Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van-e valami betegséged és tudod-e a lelki okát? fórum

Van-e valami betegséged és tudod-e a lelki okát? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
877. csilla80 (válaszként erre: 875. - 7717d911a9)
2010. okt. 20. 20:39
Mint irtam,nem varom,hogy megerts,es hidd el nagy szeretet van bennem... szerintem a felelemnek,hogy elvesztem ot,semmi koze ahhoz a szeretethez amivel varom,hogy a kezemben tarthassam,epen,egeszsegesen...
2010. okt. 20. 20:18

Sziasztok! Nekem a szívemmel vannak gondok. Ritmuszavarom van. Még gyerekkoromban diagnosztizálták, de azóta nem jelentkezett. Mostanában érzem újra hogy mintha kihagyna és újra ütne egy hatalmasat.. mintha össze vissza verne :(

Igazából, Én tudom miért??? Folyton aggódom minden miatt!!! Amikor érzem, akkor el kell kezdeni Magam megpróbálni megnyugtatni..... nem mindig sikerül :(

875. 7717d911a9 (válaszként erre: 874. - Csilla80)
2010. okt. 20. 20:16

Csilla!


Érdemes lenne lenyugodni, összeszedni magad és készülni az anyaságra.


Ezt a problémát szeretettel lehet csak megoldani.


A szeretet ellentéte a félelem.


Amíg félsz, addig elvágod magad az új és jobb kimenetelű helyzetektől.

874. csilla80 (válaszként erre: 873. - 7717d911a9)
2010. okt. 20. 14:00

Draga Zolcsika!


Mar hogyne rettegnek az elvesztesetol,mikor mar ket babat elveszitettem... de nem is varom,hogy megertsd,majd,ha idosebb leszel es apa,akkor talan megerted a felelmem.


Amikor vmit mindennel jobban szeretnel,vki odaadja neked,"beled helyezi",es egy nap arra ebredsz,hogy vki kiszakitja beloled (szoszerint),mert meghalt,akkor a retteges benned lesz addig mig a kezedbe nem erzed a csodat. Ameddig csak benned van,addig csak remenykedsz,hogy hamarosan a kezedben tarthatod...

873. 7717d911a9 (válaszként erre: 872. - Csilla80)
2010. okt. 18. 22:38

Ne rettegj! Tedd rendbe magad, legyen szent a magánéleted. Érezze a gyermek hogy érdemes lesz erre a helyre megérkezni.


Azon kívül ha visszaszerzed a magabiztosságod akkor ösztönösen jó anya válik majd belőled.


Szóval figyelj oda magadra mert benned van a pici!!


Várjátok őt felkészülve, áhitattal, szeretettel, félelem nélkül. (bizalom - remény - szeretet)


Csak ennyi!!

872. csilla80 (válaszként erre: 866. - Csabi4)
2010. okt. 18. 12:09
Es tenyleg tele vagyok felelemmel,mert rettegek,hogy Ot is elveszitem... :-(((
871. csilla80 (válaszként erre: 866. - Csabi4)
2010. okt. 18. 12:08

Milyen szakertore gondolsz??... hat persze,hogy megszeretnem szulni felelem nelkul,es meg is fogom,mar ket babat elvesztettem,Ot nem engedem,es ugy erzem O sem engem... :-)))


En szivesen felkeresnelek szemelyesen,de par 100 km valaszt el egymastol... :-(((

870. csilla80 (válaszként erre: 864. - 7717d911a9)
2010. okt. 18. 12:04

Van igazsag abban amit irsz,de van mas is...


Kapkodni szoktam,ha dolgoznom kell a fiacskam mellett,mert ugye sietni kell...


Nagyon figyelek magamra,kiegyensulyozott,boldog a kapcsolatom a ferjemmel,helyesen taplalkozom,a jo kozerzet viszont neha nincs meg...


Es osszeszedettnek erzem magam...


De masok elott tenyleg maszkot hordok es hamar itelkezem... :-(((


Amugy nyitott vagyok,jol hallgatok es hamar kiismerek mindenkit...


Felfogni nem birom,hogy mi tortenik velem,es,hogy meddig tart... ez elszomorit... :-(((

869. Zizisicc (válaszként erre: 867. - 81057d5f8a)
2010. okt. 18. 11:42
Szívesen. Remélem, segített valamit. :o)
868. 81057d5f8a (válaszként erre: 865. - Csabi4)
2010. okt. 18. 10:58
köszönöm, és kit tudnál ajánlani?
867. 81057d5f8a (válaszként erre: 861. - Zizisicc)
2010. okt. 18. 10:56
köszönöm.
866. csabi4 (válaszként erre: 862. - Csilla80)
2010. okt. 18. 03:28

szia

Eddig 5-szor hittuk,hogy ezt a babat is elvesztettuk,de a kis Mano nagyon harcol es velunk maradt.

ez a probléma már összetettebb mintsem gondolnád elsőre

nem ártana szakértő segitség - benned félelem is uralkodik ami nem csoda ,az irásodat látva

a tüsszögés és a torokfájás már jó jel ugyanis helyreállitási szakaszban vagy -

elöször is a Moksa elixirt nyugodtan szedheted -2 homeopátiával szépen rendbetehető ez a folyamat 3 szakértő mert gondolom a babádat megszeretnéd szülni mindenféle félelem nélkül .

mindenre választ kaphatnál de annyira összetett a problémád hogy ezt egy személyes konzultácion kellene megbeszélni..

865. csabi4 (válaszként erre: 860. - 81057d5f8a)
2010. okt. 18. 03:16

Szia

amig ennyire küzdesz ellene addig bizony nem javulsz -ugyanis az ekcéma elválasztási -elhatárolodási konfliktus eredménye -mivel azt irod már évek ota tart egy ördögi körben vagy amiböl nehéz kijönni -Te már magátol a tünettöl határolodsz el -neked is ajánlom az EFT -t aminek van egy fő mondata -szeretem és tökéletessen elfogadom magam ....ha kell segitség akkor tudok

ajánlani neked ehez szakértőt is -mert bármennyire is egyszerü az alapokat meg kell tanulni -

"mára már nagyon ronda lettem megint, sőt az egész arcom, fejem is tiszta ekcéma, nagyon viszket és száraz." amig igy érzel igazi végleges gyogyulásra semmi esélyed -bocsi


olyan hogy börbetegség bármennyire is hihetetlenül hangzik nincs abban az értelemben ahogy azt előadják .

Egy allergiás eredetű, gyulladásos bőrbetegség.

tudjátok az ekcéma gyulladásos betegség nos ezzel mit csinálnak -elnyomják

pedig ha hagynák kifutni a helyreállitási programot akkor .......

de nem azt szajkozzák az emberbe hogy az ellenség biztos hogy igy van ?????? :)

864. 7717d911a9 (válaszként erre: 862. - Csilla80)
2010. okt. 18. 00:22

A kapkodást mellőzd az életedből.


Figyelj oda magadra. Nagyon. Táplálkozás, magánügyek, jó közérzet, stb.


Ne hagyd szétforgácsolódni magad.


Ha nem vagy összeszedett akkor ezt könnyen megbosszulhatja a tested, a hangulatod és az immunrendszered.


Viselkedj mindig hitelesen. Nem kell mindig "maszkokat" hordani ahhoz hogy megkedveljenek.


Minden a saját ritmusod szerint történjen.


Tehát ha balra akarsz menni, akkor balra mész. Ha jobbra, akkor pedig jobbra.


Mások felé nyitottabbnak lenni, meghallgatni őket, megismerni őket, nem rögtön elutasítani őket ha más véleményük van.


Ekkor fog az "ügy" stabilizálódni.


;)

863. 7717d911a9 (válaszként erre: 855. - Évi-)
2010. okt. 18. 00:05

Mindig figyelj oda hogy ne vidd túlzásba. Ezt a gyakorlatot is mértékkel kell csinálni, tehát ahogyan érzed hogy nem esik jól már abba is hagyod.


A szédülés velejárója a gyakorlatnak, de a te esetedben figyelj oda magadra hogy meddig bírod.


Ez nincs időhöz kötve, ameddig úgy érzed, csinálod.


Legyen friss levegő ott ahol gyakorolsz.


Tudatosulhatnak benned finom remegések, izomrángások (nem kell megijedni).


Úgyanígy az elfojtott ösztönerők (szexualitás, agresszió) is szabadon távozhat.


Csak figyeld hogy mi kerít hatalmába és hagyd távozni.


Ha kell ugrálj, morogj, nyáladzzál, :) vagy akármi...(csak másokat ne bánts) :)))


Ne félj a benned lévő állattól...


Ha kiadod magadból, majd nagyobb összhang támad benned, legfőképpen a testedben, és idővel meggyógyulsz...


:)

2010. okt. 17. 22:57

Na,ha mindenki leirja a sajat bajat,ugy dontottem en is leirom a mostanit...


Azzal kezdem,hogy 19 hetes terhes vagyok,aminek nagyon orulok/orulunk,nehezen hordom,de boldogan. Eddig 5-szor hittuk,hogy ezt a babat is elvesztettuk,de a kis Mano nagyon harcol es velunk maradt.


A baj egy honapja kezdodott,napi 15-szor tusszogok (van hogy egymas utan 10!!!-et) ,folyik az orrom... azt hittem szimpla megfazas... az 1 eves 10 honapos fiam ket ejszaka nem aludt jol,orrdugulas miatt,a ferjemnek 2 napig folyt az orra es ezzel mindenki lezart mindent,kiveve engem... :-(((


Egy honapja produkalok meghuleses tuneteket,ket hete bal felol faj a torkam is,de minket oldal piros,egy hete vibral es viszket a jobb szemhejam... es termeszetesen nem szedek semmit... csak az a baj,hogy lassan depis leszek a sok orrfujastol meg tusszogestol,erotlensegtol,meg persze a hormonok is szorakoznak velem... vkinek vmi otlete???


Elore is koszonom!

861. Zizisicc (válaszként erre: 860. - 81057d5f8a)
2010. okt. 17. 22:18

Szia :o)

Mi is az ekcéma? Egy allergiás eredetű, gyulladásos bőrbetegség.


Az allergia túlérzékenység, egy fajta elfojtott agresszió, önmagunk ellen fordított agresszió. Egy túlzott érzelmi reakció a minket ért behatásokra, lázadás vmi ellen ..... "ellenséget" látunk ott is, ahol nincs . . . Azt jelenti, hogy nem ott és olyan formában konfrontálódunk, harcolunk, ahol és amikor kellene, hanem vagy vélt "ellenségekkel" harcolunk, vagy önmagunkkal.


A bőr egyrészt külső határvonal, védelmi vonal, másrészt a külvilággal való kapcsolattartás eszköze . . . . . .

A bőrkiütések, gyulladások arra utalnak, hogy vmi belülről próbál a felszínre jönni . . . . . legyen ez elfojtott érzelem, gondolat . . . . .

Ha ezek folyadékkel teli hólyagocskák, vagy nedvedző bőrelváltozás, akkor valószínűleg tudatalatti érzelmeket jelent . . . .

Az ekcéma azt jelzi, hogy az elfojtott érzelmeink - harag, düh, agresszió, fájdalom, keserűség, félelem már a belső határainkat feszegeti, sőt, át is töri ezeket a gátakat, óhatatlanul a felszínre kívánkoznak. Azt is jelzi, hogy lelki szinten igyekszünk távol tartani magunkat minden újtól, és azt is, hogy elhatárolódunk a környezetünkben élőktől. Az elszarusodott pikkelyes bőr arra utal, hogy páncélt vonunk magunk köré, hogy megvédjük magunkat. A viszketés pedig azt, hogy vmi nagyon idegesít minket, szinte az "őrületbe" kerget ....


A megoldás valahol ott kezdődik, hogy magunkba nézünk, és próbálunk rendet tenni önmagunkban .... mi is a valódi problémánk, ki a valódi "ellenfél", tudatosítani kell az érzelmeket, és kifejezni őket, megélni őket az elfojtás helyett ..... a történéseket és a konfliktusokat a helyén kezelni, nem túlreagálni ...... a bolhát meghagyni bolhának, nem elefántot csinálni belőle, az "elefántokkal" pedig a megfelelő időben és helyen higgadtan szembenézni.

2010. okt. 17. 21:07

sziasztok! tudnátok segíteni?

évek óta ekcémás vagyok. most januártól viszont a szemem szokott bedagadni, a felső szemhéj, de most már az alsó szemhéj is. mára már nagyon ronda lettem megint, sőt az egész arcom, fejem is tiszta ekcéma, nagyon viszket és száraz.

nem tudom már mit lehet vele csinálni. azzal kenem amit a bőrgyógyász felírt, de sajnos nem használ. Advantan kenőcsöt használok.

859. Évi- (válaszként erre: 857. - Csabi4)
2010. okt. 17. 19:32

Szia!

Tudom, tele volt ilyennel a gyerekkorom.

A nagyapám halála, az iskola, ahova jártam 12 éves koromig, gyerekként a testvérem volt "pátyolgatva" mert koraszülött volt. Egy csomó dolog, amit ha felsorolok most, lényegtelennek tűnik, de a mindennapjaimat keserítették meg.

858. Zizisicc (válaszként erre: 856. - Évi-)
2010. okt. 17. 19:21
Szívesen. :o))
857. csabi4
2010. okt. 17. 19:19

Évi -emlékszel e olyan helyzetre ??


mi elöl akartál menekülni - vagy mi ellen nem tudtál védekezni mit nem tudtál lerázni vagy kitérni valami elöl ???


Zolicska nem beszél félre -csakhogy amig azt hiszik az orvosság az ami segit addig igazi átütő sikered nem lesz

viszont ajánlom az EFT teknikát

856. Évi- (válaszként erre: 845. - Zizisicc)
2010. okt. 17. 19:11
Köszönöm, hogy te is megnézted!
855. Évi-
2010. okt. 17. 19:08

Sziasztok, szép estét!

Kipróbáltam a Zolcsi által javasolt "légzésterápiát". Nekem 3 percig sikerült folyamatosan csinálnom, aztán jól beleszédültem. Megcsináltam háromszor. Utána lazítottam. Most jó.


Kb. két hónapja keresgélek megoldásokat a gyógyszereken kívüli gyógymódokban, a sahaja jógát találtam, ami ellazít, de nem zavar meg. De ez még csak az első két hónap.

854. Zizisicc (válaszként erre: 853. - 0375b91648)
2010. okt. 17. 18:31
:o)))
853. 0375b91648 (válaszként erre: 852. - Zizisicc)
2010. okt. 17. 18:29
Így tudom én is. :o))
852. Zizisicc (válaszként erre: 851. - 0375b91648)
2010. okt. 17. 18:28
Azt mondják, nem csak terheket, problémákat kapunk, hanem kellő erőt is hozzá. Csak meg kell találni önmagunkban, fel kell ismerni, és fel kell használni!
851. 0375b91648 (válaszként erre: 847. - Zizisicc)
2010. okt. 17. 18:21

Igen!

Sokat beszélgettem vele az akkori életünkben felmerült problémákról.

Mostmár tudom kb. mi miért van.

Biztosan hoztunk a nehéz feladatokhoz, némi erőt, v ráérzést.

850. 7717d911a9 (válaszként erre: 848. - 4a3af97442)
2010. okt. 17. 16:52

Fontos lenne szabadon engedned minden embert akivel kapcsolatban vagy.


A bizalom azt jelenti hogy el merjük engedni azt akit szeretünk, hogy a saját útját járja.


Ez nagyon nagy felismeréseket hozhat önmagad és mások számára.

849. 7717d911a9 (válaszként erre: 837. - Csilla80)
2010. okt. 17. 16:42

Bocsánat! :)


Akkor most válaszolok a 809-re.


Mint már mondtam, nagyon sok köze van a dolognak ahhoz hogy az illető milyen családi környezetben szerzi meg az első tapasztalatait.


A túlérzékenysége és a család negativitása közötti konfrontálódás miatt alakulhat ki ez a betegség többnyire igen csendes, alattomos formában.


Itt nagyon komoly elcsúszásokról van szó, a beteg szinte kezelhetlenné válik önmaga és környezete számára.


De erre is van megoldás csak nem hiszünk benne.

848. 4a3af97442 (válaszként erre: 794. - 7717d911a9)
2010. okt. 17. 16:05

Szia zolcsika! Most tudtam feljönni és én a körmöt ezzel a válasszal hoztam össze, ezért volt a kérdés!!

A körömnek hasonló analógiái vannak, mint a fognak. Vitalitás, egészséges mértékű agresszió, A körmeink segítségével szerezhetünk meg valamit, a konfliktusokban támadhatunk vagy védekezhetünk velük . . . . . megint ott tartunk, hogy az önmagunkért való kiállás, a valóban fontos konfliktusok felvállalása, egyfajta önbizalom, magabiztosság . . . .

A gyenge, hajlékony, puha köröm azt jelzi, hogy nem vagyunk elég kemények, magabiztosak ott és akkor, abban a helyzetben, ahol szükségünk lenne rá

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook