Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van még ember aki dohányzik terhesen? fórum

Van még ember aki dohányzik terhesen? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Reno77
2010. nov. 26. 09:52

Én minden egyes "kismamát" elkötnék szülés után, aki cigizett a terhesség alatt. Nem adnám meg az esélyt arra, hogy újabb gyereket mérgezzen meg.

Sőt, szívem szerint ennél durvább dolgot tennék, elvenném a gyereket tőlük.

Lehet kövezni, de nekem nem anya, az aki ilyet tesz a gyerekével, aki még védekezni és tiltakozni sem tud ellene.

Gusztustalan, undorító szokás, és ezáltal azok a nők is azok, akik ezt teszik.

Nem érdemlik meg a gyerekt, ha lemondani sem képesek érte a cigiről.

2010. nov. 20. 19:32

Sajna egy nap alatt 2 "nagypocakú" kismamát is láttam cigizni a városban!Legszívesebben a falba vertem volna a fejüket!!

Mikor a gyerekágyon voltam,az egyik szobatársam azt mondta,hogy az lesz az első dolga mikor hazamegy,hogy elszív egy doboz cigit,legszívesebben átrakattam volna magam máshová!Amúgy tudtam,hogy valahol már láttam ezt a csajt,együtt voltunk cukorterhelésen,nekem akkor már óriási pocakom volt,míg a csajról meg sem mondtad volna,hogy terhes!Én a cigire fogtam a dolgot!Szerintem iszonyatosan nagy felelőtlenség,károsítani egy védtelen magzatot/csecsemőt!!!!!!!

2010. febr. 10. 12:05
nálunk pl a családban a keresztanyám soha nem ivott, nem cigizett és sajnos nyilt hátgerinccel született a lánya. most 32éves a csaj toloszékben ül és éli saját világát. szerintem nem kimondottan a cigitől lesznek beteg gyerekek. senki nem tudhatja milyen géneket örökölt az őseitől. nagyon sajnálom azokat akinek beteg lett a babájuk. én a 26.hétben járok és tiszta para az egész terhességem hogy nehogy baja legyen a babámnak. sajnos 100% os egészséget az orvostudomány sem tud kimutatni. vagy ha igen nem ebben a szar országban.én is cigiztem napi 2doboz és bár szégyellem van nap mmikor egy cigit elszívok.utána mondjuk hányok tőle nah és persze magamtól is. :S
2009. okt. 3. 22:36
Igen ,sajnos sok ilyen ember van.
2009. okt. 3. 22:06
Sajnos van, bizony, rengeteg felelőtlen nő él a világban...!
41. Manilu
2009. máj. 18. 13:16
Rengeteg nő van ,aki gondtalanul,gondolkodás nélkül cigarettázik.Tegnap voltunk vidám parkban,ahol volt egy kismama(kb6 hónapos terhes lehetett)aki mindenféle durva játékra felült,miután leszállt 10perc leforgása alatt 2szál cigarettát szívott el,majd a harmadikat egy kávé kíséretében.
40. anaterra (válaszként erre: 37. - Bcicus)
2009. máj. 12. 07:47

Nem lesz megvonási tünet, alacsony testsúlyú lesz a baba (csak 6 éves korára túlsúlyos). De találtam egy cikket, amit egy doktornő írt erről a témával kapcsolatban. Olvassátok el figyelmesen!



"A cigarettában több száz kémiai anyag van, a legismertebbek a nikotin és a szén-monoxid.


A nikotin növeli az anyaméh ereinek ellenállását, ezáltal csökkenti a méhizomzat vérátáramlását, így csökkenti a magzati vérkeringést. Ennek eredményeképpen agyi keringészavart és oxigénhiányt okoz.


A szénmonoxid gátolja, hogy a vörösvértestek egyik legfontosabb alkotórésze, a magzati haemoglobin megkösse az oxigént, s így karboxi haemoglobin keletkezik. Ennek az anyagnak a mennyisége - napi két szál cigaretta elszívása esetén - a magzatban 10-15%-kal magasabb, mint az anyában. Azaz ami az anyának meg se kottyan, az a magzatnál már súlyos keringési zavarokat okoz.


Egy szál cigarettából 1 mg nikotin és 10-15 mg szén-monoxid, egy doboz cigarettából 20 mg nikotin és 200-300 mg szén-monoxid kerül a szervezetbe.


A dohányzás legsúlyosabb magzati szövődménye a magzati oxigénhiány, a növekedési elmaradás, a magzati elhalás és a méhlepény leválása.


A magzati elhalás egyik legfőbb oka az anyai dohányzás. Ezenkívül a magzati növekedéselmaradás vagy más néven intra uterin retardáció 21-39%-ban az anyai dohányzásnak tudható be.


A dohányzás nem csak a terhesség alatt okozhat komplikációt, de a születendő gyermek későbbi fejlődésben is zavart okozhat. A magzatban ugyanis a nikotin hatására az idegelemek érése elhúzódik, mert a nikotin kórósan befolyásolja bizonyos receptorok szabályozást. Emiatt a gyermek későbbi fejlődésében viselkedési problémák, figyelemzavar jelentkezhetnek.


Ezenkívül növekedészavar is felléphet, mely akár két-három éves korig sem rendeződik.


A dohányzás okozta tünetcsoport a fetális tobacco syndroma néven ismert. Ezt akkor mondják ki, amikor a gyermek növekedési retardáció jeleit mutatja, s ennek hátterében nem anyai magas vérnyomás betegség vagy egyéb organikus ok van, viszont az anya napi öt szálnál több cigarettát szív, így egyértelműen a cigaretta tehető felelőssé a növekedés elmaradásáért.


Mindezen adatokból egyértelműen látszik, hogy a terhes nők dohányzási tilalma nem túllihegése egy problémának, és igen nagy kockázatot vállal az az anya, aki orvosi tilalom ellenére sem mond le a dohányzás nyújtotta élvezetről.


Hiszen ezzel egyrészt a terhességét veszélyezteti, másrészt a születendő gyermeket károsítja, idegrendszeri problémákat okozva.


Ezért javasolják az orvosok, hogy a dohányzásról való leszokást érdemes már akkor elkezdeni, amikor a gyermekvállalás gondolata megszületik.


Nyilván nagyon nehéz napi egy-két doboz cigarettáról hirtelen lemondani, de ismerve a dohányzás hatásait a magzatra, mindenképpen a minél gyorsabb leszokás javasolt.


Vannak olyan nézetek, mely szerint a cigaretta megvonás okozta feszültség jobban árt a babának, mint a cigaretta. Ez így, ilyen formában természetesen nem igaz, a cigarettáról való leszokás okozta feszültséget ugyanakkor valamilyen módon csökkenteni kell. Erre vannak olyan módszerek, melyek nem gyógyszeresek, tehát nem árthatnak a babának, ilyen a pszichoterápia, a relaxáció, a testmozgás, bizonyos gyógyteák vagy akár a rágógumi használata.

2009. máj. 12. 07:40
Ha tudnád, hogy mennyi? Mikor kórházban voltam, nem volt elég hogy füstölt a drága kismama, de a csikkeket otthagyta a WC kagylóban és elfelejtette azokat lehúzni. És nemcsak a kagyló, de az ülőke is tiszta hamu volt. Friss hasi műtöttként rendkívül jól esett, mikor még hajolni is alig bírtam, hogy a terhes kismama után takarítsak. És nemcsak ő volt ott az egyetlen bagós terhes.
38. dius81
2009. máj. 12. 07:30

Sajnos én is nap mint nap tapasztalom, hogy vannak ilyenek.


Én dohányoztam korábban, de mikor babát akartunk, igaz hogy nehezen,de leraktam a cigit.

Megszületett a fiam, tejcim nem volt csak 6 hétig, nagy volt a kísértés és rágyújtotam. nem kellett volna.


Majd jött a következő bébi, előtte is 6 hónappal leraktama cigit.egy slukkot se szívtam.

igaz még ma is van, hogy szívesen rágyújtanék, de nem teszem.

pedig ideig óráig tudok már csak szoptatni olyan kevés a tejci, de akor sem.



Azt a bébit senki nem kérdezi meg, hogy rá akar-e gyújtani.?!


Nem hiszem el hogy valaki ne tudná megtenni, hogy ha csak egy időre is de leteszi a cigit.

37. Bcicus
2009. márc. 24. 21:22
Én nem szültem és valszeg nem is fogok. De azt azért nem árt tudni, hoyg régebben volt doki aki külön mondta az anyának, hogy doihányozzon, hoyg ne legyen olyan nagy a baba. És az is tén, hogy a legtöbb orvos ma is azt modnja, hogyha nem tette le terheség elött, akkoir jobb ha alatta sem teszi le teljesen, mert a megvonási tüneetk vetélést okozhatnak. Én is azt mondom, hogy aki tudja, hogy gyereket akar, az tegye le, de van, hogy az ember nem tervez és van, hoyg jobb így a babának.
2009. márc. 24. 20:57

Szerintem nincs semmi bajazzal aki dohányzik terhessége alatt. Attól még egészséges lehet a babája.

Én nem dohányoztam a terhességem alatt és még sosem gyújtottam rá.

De annál is lehet probléma a babával aki sosem dohányzott.

35. a1baa7edcc (válaszként erre: 28. - Kry84)
2009. márc. 24. 20:10
Buszke is lehetsz erre.
2009. márc. 24. 20:08
sajnos,vannak olyanok,és még büszkék,hogy mennyi tejet adtak más babáknak.
2008. nov. 20. 10:01
remélem hogy nincs!!!!
32. bomee
2008. nov. 20. 09:32
Az lenne a legtermészetesebb egy teherbe esett nőtől, hogy ha dohányzik akkor abbahagyja és ezzel végre felnőjön. Én mondjuk sosem dohányoztam, nekem könnyű beszélni, de nálunk az is természetes, hogy amint kiderült, hogy babát várunk a férjem leszokott a dohányzásról.
2008. nov. 20. 09:18
Persze,hogy van.Nekem az egyik kolléganőm kis fiatal 20 éves rendszeresen szívott fűves cigit meg piált.Most meg terhes lett simán megtartotta a gyereket és még mellette úgyan úgy cigizik csak abban reménykedünk,hogy a többit nem csinálja.De szegény gyerek így is mit élhet át oda bent.Nem is értem,hogy egy felnőtt ember ezt,hogy nem tudja át gondolni.Nem vagyok abortusz párti de az ilyen babáknak jobb lenne lehet ha megse születnének,mert már a pocakban is csak a mérget kapják.
30. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 28. - Kry84)
2008. nov. 7. 11:25
...még!
29. gabb
2008. nov. 2. 11:45

sajnos biztos van, aki dohányzik

szégyellje magát!

28. kry84
2008. nov. 2. 10:57
Én dohányoztam mindkét terhességem alatt,csak kevesebbet mint amúgy.Nem lett baj egyik gyermekemmel sem.
2008. nov. 2. 10:52

Sokan vannak sajna. :( Én is látok kismamákat akik nagy pocakkal is szívják kitéve ezzel magzatukat a veszélynek.

Valamint látok néhány olyan anyukát is, akik a kisgyerekük jelenlétében szívják a cigit.

Szegény gyerek meg akarva-akaratlanul is belélegzi a büdös füstöt.

2008. okt. 24. 19:25
Bizony sokan! Elég lehangoló!
25. mirka
2008. okt. 24. 17:54
Sajnos sokan cigiznek. Bölcsibe dolgozom és behoztak egy 6 napos babát, felé hajoltam, hogy milyen aranyos amikor megéreztem rajta a tömény cigiszagot. Szerintem szegény már cigiszagúan született.
2008. okt. 24. 08:38

Én ismerek egy hölgyet, 32. várandóssági héten 29 hetesnek látszott a babája, mert nem fejlődött rendesen a méhen belüli életben. Nagy szerencsére, hosszas könyörgés után visszament a Kórházba, ahol azonnal, az utolsó pillanatban megcsászározták. 1170 grammal született a kislány... 1.5 millió forintjába került a magyar egészségügynek, hogy hazavihető állapotba feltornázzák. 800 gramig esett vissza a súlya. A dohányzáson kívül semmi más okot nem találtak az orvosok, amiért így alakult a kislány életének kezdete. Azóta a következő babáját várja a hölgy. Most is dohányzik, bár bevallása szerint lényegesen kevesebbet....

Sajnos a történet igaz...

2008. okt. 24. 07:31
Van igen:-(nem értem,hogy miért nem tudják letenni!!!
22. Cyntia
2008. okt. 24. 01:03

Velem és a tesómmal anyukám végigdohányzott, nem is keveset. Igazából sem koraszülés, sem semmi extra nincs velünk, "csak" annyi: mindketten dohányzunk.

Én is leraktam a cigit, amikor terhes lettem.

De egyáltalán nem ítélkezek senki felett sem.

Nagyon sok pillanat van (főleg mikor apuka is csak bánt és nem áll mellettem) amikor legszivesebben úgy rágyújtanék..

21. alyce
2008. okt. 24. 00:54
Sajnos igen!:( Az előző munkahelyemen volt egy vendégem, aki minden nap bejárt, ivott rendszeresen, és még cigizett is mellé! És ráadásul ikreket hordott a szíve alatt. Megmondom őszintén, hogy szerintem Ausztriában azért van ennyi félresikerült emberke, mert ilyeneket csinál az anyjuk, amikor a hasukban van....
20. Nanda
2008. okt. 22. 15:28

A barátnőm is cigizett mindkét terhessége alatt,és persze utána is,de szerencséjére mindkét gyereke egészséges baba lett.

Én mikor elhatároztuk ,hogy babát szeretnénk,nagy nehezen,fokról-fokra sikerült lemondani róla,kb:fél év alatt.Nagyon ritkán egy-egy szálat elszívok ,de általában émelygek és szédülök tőle.

2008. okt. 20. 19:58

Mikor megtudtam,hogy a fiamat várom,még egyszer rágyújtottam utána letettem,a fiamat 18 hónapig szoptattam,nem cigiztem,de sajna utána visszaszoktam.A második babát terveztük,de nem tudtam addig letenni amíg nem lett pozitív a teszt.Most 17 hetes vagyok,3 hetesen tettem le a cigit,és igyekszem nem visszaszokni.

De tényleg rossz látni a kismamákat cigivel a kezükben.

2008. okt. 20. 11:03

en is nagy dohanyos vagyok:(((

de... amikor terhes lettem, azonnal leraktam a cigit,es amig szoptattam,egyaltalan nem dohanyoztam.

mindig volt nalam egy kibontott doboz cigi, es gyujto is, mert a tudat megnyugtatott, hogy van cigim,de nem kell.

mert aki dohanyzik, az megerti,hogy az egy szornyu erzes, amikor raszeretnel gyujtani, es nincs nalad cigi.

nekem ez segitett, hogy volt nalam cigi mindig,es megnyugtatott a tudad,hogy van.

aztan en marha, amikro mar nem szoptattam, ismet ragyujtottam,az elsot kellett eroltetni(de hoyg minek??)a tobbi mar ugyan olyan volt, mint ha nem is lett volna szunet tobb mint 1 ev..

azutan ismet terhes lettem, es ismet abbahagytam a cigit.

es aztan sajnos ujra elkezdtem.

nem vagyok ra buszke, de csak azt akarom mondani, hogy nem szabad azt a pici artatlan lelket ott a pocinkban azzal karositani, hogy allandoan fustoljuk,es kinozzuk, meg betegitjuk.

a sogornom csak lecsokkentette a cigik szamat mikor terhes volt, es mind a ket gyereke tudo problemakkal kuzd a mai napig, kohognek, allandoan betegek voltak baba korukban is,meg kesobb is, szoval,en dohanyos vagyok, de senki ne mondja nekem, hogy nem art a dubos bago a babanak.

de mindenki azt csinal amit akar,en csak leirtam az en velemenyem, tortenetem.

17. jpne (válaszként erre: 15. - 10d89b51ea)
2008. okt. 20. 10:32

Azért a dohányzást tervezett terhesség/inszemináció esetén legalább fél évvel hamarabb abba kell hagyni! Ez a minimum, de csak egy év alatt ürül ki a szervezet nagyjából. A teljes tisztulás egy évtized! Akkor most miről is beszélünk???

Én is nagy dohányos voltam mikor főiskolára jártam. Napi egy doboz elment. Fogamzásgátló (Diane 35) mellett estem teherbe. Ahogy nem jött meg a havim, elmentem dokihoz, közölte babát várok. Kiakadtam, hogy lehet ez gyógyszer mellett. Most 10 éves, lányunk lett. Azonnal abbahagytam a cigit és 13 hónapig, a szoptatás alatt is. A fiunk is "besikerült" óvszer mellett. valahogy megéreztem, hogy le kell mondanom a cigiról. Rá egy hétre estem teherbe. Most 22 hónapos, azóta nem gyújtottam rá és a harmadik tervezett babánkkal a 8. hétben vagyok. Már sosem fogok dohányozni, nem szeretném ha a gyermekeim ezt látnák maguk előtt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook