Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan hogy valakit utál a saját anyja? fórum

Van olyan hogy valakit utál a saját anyja? (beszélgetős fórum)


tegnap 13:49

Kedves Fórumnyitó,


Teljesen megértelek, majdnem ugyanezen mentem keresztül.

Anyám alkoholista, és igenis utál.. Ő is élvezte, ha testvéremmel összeugrottunk, mindig külön hívott fel minket, és azt ecsetelte, hogy kiről mit mondott am ásik, hogy megcsinálja a balhét.

Ő is nagyon negatív, ha elkezdtem egy mondatot, hogy: képzeld, vettem egy táskát, tök jó, arra is az volt a válasz: jajj, nekem meg úgy fáj a hátam, jajj nekem meg ez a bajom, az a bajom.

2 éve járok pszichológushoz, még hosszú út áll előttem, de most jutottam el oda, hogy már el tudom engedni. Idén még nem beszéltem vele.

Ő, és a nővérem is nárcisztikus bántalmazó, ez a szakkifejezés rájuk.

Amíg bármilyen formában függsz tőle, nem fogod tudni elengedni.

Legyél független anyagilag, érzelmileg, és kezd el a pszichológust. Fel kell dolgozni a traumákat, utána tudod elengedni.

Ne várd meg, amíg esetleg eltávozik, mert a halott szülő "démonizál", amitől neked lehetnek később függőségeid. A bűntudat nagy ellenség.

26. srcrss (válaszként erre: 25. - Lolita2112)
dec. 30. 15:05
Nem hallottál olyan anyáról, aki mondjuk halálra kínozza a gyerekét? Érdekes.
dec. 30. 01:22
ilyenrol eddig meg nem hallottam,de lehet ilyen anya elhiszem.
dec. 29. 08:30

Attól,hogy valaki szül,még nem lesz ANYA,sajnos....

Csak és kizárólag egyetlen dolgot tehetsz, (már más teljesen felesleges),engedd el őket,magyarán,zárd ki az életedből!

Nyugodj meg ettől nem leszel rosszabb ember.

Azért ha lehet,ne legyen harag a szívedben,átlépsz 2024-be nélkülük.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Channa*)
dec. 28. 20:09

Miért változtatnám meg?

Azért mert egy ember nem tudta értelmezni a fórumot?

Indokolatlan megváltoztatni,aki szeretné elolvassa a teljes leírást,más meg van mindennel reagál.

22. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 20:04
Akkor változtasd meg a fórum címét. Van aki csak arra fog válaszolni, és könnyen meglehet, hogy csak annyit, hogy van minden...
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Channa*)
dec. 28. 19:53

Birebora válasza nem egyértelmű több embernek sem,az hogy te ezt nem érted nem tudok vele mit kezdeni.

A van minden sokmindent jelenthet,és totál ellentmondás a fórumomra reflektálva ha nála minden patika családi viszonyokat tekintve.

20. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 19:37

A fórumod címe: Van olyan hogy valakit utál a saját anyja?


Erre válaszolt Birebora. Nem értem, hogy mit nem lehet érteni a válaszán.


A témához nem tudok hozzászólni. A mi családunk is egész jó, az itt olvasottak alapján. Pedig, nálunk is történnek dolgok, de ehhez képest a mi családunk valóban egy szerető család.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Ancsika81)
dec. 28. 17:59
Mindenképpen szeretnék segitséget kérni,remélem sikerül majd
dec. 28. 17:39
Van.
17. Enissa (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 17:23

Ha már Édesanya vagy, akkor főleg a saját és az ő érdekükben hagyd, vedd úgy, hogy egyke vagy.

Tudod, van az az opció, hogy a testvéred a nyílt kommeneket letilthatja, és privátban írhatnak csak neki.

Nem kell a családi életet mások előtt élni. Ha a testvéreid ezt sem teszik meg érted, akkor neked miért van lelkiismeret furdalásod? Szép gesztus, hogy próbálod a testvéreid útját egyengetni, de neked már a gyerekeidre kell összpontosítanod, az nem jó, ha te ideges vagy, akkor, nem tudsz nyugodt anya sem lenni, és a gyerekeidnek egy kiegyensúlyozott többségében vidám anyuka kell.

16. Ancsika81 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 17:06

Szia.


Szerintem egy jó szakember segítségére van szükséged(ha egyedűl nem tudod feldolgozni).


Mindig mindenki a saját tettéért felelős.

Addig tud bármi vagy bárki felidegesíteni, amíg hagyod! A döntés a tiéd!

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Enissa)
dec. 28. 17:00

Dehogy kukkolom.

Pl a testvérem posztjához írnak oda rólam,így provokálnak.

Vannak gyermekeim,és csak egy cél lebeg előttem azon kivül hogy szeressem őket hogy soha ne legyek olyan mint anyám.

14. K-né Zsóka (válaszként erre: 10. - Birebora)
dec. 28. 15:45
Bevallom én sem értettem, de még így sem, ha épp adekvát, holott ismerem a szó jelentését :D Na de legyen az én bajom :D
13. Enissa
dec. 28. 15:40

Kacsahercegnovel értek egyet, ha a testvéreid nem tisztelnek meg azzal, hogy ne anyád legyen a téma, vagy a pletykák, hogy mit hord össze rólad, akkor engedd el őket is. Nem mindenkit lehet megmenteni.

"Ennek értelmében letiltott a facebookról mert hogy mekkora rakás szar vagyok hogy nem keresem."

Ezt nem értem,

"amikor nem beszélek velük akkor a közösségi médiába próbálnak provokálni,néha sikeresen."

Ha letiltott, akkor, hogy tud provokálni, te kukkolod mit csinál a közösségi oldalán? Csak magadnak ártasz vele.

A kérdésedre válaszolva, igen vannak, akik nem szeretik a gyerekeiket, ez ellen nem lehet tenni, hogy szeressen, a saját életed kell járni, őket elfelejtve. Majd, ha neked lesz gyermeked, azt szeresd nagyon!!!

12. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 14:39
Testvéreidet kérd meg, hogy ne beszéljenek anyádról. Ha ezt a minimális dolgot nem képesek a kedvedért megtenni, akkor szakítsd meg velük is a kapcsolatot.
11. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 14:23
Az enyém is egy kígyó.
10. birebora (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 14:15

Szerintem a kérdésre adekvát választ adtam.

Szia.

dec. 28. 14:15
Igen.
8. libikóka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 14:13

Tudom hogy nem lehet kikerülni a témát,,de nyugodtan kérd őket hogy minimumra szorítkozzanak ezzel kapcsolatban.

Gondolom jobban is esne másról beszélni.

Persze van olyan hogy egy ilyen személyről szól az élet,,csak erről megy a téma.

Jól kicsesztek egymással,,,,ő meg elvan.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Birebora)
dec. 28. 14:08

Ez nagyon szuper hogy ti ilyen család vagytok,ettől még az én rokonaim nem ilyenek.


A “minden van” mondatod nem volt egyértelmű,ezt nem értettem kérlek.

6. birebora (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 14:06

Mit nem értesz? Engem nem utál én sem utálom. Sőt senkit nem utálok. Mi szerető család vagyunk. Szeretjük a családtagjainkat, barátainkat.

Attól még van olyan akit utálnak és ő is utál. Ez van.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Birebora)
dec. 28. 14:02
????
dec. 28. 14:01
Minden van.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
dec. 28. 13:59

Próbálok.

De mivel a testvéreimmel beszélek,mindig visszajutnak ezek a keverések ami ugyanúgy teljesen kiidegel

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 13:25
Te is tudod,,csak egy megoldás van,,teljesen elhatárolódni.
dec. 28. 13:04

Ti találkoztatok már ennyire undoritó emberrel?

Az anyámról van szó.

De egy velejéig romlott,gonosz undoritó ember.lett?

Kb 20 éve van egy élettársa aki mellett teljesen megváltozott.

Állandóan cirkuszolnak,alkoholista lett.


Szerintem sosem szeretett,gyerek fejjel úgy fogalmaztam ezt meg magamban hogy az apám miatt.Persze ezt hallgattam/hallgattuk mindig hogy az apám mekkora szemétláda,ő meg mekkora ász hogy feláldozta értünk az életét.(tény hogy apám is egy rakás sz@r sajnos)

Sosem volt túl jó a kapcsolatunk anyámmal ez évek óta egyre romlik.

Nála azok a szabályok hogy csak a gyerek keresheti a szülőt,ha ez nem igy van,mindjárt jön a támadás.

Amikor nyugalom lenne akkor azt élvezik ha a testvéreket össze tudja ugrasztani.

Az öcsémmel szoros kapcsolatban vagyunk ,de sajnos a húgom még néha vevő a keveréseikre.

Egy ideje nem beszélek vele/velük de pl most megint megcsinálták a cirkuszt, nem velem az öcsémmel.

De akkor is fáj hogy tehet ilyet egy anya???

Mindig valakivel harcolnak,ha nem a szomszéddal akkor valamelyik gyerekével,mindig kitalálnak maguknak valakit.

Egyszerűen undoritó ahogy viselkednek,egy ideje próbálom magam és a családomat óvni de közvetve megis érint mikor a tesóimmal cirkuszol.


Senki nem érdekli csak saját maga,az hogy tele nyomja magát frontinnal,erre meg rámegy az 500-forintos bor.

Évek óta kreál betegségeket magának,valojában semmi baja nincs.

Egy időben mikor kerestem(mert ugye ez a szabály) egy órás telefonbeszélgetésben 58 percig siránkozik hogy neki mennyire rossz,aztán ez olyan szinten lehozott az életről hogy nem kerestem egy ideje.

Ennek értelmében letiltott a facebookról mert hogy mekkora rakás szar vagyok hogy nem keresem.


Az élettársa is évek alatt gyakran belém állt,amikor nem beszélek velük akkor a közösségi médiába próbálnak provokálni,néha sikeresen.


Mit lehet tenni hogy ne idegesitsen fel egy ilyen gonosz ember?

Nèha úgy felidegesitem magam hogy rosszul leszek..

Évek óta tart ez és nem tudnak leállni,mert mindig szinre kerülök ha pl a tesómmal beszélnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook