mi a "házias", főleg manapság? Egy huszonéves lány vezessen LVL 40-es szintű háztartást? Vagy elég, ha közepes főzőtudása van, és nem áll térdig a mosatlan? Szeresse mindezt csinálni vagy muszájból, de elvégezze?


Szerintem az az optimális, ha a pár (ilyen téren is) összhangban van, azonosak az elvárásaik és életvitelük, akkor nem számít, ha két napig nincs elmosogatva, vagy nincs kihipózva a domesztosz.

66. patapucs (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2013. aug. 21. 14:51

Ez így van, pld. hétköznap én sem főzök, csak hétvégén.

Persze ha a fiam minden nap otthon enne, akkor kénytelen lennék, de így, hogy anyámék 10 percre vannak és ő úgyis főz, a hétköznapok meg vannak oldva.

2013. aug. 21. 14:50
Sziasztok!Szerintem nem baj ha nem minden nő vezet háztartást úgy mint régen,teljesen más világ van.Bár én mindent megcsinálok nekik,a kifli sütéstől kezdve a joghurton át,a delikátig mindent mert így tudom,hogy jó minőséget kapnak.DE!Minden pepecselős dolgot akkor csinálok mikor alszanak ,tőlük nem szívesen venném el az együtt töltött idő örömét.Tegnap pont ablakot mostunk a 2éves is segített,ezért éjszaka újra kellett kezdeni amiben segített.Ha a fiad igazán fog szeretni valakit és viszont az majd megtanulja,hogyan járjon kedvébe.Ha a fiadat a tiszta konyhapult teszi boldoggá,hát majd lesz olyan aki lesikálja,de ne érts félre szerintem vannak dolgok amiktől inkább kellene boldognak lenni egy férfinak.Az én férjem rengeteget van külföldön,de amikor itthon van én sem a padló sikálásával vagyok elfoglalva.Mindig van a fagyasztóban lefagyasztva pörkölt, fasírt,rántott hús .És ennyi nem kell ezekből akkora ügyet csinálni.Egyszerűen még nem találta meg az igazit,a háziasság kifogás és magyarázat a részéről.Tőlem a férjem sosem várja el,hogy titti fitti legyen minden,ez az én igényem,és mivel kisgyerekeink vannak muszáj tisztaságnak lennie,ami egyébként 5 percnél nem tart tovább.Amit viszont elvár a férjem,hogy mindig meglegyen az otthon melege,a fiaink kiegyensúlyozottak legyenek,és én maradjak meg annak a cserfes szöszkének akinek megismert.Ő is megtesz ezért mindent :)
2013. aug. 21. 14:41

Persze, hogy van.

A nőknek sem az álma, hogy ha a munkából hazamennek, a tűzhely mellett álljanak.

Amikor férjhez mentem, nem tudtam főzni. Aztán próbálkoztam, lett egy-két kudarc, de megtanultam. A fiam amikor megszületett, még minden főzeléket külön megnéztem, hogyan kell készíteni,mire rájöttem, majdnem mind egyforma sémára készül, ízesítés a lényeg. Nekem nem volt kitől kérdezni,Édesanyám nem élt.

Azt szokták mondani, ízletesen főzök. A mai napig nem szeretem a házi munkát, de elvégzem, mert muszáj,mert igényem van a tisztaságra, DE nem szeretem. Ennél sokkal jobb dolgokkal eltudnám magam foglalni.

Úgy érzem, ha a fiad nem talált még senkit, benne is van hiba, hiszen sok nő szeretne biztos egzisztenciát tudni magának és születendő gyermekének.

Ne legyen rágörcsölve a fiad arra, hogy egy házi tündért találjon magának! :) Borzasztó lehet, ha azt látja egy lány, hogy azt lesi, párja, s annak szülei, mit is tud, átmegy a rostán vagy sem. :DD

63. trapiti (válaszként erre: 62. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 21. 14:32
A lényeg szerintem, hogy úgy kell együtt élni, hogy az mindenkinek jó legyen a családban :)
62. adfa0d8bdb (válaszként erre: 61. - Trapiti)
2013. aug. 21. 14:31
Megértem a te álláspontodat is! :)
61. trapiti (válaszként erre: 56. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 21. 14:27

Persze, ez klassz addig amíg nem kötelező program...


A mi családunkban pl. hét közben nagymamám, hét végén Apukám főzött, ami annyit tett, hogy hajnaltól ebédig állt a konyhában, ebéd után meg lerogyott pihenni, amíg anyukám vagy valamelyikünk elmosogatott. Gyakorlatilag másról sem szólt a hétvége mint főzésről, mosogatásról, takarításról, mint a legtöbb családban egyébként. És persze szuper hogy hámozhattam Apukámmal répát, de nem ez volt álmaim netovábbja gyerekkoromban... pl. jó lett volna, ha több ideje van ránk....

60. 39dbe380da (válaszként erre: 56. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 21. 14:26
Rendben van ez is, különfélék vagyunk, más vágyakkal, más értékrenddel. Ez jó :)
59. holdem (válaszként erre: 53. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 21. 14:25
Ez már mindenkinek a saját dolga.
58. holdem (válaszként erre: 57. - Trapiti)
2013. aug. 21. 14:24
Na igen, a normális, komoly gondolkodású pasi meg pláne ritka, mint a fehér holló. :)
57. trapiti (válaszként erre: 52. - Gyöngyi)
2013. aug. 21. 14:21
Az az igazság, hogy szerintem a lányos anyák ugyanígy indíthattak volna fórumot, semmivel nem kevesebb a "rendes" lány, mint a "rendes" pasi. Ha nem találnak egymásra, ott a hiba általában a társkeresőben magában keresendő...
56. adfa0d8bdb (válaszként erre: 54. - 39dbe380da)
2013. aug. 21. 14:18
Én szeretem bevonni a gyereket a főzés körüli teendőkbe is, szereti nézni ahogy darabolok, szerete kóstolgatni, edényeket pakoklgatni, sőt, gyakran a piacra is elkísér zöldséget-gyümölcsöt válogatni! :) Nálunk ez is egyfajta közösen eltöltött idő!
55. trapiti (válaszként erre: 53. - Adfa0d8bdb)
2013. aug. 21. 14:18
Nekem meg jó érzés a tudat, hogy nem a gyerekemtől veszem el az időt amit a főzéssel töltök :) Ezért mondom, minden családnak magának kell a fontossági sorrendet felállítani, mert egy nap akárhogyan is de csak 24 órából áll...
54. 39dbe380da (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2013. aug. 21. 14:15
Ez így van. Én is sajnálom az időt ezekre a dolgokra.
53. adfa0d8bdb (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2013. aug. 21. 14:15

Hát nem tudom...


Nekem jó érzés maga a tudat, hogy a gyerekem az én főztömet eszi...

52. gyöngyi (válaszként erre: 41. - Holdem)
2013. aug. 21. 14:14
Igen erre gondolok, csak úgy tűnik nem tudom jól elmagyarázni!
51. trapiti (válaszként erre: 48. - 39dbe380da)
2013. aug. 21. 14:11

Ugyanez nálunk is :)

És mivel mindkettőnknek komoly és egészen jól fizetett munkánk van, így drágább az időnk annál, mintsem hogy pl. háztartásra fordítsuk (nyilván ha van kedvünk főzünk-sütünk de csak akkor). Csak egy példa: kb. egy óra alatt megkeresem azt a pénzt amennyiből a heti takarítást kifizetem a néninek aki jár hozzánk, akkor nem túl gazdaságos ha én takarítok heti 8-10 órában... Ugyanez igaz az ételre is.

50. ranna (válaszként erre: 44. - Trapiti)
2013. aug. 21. 14:08

Hát, én ezt így még sosem gondoltam végig. Bár amennyi mennyiséget nálunk esznek, azt hiszem olcsóbb, ha én főzök, mint ha rendelnénk.

Szabadságot a tűzhely mellől! :D

49. trapiti (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2013. aug. 21. 14:07
Az a lány, aki meg áll a saját lábán, dolgozni is tud stb. az nem fogja "akármiért" feladni a függetlenségét, csak akkor ha valami pluszt is kap a kapcsolattól...
48. 39dbe380da (válaszként erre: 35. - Mkriszti81)
2013. aug. 21. 14:06
Drágábban főztem mintha elmentünk volna étterembe, drága alapanyagokat használtam fel igen pazarlóan. A hétvégi nagybevásárlásokról is leszoktam, mivel általában megvettem egy csomó dolgot, pl. szalámikat, joghurtot stb., amihez senki nem nyúlt a lejáratig és szépen kidobtuk. Most hétköznap mindenki eszik az oviban, munkahelyen, este á elmegyünk valahova pl. pizzázni, vagy otthon eszünk, hétvégén egy nap étterem, egy nap általában anyáméknál eszünk. Amikor mondjuk otthon eszünk megbeszéljük, hogy mi legyen az és akkor megvesszük és megesszük. Kevés kaja van a hűtőben, de sajnos még így is előfordul, hogy valami nem fogy el, de jóval kevésbé pazarlóan kajázunk így, mint régen.
47. trapiti (válaszként erre: 45. - Holdem)
2013. aug. 21. 14:05
Valószínűleg az a baj, hogy mást szeretne ez a srác hosszabb távra mint akiket könnyen megkap... Akiket meg tud fogni azzal, hogy mindent meg tud adni, azok hosszabb távon nem fognak szalmaszálat sem keresztbe tenni...
46. kszb (válaszként erre: 45. - Holdem)
2013. aug. 21. 14:04
én sem, de ehhez azért nem csak természet, hanem egy bizonyos agyi érettség is kell :)
45. holdem (válaszként erre: 40. - Kszb)
2013. aug. 21. 14:01
Ezért mondom, szerintem ez már a pasi hibája. Bár tegyük hozzá, én nem bírnám elvisleni magam körül a káoszt, és azt sem, hogy valaki eltartson... Szóval ehhez is kell egy természet.
44. trapiti (válaszként erre: 36. - Patapucs)
2013. aug. 21. 14:00

Hát én lassan 40 leszek, kollégiumi évek alatt, meg utána amíg egyedül voltam, még csak-csak főzőcskéztem, de csak azt amit szeretek is. Viszont nem állítanám hogy "tudok főzni"... Valószínűleg ez már így is marad :)


Egyébként én is azt tapasztalom, hogy mivel nem vagyok "rutinos háziasszony" így elég drága ha nekiállok főzni. Főtt ételt ráadásul nálunk nem is igazán igényli estére senki... Így hét közben nem is kell főznöm. Hétvégére meg megvan a bevált helyünk ahonnét hozatjuk az ételt. Nem drágább mint főzni (pl. mindig annyi étel van amennyi elfogy, nincs fölösleg, nem mászkálunk az alapanyagokért, nincs benzinköltség, gáz-villany stb. költség, és a főzéssel töltött időt másra lehet fordítani...). De szerintem minden családnak magának kell kialakítani, hogy mi az ideális számukra.

43. bd55e3f068 (válaszként erre: 37. - Gyöngyi)
2013. aug. 21. 13:59
Akkor lehet, hogy ebben van a kutya elásva, mert a 30 körüli egyedülálló, házias nőnek talán kevés, hogy csak úgy éljenek bele a vakvilágba meg nyaralni járjanak, igen sanszos, hogy házasságot akar és gyereket.
42. kszb (válaszként erre: 37. - Gyöngyi)
2013. aug. 21. 13:59
Ilyet biztosan találna. És ehhez még háziasnak se kell lennie a lánynak. Majd idővel az lesz, ahogy egymáshoz szoknak, és rájönnek egymás igényeire.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook