Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van még ember aki dohányzik terhesen? fórum

Van még ember aki dohányzik terhesen? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. okt. 20. 10:15
Terhességem vége felé vártam CTG vizsgálatra több kismamával együtt. Egyikük kiment rágyújtani. Pont ő következett a vizsgálatra, szóltak hát neki, hogy menjen már. Felfeküdt a ctg ágyra, aztán közben elfolyt a magzatvize és megindult a szülés. Lett volna még 4 hét a szülésig. Nem mondom, hogy a cigi miatt indult meg neki hamarabb, de elvileg koraszülést is okozhat a dohányzás.
15. 10d89b51ea (válaszként erre: 14. - Naildi81)
2008. okt. 12. 10:32
tudod, ez a férje nagy hibája, mert én biztos, hogy szájba vágnám. nem igaz, hogy 9 hónapig nem birja megállni, hogy ne gyujtson rá. nekem most volt az eső inszeminációm, sajna mára megjött, nem sikerült. én már csak nagy cigis voltam, most vagyok 37 éves 18 éves koromtól szivom, de aznap amikor megcsinálták, letettem. a babára való tekintettel, hogy még csak véletlenül se mérgezzem. és mégsem sikerült. sajnos az isten nem tudja, hogy sokszor kire teszi a kezét. ahova nem kéne a gyerek, oda adja, ahova kéne oda nem forditott világ, sose lesz igazság..
2008. okt. 12. 10:10

Sziasztok!


Tegnap baráti társaság volt vendégségbe a szüleimnél és mi is ott voltunk. Jött egy pár is ahol a nőci most várja a harmadik babáját. Teljesen kiakdtam tőle: Míg ott voltak, kb.2 órát, addig 4-5 szál cigit szívott el. Ja és a pasija se szólt neki, hogy ne szívjad már! A hasa is tök picike, nekem kb.5-6 hónaposan volt akkora a hasam. Szegény baba! MAjd ha megszületik akkor milyen rossz lesz neki, mert ő is függő lesz, és akkor már nem kapja a nikotint olyan rendszerességgel mint mikor még pocaklakó volt.

Én teljesen elítélem azt aki dohányzik a terhessége alatt!

Mindkét terhességem idején és amíg csak szoptattam addig teljesen elhagytam a bagót. Most ( a kisfiam már 13 hónapos) napi egy szál cigit szívok el azt se mindennap. Nekem teljesen természetes volt hogy nem mérgezem ezzel a sz.rral a gyerekemet! Miért nem természetes ez minden terhes nőnek is?!!!!!

2008. okt. 11. 22:15
Én letettem, amikor poz teszt lett. Nehezen, de nincs jogom a babám életét kockáztatni
2008. okt. 7. 12:49

A saját esetemet írnám le.

Fiatalon 20 évesen lettem terhes . 18 éves koromtól szívtam a cigit ( napi egy dobozzal ) :(

Viszont míg élek nem felejtem el azt a percet amikor a kezembe kaptam a POZITÍV eredményt és kilépve a kórház kapuján ott a kukába dobtam a cigis dobozt ! Hozzá kell tennem ,hogy aznap reggel még a kávézást el sem tudtam képzelni cigi nélkül . Vagyis nem volt undorom sőőőőt nagyon is hiányzott a cigaretta.

Én azt gondolom ,hogy mindenki úgy teszi tönkre a saját egészségét ahogy azt akarja ,és nem vetem meg a dohányosokat .

De amikor a szivem alatt növekvő kis emberért is felelős vagyok akkor már nagy felelőtlenség AZ Ő ÉLETÉT IS KOCKÁZTATNI tudatosan meg pláne az !!!

Hallottam már ugyan olyasmit is ,hogy valaki még jobban kivánta a cigit terhesség alatt ....

Hát erre nem is tudom mit lehet mondani. :(

Én büszke voltam rá mikor 4,15 -el megszületett a fiam és a méhlepényem láttán az orvos ( aki tudta ugye a kartonom alapján ) hogy elötte napi egy doboz cigit pöfékeltem el ...megjegyezte ,hogy ritka szép egészséges szinű lepény és gratulál a kisfiamhoz :)

Teszem hozzá ,hogy voltam olyan hülye és egy évre rá egy bulizás alkalmával ( egy kis barátnői rásegitéssel ) naaa szívjál már el velem kint egy cigit ... ismét a dohányosok táborát erősitem :( Erre nem vagyok büszke csak azért írtam le mert sokan azt gondolják ,hogy na az antik összefogtak és ...könnyü nekik ...

Ez így nem igaz !

Aki kicsit is oda figyel ,hogy milyen ártalmai lehetnek a cigarettának ( köztük van többek közt bölcsőhalál is ) ..... hát nem is tudom :( :(

2008. okt. 7. 12:17
biztos, hogy van de nem igaz, hogy 9 hónapig, mig a baba nem születik meg,nem lehet letenni. ezt senki be ne magyarázza nekem. cigi nélkü is elég fertőzött a levegő!
2008. júl. 16. 23:19

Van sajnos, anno én is közéjük tartoztam, bár csak napi 1-2 slukk erejéig, de mégis. És csak is itthon a kávéhoz, nyilvános helye soha. Szülés után 5 napig egyáltalán semmi, mert nem égettem magam az "erkélyen"... Lehet nem jó ötlet volt tőlem, hogy ezt leírtam, mert mindjárt jönnek a szuper anyukák és rám húzzák a vízeslepedőt, de így volt:(( és egyáltalán nem vagyok rá büszke...

Egyébként sem cigizek utcán soha, főleg nem ha a gyerek a kezembe van, vagy a babakocsiba, de amúgy igen:((

Ja és a kilenseim 60 %-a dohányzik terhesen, tehát nekem nem újdonság amit kérdezel...

2008. júl. 16. 22:55
De azért általában kevesebben dohányoznak mint pár éve.
2008. júl. 16. 22:55
Igen a családomban is van ilyen sajnos:(
2008. júl. 16. 22:53
Engem nagyon meglepett, már nagyon régen láttam ilyet. Az utcán sétáltunk és ott állt egy buszmegállóban és még be is mosolygott a babakocsiba. Hatalmas hasa volt.
2008. júl. 16. 22:52
á, rengetegen, sajnos.
2008. júl. 16. 22:49
Rengetegen vannak terhespatológián akiket befektettek valamilyen gond miatt,volt aki már vesztette el a babáját és mégis nem tudja letenni:((és sorra cigiznek az erkélyen
2008. júl. 16. 22:48
Azért még mindíg több van a kelleténél,sőt én a babakocsiban újszülöttet tologató cigivel a kocsiba hajoló anyukáktol is rosszul vagyok:((((
2008. júl. 16. 22:47
Én tegnap láttam egy fiatal lányt nagy hassal és szívta a cigit...:(
2. 01fde57e09 (válaszként erre: 1. - 01fde57e09)
2008. júl. 16. 22:47
Szerencsére.
2008. júl. 16. 22:46
Ma délután láttam ilyet, azt hittem elájulok. Mostanában ez már nagyon ritka.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook